vyhybky Tillig

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

vyhybky Tillig

Příspěvekod Tomáš » sob 07 črc, 2007 4:11 pm

dneska jsem pokukoval po věcech co budu muset nakupovat brzy ke stavbě..nic moc zatím nemám..koukal jsem na vyhybky a sem trochu nesvůj...našel jsem klasický kousky 15St profil levá a pravá to je jasný pak sou tam ještě 12st pravá i levá...ale pak jsou tam 12st a nezozlišuje se pravá leva a jsou flexi tzn.že se daj pak taky ohýbat...a pak vyhybka symetrická ta je asi ve tvaru Y...takže co vlastně nakoupit pokud se daj ty flexi vyhybky ohybat to si je můžu ohnout na jakýkoliv stupně nebo sou daný stupně a můžu jen měnit L a P ?
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod matokr13 » pon 09 črc, 2007 7:42 am

Tomáš to bude asi blbosť, lebo ako by to bolo riešené so srdcovkou výhybky, tá musí byť pevná a nie flexi. Inak ja ti doporučujem si vyrobiť profilové výhybky, lebo za tie od Tilligu dáš minimálne 400sk a keď si kúpiš dva prúty metrového profilu máš to za cca 70sk. :?
Uživatelský avatar
matokr13
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 10 pro, 2006 10:59 am
Bydliště: SVK Martin

Příspěvekod salamek » pon 09 črc, 2007 8:00 am

matokr13 píše:Tomáš to bude asi blbosť, lebo ako by to bolo riešené so srdcovkou výhybky, tá musí byť pevná a nie flexi. Inak ja ti doporučujem si vyrobiť profilové výhybky, lebo za tie od Tilligu dáš minimálne 400sk a keď si kúpiš dva prúty metrového profilu máš to za cca 70sk. :?


400sk? No, já kupoval profilové stavebnice 15° a byly za 149/169 kč... sice byl je trochu obtížné je sestavit, ale i tak je 400 sk trochu přestřelené
salamek
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 09 čer, 2007 10:08 pm

Příspěvekod Tomáš » pon 09 črc, 2007 10:16 am

matokr13 píše:Tomáš to bude asi blbosť, lebo ako by to bolo riešené so srdcovkou výhybky, tá musí byť pevná a nie flexi. Inak ja ti doporučujem si vyrobiť profilové výhybky, lebo za tie od Tilligu dáš minimálne 400sk a keď si kúpiš dva prúty metrového profilu máš to za cca 70sk. :?


:lol: :lol: ..no tak to bych asi nezvládnul...to je pro mě scifi něco takovýho postavit....snad jen kdyby ses nudil :P koupil jsem si ty stavebnice sice jsem to složil ale stroskotalo to na těch nýtkách..sice jsem je rozmáčkl,ale vyhybka má velkej odpor při přestavování

jinak tady jsou ty stránky..ceny sou myslím ok ...je to můj známej http://www.ttvlak.cz/kategorie/vyhybky--krizovatky/0/
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Milan Kotulek » pon 09 črc, 2007 1:52 pm

Pánové pokud chcete stavět potřebujete informace které viditelně nemáte. Pro stručnost mého příspěvku vás odkážu na stránky lokopin.wz.cz kde najdete spoustu užitečného okolo výhybek na velikost TT a vše na jednom místě. Flexi výhybky skutečně existují jako stavebnice a je z ní možno postavit výhybky pravé, levé, symetrické a jakékoliv obloukové. Délka výhybky je ale cca 166mm což je o něco více než dříve běžně a jedině používaná výhybka u které pokud je ve stavebnici je problém s roznýtováním. O tom se ale píše i zde na jiných místech. Výhybka flexi kat.číslo 83420 je 15ti stupňová a staví se celkem dobře. Ale oplatí se to asi pouze u více výhybek, protože na první se to naučíte a až ostatní už jdou dobře. Existují i 12ti stupňové výhybky. Tyto výhybky mají výhodu pružného a celistvého jazyka s bezproblémovou jízdou vozidel. K přestavování se ale nehodí běžné elektromagnetické přestavníky. Jetřeba větší síly. Ale pokudmáte internet nebo katalog tak tyto informace musíte mít. Co se týká cen bez toho že bych chtěl někomu dělat reklamu podívejte se na zeleznicni-modelarstvi.cz. Tam jsou podstatně nižší ceny než o jakých se bavíte.
Milan Kotulek
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 06 led, 2007 5:48 pm

Příspěvekod matokr13 » pon 09 črc, 2007 2:53 pm

salamek: bohužiaľ je to pravda tých 400sk, ale ja som nehovoril o stavebnici
Tomáš: inak ja som ich vyrábal kvôli tomu, že som mal staré plechové výhybky a nové majú úplne iné polomeri a sú aj dlhšie.

www.jrline.sk
68/83321 VYH.15*prava EW1 365 Sk

:?
Uživatelský avatar
matokr13
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 10 pro, 2006 10:59 am
Bydliště: SVK Martin

Příspěvekod BLEKK » úte 10 črc, 2007 5:30 am

V JRline by som v živote nekupoval, lebo strašne predražený. Viac sa oplatí objednať cez Maloseriovky alebo Vlaciky.eu
BLEKK
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04 dub, 2007 12:03 pm

Příspěvekod salamek » úte 10 črc, 2007 6:51 am

matokr13 píše:salamek: bohužiaľ je to pravda tých 400sk, ale ja som nehovoril o stavebnici
Tomáš: inak ja som ich vyrábal kvôli tomu, že som mal staré plechové výhybky a nové majú úplne iné polomeri a sú aj dlhšie.

www.jrline.sk
68/83321 VYH.15*prava EW1 365 Sk

:?


Tak to je docela drahej obchod (310czk). Na ttvlak mas za tu cenu dve a uz hotove :)
A stare vyhybky nebrat, chtel bych se v kolejisti vyhnout plomeru 286mm ktery stare vyhybky maji.

Nove vypadaji mnohem lepe (a kez bych si na kolejiste mohl supnout EW2 a EW3, to by byla teprve lambada :) )
salamek
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 09 čer, 2007 10:08 pm

Příspěvekod Tomáš » úte 10 črc, 2007 10:21 am

takže jestli dobře rozumím tak existují stavebnice vyhybek kde se nemusí rozbíjet ten nýtek :?:
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod salamek » úte 10 črc, 2007 12:55 pm

Tomáš píše:takže jestli dobře rozumím tak existují stavebnice vyhybek kde se nemusí rozbíjet ten nýtek :?:


Řekl bych, že dlouhé výhybky EW2, EW3 a všechny obloukové - viz. www.lokopin.wz.cz, je tam článek o stavbě výhybek (bohužel jen flexi bez nýtků)
salamek
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 09 čer, 2007 10:08 pm

Příspěvekod vlastimil vašíček » úte 10 črc, 2007 8:36 pm

já mám ty štíhlé výhybky od tilliga a jsou naprosto bombastické. ale to je i tím, že jsem nemusem přemýšlet nad místem(mám moduly). o to je to potom lepší
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Tomáš » čtv 12 črc, 2007 8:16 am

takže asi nejlepší je nakupovat ty štíhlejší vyhybky už hotové s tím,že jsou delší a prodlouží se tím záhlaví
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod salamek » čtv 12 črc, 2007 10:03 am

Tomáš píše:takže asi nejlepší je nakupovat ty štíhlejší vyhybky už hotové s tím,že jsou delší a prodlouží se tím záhlaví


Jj, je-li místo, tak je to asi lepší :wink:
salamek
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 09 čer, 2007 10:08 pm

Příspěvekod Tomáš » pon 16 črc, 2007 9:28 pm

taksem dneska konečně prolezl snad všechny stránky který popisují dnešní sortiment vyhybek TT...je to pro mě celkem šok když si vzpomenu že u starých U profilů byly jen dva typy když nepočítám obloukový...zjistil jsem že tedy mohu použít klasický typ pak typ EW2 a EW3....nikde sem se ale nedozvěděl porovnání s těma starejma typama,beru v úvahu stupně...ten typ klasickej 15St je úplně stejnej jako starej typ U kolejiva akorád je z I profilu?..pak ten EW2 je stejně stupňovej akorád delší?..jinak jak se nový vyhybky chovají pokud u nich zatím nepoužiju žádný přestavník..budou se přestavovat samy pod jedoucí soupravou jako nežádoucí jev,nebo drží pevně svoje postavení..pamatuju si že u starých typů se to přehazovalo jak chtělo? a co je pravdy že u typů EW2 nebo EW3 nejde použít starý el.magnet s montáží od spodu tak jak je to v návodu na trainmanii?
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod nadkachna » čtv 03 dub, 2008 10:48 am

Zvažuji použití výhybek EW1 ve skrytém nádraží a zajímalo by mě, zda na nich projede bez problémů Tilligova BR 52 (555 ČSD) - jde mi o poloměr odbočení. EW1 i Ew2 mají 15 stupňů, ale rozdílnou délku, tak jestli to nebude vadit. Ve stanici mám EW2, ale když to nebude na očích, nechce se mě investovat do dalších motorických přestavníků a bez nich EW2 těžko přehazovat :(
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron