POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomínky !

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod vvitty » pon 29 srp, 2011 6:45 am

Jak jsem slibil, tak jsem udelal a na nasem webu Pojezdy.EU je ode dnesniho rana k videni prvni fotogalerie teckoveho Brejlovce od MTB. Mam jej k dispozici i v provedeni CD (stejna barva), ale epocha CSD je mi blizsi a navic verze CD uz se ve fotografiich objevila.

Model je pouze vybalen z krabicky, takze nejsou doplneny tabulky a drobnosti z pribalu. Nekdo si mozna na jedne z fotek vsimne ze na jedne strane chybi dratene madlo pod celnim oknem, na kterem se podepsala nesetrna manipulace s modelem. Je to videt pouze na jedne fotce, ale radeji to pisu predem ;-)
Take jsem ted zjistil ze nekam zmizela zvetsenina posledni fotografie, doplnim ji na server vecer.

Preji hezke pokoukani a dalsi fotografie prijdou zrejme jeste do burzy v zari.

Co se barevnych variant tyka, jsou aktualni 2 CSD a 2 CD verze a 1 ZSR. Cargo je v priprave take, ale bude pozdeji nez zminenych pet ks.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

POKRAČ. - Brejlovci MTB - jen připomínky k HOTOVÉMU modelu !

Příspěvekod Charlie » pon 29 srp, 2011 2:15 pm

Nechci nikomu kazit radost, ale ty přiložené leptané tabulky jsou úplně špatně. Nepoužívala se oddělovací tečka a rovněž poslední čtyřčíslí je ve skutečnosti menším typem písma. Stejně velké číslice byly až po přeznačení na ř. 753... ale rovněž bez té tečky. Tohle teda výrobci dost ujelo.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod JBr » pon 29 srp, 2011 2:21 pm

Charlie píše:Nechci nikomu kazit radost, ale ty přiložené leptané tabulky jsou úplně špatně. Nepoužívala se oddělovací tečka a rovněž poslední čtyřčíslí je ve skutečnosti menším typem písma. Stejně velké číslice byly až po přeznačení na ř. 753... ale rovněž bez té tečky. Tohle teda výrobci dost ujelo.


To bohuzel ano, viz http://www.prototypy.cz/rady/753/obr/753126b.jpg
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod volda » pon 29 srp, 2011 5:10 pm

George V. píše:
Proti MTB má každopádně navrch v tažné síle díky bandážím...


MTB nemá bandáže??
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod TTmili » pon 29 srp, 2011 7:24 pm

Tak ty cisla se snad jeste nejak vyladi. Co me prijde takove "divne" je madlo pod brejlemi. Na muj vkus je moc rovne, vystrcene, a chybi ten stredni kousek za ktery je madlo navarene. Uznavam ze je to ale lepsi nez ROCO s tema jejich "cudlama" na zasunuti do cela. Co ale ohrome ocenuji jsou pekne zavesky, co vypadaji realne a take mensi diru v pluhu (nekdo namital ze muze byt problem v provozu s dlouhymi vozy, pochybuji, kdyz vezmu vpotaz jak moc vyklani sprahlo V100 a na jakem kousku...).

OT: Omlouvam se za psani bez diakritiky, pisu z mobilu.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod George V. » úte 30 srp, 2011 4:37 am

Nemá bandáže. Ale prý je dost těžký (ale nemyslím si, že nějak výrazně více než Roco, není nafukovací a z ochuzeného uranu to šasi asi nebude :D ).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod vvitty » úte 30 srp, 2011 7:52 am

Model ma 210g v analogovem provedeni.

Mimochodem, budou osazeny japonskymi motory Mashima rady 162x.
Naposledy upravil vvitty dne úte 30 srp, 2011 8:29 pm, celkově upraveno 1
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod vvitty » úte 30 srp, 2011 10:34 am

Dvojkoli s bandazi budou k dispozici, bud budou primo pribalena v krabicce, nebo budou k dispozici jako nahradni dil.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Jarda H. » sob 10 zář, 2011 6:19 am

Po burze 10.9. jsem zvědav na konkrétní postřehy a první dojmy se sériovými modely brejlovce.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod radula63 » sob 10 zář, 2011 8:02 am

Jarda H. píše:Po burze 10.9. jsem zvědav na konkrétní postřehy a první dojmy se sériovými modely brejlovce.

Jardo, taky jsem zvědavý. Jinak mám s tebou naprostý souhlas se zamknutím minulého vlákna. Sám se těším na min. jednoho (radši bych chtěl 3ks) brejláka MTB. Já si ho vemu cca za měsíc na výstavách KŽM Praha 3 - vedoucí klubu je pan. Vítězslav Báňa - tedy chceš-li MTB.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod lajblt » sob 10 zář, 2011 9:12 am

Ahoj všem,

tak jsem se stal šťastným majitelem analogové červené ČSD verze Brejlovce MTB. Zaváděcí cena byla dnes 2580,- Kč. První dojmy jsou euforicky pozitivní. :) Zpracování a povrchová úprava je perfektní včetně jemných detailů, barvy čistě nanesené. Model je osvětlený s přepínáním podle směru jízdy. Karosérie je nacvakávací, pluh je uchycen dvěma šroubky zespoda ns pojezd. Madla jsou opravdu subtilní, ale perfektně čistě uchycená (žádné "bobky" v místě uchycení) a jsou z ocelového drátku. V sáčku přiloženém do krabičky jsou dolepovací drobnosti typu hák a brzdové hadice. Neřeším tady případnou správnost detailů karoserie dle verzí, protože až tak podrobně do toho nevidím (poznám Brejlovce a to je všechno). Ono na kolejišti z metru je to koneckonců úplně jedno.

Model jede krásně plynule i při pomalé jízdě, aspoň pokud můžu posoudit z půlminutové předváděcí jízdy a minutového vlastního ježdění na "zkušebním prkně" na burze. Všechny čtyři osy mají klasická kola bez bandáží.

V krabičce s molitanovou výstelkou "přesně na model" je kromě návodu k osazení doplňků a dekodéru Plux16 i návod k montáži "řízeného spřáhla" (DCC) :shock:

V podstatě mám jen dvě drobné výtky. První je k již tady zmiňovaným typovým tabulkám, které MTB přikládá - ty jsou špatně. Ale není problém sehnat jiné (na burze hned vedle ;) ). A druhá je k osvětlení. Při vyšším napájecím napětí prosvítá střechou horní reflektor, stejně tak bílé led diody prosvítají do červených. Ale to není ani pro nezkušeného modeláře žádný problém - stačí trocha černé barvy nebo lépe tenkého černého papíru či plastu na patřičná místa.

Takže - pane Báňo: smekám, hluboce se klaním a DÉKUJI.

P.S.: Když budu hodný, dostanu k vánocům od manželky ještě jednoho. :)
Naposledy upravil lajblt dne sob 10 zář, 2011 2:07 pm, celkově upraveno 3
lajblt
 
Příspěvky: 873
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » sob 10 zář, 2011 10:11 am

lajblt píše:Ještě jedna věc mě na burze pobavila. U stolku MTB byl Brejlovec MTB za 2580,- Kč, dole v sále u jednoho prodejce ..... za 2980,- Kč. .....


CD/CSD verze byly v prodeji za 2580.-
Vyssi cena (2890.-) patrila k verzi CD Cargo, ktera jako mala serie vychazi draz a bude v dohledne dobe, proto na ne uz je mozne udelat rezervaci.

Oboje jsou doporucene ceny a oboje tam bylo celkem jasne uvedeno pomerne velkym pismem...


PS : upraveno pomocným adminem z důvodů logických vazeb příspěvků po zásadní změně příspěvku uživatele pod nickem lajblt :D
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » sob 10 zář, 2011 10:14 am

a mohl bys toho svého vyfotit brejlovce červeného ČSD a dát fotky sem díky moc
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » sob 10 zář, 2011 10:35 am

Dam sem fotky vsech tri zbyvajicich barevnych verzi, ale nevim kdy - vzhledem k tomu ze jsem sel spat ve tri a vstaval v sest, tak toho mam dnes uz dost a pujdu si odpocinout... preci jen nafotit to nejaky cas zabere.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod lajblt » sob 10 zář, 2011 6:34 pm

Omluva pro pana Viktora Pohořelého (vvitty):

Omlouvám se a děkuji za vysvětlení situace ohledně cen Brejlovce MTB.

Hezký večer.

Tomáš Lajbl
lajblt
 
Příspěvky: 873
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků