Brejlovec od Roca

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod JendaTT » stř 18 lis, 2015 7:14 pm

Mám také bílou z21 a CV si načítám z dekodérů do PC pomocí SW RocRail a pak si to aktualizuju v excelové tabulce. Ve free verzi je to sice jen po jednom CV (nedají se stáhnout rovnou všechny CV najednou do souboru), ale i tak mi to pro mé potřeby stačí.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod Davca » stř 16 pro, 2015 11:23 pm

Zdravím,
našel bych se někdo, kdo by byl ochoten naskenovat a poslat nákresy s uvedenými názvy a čísly náhradních dílů pro modely čísel 36256 a 36252 ? Mělo by jít o Brejlovce 754 067 "Najbrt" a 754 028.

Děkuji za případnou pomoc.

David

davca@iol.cz
Davca
 
Příspěvky: 267
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod George V. » čtv 17 pro, 2015 5:02 am

Nač scanovat, je to volně dostupné:

http://www.roco.cc/cz/service/sparepart ... ssp=36256+

http://www.roco.cc/cz/service/sparepart ... &ssp=36252

...stáhni si pdf v řádku s textem ET-blatt
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod rexel » pát 18 pro, 2015 4:38 pm

Na Brejlovci se zvukem od ROCO při jízdě vpřed se zátěží do kopce v pravém oblouku se mi s jednoho podvozku (ten s bandáží) ozývá zvuk připomínající občasné přeskakování zubů v převodovce. Při demontáži vany podvozku a vyjmutí soukolí je vidět mezírka mezi půlkami převodovky. Potřebuji provést demontáž tohoto podvozku a kontrolu kardanu. Po sejmutí skříně kabiny se mi nedaří vyjmout držák elektroniky. Po povolení šroubků a uvolnění dvou vodičů - patrně od sběračů, se uvolní pouze na jedné straně a na druhé je něčím přidržován,lze ho pouze přizvednout. Nerad bych něco utrhl, tak bych potřeboval radu od někoho, kdo demontáž již provedl. Děkuji
TT, Ep. III.-V., Digital
Uživatelský avatar
rexel
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 17 čer, 2010 8:19 pm
Bydliště: Klenčí p Č.

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod George V. » sob 19 pro, 2015 5:21 am

Je to v pohodě, drží to jen "plíšky" co napájí motorek. Dá se to sundat.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod rexel » sob 19 pro, 2015 11:39 am

Dík za radu, chtělo to trochu zabrat. Protože kardanka vypadá OK, tak jsem demontoval převodovku. Trochu stresu, jestli ta spona při rozevírání , která drží obě poloviny převodovky vcelku a zároveň celý podvozek v rámu, to vydrží. V servisu to mají v pohodě, pokud praskne, šáhnou do šuplíku. V převodovce jsem nic vyloženě vadného nenašel, možná je trochu více ojetý šnek (silon ? ). Přesnost provedení odlitku skříně převodovky připomíná výrobek s Číny. Snad dobře vymyšleno, nepřesně vyrobeno. Pokud mi předvánoční shon dovolí, tak před složením udělám nějakou fotku.
TT, Ep. III.-V., Digital
Uživatelský avatar
rexel
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 17 čer, 2010 8:19 pm
Bydliště: Klenčí p Č.

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod George V. » sob 19 pro, 2015 12:51 pm

...mně jednou nejel celý podvozek - stačilo jen domáčknout tu sponu. Ta zároveň drží na místě i ten šnek.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod rexel » ned 20 pro, 2015 9:28 pm

Pokud máte zájem se podívat, jak jsem pitval Brejlovce (převodovku), tak na http://www.rexel.rajce.net/T_478_Brejlovec . Fotil jsem to ovšem až při sestavování, ale to je asi jedno.
TT, Ep. III.-V., Digital
Uživatelský avatar
rexel
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 17 čer, 2010 8:19 pm
Bydliště: Klenčí p Č.

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod George V. » pon 21 pro, 2015 5:02 am

...no, když už jsi to měl takhle rozhozený, tak jsi mohl prohodit podvozky. U 754 je ten s náhonem rychloměru blbě, je pod chladičem, patří na druhou stranu.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod rexel » pon 21 pro, 2015 9:00 pm

Dík za informaci, nevěděl jsem, že je to od výrobce přehozené. Pokud mne nedožene „ A.Alzheimer“ (stejně si to raději poznamenám), tak je při další případné demontáži prohodím.
TT, Ep. III.-V., Digital
Uživatelský avatar
rexel
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 17 čer, 2010 8:19 pm
Bydliště: Klenčí p Č.

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod Adam96 » úte 22 pro, 2015 10:15 am

George V. píše:...no, když už jsi to měl takhle rozhozený, tak jsi mohl prohodit podvozky. U 754 je ten s náhonem rychloměru blbě, je pod chladičem, patří na druhou stranu.


Ale on má 753, ne 754-
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod George V. » úte 22 pro, 2015 10:48 am

753 i 754 mají ve skutečnosti náhon rychloměru stejně; mám dvě 754 a obě to mají špatně (na rozdíl od H0 :mrgreen: ), tak předpokládám, že i 753. Základ je stejný (a to doslova :mrgreen: ), jen je jiná kastle a nádrž. Ale u Roca je možné všechno...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod Davca » pon 25 led, 2016 7:05 pm

Zdravím,
máte někdo zkušenosti s nákupen náhradních dílů pro Brejlovce Roco ? Přesněji, také jste si zakoupili karoserii, kde chyběly stupačky výlezu na střechu (i když v rozpisu ND vyfoceny byly), byly sedřeny nátěry na madlech či některá madla chyběla úplně a přitom u jiného kusu shodné karoserie bylo vše v pořádku ? Také Vám příjde, že v současné době doprodávané karoserie před X lety zřejmě neprošly umístěné na pojezdu výstupní kontrolou a nyní se prodávají jako ND za cca. 1 700,- Kč ?
A perlička nakonec - skoukněte si prosím sáček s doplňky pro model stroje 754 049. Máte v sáčku osm imitací kohoutů, dva háky a osm hadic ? Nevím jak Vy, já mám u dvou nově pořízených kousků jen čtyři kohouty, jeden hák a čtyři hadice. Kolega u svých tří strojů taktéž. Houkačky, zásuvky el.topení,pluhy a anténa TRS jsou početně v pořádku. Zajímavý je fakt, že u všech předchozích modelů Brejlovců ROCO bylo vše jak má být - osm ... .
Že by se výrobce potřeboval zbavit nadbytku sady ND č.136 514 kde jsou mnou prvně uvedené "nízké" počty kohoutů atd. ?
No nic, kvůli čtyřem kohoutům a hadicím bude třeba uvedenou sadu za cca.150,- Kč objednat. Pro dva stroje to tak dělá 300,- Kč. :wink:

David
Naposledy upravil Davca dne pon 25 led, 2016 7:16 pm, celkově upraveno 1
Davca
 
Příspěvky: 267
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod mizl » pon 25 led, 2016 7:16 pm

Davca píše:... Přesněji, také jste si zakoupili karoserii, kde chyběly stupačky výlezu na střechu (i když v rozpisu ND vyfoceny byly), byly sedřeny nátěry na madlech či některá madla chyběla úplně a přitom u jiného kusu shodné karoserie bylo vše v pořádku ?
... A perlička nakonec - skoukněte si prosím sáček s doplňky pro model stroje 754 049. Máte v sáčku osm imitací kohoutů, dva háky a osm hadic ? Nevím jak Vy, já mám u dvou nově pořízených kousků jen čtyři kohouty, jeden hák a čtyři hadice. Kolega u svých tří strojů taktéž. Houkačky, zásuvky el.topení a anténa TRS jsou početně v pořádku. Zajímavý je fakt, že u všech předchozích modelů Brejlovců ROCO bylo vše jak má být - osm ... .
Že by se výrobce potřeboval zbavit nadbytku sady ND č.136 514 kde jsou mnou prvně uvedené "nízké" počty kohoutů atd. ?
No nic, kvůli čtyřem kohoutům a hadicím bude třeba uvedenou sadu za cca.150,- Kč objednat, tj. pro dva stroje to dělá 300,- Kč ... . :wink:

David
[/quote]

Nechci nijak rozpoutat nenávistnou diskuzi, ale co třeba na místo nářků zde na zdejším fóru zkusit reklamaci ??

... každopádně je možné, že jsem správně nepochopil příspěvek a jsem opět "tupej jak špatně nabroušený nůž"

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod Davca » pon 25 led, 2016 7:23 pm

Zdravím,
není třeba nic rozpoutávat či brousit nože. Byly pouze sděleny získané zkušenosti. Příjde mi vhodné takto poinformovat širokou veřejnost, která by si ráda pořídila nějaký ten model.
Reklamace je samozřejmě vhodnou volbou, ale mám obavy, že když se jich nesejde více, těžko s tím bude prodejce a posléze i samotný výrobce něco dělat.

David
Davca
 
Příspěvky: 267
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků