vyhybky Tillig

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod vobabaz » pát 14 bře, 2014 7:13 am

Děkuji za náměty, myslím, že ta fixace pomocí připájených vodičů bude pro mě nejvhodnější.
Uživatelský avatar
vobabaz
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon 19 kvě, 2008 8:25 pm
Bydliště: Střední Čechy

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod rawen » pon 06 říj, 2014 10:18 am

Ahoj, prosím o praktickou radu.
Lze u sestavené výhybky Tillig 83341 (EW3) změnit geometrii? Konkrétně ji přiohnout do oblouku tak, aby vnitřní kolej měl R700 namísto původního R984. Vnější oblouk vyjde jak vyjde...
(Variantu vlastní stavby z 83421 nebo 83427 zatím neuvažuji.)

Díky, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod Adam96 » pon 06 říj, 2014 1:45 pm

Tak ji ohni do R700, co ti brání ;-) Stačí zespoda třeba zalamovacím nožem odřezat spojky pražců a z podloží se stane flexipodloží, pak to půjde ohnout.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod rawen » pon 06 říj, 2014 5:26 pm

Adam Buchal píše:Tak ji ohni do R700, co ti brání ;-) Stačí zespoda třeba zalamovacím nožem odřezat spojky pražců a z podloží se stane flexipodloží, pak to půjde ohnout.

No, v životě jsem ji neviděl, tak se ptám, než ji začnu někde shánět / objednávat.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod Adam96 » pon 06 říj, 2014 5:31 pm

rawen píše:
Adam Buchal píše:Tak ji ohni do R700, co ti brání ;-) Stačí zespoda třeba zalamovacím nožem odřezat spojky pražců a z podloží se stane flexipodloží, pak to půjde ohnout.

No, v životě jsem ji neviděl, tak se ptám, než ji začnu někde shánět / objednávat.

Radek


Aha, já myslel, že už ji máš... Tak tedy rovnou kup stavebnici a můžeš si tu výhybku postavit jak chceš rovnou od začátku. :wink:
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod MirekTT » pon 06 říj, 2014 5:43 pm

Nó počkat počkat. U továrně sestavené hotovky nejde posunovat s pruty v podloží. Ze spodu je na patu kolejnice nabodnut malý návarek, který pasuje do otvoru v podloží a brání jeho posuvu. Prostříháním pražců sice zíkáš ohebné podloží, ale jeho ohybu budou bránit právě ty návarky. Jakákoliv snaha popojet s prutem v podloží pak vede k jeho destrukci.
Já bych volil EW3 flexi stavebnici. Stavebnice ty návarky právě kvůli zasouvání prutů mít nemohou.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod rawen » pon 06 říj, 2014 5:58 pm

Děkuji Mirku, to je podstatná informace.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod krakora » pon 06 říj, 2014 6:40 pm

jedno šedé flexi podloží EV3 se mi válí na chatě. jestli ho chceš napiš SZ

Petr Krákora
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod j p » ned 02 lis, 2014 5:38 pm

pcipov píše:Môže mi niekto poradiť, kde najlacnejšie kúpim EW3?
Čo som pozeral, tak pod 10 eur sa nikde nedostanem. To je na menšiu 10-výhybkovú stanicu vyše 100 eur len na výhybky bez prestavníkov!


Pod 10 EUR by to bylo hodne lacine.
Normalni cena je 16-20 EUR. Kdo je prodava levneji?
Nesestavene jsem videl za 10,50 EUR.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod sidlo » ned 02 lis, 2014 5:58 pm

pcipov píše:Môže mi niekto poradiť, kde najlacnejšie kúpim EW3?


Tak toto je jeden z důvodů, proč jsem šel (zůstal) u H0. U menších měřítek se jeden může více rozmáchnout při návrhu kolejiště. Když se to potom přepočítá na peníze, tak i ta H0 bude stát hodně, natož něco menšího.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod Tomáš » ned 02 lis, 2014 9:35 pm

Je to sice zcela mimo téma,ale už zareagovat musím. (divím se že nereagoval někdo dřív).
Nechci,aby to vyznělo neslušně,ale fakt tě nechápu. Zvolil jsi si jeden z nejdražších koníčků,tak hold musíš být připraven,že to bude něco stát. Tam hledáš nejlevnější loko,teď zase vexle a zdá se ti to pořád příliš drahé. Ano drahé to je,ale to je jen zlomek toho co to stojí celkem. Je zde na toto téma toho psáno dost a většina ti potvrdí že se budeš spíše pohybovat v řádech 10ti Kč. Takže si to dobře rozmysli. V dnešní době je všechno drahé. Mám taky dvě decka, obyč práci a na rozhazování nemám,ale nakupuji pomalu a postupně šetřím na velké věci. Psal jsi že děláš do PC a tak mi určitě dáš za pravdu,že ani tam se nedají kupovat ty nejlevnější věci.
To jen tak mimo téma aby bylo hned z kraje jasno.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod rendo » ned 02 lis, 2014 10:20 pm

Tomáš píše:Je to sice zcela mimo téma,ale už zareagovat musím. (divím se že nereagoval někdo dřív).
Nechci,aby to vyznělo neslušně,ale fakt tě nechápu. Zvolil jsi si jeden z nejdražších koníčků,tak hold musíš být připraven,že to bude něco stát. Tam hledáš nejlevnější loko,teď zase vexle a zdá se ti to pořád příliš drahé. Ano drahé to je,ale to je jen zlomek toho co to stojí celkem. Je zde na toto téma toho psáno dost a většina ti potvrdí že se budeš spíše pohybovat v řádech 10ti Kč. Takže si to dobře rozmysli. V dnešní době je všechno drahé. Mám taky dvě decka, obyč práci a na rozhazování nemám,ale nakupuji pomalu a postupně šetřím na velké věci. Psal jsi že děláš do PC a tak mi určitě dáš za pravdu,že ani tam se nedají kupovat ty nejlevnější věci.
To jen tak mimo téma aby bylo hned z kraje jasno.

Tomas-Uplny suhlas!Peter-rataj ze taka stanica,co planujes!Ta bude stat minimalne cca.500€(a to som len tak narychlo zratal)urcite to bude viac :!:
rendo
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod milostt » pon 03 lis, 2014 9:48 am

Zdar
píšeš že chceš vyhybky len na modulovů stanicu.Nevím jestli stavíš modulu něco jak opo vzoru Zababov , Ostramo a nebo jen něco svého ale věř že cca 1 m modulovky stojí cce 3 .000,- kč a to píšu jen o širétrati bez stanice , když si vemeš dřevo , elektro , kolej posyp, foliáže, nebo statiku .....
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod igino » úte 04 lis, 2014 5:59 am

pcipov píše:Ja to potrebujem len na modul stanice - 10 výhybiek. Štyri koľaje, dve vlečky a výtopňa. Nič veľké, ale aj tak minimálne 100 Eur len na výhybky bez prestavníkov.


Pri troche šťastia sa dajú počas TT víkendu v SEBNITZ zohnať za smiešnu cenu.
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: vyhybky Tillig

Příspěvekod Donatelli » úte 04 lis, 2014 5:28 pm

Tak teda nevim, ale výhybky jsem v Sebnici na DOD ve slevě neviděl. Vždycky jenom obloukové koleje za cenu 0,5 E / kus...
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků