POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomínky !

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod TheJaro » pát 12 kvě, 2017 5:00 pm

Eshop Trnava tam zatiaľ najčastejšie nakupujem. Áno je to ten od Pika ale okuliarnik je okuliarnik ☺
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod George V. » sob 13 kvě, 2017 11:50 am

Piko je zpřevodované kapánek do rychla, tak proto je možná ta trochu trhaná jízda v nízkých rychlostech, ale správným nastavením dekodéru (nejlépe ZIMO) se to dá vyladit...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod TheJaro » pon 16 říj, 2017 10:15 am

Pridám jednu skúsenosť s MTB. Kúpil som si okuliarnika T478-3135 ešte niekedy v júny,predajca mi ho digitalizoval dekoderom PeLi plux1608P16. Doma som ho osadil na ovál a nechal zabehnúť,po pol hodine cca sa ozvala rana a vyleteli iskri a model sa ani nepohol,zobral som ho na reklamáciu kde sa osadil nový dekoder od toho istého výrobcu a model jazdil na predajni bez problémov. Doma už po desiatich minútach znova rana a znova iskry presne na tom istom mieste dekodera kde aj predtým (mám aj v PC foto) model znova poslaný na reklamáciu ale už aj dekoder aj okuliarnik. Po 60 dňoch (skutočne šesťdesiat dní trvala reklamácia) sa model vrátil kde bolo stanovisko Okuliarnik je bez závad a jeden dekoder mi bol uznaný a druhý nie,vraj mám vysoké napätie v koľajach cca 22 voltov ktoré všetko zapríčinilo ( mám set od roco+kocka+trafo ). Model sa vrátil z reklamácie osadil som ho na ovál a jazdil krásne,lepšie než predtým ale začali sa sa vypínať svetlá,biele,červené a potom aj biele aj červené,po stlačení na MM stop vždy svietili ako mali ale hneď zhasli. Volal som do predajne čo sa stalo a vraj ho mám doniesť spať že ho pošlú na reklamáciu,povedal som že už nie a vyberiem si druhý model načo reagoval kladne a vybral som si paru od Tilliga 555.0

Strašne ma to serie lebo tohoto okuliarnika som chcel v tomto farebnom prevedení ale nechcel som ho mať stále na reklamácií :?
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod sidlo » pon 16 říj, 2017 12:45 pm

A co dekodéry od jiného výrobce? Také mají stejné problémy?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Jacek » pon 16 říj, 2017 1:35 pm

TheJaro píše:...Okuliarnik je bez závad a jeden dekoder mi bol uznaný a druhý nie,vraj mám vysoké napätie v koľajach cca 22 voltov ktoré všetko zapríčinilo...

Pak se ale asi nejdná o zkušenost s modelem MTB, nýbrž s dekodéry jiného výrobce a dotaz patří do vlákna o DCC...

Dnes všichni kupují levné dekodéry, hlavním hlediskem je, že je to za pár korun. Ale taky je třeba si uvědomit, že to tím pádem nebude žádný zázrak. Nebude to mít nadproudovou ochranu, zkratovou ochranu, omezené možnosti nastavení, mapování, atd. Při potížích pak taky různý přístup. Např. u Lenze jsem bez řečí dostal rovnou jiný kus, u Zimo také nebo to byla oprava. Je pak otázka jestli člověk nešetří na nepravém místě.
S digitálem jsem začínal stejně, kupoval jsem ty nejlevnější dekodéry. Polovina jich pak odešla kvůli přehřívání nebo kvůli banalitám jako zkrat vykolejením, druhá půlka mašin skončila ve vitríně. Reklamovat to nešlo vůbec. Vlastně stejný důvod, v kolejích 20V, dekodér jen na 18V
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » pon 16 říj, 2017 8:12 pm

TheJaro píše:Strašne ma to serie lebo tohoto okuliarnika som chcel v tomto farebnom prevedení ale nechcel som ho mať stále na reklamácií :?


Tak zkus jiny dekoder. Z mnozstvi ktere jsem osadil dekodery od ZIMO se nevratil ani jeden...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod TheJaro » pon 16 říj, 2017 10:44 pm

Sidlo - Veru neskusal som,dekoder tohto rozhrania som iný nemal.
Jacek - Nebol som si istý či to patrilo do sekcie DCC tak.som to dal sem.
Vvitty - Uz neskusim,model som,vrátil predajcovi.
Keby viem skôr napíšem dotaz najskôr sem a mohol som kúpiť lepší dekoder ale keď som pri kupovani okuliarnika povedal aj dekoder tak som myslel že predajca vie teda mal by vedieť ktorý dekoder je lepší. Rozdiel medzi PeLi a Zimo bol cca 12 eur a nevenoval som tomu nejakú pozornosť.
Hold človek sa učí celý život a toho Okuliarnika od MTB si kúpim znova aj z lepším dekoderom 8)
Ešte mám na vás otázku,môžem vás kontaktovať cez správu keď si nebudem vedieť radu alebo pomoc z programovanim alebo výberom správnych komponentov?
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod George V. » úte 17 říj, 2017 5:49 am

No co se týká odolnosti, tak doporučuji spíše dekodéry Lenz. Měl jsem u jednoho modelu závadu na DPS v zapojení světel (jeden pár světel - konce - svítil pořád, nejspíše kapka cínu kde neměla co dělat). Rozhodilo to dekodér. Lenz se vzpamatoval po pár minutách bez napětí, ZIMO ne - když jsem ho pak zkusil v jiné mašině, v podstatě si závadu přenesl s sebou - nešly pořádně ovládat světla.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Miloš Pavlát » úte 17 říj, 2017 11:13 am

Než jsem objevil, že místo určené pro dekodér není elektricky izolované, tak si LENZ pěkně zajiskřil. Výsledek? Bez újmy na funkci žije již několik roků dál.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Michal Vaniš » stř 18 říj, 2017 4:21 pm

Off-topic
vysvětlení od Peli na problémy TheJaro s dekoderem
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=18&t=9653&p=225090#p225090
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků