Roco BR80

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Roco BR80

Příspěvekod jakubklouda » sob 02 črc, 2011 5:07 pm

Zdravím,

udělal jsem si radost a koupil tuhle malinkou páru... Dekoder v ni zatim nemam, ale presto bych chtel vedet jak jezdi vám, kdo jí máte... Dopředu jezdí krásně, ale při jídě vzad se mi houpe... Dělá to i vám?

Díky

Jakub
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Roco BR80

Příspěvekod Hříbek » sob 02 črc, 2011 6:13 pm

Já ji koupil už před několika lety, vpodstatě hned, co ji Roco začlo nabízet a dodnes jezdí oukej dopředu i dozadu. Mám v ní minidekodér od Uhlenbrocka.
Akorát na plastové srdcovce při pomalé jízdě cukne a někdy se i zastaví. Ale nedělá to na všech výhybkách, takže je to asi spíš o tom, položit výhybky kvalitně.
Já mám zatím jen zkušební okruh ze startsetového kolejiva s podložím a výhybky taky. Položeno je to jen volně na desce, takže nerovnosti tam jsou.
Setrvačník je v ní malinkej, takže slouží spíš jako zátěž a na jízdu, zvlášť při malých rychlostech nemá vliv.
Ale to platí obecně pro všechny malé setrvačníky.
No problémy s motorem, jako u Brejlí nebyly žádné, asi je to kvalitnější motorek.
Velikostí odpovídá spíš eNkovým motorům.
Mašinka je krásně tichá, možná proto, že je poháněna jen zadní náprava a první dvě jsou hnány přes spojnice, jako u skutečných parních mašinek.
Za ty prachy jsem spokojen.
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: Roco BR80

Příspěvekod radekkrupka » ned 03 črc, 2011 6:12 pm

Pokud vím tak podobný problém s houpáním při jízdě jedním směrem zaznamenal (a dodnes má) i Trainmaniak...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Roco BR80

Příspěvekod martin tichý » stř 06 črc, 2011 8:04 pm

S BR 80 nemám nejlepší zkušenosti, možná je to kus od kusu, ale projet kolečko bez zastavení bylo téměř nad její síly, zvláště jízda přes výhybky bylo něco.., na houpání si ale nevzpomínám.
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: Roco BR80

Příspěvekod Radek Strnad » pát 08 črc, 2011 7:23 am

martin tichý píše:S BR 80 nemám nejlepší zkušenosti, možná je to kus od kusu, ale projet kolečko bez zastavení bylo téměř nad její síly, zvláště jízda přes výhybky bylo něco.., na houpání si ale nevzpomínám.

Já ji chvilku taky měl a to samé.Věčné zastavování na výhybkách EW1-to byl největší problém.Jinak žádné boční kývání.Je prostě malá a má problém se sběrem napětí.Už si nepamatuji kolik je uvnitř místa,každopádně bez Power 1 budou asi problémy.Ale pokud je co uvnitř vyřezat a toto zařízení tam nacpat,mělo by být vše OK.Jinak velmi hezká mašinka(podobné jezdily kdysi na vlečkách :?: ).Malá kovovka BR89(312.8500) je v tomto nečekaně spolehlivější,ale úpravy o mnoho pracnější. :wink:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Roco BR80

Příspěvekod Trainmaniak » stř 13 črc, 2011 6:16 am

Ano, jak píše Radek, ten problém mám a to značný. Jízda vpřed je krásná, klidná, tichá. Ale uhlím napřed je to děs! Poskakuje pravidelně a nemám ponětí, v čem může být problém. Je dobře patrné, jak se při změně směru jízdy loko nadzvedne, kousne se a je potřeba přidat, aby se hnula. Pak nastává zmíněné poskakování. Asi je to kus od kusu, ale kdysi na prodejně jsem viděl toto chování také. Mrzí mě to, protože je to opravdu hezký stroj a jinak kvalitně udělaný model. Zde je starší (a mizerné) video, pokusím se to příležitostně natočit znovu a vyvěsím to. Aktuální odkaz zde: http://www.trainmania.info/0/br80.wmv
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Roco BR80

Příspěvekod vojtas » stř 13 črc, 2011 9:41 am

Tak jsem o tom přemýšlel,a ikdyž jí nemám,něco podobného se mi dělo u BR81 BTTB,ložisko ozubeného kolečka které hnalo nápravu bylo moc široké,a tak se při jízdě vzad posouvalo,a způsobovalo zhoupávání mašinky při změnách směru jízdy.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Roco BR80

Příspěvekod Trainmaniak » stř 13 črc, 2011 9:44 am

Ale u BR 81/92 žene nápravy šnek.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Roco BR80

Příspěvekod vojtas » stř 13 črc, 2011 9:51 am

No právě,a to dvojkolí se posouvalo v tom šneku...tím kolečkem jsem myslel ten pastorek na nápravě.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Roco BR80

Příspěvekod Trainmaniak » stř 13 črc, 2011 9:58 am

Aha. OK. Já předpokládám, že u nových BR 80 v tom problém není. Rozebírat pojezd si netroufám, takže to asi bude tajemství navždy.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Roco BR80

Příspěvekod Radek(T) » stř 13 črc, 2011 10:34 am

No já ji mám asi 2 roky a chová se částečně nevyzpytatelně. Pokud jede, tak je to OK (celkem dobře zvládá i EW1), ale mívá problém se vůbec rozjet - v analogu i digitálu (takže to nebude dekodérem). Občas ji musím rukou pošoupnout a pak už frčí. Mně to přijde, že když zastaví v nějaké konkrétní pozici, tak už to sama "nerozchodí".
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Roco BR80

Příspěvekod vojtas » stř 13 črc, 2011 10:53 am

Vůle v rozvodech...Stávalo se mi to u jedné loko v měřítku 1/10.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Roco BR80

Příspěvekod Trainmaniak » stř 13 črc, 2011 11:18 am

Radek(T) píše:No já ji mám asi 2 roky a chová se částečně nevyzpytatelně. Pokud jede, tak je to OK (celkem dobře zvládá i EW1), ale mívá problém se vůbec rozjet - v analogu i digitálu (takže to nebude dekodérem). Občas ji musím rukou pošoupnout a pak už frčí. Mně to přijde, že když zastaví v nějaké konkrétní pozici, tak už to sama "nerozchodí".

Tak jest. Mně se to tedy stává opravdu jen při jízdě vzad. Ale neviděl bych to na vůli v rozvodech, podle mě se to týká vyloženě té jedné přes převody hnané nápravy.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Roco BR80

Příspěvekod maayaa » stř 13 črc, 2011 9:11 pm

Podle těchhle fotek by rozborka neměla být zas tak velký problém http://www.domacimodulovka.kx.cz/vozovy ... e00001.htm , http://magazin.modely.biz/view.php?cisl ... 2006090005 :D
TTe moduly,TT,polní dráhy
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Roco BR80

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 14 črc, 2011 4:00 am

Ten druhý odkaz je mé dílo. Už tam zmiňuji jakési přešlápnutí lokomotivy při změně směru, ale při běžné jízdě to ještě bylo OK. Po nějakém měsící provozu už to začalo stát za prd. A rozborku jsme udělal jen částečnou, dokud jsem si byl jist, že to dám do kupy. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků