Brejlovec od Roca

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod George V. » úte 09 dub, 2019 2:21 am

Jiri Dvoracek píše:Maji tam i Brejlovce CDC? :-)


CDC Roco v TT nedělalo.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod pospa » úte 09 dub, 2019 6:12 am

Ferys : Měl bych spíš zájem o 754 049 ČD kat.č. 36264 v analogu. V krajním případě i se zvukem. Pokud ho mají, šel bych do toho nákupu s Vámi.
pospa
 
Příspěvky: 71
Registrován: sob 25 říj, 2008 2:38 pm

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod Ferys » úte 09 dub, 2019 6:33 am

Chlapi vydržte, dnes bych měl mít info o tom, co je skladem a jak je to s posíláním do ciziny. Odpovím všem, i vzkazům v SZ. Díky za trpělivost. F.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 291
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod makozob » úte 09 dub, 2019 11:12 am

Ferys píše:Zdravím, kolegové,
objevil jsem v zahraničí u prodejce modelů brejlovce T 478.4 se zvukem (kat. č. 36269) a bez zvuku (kat. č. 36268). Čekám na potvrzení stavu na skladu. Cena je 233,-Euro, cca 6.000,- Kč (zvuková verze). Měl by někdo zájem o společnou objednávku a podělení se o náklady za poštovné a bankovní převod? Je to asi poslední příležitost nákupu, v Čechách je vyprodáno a další se již nevyrobí. Ještě jsem objevil levnější přes kamaráda v USA, ale se clem a DPH to nemá ve finále význam.

Kde se dá sehnat v USA, máš link nebo název obchodu. Umím bez CLA i DPH.
makozob
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 01 bře, 2012 2:27 pm

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod MirekTT » pát 12 dub, 2019 7:40 pm

Tak co? Vypadá to nějak?
Pokud by někdo realizoval nákup ze zahraničí, mám zájem o čtyřkového brejlovce Roco se závěskami. Tedy původní T478.4. Barevné provedení a konkrétní číslo nerozhoduje. Pouze bych chtěl analogovou verzi.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod makozob » sob 13 dub, 2019 7:26 am

Tak jsem se zběžně díval. Problém, že USA moc TT nedělá. Našel jsem jadnu analog modra ČD analog, cena na naše cca 3600,- + doprava 6-10 $ babek. I bez DPH a cla se to zřejmě moc nevyplatí. To už je asi lepší podívat se u nás nebo Ebay.
makozob
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 01 bře, 2012 2:27 pm

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod Ferys » sob 13 dub, 2019 7:38 am

Dobrý den, chlapi,
tak mám konečně nějakou ucelenou informaci, abych mohl odpovědět. Je mi moc líto, že vás musím zklamat, v Holandsku, ani v USA již brejlovec na skladě není, přestože byl nabízen a veden jako stále aktuální. Po mých dotazech a zaslání objednávky byly modely z nabídky na webu staženy s omluvou, že jsou nedostupné (v Holandsku zmizelo Roco TT komplet). Myslel jsem si, že toto jednání je specialita jen českých e-shopů.

Pokud máte někdo zájem o modely Roco či jiné, můžete ověřit dostupnost zde (zajímavé pro makozob, pokud by to uměl bez cla a DPH):
https://www.reynaulds.com/catalog/dept_838.aspx

Jen pro info Holandsko, již bez TT zde:
https://zevenspoor.nl/product-categorie/roco

To bambulak - BR 80 jsem bohužel nikde nenašel, občas se ale objeví na e-bay.
Přeji všem krásný den. Ferys.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 291
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod Ferys » sob 13 dub, 2019 7:50 am

Pokud by snad někdo sháněl trojkového brejlovce Roco se zvukem, je zde: https://www.ebay.de/itm/Roco-36251-TT-D ... SwnWpcAd5h
Tady by nabídka měla platit. Pokud prodávající zboží nedodá, máte nárok na odškodné až do výše hodnoty zboží...
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 291
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod Ferys » úte 30 dub, 2019 2:36 pm

Podařilo se mi pořídit snad poslední dostupný model Roco T 478.4048 (36269 ozvučený), a to u prodejce JR Line na Slovensku. Má drobnou chybičku - kastle nedrží dostatečně na rámu. Občas, když loko zvednu, zůstane pojezd "na zemi". Mám dva trojkové brejlovce Roco, u nich tento problém není. Řešil jste to už někdo, prosím?
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 291
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod PepinTt » úte 30 dub, 2019 6:08 pm

Já jsem měl stejný problém(u Roco36264), kastle jakoby pružila směrem nahoru a neseděla zároveň s rámem ,nakonec pomohlo zkrátit plošaky pro horní reflektory (ucvakl jsem cca 1 mm ,,nožicek" na spodku plošaku ).Po té jde kastle zároveň s rámem, sice nedrží úplně na knop,ale už samovolně nevypadává.Podle mně jak byla kastle dlouhodobě mimo zapadky,tak se v místě západek nevratně roztahla.Každopádně se to zkrácením desek výrazně zlepšilo.Jinak nedržici kastle je známý neduh brejlí Roco
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod radekkrupka » stř 01 kvě, 2019 7:29 am

Kolegové,

shodou okolností vlastním od Roco:

T478.3082 ČSD (zelený+bílý pruh), kat.č.36262, zajetá (r.v. 2011), 100% stav vzhledový, na pojezdu aktuálně nějaká lapálie která je možná banální - vysvětlím do SZ.
BR 80 DR, kat.č. 36004, nejetá, vyzkoušená, stále v záruce (07/2017), 100% stav.

obojí analog.

Nemusím je nutně prodávat, ale pokud by po nich někdo toužil, dá se se mnou mluvit :)

V případě zájmu prosím o SZ.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Brejlovec od Roca

Příspěvekod Ferys » pát 03 kvě, 2019 6:29 pm

[quote="PepinTt"]Já jsem měl stejný problém(u Roco36264), kastle jakoby pružila směrem nahoru a neseděla zároveň s rámem ,nakonec pomohlo zkrátit plošaky pro horní reflektory...
Ahoj, moc díky za tipa. Provedl jsem úpravu, nyní kastle sedí perfektně. Zkusím jí na nějaký čas zafixovat jemně sevřenou mimo pojezd, aby se vrátila do správného tvaru.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 291
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků