POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomínky !

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod radula63 » pon 12 zář, 2011 8:24 pm

Víťo
Nevěš hlavu, každý začátek je těžký. A tebe obdivuji! A to myslím vážně :!: Pustit se "do křížku" s takovou konkurencí, kterými jsou Roco a Kuehn...
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod nalini » pon 12 zář, 2011 9:00 pm

Ono už asi ani nešlo déle čekat a "ladit formu" za situace, kdy jeden konkurent od ledna prodává a druhý už je "na spadnutí". Žádný model od jakéhokoliv výrobce není zcela dokonalý, natož ten úplně první ... Přes to všechno klobouk dolů, kam až se celý projekt podařilo dotáhnout. Chyby jsou tu proto, abychom se z nich poučili do budoucna. Pokud léta letoucí voláme po modelech ryze českých lokomotiv, tak pan Báňa je jedním z mála, kteží nás nejen slyšeli, ale také něco udělali. Já osobně držím palce, aby nezůstalo jenom u Brejlovce a abychom se dočkali dalších strojů z produkce MTB.
nalini
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 10 led, 2010 9:45 am

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod airwar » úte 13 zář, 2011 5:22 am

V_Báňa píše:Chybná nádrž na 750-088 je vskutku slušný omyl, které jsem si nevšiml ani já, nicméně těchto modelů bylo pouze 5ks .

Na burze byla k prodeji limitovaná sada modelů poněvadž různé zdržení a slibované terminy byly nepříjemné i pro mne, takže se modely uvolnily i za cenu interních vícenákladů, a nebudu se nikomu zodpovídat proč a jak a zrovna na burze v Praze. Lze řící že to bylo nejsnažší řešení a třeba těch roll-outů bude na burze víc :lol: . Z těch připomínek co zazněly se snažím vyvodit nápravu, kde to jde.


Hlavně nevěšte hlavu, i přes mnohé problémy jste odvedl velice slušnou prácvi a došel tam kam žádný jiný český výrobce ještě nebyl. Modelařím cca. 25 let, i když ne zrovna jako železniční modelář, a za tu dobu pamatuji, že každý modul je podroben kritice, zvláště pak ten český. Pár chybek na modelu skutečně je, ono je to o to víc vidět že je to model rize české současné lokomotivy. Na druhou stranu na Brejlovci od ROCO je těch "chyb" mnohem víc a přesto šli na dračku, takže to asi zase takovou roli nehraje. Ono o češích obecně platí že když můžou tak kritizují, ale nakonec stejně všichni koupí.

Pokud se podaří z chyb poučit a sjednat nápravu bude to super, není problém chybu udělat, hloupé je se z ní nepoučit a opakovat ji. Přeji Vám ať si Brejlovci spokojené kupce najdou a ať se Vám podaří dotáhnout ke zdárnému konci i Zamračenou a další modely,
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod litice120 » úte 13 zář, 2011 7:52 am

Modeláři,
uz jsem si rikal, ze se do toho nebudu michat. Ale zaplava Vasich jednostrannych prispevku mi neda. Pracuji leta ve vyrobnim oboru, kde je uplne jedno, jestli prichazite z cech, moravy, nebo úesá. Vase vyrobky jsou tam hodnoceny pouze podle toho, jak kvalitni jsou. Je uplne jedno, jestli je to Vas prvni pocin, nebo jste zavedena firma. Na to kazdy kasle, rozhodujici je kvalita. Objektivne, kriticky a vecne. Nikdo Vam neodpusti chyby jenom pro to, ze je to prvni pocin. Proste ma-li zakaznik na vyber lepsi vyrobek, koupi si jej. Myslim, ze zde u zeleznicnich modelu je to naprosto stejne. Ale tato objektivita mi v teto diskuzi chybi.

Nepochybuji o tom, ze kolega Bana vydal obrovske mnozstvi energie do celeho projektu. Ze to stoji za poklonu, protoze to je uctihodny cin. Ale ze bych kvuli tomu musel prehlizet chyby a byt nekriticky? Pan Bana udelal zasadni chybu jiz v designovem navrhu. A sice ve tvaru predniho okna. To okno dela tuhle masinu takovou, jaka je. Proto je to brejlovec, proto je oblibena svymi priznivci, mezi ktere se pocitam. A tenhle prvek se u MTB nepovedl dosti zasadnim zpusobem. Pritom to slo opravit, protoze na 3D modelech je tato chyba jiz vidět. Pravdou je, ze rada veci je lepe provedena, nez u ROCO. Ale tvar bryli je u ROCO rozhodne lepsi. Bohuzel rakousti chlapci to pokazili madly, sirokymi tesnenimi a spoustou dalsich veci.
Neurazte se pane Bano, ale priste se vice soustredte na vyladeni navrhu a vyrobu pak zadejte nekde, kde neni tak draha pracovni sila, jak zde v evrope. Nelze delat vse sam, utopite se v tom. Bohuzel presne to je nyni na Vasem konani videt.

Klidne se Vam prizam, ze zatim u mne vede Kuehn. Jeste jsme nevideli barevne provedeni, ale prototyp, co je u Davida na strankach, je zatim mym favoritem. Presny tvar bryli, madla dosazovan nahore i dole, ciste a jasne provedeni krivek...a vedomi kvality jizdnich vlastnosti ala Kuehn...Proste to nejlepsi nam prichazi nakonec. Proto si koupim tyto brejlovce. A nebude jich málo. U Davida jich mám již objednáno dvanáct. Těším se na to, jak budu přetabulkovávat, tůnit, patinovat a vylepšovat.

Take bych chtel reagovat na zde caste (dle meho nazoru trochu zcestne) vykriky - podporujte ceskeho vyrobce. Podporujte. Ano. Podporujte všechny, kteři se snaži něco udělat pro české téčkaře. Ale neztrácejte soudnost. Ani Kuehn by nikdy nedelal brejlovce, nestal-li by za tim nekdo z Čech. Dobre všichni víte, ze bez obrovskeho usili Davida by tento model nikdy nebyl zarazen do portfolia nemecke firmy.

fanklub MTB zdraví Pája Litický, člen fanklubu DS Model :-)
litice120
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř 22 zář, 2010 6:44 am

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod George V. » úte 13 zář, 2011 7:58 am

Konečně jeden rozumný a vyvážený názor. Plně se ztotožnuji a skromně dodávám - ta nádrž také stojí za přepracování... :mrgreen:
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod depo201 » úte 13 zář, 2011 8:36 am

Nechápu, co tvých 12 brejlovců má společného s recenzí na model MTB. Též mám objednaného Kuehna, ale snažím se na to koukat nestanně, což se o tvém příspěvku napsat rozhodně nedá. Chodící reklamo.... přitom stačilo napsat, nekoupím si ho, protože...

A to jsme přesně my, jak jde o prachy a kšeft, budem špinit jeden druhého jen za cenu většího zisku.
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod litice120 » úte 13 zář, 2011 9:19 am

depo201 píše:Nechápu, co tvých 12 brejlovců má společného s recenzí na model MTB. Též mám objednaného Kuehna, ale snažím se na to koukat nestanně, což se o tvém příspěvku napsat rozhodně nedá. Chodící reklamo.... přitom stačilo napsat, nekoupím si ho, protože...

A to jsme přesně my, jak jde o prachy a kšeft, budem špinit jeden druhého jen za cenu většího zisku.


No jasně, mám za každý svůj reklamní příspěvek jednoho brejlovce od DS zdarma! :-)

Pája!
litice120
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř 22 zář, 2010 6:44 am

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod VikyV » úte 13 zář, 2011 10:09 am

depo201 píše:Nechápu, co tvých 12 brejlovců má společného s recenzí na model MTB. Též mám objednaného Kuehna, ale snažím se na to koukat nestanně, což se o tvém příspěvku napsat rozhodně nedá. Chodící reklamo.... přitom stačilo napsat, nekoupím si ho, protože...

A to jsme přesně my, jak jde o prachy a kšeft, budem špinit jeden druhého jen za cenu většího zisku.


Může to být takto?

Model si nekoupím, protože se neshoduje s předlohou tvarem brýlí a tedy tím, co dělá lokomotivu Brejlovcem. Tento rozdíl je oproti předloze hodně viditelný. Spodní strana brýlí je přímka, horní strana brýlí je zaoblená mnohem více než by měla a problém vidím i ve směru tubusu reflektoru. Pana Báňu podpořím zakoupením jeho vydařenějších produktů s prosbou aby se při konstrukci jiných modelů, pokud budou, díval na skutečnou předlohu nebo výkres déle a lépe. Berte toto jako konkrétní připomínku a fanklub p.Báni prosím o prominutí. ZDAR!
VikyV
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon 10 led, 2011 12:13 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod George V. » úte 13 zář, 2011 11:08 am

To, že je horní strana brýlí více zaoblena by ani tak nevadilo jako to, že tvar oken to zaoblení kopíruje, ačkoliv je horní hrana okenní tabulky ve skutečnosti rovná. Stejně tak mi připadá, že jsou ty skla moc velká a zároveň si myslím že ani svislá hrana okenní tabulky není úplně rovnoběžná s boční (mírně šikmou) hranou brýlí...

Velmi dobře to vynikne na tomto snímku:

http://www.k-report.net/ukazobrazek.php ... ef=28/1173

Já se totiž dokonce domnívám, že okenní tabulky jsou u skutečného stroje ve tvaru obdélníku a nikoliv lichoběžníku...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod busta » úte 13 zář, 2011 11:38 am

Ty sa domnievaš, alebo si to v skutočnosti premeral a urobil technický nákres s prepočítaním do 1:120 a premeral na modely, alebo sa budeš neustále domnievať alebo ti niečo bude pripadať??? Si nudný. Skús „konkrétnu pripomienku“ na vylepšenie modelu, doloženú podľa skutočnosti.
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod George V. » úte 13 zář, 2011 11:40 am

Neboj, jedu do Lužné na setkání brejlovců a metr beru do kapsy :) .
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod busta » úte 13 zář, 2011 11:53 am

To je správny prístup. :D
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod airwar » úte 13 zář, 2011 1:42 pm

depo201 píše:Nechápu, co tvých 12 brejlovců má společného s recenzí na model MTB. Též mám objednaného Kuehna, ale snažím se na to koukat nestanně, což se o tvém příspěvku napsat rozhodně nedá. Chodící reklamo.... přitom stačilo napsat, nekoupím si ho, protože...

A to jsme přesně my, jak jde o prachy a kšeft, budem špinit jeden druhého jen za cenu většího zisku.


Přiznám se že jsem si žádného špinění nevšimnul, a v zásadě má pravdu v tom, že na Brejlovcovi MTB je několik detailů, které se nepovedli, a dojem z modelu kazí - špatná nádrž, malé logo ČD, chybně provedená inventární čísla ...
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod milan ferdián » úte 13 zář, 2011 3:46 pm

George V. píše:Já se totiž dokonce domnívám, že okenní tabulky jsou u skutečného stroje ve tvaru obdélníku a nikoliv lichoběžníku...


Nechce se mi moc míchat do vašich odborných diskusí,ale též mi nedalo a i když nestavím hnací vozidla,mám též typové listy nebo výkresy určitých hnacích vozidel.
Co se týče tvaru čelních skel,jsou lichoběžníkové :zdroj:MOTOROVÁ LOKOMOTIVA T478.3/Ing.Jiří Mizerovský/NADAS 1975/typový list obr.8/.
Pro kontrolu jsem hledal dál a našel v časopisu MODELÁŘ-2/1989 výkres od pana Jana Rychtera.Stejný výsledek u čelních skel.
Čelní skla jsou usazeny šípovitě.
Co se týče palivové nádrže řada 753 (T487.3),je zde napsáno citace:dvoudílná hlavní nádrž o objemu 2500l paliva a 3000 l vody pro parogenerátor je zavěšen...
U řady 754 byly nádrže kratší a jen palivové o obsahu 3600 l nafty.
Při pohledu na fotky od Tomáše Lajblta je vše v pořádku,ikdyž mi chybí řadové označení na uvedených fotkách.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod milan ferdián » úte 13 zář, 2011 4:57 pm

Dalším podkladem může být výkres T478.3 od Pavla Vika Příloha modelové železnice u časopisu ŽELEZNIČÁŘ 5/1982.Čelní skla jsou tvaru lichoběžník.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků