Kouřáky neboli kouřové generátory / TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Kouřáky neboli kouřové generátory / TT

Příspěvekod NnODemon » sob 27 srp, 2011 11:37 am

Zdravím pánové,vidím zde páru a tak se chci zeptat.Jak daleko je vývoj nebo jestli už někdo vyrábí na TT páry vyvíječe kouře.Jaká je problematika? Děkuji.
Uživatelský avatar
NnODemon
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 24 dub, 2011 7:55 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Pára řady 437 ČSD od Tilligu

Příspěvekod radula63 » sob 27 srp, 2011 12:34 pm

Jeden čas je měl v nabídce shop Modely Modra - http://www.modelymodra.inshop.cz/
Sám se teď taky snažím sehnat takovýto "kouřák"
obr3.jpg
obr3.jpg (69.39 KiB) Zobrazeno 10395 krát

s tím, že bych jako komín použil právě tu zúženou část - je na to primárně určen. Je to obr. vytažený právě ze stránky Modely Modra. Jeho cena byla někde okolo 500,-Kč a udávaná velikost pro H0 i pro TT!!!
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Pára řady 437 ČSD od Tilligu

Příspěvekod radula63 » sob 27 srp, 2011 1:04 pm

část katalogu výše uvedeného webu:
Katalog kouřových generátorů firmy SEUTHE
kat.č. / napětí V / odběr proudu mA
24 Nástrčný kouřový generátor H0 pro
připravené lokomotivy firem Märklin, Trix a Brawa 16 – 22 V 70mA
obr3.jpg
obr3.jpg (69.39 KiB) Zobrazeno 10387 krát

21 Kouřový generátor H0 pro lokomotivy s kovovou skříní
a štíhlým komínem 10 - 16 V 120mA - rozměry jsou stejné jako obr. výše :!:
117 Kouřový generátor pro modely budov jako hotový komín 16 - 18 V 50mA
obr5.jpg
obr5.jpg (72.2 KiB) Zobrazeno 10387 krát

28 Univerzální kouřový generátor H0 a TT,
krátký pro lokomotivy 16 - 22 V 70mA
obr7.jpg
obr7.jpg (80.14 KiB) Zobrazeno 10387 krát
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Kouřáky neboli vyvíječe kouře / TT

Příspěvekod NnODemon » ned 28 srp, 2011 10:36 am

Tak to je dobrá zpráva,že si bude do budoucna pára čudit po mém kolejišti.Chtěl bych to určitě zkusit.
Uživatelský avatar
NnODemon
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 24 dub, 2011 7:55 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kouřáky neboli vyvíječe kouře / TT

Příspěvekod radula63 » ned 28 srp, 2011 8:03 pm

NnODemon píše:Tak to je dobrá zpráva,že si bude do budoucna pára čudit po mém kolejišti.Chtěl bych to určitě zkusit.

Tak, a teď jde jen o to, KDE JE SEHNAT? Psal jsem už i panu Modrovi - zatím žádná odpověď. :cry:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Kouřáky neboli kouřové generátory / TT

Příspěvekod Jarda H. » ned 28 srp, 2011 8:15 pm

Když Radku neodpoví, co zkusit jinde ?! Třeba zde (cca za polovinou strany) ten zúžený kouřák, ale prý jako PIKO .... http://www.hobby-shop.cz/masinky/ostatn ... -(56161-46) ... a levněji ! Vyhledáváč vyhodí i kladenský e-shop "mašinky", s cenou o něco vyšší, ale taky na objednávku, skladem nejsou.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kouřáky neboli kouřové generátory / TT

Příspěvekod radula63 » úte 30 srp, 2011 9:29 pm

Tak pan Modra se mi ozval.
Kopie e-mailu:
Vážený pane Vybíral,
Děkuji za registraci v internetovém obchodě a za dotaz. Co se týká kouřových generátorů Seuthe, stále je prodávám a do internetového obchodu je zase dám - je to jen otázka času, protože zpracovávání dat taky něco času zabere. Bohužel stažený obrázek mi nic neřekne, protože stejný tvar může mít několik typů generátorů. Pokud vím, tak pro velikost TT se nejvíc hodí generátpry č.27 a 28. Mohl byste mi, prosím, napsat, o který typ generátoru jde?
S uctivým pozdravem
MODRA Vladimír


Tak jsem odepsal, že mne by nejvíce vyhovoval typ 27 - tj. napájení 10-16V proud 120mA (jezdím v ANALOGU). Pro informaci - typ 28 je rozměrama stejný, ale napětí je 16-22V proud 70mA (takže bych to spíš typl na provoz digitálem). Čekám na odpověď s cenama.
Obrázek generátoru typu 27 a 28 včetně rozměru je :
obr7.jpg
obr7.jpg (80.14 KiB) Zobrazeno 10101 krát
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Kouřáky neboli kouřové generátory / TT

Příspěvekod Hříbek » stř 31 srp, 2011 7:23 am

radula63 píše:Tak jsem odepsal, že mne by nejvíce vyhovoval typ 27 - tj. napájení 10-16V proud 120mA (jezdím v ANALOGU). Pro informaci - typ 28 je rozměrama stejný, ale napětí je 16-22V proud 70mA (takže bych to spíš typl na provoz digitálem). Čekám na odpověď s cenama.
Obrázek generátoru typu 27 a 28 včetně rozměru je :
obr7.jpg


Je to skutečně tak, jak píšeš.
Typ 27 - analog
Typ 28 - digitál
Já jsem tento typ (28) použil do digitalizované a ozvučené BR 35 z produkce BTTB.
Jen jsem v ní vyměnil motor a vyčistil převody, jinak žádné úpravy pojezdu.
Jízdní vlastnosti tomu odpovídaly (větší hlučnost při vyšších rychlostech), takže ten zvuk pak je míń slyšet, ale
kouřák pracuje spolehlivě. Je zapojený na samostatný funkční výstup.
Vydrží to čudit v kuse necelých 5 minut, má to holt menší velikost než HO kouřáky.
Ale ty velikosti jsou jen doporučené, takže pokud se do mašinky vejde, je lepší použít ten delší.
Modra to má v balení i s plnící jehlou a stříkačkou, cenu už přesně nevím, ale mám dojem, že něco kolem pětikila.
Jinak je pan Modra velice ochotný a co se týká digitálu tak i znalý, ale je trošku roztržitý, je potřeba mít s ním trpělivost :)
Já jsem z Brna, takže k němu do Hodonína vždycky raději zajedu osobně po předchozí domluvě, co všechno potřebuju mi to nachystá a je to v pohodě.
P.S. Rád si pokecá, takže je to na delší čas :wink:
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: Kouřáky neboli kouřové generátory / TT

Příspěvekod radula63 » stř 31 srp, 2011 7:09 pm

Hříbku, přesně jak píšeš - další e-mail:
Vážený pane Vybíral,

děkuji za Váš mail. Kouřový generátor stojí 410 kč - v balení je kromě generátoru ještě 10 ml destilátu a dávkovač - injekční stříkačka.
Dále mohu nabídnout balení destilátu 50 ml za 150 Kč. Bohužel mám po 1 ks od každého a další zboží od Suthe dorazícca ve 2 polovině září.
Dále se připočítává poštovné, což je u zásilek do 500,- Kč 69,- Kč včetně DPH, u zásilek nad 500,- Kč pak 102 Kč- Pokud je zásilkla zasílána na dobírku, doběreční činí dalších 41 Kč. Všechny ceny jsou včetně DPH. Při platbě bankovním převodem doběrečné samozřejmě odpadá.


Už mám objednáno. :wink: ... a bude se čudit!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Kouřáky neboli kouřové generátory / TT

Příspěvekod Hříbek » pát 02 zář, 2011 5:33 am

radula63 píše:Už mám objednáno. :wink: ... a bude se čudit!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Už máš představu, do které mašinky to nacpeš?
Já bych si chtěl udělat jednu reprezentativní páru se zvukem a s kouřením, ale zatím nevím, do které by se to tak mohlo vejít.
Tu BR 35, jak jsem psal výše jsem udělal jen tak na zkoušku a navíc už jí nemám, byla pro známého.
Měl bych představu něčeho echt českýho, líbil by se mi Albatros, Papouch, Šlechtična nebo něco podobnýho.
Což ale znamená vyrobit i tu mašinku. :mrgreen:
Ale spíš se nabízí Mikádo, anebo Bulík 464.0 jako předělávka BR 86 a lept od Cekula, jelikož má litinový komín, takže ten kouřák se může jen částečně prostrčit kotlem
a horní zůžená část sloužit jako komín.
U těch velkých poválečných byl dvojitý Kylchap a to by znamenalo schovat celý kouřák do dýmnice, takže by byl problém s místem.
Osobně si myslím, že do nějaké tovární to moc nacpat nepůjde, je v nich málo místa a navíc např. u 555.0 i 555.1 od Tilliga
je v dýmnici zrovna nějaký držák, což by znamenalo tuto část mašiny totálně předělat.
Jestli máš už nějakou představu, tak se pochlub.
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: Kouřáky neboli kouřové generátory / TT

Příspěvekod radula63 » pát 02 zář, 2011 1:18 pm

Hříbku
Představu mám :wink: Jeden půjde do ČSD páry 377.0 (její video je zde: http://www.youtube.com/watch?v=CA_Vi3AF68M )a druhý do 534.1 - obojí je vlastní stavba - přestavba celokovových modelů (takže se nebojím, že by se kotel tavil teplem). V obou případech se nejspíše "odporoučí" komín a jako komín bude přímo těleso kouřáku. Pokud to půjde, tak dostane na horní okraj "rantl" z nějakého slabého drátku. Až budu mít kouřáky doma, tak sem dám fotky z úprav v mašinách. Pokud by to šlo, tak bych třeba do budoucna je i ozvučil - tedy pokud to půjde do analogu, jinak s digitálem nepočítám. Jezdím se svými modely i na kolejištích klubu KŽM Praha 3 na jejich výstavách a ty mají kolejiště v TT taky analog (jen pulsně řízený).
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Kouřáky neboli kouřové generátory / TT

Příspěvekod Hříbek » pát 02 zář, 2011 3:59 pm

Tak to se těším, až tu budou fotky a případně i video.
Myslím, že ani v plastových mašinkách by to nedělalo problém, jelikož celý ten kouřák je zalisován do docela odolné gumy (alespoň teda ta velikost 27,28), takže to navenek ani moc nehřeje.
Ale teda zvuk to chce v každým případě, bez zvuku je to jak milenka bez orgasmu :twisted: :twisted: :twisted:
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: Kouřáky neboli kouřové generátory / TT

Příspěvekod radula63 » pát 02 zář, 2011 6:06 pm

Nevím kam dát dotaz, ale týká se to i tohoto tématu...
Který zvukový dekodér se zvukem parního stroje se dá použít v parní loko v TT tak, aby fungoval ZVUK I PŘI ANALOGOVÉM PROVOZU ?
Proč hledám dekodér a budu jezdit analogem? :idea: Chci zkusit parní loko s kouřovým generátorem a se zvukem, jenže to chci na analogu.
Děkuji za odpovědi.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Kouřáky neboli kouřové generátory / TT

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 02 zář, 2011 6:55 pm

Já jsem zakoupil dekodér Uhlenbrock nové generace,kde se v návodu praví.K výstupům SA1 a SA 2 mohou být připojeny spotřebiče,které jsou ovládány v závislosti na zvuku.U parní lokomotivy může být kouřový generátor připojen k výstupu SA1 a osvětlení topeniště k výstupu SA 2.Tyto výstupy se nespínají žádným funkčním tlačítkem,pouze se v příslušných CV nastavují reakční hodnoty.Mělo by to tedy fungovat automaticky jakmile začne mašinka vydávat zvuk.Nezbývá než vytáhnout z tobolky 1900,-Kč a vyzkoušet.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kouřáky neboli kouřové generátory / TT

Příspěvekod rnekolny » pát 02 zář, 2011 6:56 pm

Já mám negativni zkušenost z kouřovým generátorem pro budovy 117. Koupil jsem jích 10 a 3 jsem namontoval do nádražní budovy postupně přestali fungovat asi po 4 dnech testování. Tak jsem již hotovou a napatinovanou budovu pracně rozebral a dal nové a ty vydrželi 14 dnů. Nyní je v budově již 3 a poslední sada a pokud přestabe fungovat tak s nimi končím. prvních 6 se již 14tý den reklamuje.
rnekolny
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 21 dub, 2011 5:12 pm
Bydliště: Praha 5

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků