POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomínky !

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod JBr » ned 11 lis, 2012 4:21 pm

Panove, z te vasi debaty mam takovy rozporuplny pocit. Kdyz vyrobce udela 5 masin v unikatnim nateru z ep. V nebo VI (ktere zase az tak unikatni nejsou, neb plzensky bleskovy nater je na vic jak 5 masinach, Najbrt taky, Cargo, sedo-zelenou a cervenou s pruhem nema smysl resit, protoze tech masin jezdi/jezdily mraky), tak je to spatne, protoze si je skoro nikdo nekoupi. Ale kdyby udelal to same z epochy IV, kdy to nota bene byly opravdu unikaty v poctu jednoho kusu a vsechny ostatni masiny unifikovane, tak je to dobre? Nebude ten efekt nahodou stejny, ne-li horsi?
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tomáš » ned 11 lis, 2012 5:02 pm

JBr píše:Panove, z te vasi debaty mam takovy rozporuplny pocit. Kdyz vyrobce udela 5 masin v unikatnim nateru z ep. V nebo VI (ktere zase az tak unikatni nejsou, neb plzensky bleskovy nater je na vic jak 5 masinach, Najbrt taky, Cargo, sedo-zelenou a cervenou s pruhem nema smysl resit, protoze tech masin jezdi/jezdily mraky), tak je to spatne, protoze si je skoro nikdo nekoupi. Ale kdyby udelal to same z epochy IV, kdy to nota bene byly opravdu unikaty v poctu jednoho kusu a vsechny ostatni masiny unifikovane, tak je to dobre? Nebude ten efekt nahodou stejny, ne-li horsi?


No tak srovnávat tyto nádherné nátěry se současností. :o :o to snad ne,ale to je o vkusu každého. Plzeňský bleskovky mají barvu,jako kdyby projely šmoulí vesnicí...Najbr je nátěr jak z "lacinýho filmu".
Mám rád zvláštnosti.Ne hlavně to je tím,že mě ty moderní barvy a schémata nějak nepřirostla k srdci.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 11 lis, 2012 5:23 pm

sety dobrý nápad ,ale udělal bych je po 3 kusech maximálně
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tomáš » ned 11 lis, 2012 6:35 pm

Tkadlec Jaroslav píše:sety dobrý nápad ,ale udělal bych je po 3 kusech maximálně



:lol: :lol: :lol: :lol: takže jsme domluvení 4023 , 3143 , 3223 :D
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 11 lis, 2012 6:57 pm

jo jasný komu řekneme o set? :lol: :lol: :lol: :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Colonel32 » ned 11 lis, 2012 7:07 pm

Si tu na to založte vlákno, až budete mít 100 závazných rezervací, tak napiště Víťovi.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Adam96 » pon 12 lis, 2012 3:14 pm

Tomáš píše:No tak srovnávat tyto nádherné nátěry se současností. :o :o to snad ne,ale to je o vkusu každého. Plzeňský bleskovky mají barvu,jako kdyby projely šmoulí vesnicí...Najbr je nátěr jak z "lacinýho filmu".
Mám rád zvláštnosti.Ne hlavně to je tím,že mě ty moderní barvy a schémata nějak nepřirostla k srdci.


Dle mne je to úplně jedno, o jaký nátěr se jedná. Vždy se pláče nad nátěrem, který tu byl před 30 lety a vždy se plive na aktuální ,,schéma". Teď je tu Najbrt, a tak se objevily přezdívky typu Najmrd, nebo silné řeči, že Ing. Najbrt by se měl pověsit za koule do průvanu. Jenže tak samo se nadávalo na unifik v 80 letech, po kterém se nám teď stýská. Mě osobně Najbrt nátěr nevadí, v určitých verzích se mi i líbí, jen by stálo za to si uchovat ojedinělé nátěry.
K modelu. Myslím, že je opět lhostejno, co se udělá, páč trh se stejně rozdělí na 2 tábory. Jinak jsou ale zmiňované bleskovky pěkné, nejvíc se mi asi líbí ta úplně vlevo.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 12 lis, 2012 3:52 pm

jo mě se taky líbí najbrt ,ale spíš jen na vagonech ,lokomotivy bych tomu dal volný průběh aby se dalo ještě víc diskutovat i v epoše 5 a 6 :wink: :lol:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod T 478 3022 » úte 13 lis, 2012 7:36 pm

Tomáš píše:Jo je vidět,že to tady máš zmáknutý :lol: :lol:
viewtopic.php?f=11&t=7029&start=15

Nejraději bych tyto stroje
http://www.prototypy.cz/zobrobr.php?fil ... 53143a.jpg

Každý máme zmáknutého něco jiného.Například mě by nenapadlo někde hledat fotky na kterých je T478.3 s bleskem,ČSD a bez závěsek atd. :lol: Ale nechme hašteření krajane,a pokud jsem tě nenaštval,tak napiš,jak bys to viděl s barvama.Mám na mysli odstíny ČSN,když už to zkusím ať to má nějakou úroveň.Na té 4023 mě překvapuje,že na tom Dolním má červená světla na kraji.Měl jsem za to,že měla ty světla prohozená,tzn.červená uprostřed a bílá na kraji :shock: Soudruzi fakt vám nelžu,takovou fotku jsem viděl!!!!Jinak je mě samozřejme známo,že nějaky čas jezdí zase ze všema bílejma.
T 478 3022
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tomáš » stř 14 lis, 2012 1:07 pm

T 478 3022 píše:
Tomáš píše:Jo je vidět,že to tady máš zmáknutý :lol: :lol:
viewtopic.php?f=11&t=7029&start=15

Nejraději bych tyto stroje
http://www.prototypy.cz/zobrobr.php?fil ... 53143a.jpg


Každý máme zmáknutého něco jiného.Například mě by nenapadlo někde hledat fotky na kterých je T478.3 s bleskem,ČSD a bez závěsek atd. :lol:
Vůbec jsem netušil, že karoserie bez závěsek musela projít GO a to až v 90.létech.Každej hot nemůžeme vědět vše. Od toho je toto fórum, aby ti kteří ví poučili ty co neví.
Ale nechme hašteření krajane,a pokud jsem tě nenaštval,tak napiš,jak bys to viděl s barvama.Mám na mysli odstíny ČSN,když už to zkusím ať to má nějakou úroveň.
No tak této otázce popravdě moc nerozumím? Původní odstíny dle ČSN by snad někdo vědět mohl,to by snad nemusel být problém i když...nejde přece o unifikovaný nátěr. Následný převodní ČSN - RAL mám. Ty chceš ty lokomotivy zkusit nastříkat? a kde vezmeš karoserie?? Na té 4023 mě překvapuje,že na tom Dolním má červená světla na kraji.Měl jsem za to,že měla ty světla prohozená,tzn.červená uprostřed a bílá na kraji :shock:
Tak podobné detaily jdou naprosto mimo mě. :lol: Ta fotka pochází zřejmě z doby kdy na mě ještě nebylo ani zaděláno.
Soudruzi fakt vám nelžu,takovou fotku jsem viděl!!!!Jinak je mě samozřejme známo,že nějaky čas jezdí zase ze všema bílejma.[/quote]
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod T 478 3022 » stř 14 lis, 2012 3:32 pm

Pro Tomáše.
Jasně,že každej nemuže vědět všechno.Ale zrovna tak někdo muže někde něco přehlédnout,zvláště,když to hledá pod brejlovec a ono je to pod T 478.3-podklady :lol:Holt jsem začátečník :lol:
Ano,chci je zkusit nastříkat.
Karoserie?Pokud je mě známo tak na trhu jsou brejlovci od třech firem.Akorát u té 4023 je pouze jedna možnost.Tam mě ale udělali radost,ty fotky že ty světla tak mužou zustat.
Ale,co ty barvy?Tmavá modrá,světlá modrá,hnědá..........
Převod barev není problém,problém je jaké ty barvy,když to neni ten unifik :cry:
T 478 3022
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tomáš » stř 14 lis, 2012 4:41 pm

Vidím to úplně jasně :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: čísla RAL

3223
STŘECHA 6033 , BOK SKŘÍNĚ 6034 , BLESK 1023 , SPODNÍ RÁM 6033

3022
STŘECHA 6009 , BOK SKŘÍNĚ 1018 , SPODNÍ RÁM 7032 , RÁMEČEK HVĚZDY 6009

3276
STŘECHA 8011 , BOK SKŘÍNĚ 8001 , BLESK 1023 , SPODNÍ RÁM 8011 , LEMOVÁNÍ 9010

3143
STŘECHA 6009 , BOK SKŘÍNĚ 7035 , BLESK 1018 , SPODNÍ RÁM 7022 , OZDOBA 6009

4023
STŘECHA 6009 , BOK SKŘÍNĚ 9010 , BLESK 1023 , SPODNÍ RÁM 6009

Nějaké dotazy ?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod TTmili » stř 14 lis, 2012 5:39 pm

Nevim jak u ostatnich, ale u .4023 bych si tou RAL6009 na ramu bych to nevidel tak jiste. Na strese a vrchni polovine bocnice ano, ale na ramu byla v polovine 80-tych let jiste stredni seda. Mam to i na par fotkach, kdyz jeste mela zlute podbarvene tabulky, a zluto-cerny pluh. Tehdy mela i obe ctyri svetla bila, cerveny sklicka prisly az dyl.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tomáš » stř 14 lis, 2012 6:13 pm

TTmili píše:Nevim jak u ostatnich, ale u .4023 bych si tou RAL6009 na ramu bych to nevidel tak jiste. Na strese a vrchni polovine bocnice ano, ale na ramu byla v polovine 80-tych let jiste stredni seda. Mam to i na par fotkach, kdyz jeste mela zlute podbarvene tabulky, a zluto-cerny pluh. Tehdy mela i obe ctyri svetla bila, cerveny sklicka prisly az dyl.


já ty odstíny bral podle této fotky.
http://www.prototypy.cz/zobrobr.php?fil ... 53143a.jpg
Ruku do ohně za to nedám, je to pouze nástřel. Třeba se tu někdo najde kdo to pamatuje. U fotky je psáno " z archívu Mojmír Leštinský ". Třeba toho ten pán má víc? Ale zná ho někdo ?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 14 lis, 2012 6:19 pm

Petře dej sem fotky dík nebo na E-mail pokud nechceš zveřejňovat a budu to akceptovat dík :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků