TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod lisacik » stř 27 dub, 2011 8:45 am

Ahojte.
Na stranke DELTAXu je X mesiacov info o tom, ze bude 18. - 19.6.2011 a to je vsetko :cry: .
Prosim neviete nieco viac? Po ine roky napriklad bolo niekolko mesiacov na webe Deltaxu zavesene, ake modely budu na workshope a teraz nic.
Jano
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod lisacik » ned 15 kvě, 2011 8:06 am

Takze odpovedam si sam na zaklade zmeny na webe Deltaxu.

Vid nasledujuci text
Připravujeme pro vás 12. ročník akce TT-VÍKEND

připravujeme pro Vás nový termín
Zveme výrobce, kluby železničních modelářů, majitele kolejišť a prodejce na tuto tradiční akci. Výstavní plocha je zdarma, prodej po domluvě.
Podrobnosti budeme postupně doplňovat.


Datum 18. - 19.6.2011 sa zo stranky stratil.

Je jasne, ze klasicky TT-Vikend sa nedal spravit aj s Workshopom, pretoze nemali vybrany model a pouzit napr. BR 118 a je jej varianty sa asi nehodilo :lol: Druhou moznostou je, ze Tillig jednoducho nestiha.

Dovolim si pouzit text z pesnicky od Jirky Korna 'Žal se odkládá, změna termínu, útěk ze stínu, to jsem zvlád'.., ktory si dovolim poupravit. ...TT-VIKEND se odkláda změna termínu, útěk do stínu, to Deltax zvlád :D :D :D
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod lachttan.bastr » ned 15 kvě, 2011 4:59 pm

Datum 18. - 19.6.2011 sa zo stranky stratil.

Jestli to nebude tím, že se ozvali věřitelé a chtějí vrátit před léty vybrané zálohy na stále nedodané modely? Prý na TT-víkendu. :)
Velikost středu = TT = Top Technik = vrchol techniky!
lachttan.bastr
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv 30 črc, 2009 4:54 pm
Bydliště: Brno

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod Scoot » úte 23 srp, 2011 10:52 am

Pěkné horké prázdninové dny.
Kamarád, cca. před týdnem navštívil prodejnu Deltax ve Všestarech. A hovořil na prodejně s p.Tomášem Rejlem o TT víkendu 2011. Prý bude....ale kdy??? možná konec listopadu...vše je závislé na modelu (nový 2os. chladící vůz ČD kargo)... až bude vyroben. Lokomotiva nebude, prý by nebyl zájem, když je teď veliká nabídka Brejlovců (modeláři nemají tolik peněz). Škoda....Tak se necháme překvapit, zda opravdu bude ten TT Víkend 2011/12 :D .
Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod lisacik » ned 28 srp, 2011 8:30 pm

Osobne poznam p. Rejla a musim povedat je to fajn chlap, ale....
Myslim, ze cas na usporiadenie TT-VIKEND - c. 12 / r.2011 uz je prec (po česky by se dalo říci, že ten čas už pominul) Ak p. Rejl povedal nieco v tom zmysle co tu je napisane ...Lokomotiva nebude, prý by nebyl zájem, když je teď veliká nabídka Brejlovců... uvedomuje si to co ja hovorim. Optimalny cas na TT-VIKEND - c. 12 / r.2011 uz je prec, ale preco hadzat rucnik do ringu? Preco by sme nemohlo hovorit o TT-VIKEND - c. 12 / r.2012? Bola by v tom ista symbolika, ktoru by mohli Deltax a Tillig, ale aj dalsi vyrobcovia vyuzit. Je pravdou, ze Tillig uz nema moc lokomotiv, ktore by nejak upravil a ponukol komunite vlacikarov na uzemi CZ/SK. Ano je tu mozna prestavba SVT 137 na model M 297.00x, ale bude ochota ist do tohto projektu? Je skoda, ze Tillig netransformoval z HO do TT model VT 135 u CSD 140.3 a pustil si Kres do priestoru, kde boli moznosti umiestnit vyznamne pocty vyrobkov (Teraz by to zvladol jedine cenou, lebo Kres je dost drahy.) Je treba si uvedomit, ze v nasej velkosti neexistuje maly motoracik(tovarenskej proveniencie). Uz pocujem tie namietky, ze to nie je vozidlo ceskej skoly, ale verim, ze aj tento argument by nas neodradil. Ono to krasne vidno na roznych prezentaciach domacich kolajisk, kde ten kto uz cosi pamata vie kto a kde dany model dal do obehu a ake boli okolo toho reci.

No myslim, ze este stale by som tu videl nejake moznosti, ako spravit pre magicky TT-VIKEND - c. 12 / r.2012 nieco zaujimave. Je tu V60 - staci na standardny nastrek hodit iny popis nejakej tej zavodovky napr. z osemdesiatych rokov minuleho storocia a za minimalne naklady je tu model po ktorom sa zaprasi. Pred X rokmi tu bol set 10 Easov v CSD. Tillig sam zacal ponukat sety voznov. Preco nespravit set pre TT-VIKEND.

Co sa tyka noveho 2os. chladiaceho vozna ČD Cargo je to take placnuti do vody. Preco? Lebo po tomto pride urcite z inym cislom podobny do produkcie. Ak by vsak urobil set 3x 2os. chladiacich voznov ČD Cargo uz je to o inom(aj ked ja by som si ho nekupil - ja som stara vojna a preferujem CSD)

P. Rejl skuste porozmyslat, ci by nebolo dobre tento rok obetovat a pracovat na TT-VIKEND - c. 12 / r.2012 a vratit TT-VIKEND tam kam patril. Vratit mu lesk sviatku velikosti stredu. Ked to nebola lokalna akcia, ale islo o "putne" miesto TéTéčkárov.
Jano
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod MOL » ned 28 srp, 2011 10:35 pm

TT-víkend se sám pohřbívá, každý rok odrazuje víc a víc modelářů. Poslední roky toho má čím dál méně a méně společného s TT, a pomalu se začíná tvářit jako minipouť.
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod Jacek » pon 29 srp, 2011 10:25 am

MOL píše:TT-víkend se sám pohřbívá, každý rok odrazuje víc a víc modelářů. Poslední roky toho má čím dál méně a méně společného s TT, a pomalu se začíná tvářit jako minipouť.

TT víkend již dávno není tím, čím před pár lety. Proč tato akce začala upadat, na to by si měl odpovědět p. Rejl sám. Nechci pomlouvat, ale pár postřehů očima návštěvníka:
- každý rok jsem si objednal model pro workshop (tedy kromě sergeje Cargo :roll: ) a naprosto pokaždé s vědomím toho, že jakmile pošlu peníze, už se nedočkám žádné odpovědi po e-mailu ani telefonu. Modely jsem si ve Všestarech vždy vyzvedl, nikdy nebyl problém. Ale tahle nekomunikace, kterou je Deltax už pověstný, to je prostě neomluvitelná věc.
- jako návštěvníka mě nejvíce lákala možnost vidět v tělocvičně modulové kolejiště Zababova, to byl pro mě hlavní magnet, který mě tam přitahoval.
- měl jsem představu, že na výstavě bude spousta malovýrobců, u kterých si budu moct koupit třeba stavebnici z leptu. Bohužel p. Rejl po nich chtěl zaplatit nemalou částku za to, že tam budou a krom toho zákaz prodeje :!: U jednoho z nich jsem si něco objednal s tím, aby mi to vzal na TT víkend. Pak pro to trapně šel do auta a dával mi to tak, aby to nikdo neviděl.

Je jasné, že velká část molovýrobců už se na dalším TT víkendu neukázala a podobné důvody jsem slyšel o Zababovu. Nevím, kde je skutečná pravda, ale i tak mi zůstává rozum stát nad tím, že p. Rejl vyloženě odhání lidi, kteří mu ten TT víkend vlastně dělají. No kdo pojede stovky kilometrů do nějakých Všestar jen kvůli slevě na sortiment. To by musel nakoupit za desítky tisíc, aby se to vůbec oplatilo...

Loňský TT víkend byl asi tím pověstným hřebíkem do rakve. Speciální model, hektor 720 053 a vozy Bdmtee. Zaplatil jsem zálohu někdy v březnu a už za týden jsem si mohl klepat na čelo, protože hektora nabízel na svých stránkách D. Strupp a žádnou zálohu nechtěl :!: A scénář s let minulých se opět opakoval, tady na fóru i jinde se množily zprávy o tom, jak p. Rejl neodpovídá na e-maily, nebere telefony. Tentokrát to ovšem zašlo až příliš daleko, začal se posouvat ještě ke všemu termín TT víkendu. Vysvětlení žádné, však si zaplatil tak mlč a čekej... :twisted: Dočkali jsme se až v listopadu. Modely údajně dřív nebyly vyrobeny. Slyšel jsem něco jiného, což si nechám pro sebe. Ale potvrdil mi to fakt, že v Německu měli modely o dva týdny dříve a LEVNĚJI !!! Na co jsme tedy platili záloha za exkluzivní model?
A samotný TT víkend? Jel jsem tam jen kvůli zaplaceným modelům, bylo mi jasné, že v chladném počasí to bude o ničem. No bylo to ještě horší. Tam kde se před rokem rožnilo sele a nebylo kam sednout, tam bylo vymeteno, nějací prodejci před vchodem nabízeli ponožky. Prošel jsem výstavu, vyzvedl modely a šel jsem k tělocvičně v nějaké naději, že by tam snad přece Zababov mohl být. Nebyl... Tělocvična zavřená, šipka s nápisem "výstava modelů" směřovala naproti do malé hospůdky. Tam se v potemnělém sále tísnilo několik kolejišť a známí burziáni tu nabízeli svoje prastaré BTTB modely. Nic proti nim, taky jsem nákupy tohoto sortimentu kdysi začínal. Takže jsem si vlastně jen jel vyzvednout modely 360 km tam a pak za hodinu zpátky...

Čím nás p. Rejl naláká na další TT víkend po těchto zkušenostech?
Mimochodem nemohl jsem si nevšimnout, že na Aukru pod nickem "modelyzeleznic" rozprodává všechno možné. Na stránkách (už zas fungují) je jiný e-mail.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod DS Model » pát 02 zář, 2011 12:32 pm

Vážení přáTTelé,
pokud letos bude nějaký TT Víkend ve Všestarech, nebude to s účastí firmy Tillig a ani s jejich speciálními modely. Co a nebo proč se to nepovede je na jinou diskuzi. Ale firma Tillig v tomto roli nehraje.
Ale nezoufejte!! :-) TT Víkend na příští rok už připravujeme, modely jsou již vybrané a jakmile budou od TIlliga potvrzené všechny termíny, dozvíte se je. Nebude to ve Všestarech. Přestože je všechno připravované na poslední chvíli, myslím že je nač se těšit.

Pěkný víkend přeje

David Strupp
Obchodní zástupce firmy Tillig pro CZ a SK
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod lisacik » ned 04 zář, 2011 11:08 am

DS Model píše:Vážení přáTTelé,
pokud letos bude nějaký TT Víkend ve Všestarech, nebude to s účastí firmy Tillig a ani s jejich speciálními modely. Co a nebo proč se to nepovede je na jinou diskuzi. Ale firma Tillig v tomto roli nehraje.
Ale nezoufejte!! :-) TT Víkend na příští rok už připravujeme, modely jsou již vybrané a jakmile budou od TIlliga potvrzené všechny termíny, dozvíte se je. Nebude to ve Všestarech. Přestože je všechno připravované na poslední chvíli, myslím že je nač se těšit.

Pěkný víkend přeje

David Strupp
Obchodní zástupce firmy Tillig pro CZ a SK


Zdravim.
Nooo to co napisal David Strupp je super a aj tochu desive.
Super, ze sa nieco velke deje a ako poznam za tie roky Davida zda sa, ze co vezme do ruky to sa zadari (stoosmickovy hekttor/Wrko/okuliarnici/.......).
A co je na tom desive? Desive je, ze ak v tom ma David ruky moja penazanka to neprezije. :lol:
Lisko
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod DS Model » ned 04 zář, 2011 4:10 pm

Neboj se ničeho. :lol: Ono nejde vystřílet všechen prach najednou. Za ty léta co se, především, v téčku pohybuju jsem poznal, že je potřeba naslouchat a podle toho něco dělat.
V tuto chvíli se snažím optimalizovat modely, které jsou nabo půjdou do výroby, aby k sobě alespoň trochu hrála nabídka HDV a vozů. Je to ale trochu problém, u Tilliga jsou tejmný jak hrad v Karpatech.:-) Trochu jsem čekal, že jim do toho budu moct mluvit o chlup víc. No ale uvidíme, jsme na začátku. Zatím jsem si tam domluvil jeden termín a už z toho byli překvapený. Že prý na to nejsou zvyklí, či co.. :-)

Ahoj

David S.
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod Jarda H. » ned 04 zář, 2011 6:01 pm

DS Model píše: ..... David Strupp
Obchodní zástupce firmy Tillig pro CZ a SK


Chápu to tak, že oficiálním zástupcem místo Deltaxu jsi nyní Ty Davide, jako DS model ?! Pokud ano, myslím, že to bude lepší - a navrch držím palec :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod Pavel 152 » ned 04 zář, 2011 6:54 pm

Jak se to dělá, aby byl jeden obchodní zástupce pro dvě nasmrt znepřátelené fimy?

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 420
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod DS Model » ned 04 zář, 2011 7:48 pm

Jarda H. píše:
DS Model píše: ..... David Strupp
Obchodní zástupce firmy Tillig pro CZ a SK


Chápu to tak, že oficiálním zástupcem místo Deltaxu jsi nyní Ty Davide, jako DS model ?! Pokud ano, myslím, že to bude lepší - a navrch držím palec :!:

Pavel 152 píše:Jak se to dělá, aby byl jeden obchodní zástupce pro dvě nasmrt znepřátelené fimy?

Pavel


ad Jarda - ano, dostal jsem od firmy Tillig nabídku nahradit Tomáše Rejla. Ale jako David Strupp, nikoliv DS Model. Za palec díky, bude potřeba.
ad Pavel - kdo říká, že zastupuji jinou firmu než Tilliga? :D

ds
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod DS Model » úte 06 zář, 2011 6:40 pm

Vážení přáTTelé,
dnes mi formou sms vyčinil Tomáš Rejl, že prý mu volal nějaký prodejce a brečel mu do telefonu, že TT Víkend nebude ve Všestarech a že jej připravuji já. Pravda je, že k tomuto jsem částečně zavdal příčinu já, neboť o pár příspěvků výše jsem (pouze zde) napsal:
.....TT Víkend na příští rok už připravujeme, modely jsou již vybrané a jakmile budou od TIlliga potvrzené všechny termíny, dozvíte se je. Nebude to ve Všestarech.....


Tedy uvádím na pravou míru - TT Víkend ve Všestarech prý bude...ale !! (dodávám já) bez účasti firmy Tillig ve formě exkluzívních modelů a work shopu. Toto bude skutečně někde jinde. Všestarský víkend s tímto počinem nebude mít nic společného. Firma Tillig mně požádala o vyhledání jiného vhodného místa k tomuto všetéčkařském sletu :-) a pokud nezmění názor, bude řekněme "Nový TT Víkend" někde jinde.

Na druhou stranu pro modeláře jistě dobře, protože během roku dostanou jistě víc speciálních modelů.

Tímto se omlouvám všem, které jsem svou neúplnou zprávou mystifikoval a uvedl v nechtěný omyl.

Pěkný den

David Strupp
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: TT-VIKEND - c. 12 / r.2011

Příspěvekod MOL » úte 06 zář, 2011 10:02 pm

DS Model píše:Firma Tillig mně požádala o vyhledání jiného vhodného místa k tomuto všetéčkařském sletu :-) a pokud nezmění názor, bude řekněme "Nový TT Víkend" někde jinde.

Hlavně ne ve Varnsdorfu nebo Rumburku, ještě by to rozháněly vodní děla :)
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků