Reklamace Roco

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Reklamace Roco

Příspěvekod nalini » úte 15 bře, 2011 8:47 pm

Michal Dalecký píše:Chlapi nechte tohle na me, ted jsem se vratil z dovolene a procitam to tady. Napisu vam oficialni stanovisko ROCO.


Po uplynutí téměř měsíce od založení tohoto vlákna a několika zajímavých anketách začíná debata na téma kolísání TT modelů Roco pomalu utichat. Příčina však jednoznačně vysvětlena není. Rád bych se rád zeptal Michala Daleckého, jak to vypadá se slíbeným stanoviskem výrobce. Odpovědělo Roco, nebo půjde o již klasický a slavný rakousko-uherský „ T U T L“ :?: :D
nalini
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 10 led, 2010 9:45 am

Re: Reklamace Roco

Příspěvekod Trainmaniak » stř 16 bře, 2011 5:24 am

Pro zajímavost připojuji výsledky ankety platné k dnešnímu datu, tedy 16.3.2011 v 6:23 hod. Předpokládám, že hlasovali opravdu jen ti, které kolísání postihlo.

Obrázek
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Reklamace Roco

Příspěvekod pe.kova » pát 18 bře, 2011 4:53 pm

tak jsem se také stal vlastníkem rocáckého brejlovce(cca 14 dní zpět) a mašinka neustále zpomaluje a jede čím dál pomaleji, je to na reklamaci?
pe.kova
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22 srp, 2010 9:41 pm

Re: Reklamace Roco

Příspěvekod Trainmaniak » pát 18 bře, 2011 8:33 pm

Pokud je dotaz myšlen vážně a pokud si nedá Brejlovec říct ani po výrobcem doporučeném hodinovém zajíždění (raději 2 hodiny), reklamoval bych. Vyřešení reklamace bych potom na Tvém místě napsal sem, ať vědí i ostatní.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Reklamace Roco 754

Příspěvekod Mirek Moc » pát 01 dub, 2011 7:36 pm

Moje zkušenost s reklamací u ROCO je velmi špatná. Po obdržení lokomotivy 754 (36252) od prodejce koncem ledna 2011 jsem po první testovací jízdě zjistil , že lokomotiva vydává nadměrný hluk. Začal jsem to porovnávat se zveřejněnými videi 754 na webu a nakonec jsem ji porovnal i s 679(také od ROCA- má totožný motor). Porovnání můžete shlédnout na http://www.youtube.com/watch?v=_t8aPGSs0Hw.
Po konzultaci s prodejcem byla okamžitě odeslána na reklamaci. Včera mi po téměř 7 týdnech dorazila. Nejdříve jsem si na záznamu z reklamace přečetl, že "kohlebursten eingefahren, funktions test OK" = snížení a úprava uhlíků , test OK.
Tak to bude šlapat jako ostatním... :) Jaké bylo moje překvapení že hluk při jízdě na jednu stranu "mírně" snížil, ale na druhou to stále hučí jak když jede tank. :cry:

No tak to vypadá na odstoupení od kupní smlouvy a ať se ROCO nediví, že ode mne už asi žádnou objednávku nedostane. Opravdu mne hodně zklamalo.

freekey, jak dopadla tvoje reklamace s motorem? Co jsi s tím měl ?
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: Reklamace Roco 754

Příspěvekod olik » pát 01 dub, 2011 8:36 pm

Mirek Moc píše:Moje zkušenost s reklamací u ROCO je velmi špatná. Po obdržení lokomotivy 754 (36252) od prodejce koncem ledna 2011 jsem po první testovací jízdě zjistil , že lokomotiva vydává nadměrný hluk. Začal jsem to porovnávat se zveřejněnými videi 754 na webu a nakonec jsem ji porovnal i s 679(také od ROCA- má totožný motor). Porovnání můžete shlédnout na http://www.youtube.com/watch?v=_t8aPGSs0Hw.
Po konzultaci s prodejcem byla okamžitě odeslána na reklamaci. Včera mi po téměř 7 týdnech dorazila. Nejdříve jsem si na záznamu z reklamace přečetl, že "kohlebursten eingefahren, funktions test OK" = snížení a úprava uhlíků , test OK.
Tak to bude šlapat jako ostatním... :) Jaké bylo moje překvapení že hluk při jízdě na jednu stranu "mírně" snížil, ale na druhou to stále hučí jak když jede tank. :cry:

No tak to vypadá na odstoupení od kupní smlouvy a ať se ROCO nediví, že ode mne už asi žádnou objednávku nedostane. Opravdu mne hodně zklamalo.

freekey, jak dopadla tvoje reklamace s motorem? Co jsi s tím měl ?

Muzu se zeptat na co jsi cekal???? 7 tydnu??? po 30 dnech mas narok na vraceni penez ,takze promin ale trosku Tva chyba ....
Kdyz nas maji za hlupaky Roco, Kuehn, a ostatni tak je treba proti tomu bojovat a ne je dokola omlouvat............ :oops: :oops: :oops:
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Reklamace Roco

Příspěvekod radekkrupka » pát 01 dub, 2011 9:19 pm

Nedávno jsem měl debatu na toto téma s jistou osobou od fochu... ten člověk mi potvrdil, že kvalita Roco šla oproti dřívějším letům rapidně dolů. Údajně až každý desátý model, který přijde od Roco, se vůbec sám nerozjede a řada dalších vykazuje estetické nedostatky - upadlá madla atd. Jízdní vlastnosti a hlučnost jsou i v H0 oproti starým modelům horší. Podle zástupců Roco je údajně zmetkovost přes 10% akceptovatelné množství z hlediska ekonomického výsledku.

Pak ovšem také tvrdil to, o čem se mluví - že reklamací od zákazníků příliš není. Protože v okamžiku, kdy zákazník přinese model k reklamaci, dochází často k situaci, že model se již nevyrábí a zákazníkovi hrozí, že dostane zpět peníze a nikoli nový model... a v té chvíli si řada modelářů model nechá... :( Toto já dokážu pochopit, přeci jen to není jako kupovat džíny... na džíny zkrátka nečekáte i několik let...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Reklamace Roco

Příspěvekod male zvire » pát 01 dub, 2011 9:30 pm

radekkrupka píše:Pak ovšem také tvrdil to, o čem se mluví - že reklamací od zákazníků příliš není. Protože v okamžiku, kdy zákazník přinese model k reklamaci, dochází často k situaci, že model se již nevyrábí a zákazníkovi hrozí, že dostane zpět peníze a nikoli nový model... a v té chvíli si řada modelářů model nechá... :( Toto já dokážu pochopit, přeci jen to není jako kupovat džíny... na džíny zkrátka nečekáte i několik let...


Tak to je samozřejmé. Proč by se měli snažit zlepšit kvalitu - lidi si to stejně koupí a proč řešit reklamace když si zákazníci vady opravují sami za své? Chápu že když už člověk na model čeká několik let tak se mu s ním na reklamaci moc nechce, ale pokud to takhle půjde dál, tak nám budou soudruzi z NDR na hlavu kálet čím dál víc. To si pište.

Ale tohle všechno už tady bylo řečeno několikrát...
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Reklamace Roco

Příspěvekod nalini » pát 01 dub, 2011 10:57 pm

nalini píše:
Michal Dalecký píše:Chlapi nechte tohle na me, ted jsem se vratil z dovolene a procitam to tady. Napisu vam oficialni stanovisko ROCO.


Po uplynutí téměř měsíce od založení tohoto vlákna a několika zajímavých anketách začíná debata na téma kolísání TT modelů Roco pomalu utichat. Příčina však jednoznačně vysvětlena není. Rád bych se rád zeptal Michala Daleckého, jak to vypadá se slíbeným stanoviskem výrobce. Odpovědělo Roco, nebo půjde o již klasický a slavný rakousko-uherský „ T U T L“ :?: :D


Tady už je to naprosto jednoznačné, ani Michal Dalecký do této chvíle žádné stanovisko firmy Roco nedodal. Můj o s o b n í závěr – NIKDO SE NÁS NEZASTANE. Zbývá jen jediné řešení – REKLAMOVAT, REKLAMOVAT a ještě jednou REKLAMOVAT. Až se začnou akcionáři firmy Roco ptát, proč se procenta v kolonce „reklamace“ zvyšují a proč náklady na vyřešení těchto reklamací začaly převyšovat úspory díky převedení výroby do Číny nebo bůhvíkam, až POTOM se se soudruzi né z NDR ale z „AUSTRIE“ začnou těmito problémy zabývat. A že o tom nevědí, tak tomu nevěřím ani náhodou. Pokud je tady někdo zběhlý v občanském zákoníku, mohl by poradit. Úplně ideální je totiž požadovat u před pár dny koupeného modelu výměnu za nový nebo vrácení peněz. Na co čekat 30 dní, když je zde naprosto zjevná VÝROBNÍ VADA.
nalini
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 10 led, 2010 9:45 am

Re: Reklamace Roco

Příspěvekod Tesař Jan » stř 06 dub, 2011 4:25 pm

Když to tady pročítám no hrůza ale vše je naprostá pravda i já koupil brejlovce,jízda super(mám zřejmě štěstí) ale osvětlení zase nefungovalo,takž v rámci reklamace vše proběhlo jak mělo ani jsem dlouho nečekal ale Roco mě odradilo od dalšího nákupu,no uvidím zase tolik na výběr nemáme.
Tesař Jan
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 24 zář, 2008 6:56 pm
Bydliště: Liberec

Re: Reklamace Roco

Příspěvekod Střelec » čtv 07 dub, 2011 6:06 am

Nebylo by pomalu zajímavější na nějakém veletrhu vrazit firemnímu zástupci pěkně veřejně vadný produkt do vhodného tělesného otvoru? Bulvár by si smlsl a acionáři by se začali ptát podstatně dříve, než vzrostou náklady....
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Reklamace Roco

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 07 dub, 2011 6:14 am

Střelec píše:Nebylo by pomalu zajímavější na nějakém veletrhu vrazit firemnímu zástupci pěkně veřejně vadný produkt do vhodného tělesného otvoru? Bulvár by si smlsl a acionáři by se začali ptát podstatně dříve, než vzrostou náklady....

Myslíš do ucha? Nemáš šanci to tam narvat... :D
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Reklamace Roco

Příspěvekod cernos » čtv 07 dub, 2011 11:08 am

Tak moc jsem se zakoukal do Brejlovce od Roca až jsem ho měl v košíku a málem objednávku potvrdil. Pak jsem si ještě pročetl všechny mpžné diskuze a mám takové blbé pocity. Asi si počkám s čím vyleze Kuehn a ten místní český výrobce (teď si nevzpomenu na jméno :( ale vy jistě víte)
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Reklamace Roco

Příspěvekod Střelec » čtv 07 dub, 2011 12:53 pm

Trainmaniak píše:
Střelec píše:Nebylo by pomalu zajímavější na nějakém veletrhu vrazit firemnímu zástupci pěkně veřejně vadný produkt do vhodného tělesného otvoru? Bulvár by si smlsl a acionáři by se začali ptát podstatně dříve, než vzrostou náklady....

Myslíš do ucha? Nemáš šanci to tam narvat... :D


Ne - myslel jsem zcela jiný otvor - na opačném (spodním) konci jeho anatomie. Kdyby se s reklamacema sešlo dost lidí, mohl by z něj nějaký ten kousek zase vypadnout vrchem. I když přinutit ho, aby spolkl firemní zmetek (bez kousání), by taky byla "boží" podívaná pro všechny poškozené....
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Reklamace Roco

Příspěvekod pepiknemecek » čtv 07 dub, 2011 6:15 pm

Určitě máte na mysli fi. MTB pana Báňi. Ano, počkejte si na model Brejlovce od této firmy, stojí za to. A finální montáž se pomalu ale jistě blíží :wink:
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků