POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomínky !

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod JBr » ned 11 zář, 2011 4:47 pm

vvitty píše:Doplnil jsem i fotky zbyvajich cervenych verzi.


Po poradnem shlednuti tech fotek mam pocit, ze je tam dost chyb ve zbarveni :oops: . Takovych, ktere by ve fazi vzniku odstranilo par minut googlovani (nemyslim technickou kvalitu, ale shodu s originalem)...

  • U vsech modelu je logo CD na cele opticky moc male v porovnani se sirkou pruhu.
  • 750.088 - na vsech fotkach, ktere jsou mi dostupne, ma vnitrni lem bryli cerny (na modelu cerveny) a tesneni kolem skel cervene (na modelu bile). Na fotkach pojezdy.eu i na webu MTB ma navic ctyrkovou nadrz (na zadne fotce z obdobi 1994-2004 jsem ji nenasel, ale samozrejme nemuzu 100% vyloucit, ze se tam nekdy neobjevila).
  • 753.212 - opet, na vsech dostupnych fotkach ma bryle zlute (na modelu bile) a vnitrni lem bryli bily (na modelu sedy).

Na vsech CD masinach mi chybi bocni tabule s logem CD, ale ta bude nejspis prilozena jako prilepovaci dil?

Dost me mrzi, ze to sem musim psat, ale po veskere namaze, kterou musel pan Bana do pripravy a vyroby investovat, mi to prijde jako zbytecna degradace jinak pekneho modelu.

(Ted jen doufam, ze mi jeste od MTB nekdy neco prodaji :oops: )
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod j p » ned 11 zář, 2011 4:49 pm

Na strankach http://pojezdy.eu/ je fotka nespravne provedenych tabulek (T478.3113).
Budou se brejlovci skutecne dodavat s temito tabulkami? Ty tabulky pusobi jako pest na oko. Vzdyt podkladu jiste existuje dostatek a navic na ty tabulky byla norma!
1) Mezi radou a poradovym cislem masiny se sice pise tecka v psanem textu, ale nikoliv na tabulce.
2) Cislo masiny ma byt mensi nez cislo rady. Viz banner fy. Roco s H0 brejlovcem na teto strance - i kdyz ani ten nema tabulku uplne spravne (ma byt kratsi).
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » ned 11 zář, 2011 4:58 pm

Tabulky CD jsou v pribalu k CD lokomotivam. Dam sem casem foto.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Eda1975 » ned 11 zář, 2011 7:30 pm

Může některý z kolegů, kteří již Brejle mají, srovnat její vlastnosti (jízda, tažná síla, hluk) s některým z notoricky známých strojů? Např. V100 Tillig?
TT - analog - epocha V/VI - ČR

http://www.taksitokurvavygoogluj.cz
Uživatelský avatar
Eda1975
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 22 úno, 2009 3:58 pm
Bydliště: Karlovy Vary

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod pepiknemecek » ned 11 zář, 2011 8:56 pm

Dobrý den

Zítra se mohu pokusit o srovnávací jízdu Brejlovce MTB a např.V100 start od Tilliga a udělat jakousi recenzi :D

Možná že má kolega pravdu ohledně nesrovnalostí v barevném provedení, ale všichni víme kolikrát za "život" se měnil nátěr jednotlivých skutečných strojů a skoro jste nenašli dvě mašiny stejné :wink:
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » ned 11 zář, 2011 9:32 pm

Problem s prosvitajicimi svetly bude vyresen prepazkami, ktere pujdou doosadit i do jiz prodanych modelu.

JBr: nadrze budou vyreseny, tohle nejak uniklo...

S potiskem cel se toho uz moc nenadela, alespon ne u kusu co jsou uz vyrobeny. Treba priste... bily ramecek na nekterych zluto cervenych byl, i kdyz zrejme ne na tomto cisle.
Naposledy upravil vvitty dne ned 11 zář, 2011 10:16 pm, celkově upraveno 1
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Jacek » ned 11 zář, 2011 10:15 pm

pepiknemecek píše:Dobrý den

..

Možná že má kolega pravdu ohledně nesrovnalostí v barevném provedení, ale všichni víme kolikrát za "život" se měnil nátěr jednotlivých skutečných strojů a skoro jste nenašli dvě mašiny stejné :wink:

Já bych nerad něco kritizoval, zvlášť, když ještě žádný stroj nemám. Tady je např. pár fotek té 750 088 - http://www.cztrain.com/loko/hledejlo.php?CO=750+088 , je o hodně tmavší, model odpovídá spíš 753 384 - http://www.cztrain.com/loko/hledejlo.php?CO=753+384 , má jen jiný pluh. Výhoda modelu je, že nejsou nalepené tabulky. Jsou to jen detaily, ale moc se mi nezamlouvá představa hned doma patlat tovární model barvou kvůli správným logům nebo pluhům :?
Ta čtyřková nádrž by tam ale být neměla nebo ano?
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod George V. » pon 12 zář, 2011 4:11 am

vvitty píše:JBr: nadrze budou vyreseny, tohle nejak uniklo...


Vážně? A když jsem se před časem zmínil, že se mi na nádrži cosi nepozdává, byl jsem utlučen čepicema... Ta nádrž bohužel ani není čtyřková (byť proporcema by odpovídala - ale v trošku jiném měřítku :mrgreen: ). Je příliš vysoká a nesedí úhly a "velikost" zkosení. Tohle se dá ještě možná opravit, ale co s těma čelníma oknama?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod busta » pon 12 zář, 2011 4:45 am

pre Jacek, George V.

Páni aspoň máte možnosť dorobiť si loko na to čo máte na fotke. Ale pozor! ak dostanete do rúk ďalšiu fotku, kde sú odlišnosti od vašich nezabudnite si ich opäť prerobiť - lebo nebudete aktuálny!
Je to ako z autom – v určitom prevedení vyjde z výroby a majiteľ si ho vy-tuninguje. Tak hor sa do úpravy a nezabudnite zverejniť to čo ste urobili! (PS: nezabudnite si loko kúpiť.)
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod MOL » pon 12 zář, 2011 4:29 pm

Nešla by provést výměna pro ty, co si koupili „takzvanou“ 750.088 :mrgreen: Že by vrátili čtyřkovou nádrž a dostali trojkovou? Příp. vyměnit pluh za pruhovaný jako 750.403?
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod olik » pon 12 zář, 2011 6:57 pm

Nekdo nam na vedlejsim foru doporucoval ze lepsi model dodelat do konce nez resit problemy jiz pri prodeji :x no nevadi ,stejne se to prodavalo jen v Praze a jeste na burze takze je to vlastne takove II jakostni zbozi a kazdej si to rad dodela doma :P Ano je to husta pripominka ale poprve v zivote jsem zazil prodej NOVEHO modelu nekde jinde nez v kamenych obchodech.......ale Praha je hold jina.....
Jinak cena je stejna jako o konkurence ,takze krome tech madel u dveri neni co vycitat,vlastne ano modely Roco maji bandaze , nemusim dolepovat tabulky protoze lepidlo je previt a obcas nekde pretece......a taky sterace jsou neznacene jiz z vyroby,jedine plus je ze je tam ten reproduktor,ale kdyz jeste neni dekoder takze je tam vlastne navic :P Vlastne ne on dela zatez....pro Ty kdo maji problem s Rocem tak musim rict za sebe ze jsem spokojen.....
No a muzete mazat a nadavat ale za svym nazorem si stojim..hezky vecer pratele stredu
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Václav Kolář » pon 12 zář, 2011 7:11 pm

Zdravím Vás všechny modeláře. S velkou netrpělivostí jsem očekával nový model tak, jako Vy. Dělal jsem na brejláčích na "dolním" v Brně od osmasedmdesátého, ale všechny mašiny,ať zelenošedé, či červené měly okna lemovaná černou barvou. Až s příchodem unifik. nátěru v červené barvě dostaly brejle lem červený. Ale i tak, Díky pane Báňo.
Václav Kolář
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř 27 srp, 2008 3:17 pm
Bydliště: Bukov

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » pon 12 zář, 2011 7:13 pm

MOL píše:Nešla by provést výměna pro ty, co si koupili „takzvanou“ 750.088 :mrgreen: Že by vrátili čtyřkovou nádrž a dostali trojkovou? Příp. vyměnit pluh za pruhovaný jako 750.403?


Pokud nevadi prebyvajici napis voda, tak by to melo byt mozne...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod MOL » pon 12 zář, 2011 7:55 pm

No, nevím jak moc se tomu dá věřit, ale model 750.088 do MSTS má na nádrži napsáno Voda 3000l, tak to asi vadit nebude :mrgreen:
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod V_Báňa » pon 12 zář, 2011 8:07 pm

Chybná nádrž na 750-088 je vskutku slušný omyl, které jsem si nevšiml ani já, nicméně těchto modelů bylo pouze 5ks .

Na burze byla k prodeji limitovaná sada modelů poněvadž různé zdržení a slibované terminy byly nepříjemné i pro mne, takže se modely uvolnily i za cenu interních vícenákladů, a nebudu se nikomu zodpovídat proč a jak a zrovna na burze v Praze. Lze řící že to bylo nejsnažší řešení a třeba těch roll-outů bude na burze víc :lol: . Z těch připomínek co zazněly se snažím vyvodit nápravu, kde to jde.
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků