POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomínky !

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tomáš » stř 07 lis, 2012 1:23 pm

radekkrupka píše:Mě osobně přijde, že trh v TT ubrejlovcován je. To, že se ze 150 variant dělá jenom pár, podle mě moc nemění. Z dalších variant se dle mého prodá pár kusů, čili pokud já bych byl výrobce, asi bych se do dalších úprav moc nehrnul. Je třeba na to nahlížet pohledem běžného kupce, ne někoho, kdo nutně potřebuje konkrétní stroj z konkrétního roku?


No i kdybych souhlasil, že je ubrejlovcováno, tak tím víc bych se soustředil na prodej modelu po kouskách.. A ať si s tím doma každej dělá co chce.
Myslím, že i samotnému výrobci by odpadla polovina starostí.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » stř 07 lis, 2012 1:28 pm

Sada dílů pro komplet pojezd ČKD z dílů MTB už se prodává poměrně dlouho, byť dodávky nejsou nejpravidelnější, protože prioritou jsou kompletní modely.
Stačí přidat rám + motor a lze na to dát cokoliv, nejen T478.

A pokud to má být komplet na T478, Brejlovec vycházi na 2580 a věřím tomu, že střelit na Aukru samotnou kastli za pár stovek nebude problém...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 07 lis, 2012 1:54 pm

vvitty píše:Sada dílů pro komplet pojezd ČKD z dílů MTB už se prodává poměrně dlouho, byť dodávky nejsou nejpravidelnější, protože prioritou jsou kompletní modely.
Stačí přidat rám + motor a lze na to dát cokoliv, nejen T478.

A pokud to má být komplet na T478, Brejlovec vycházi na 2580 a věřím tomu, že střelit na Aukru samotnou kastli za pár stovek nebude problém...

a ,že to všichni ví ,že se něco takového prodává možná na burze v Praze tam se ví věcí ,ale obyč lidi to neví ,sakra to je problém to vyvěsit třeba u Vás na pojezdech.cz

jo hodně lidí si jak píše Tomáš staví modely samy ,ale hodně u některých se mě osobně nelíbí nic zvládnutí povrchové upravy ,ale spíš to kazí odlitky ,lepty jsou pěkný ,ale fak je ,že kdyby byli komplet stavebnice pojezd ,kastle,lept,obtisky a stálo to 3000kč tak si to koupí lidí dost ,tak nevím proč by se měl zrovna p.Báňa bát o zisk ,jasný dal do toho kapitál ten se mu musí vrátit ,ale nemusí pršet stačí když kape ...a pokud firma bude prosperovat tak se budou rodit nový a nový zákazníci a dva konkurenti co dělají brejle to je diskuze o hovínkách ti si budou myslet svoje .No prostě stavebnice by byli super
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tomáš » stř 07 lis, 2012 2:49 pm

vvitty píše:Sada dílů pro komplet pojezd ČKD z dílů MTB už se prodává poměrně dlouho, byť dodávky nejsou nejpravidelnější, protože prioritou jsou kompletní modely.
Stačí přidat rám + motor a lze na to dát cokoliv, nejen T478.

A pokud to má být komplet na T478, Brejlovec vycházi na 2580 a věřím tomu, že střelit na Aukru samotnou kastli za pár stovek nebude problém...



Tak toto slyším poprvé
Jinak tomu moc nerozumím?

Sada dílů pro komplet pojezd ČKD z dílů MTB
To je co? To si jako koupím jednotlivé komponenty a z těch si poskládám pojezd.
Rám si musím udělat sám?

Hotový pojezd na T478 stojí 2580kč ?? To má p.Báňa obavy, že si budeme kupovat pojezdy a ne hotový model? Protože ta cena mi nějak nesedí, když vezmu cenu hotového modelu.
kat.č. MTB TT4783135 cena u mého prodejce 2580kč..Kastli mám tedy zadarmo ?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » stř 07 lis, 2012 3:06 pm

Jaroslav Tkadlec: Ale ono to na eshopu visi celou dobu! Naopak na burze tohle v podstate neprezentuji.
http://pojezdy.eu/eshop/tt-pojezdy/973- ... rdanu.html
Par lidi si to uz i koupilo :D

A duvod, proc jsem tomu nedelal vetsi propagaci je prave v tom, ze dodavky chodi nepravidelne podle toho jak jsou zrovna k dispozici dily... proto to taky bylo jen asi dva mesice zminene v novinkach...
Naposledy upravil vvitty dne stř 07 lis, 2012 3:16 pm, celkově upraveno 1
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » stř 07 lis, 2012 3:11 pm

Tomas: tak jeste jednou, komplet Brejlovec stojí 2580,-, píšeš že rám za 2000 by byl paráda... když střelíš tu kastli, tak jsi na pomalu stejné ceně.
Ale třeba časem přibudou i ty samostatné rámy... opět, doposud je prioritou vykrývat v první řadě dodávky hotových modelů (v tom pojezdu nejsou jen díly, ale nemalé množství práce).

Co se týká té sady, tak rám není součástí. Motor také není součástí. Dostanete převodovky + kinematiky + drobnosti co jsou na stejném výlisku (kardany atp.).
Primární motivací, proč jsem tam tu sadu dával bylo pokrýt zájem těch, kdo si chtějí postavit leptaný model a pojezd řeší z V100. Proto tam není rám - ani mě v té době nenapadlo, že by ještě někdo v dnešní době stavěl T478 z odlitku nebo leptu.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 07 lis, 2012 3:15 pm

OK to jsou spíš náhradní díly ,ale kde je zvlášť kastle ,rám a jiné věci motor setrvačníky jasný u vás koupím ,ale rám ne .Tak že já myslel spíš komplet třeba rozdělanou stavebnici loko a s přirovnáním ,s kuřecím jsem nemyslel doslova taky obchodníci neprodavají střeva možná tak v konzervách :lol:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 07 lis, 2012 3:25 pm

odlitky mám brejle a zamračené po 2 kusech a nemíním to stavět tlusté stěny atd .asi lenost nebo blbá technologie lití stačilo ty kastle rozložit odlít boky a čela střechu zvlášt a vypadalo by to líp,komplet stavebnice je lepší řešení než to dělat na koleně bůh ví z čeho.No díval jsem se u některých verzí u obou brejlý a zamračené co jsou na trhu se dá něco přestříkat leptem nahradit ,ale proč to dělat, když někdo chce si prostě to udělat z lepšího kvalitního materiálu sám třeba za stejnou cenu 2580kč neplatí náklady na barvení montáž na 0 ,jen jiná krabice obal
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » stř 07 lis, 2012 3:44 pm

Rám na T478 tam není - viz předchozí odůvodnění, asi se časem objeví Albíni, podobně jako se objevily v H0.

Mohl by se objevit i komplet pro zástavbu do některého z leptů (ne T478), otázka zní jestli se je řekněme 10 vážných zájemců schopno shodnout na jednom modelu :-) Protože rámy na montáž pojezdů z V100 nabízím taky a ročně se prodají tak tři od jedné varianty. Někdy i čtyři.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 07 lis, 2012 3:48 pm

jasný no já chci albína a budu spokojený a snad i další jo bohužel je to koníček pěkný ,ale drahý zas na druhou stranu chlast drogy cigarety vyjdou na víc
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » stř 07 lis, 2012 4:19 pm

Mimochodem, ten vypalek ramu pro domecky z V100 neni nijak drahy, neco kolem dvou stovek... pred rokem jsem neco takoveho chtel udelat i pro TT stavebnicky zalozene na prevodovkach od MTB, ale odradil mne prave mizivy zajem o ty ramy na V100...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tomáš » stř 07 lis, 2012 7:58 pm

vvitty píše:Mimochodem, ten vypalek ramu pro domecky z V100 neni nijak drahy, neco kolem dvou stovek... pred rokem jsem neco takoveho chtel udelat i pro TT stavebnicky zalozene na prevodovkach od MTB, ale odradil mne prave mizivy zajem o ty ramy na V100...


No jenže asi to bude tím, rámy pro V100 nenabízíš jen ty.
Vím o DK model , Hekktor , kovové výpalky
a taky jsem viděl 2 výrobce co stejnou věc dělají z polyuretanu.

Pokud bude v TT albín budu z 90% spokojen.
Bohužel i tak budu dál bastlit, protože karoserii T478.1002 mi určitě neuděláte stejně tak T478.3003 :mrgreen:

PS před časem jsem ti psal mail o konstrukčních potížích a doposud nepřišla jakákoliv reakce :(
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Hříbek » stř 07 lis, 2012 9:39 pm

Tkadlec Jaroslav píše:jo hodně lidí si jak píše Tomáš staví modely samy ,ale hodně u některých se mě osobně nelíbí nic zvládnutí povrchové upravy


Teď píšu mimo téma a určitě nechci rozpoutávat vášnivou diskuzi, ale pánové (netýká se to jen tohoto citovaného příspěvku), než nějaký svůj výplod vložíte do fóra, zkuste se zamyslet nad tím, zda vaše myšlenky dávají smysl a budou správně pochopeny. Konkrétně tento citovaný výrok jsem přečetl několikrát po sobě, ale moudrý z něj nejsem. Vím, každý není profesor češtiny, ale někdy to opravdu tahá za uši.
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod _lt_ » čtv 08 lis, 2012 6:18 am

Hříbek: tam bude asi vymazáno kus věty, celkem blbý nešvar touchpadů v kombinaci s těmi co píší všemi deseti.... a dá se to lehce přehlédnout, také se mi to stává.

radekkrupka píše:Mě osobně přijde, že trh v TT ubrejlovcován je. To, že se ze 150 variant dělá jenom pár, podle mě moc nemění. Z dalších variant se dle mého prodá pár kusů, čili pokud já bych byl výrobce, asi bych se do dalších úprav moc nehrnul. Je třeba na to nahlížet pohledem běžného kupce, ne někoho, kdo nutně potřebuje konkrétní stroj z konkrétního roku?


Já na to právě nahlížím pohledem běžného kupce, potřebuji pro svůj provoz 15 brejlovců. Zatím mám jen dva a třetí objednaný už rok. Podle všecho to vypadá, že jako běžný kupec si musím objednat dalších x brejlovců od kuehna verze 187, protože je to jediná napodobenina tak běžného nátěru. Další varianta červená z pruhem třeba bude, proto odmítám kupovat tu, ze které budu muset seškrabovat ČD. Na trhu je varianta zelená a červená pro 70.léta a pak s prominutím tři prdele variant pro rok 2000 a výše. V tomto směru je trh opravdu ubrejlovcován, zatímco pro zbývajících 20 let provozu brejlovce není kromě kuehnovy "limitované" 187 k prodeji nic. Pokud tedy nebude ani dvouoká verze byť pro 70.léta (která se dá upravit na 80), tak je to potom těžké a výrobce si bude myslet jak je ubrejlovcováno, když si jeho varianty z VI.epochy kupují jen jednotlivci (zběratelé)...

Já jsem tedy rozhodně pro stavebnice, pokud je tak těžké udělat nejpočetnější varianty nátěrů. Já ke kupujícím blesků V.epochy patřit rozhodně nebudu a zbylých 12 brejlí snad budu muset zase směřovat na kuehna, pokud do té doby neukončí výrobu limitky 187.

Báňa bude mít mé peníze až budou připravovaní kocouři, pokud nebude ale opět v nějaké šílené barevné mutaci VI.epochy. To si pak raději dodělám 10 kocourů z leptu, než smejvat modré cargo z kupovaného modelu...
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod TTmili » čtv 08 lis, 2012 7:31 am

No pro období 70-tý a 80-tých let se dá s přehledem použít i celočervený (Kuehnova .3161 dokonce v tom nátěru jezdila hodně dlouho, a kor v Brně by se dalo najít spousta mašin co jim zůstala celočervená do poloviny 80-tých let), nebo právě tenkoproužkatý (no a tady je jen ta Kuehnova .3187 která tak jezdí takřka dodnes). Koncem 70-tých let se ještě v provozu dalo najít i pár ušmudlaných zelenošedých brejlovců, ale bylo jich málo.
Každopádně souhlasím s tím, že pro V a VI. epochu bylo uděláno až moc, přesto si myslím že většin Téčkařů se zaměřuje spíš na tu IV. epochu, takže nevím kde je chyba. Co naprosto chybí je jakákoliv "čtyřka" se závěskami, to je díra, a už mám svůj plán jak se s tím vypořádat.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Sarge a 31 návštevníků