jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod rexel » pát 14 led, 2011 8:56 pm

Zdeněk píše:
rexel píše:Od Rubikonu jsem koupil M152.0 a přívěsný vůz Baafx v únoru 2007. Od této doby je ve vitríně, protože se mi ho nepodařilo zprovoznit tak, aby byl schopen přejet angličana v odbočce (neměl jsem na to nervy). Ani přívěsný vůz nebyl k použití, dokud nebyly vyměněny soukolí -byly tam původní se stavebnice LPH, (musí se dát i ložiska PEHO). Koupil jsem jiný od ModelTrainu, nevím ale, kdo byl výrobce,má zcela jinou konstrukci pojezdu a ten jsem celkem bez problému i digitalizoval. Přeji správnou volbu při koupi.

Zdravím, přibližně od přelomu 2007/08 montujeme na přívěsné vozy kovové dvojkolí, na základě ohlasu od zákazníků. Ohledně toho motoráku mi napište na SZ a domluvíme se na opravě jestli máte zájem.

A k příspěvku Renoš, asi to je modelář co mi s tímto problémem telefonoval. Nabídl jsem mu opravu, jelikož ho nechtěl zasílat, domluvili jsme se na postupu vlastní úpravy. Modely jsou projety po zkušebním okruhu z profilových kolejí s podložím Tillig. Mám tam několik vyhybek a problém se nikdy nevyskytl. Problémy byly pokud si vzpomínám na telefonát na kolejivu plechovém. Šroubek je již na nynějších modelech více zapuštěn.

Mám zde ještě jeden dotaz, proč "někdo" nechá při problému model ležet např. 3roky a nenapíše mail výrobci, mám takovýto problém, co se dá dělat?

Velmi rád Vám po domluvě pošlu M152 na opravu či seřízení. Vzhledově je pěkná a je opravdu škoda ji nechat ve vitrině. Kupoval jsem ji přes E-shop, a na úspěšnou reklamaci typu ono to sice jede, ale ...., moc nevěřím. Proto jsem to také přes prodejce nereklamoval.
TT, Ep. III.-V., Digital
Uživatelský avatar
rexel
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 17 čer, 2010 8:19 pm
Bydliště: Klenčí p Č.

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod vafram » ned 06 úno, 2011 10:01 pm

Dobrý večer, nemohu si stěžovat na provedení modelu od Rubikonu, ale nedá se s ním jezdit díky neskutečně hlučnému pojezdu. A zajetý je. Přemýšlel jsem, jestli by se to vylepšilo odpojením jednoho soukolí. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky.
vafram
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 02 úno, 2011 9:12 am

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod rexel » pát 25 úno, 2011 7:34 pm

Využil jsem nabídku pana „Zdeňka“ z Rubikonu na provedení opravy pojezdu M 152-ky, a nyní mám už model doma. Oprava mi byla provedena jako garanční a zdarma, a to výměnou pojezdu. Model s novým pojezdem spolehlivě jede přes „angličany“ a vyhybky EW 1 a obloukové IBW. Také jedno „kritické“ místo na kolejišti, kde jízdu z pravého oblouku R310 rovnou na odbočku vlevo proti hrotu vyhybky EW1 zvládá model bez potíží. Hlučnost pojezdu je odstraněna částečnou změnou konstrukce. Rozdíl čtyř let mezi výrobou obou pojezdů je vidět – pojezd je lehčí, tišší a jízdní vlastnosti jsou OK!. Pojezd byl také doplněn plošným spojem na jeho digitalizaci. Digitalizovaný model mi již dnes jezdí po kolejišti a opustil své dosavadní místo ve vitríně.
TT, Ep. III.-V., Digital
Uživatelský avatar
rexel
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 17 čer, 2010 8:19 pm
Bydliště: Klenčí p Č.

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod vafram » pon 30 kvě, 2011 9:30 pm

Zdravím, mohu potvrdit příspěvěk od rexela. I mně vyšel pan Zdeněk z Rubikonu vstříc a hlučnost modelu odstranil přímo razantně. A model nemá v žádné fázi kolejiště problém. Má ještě starý typ mosazných převodů, dnes je situace jiná, byl jsem poučen, že se používají delrinová kola. Pokud zde tedy padne ještě kdy otázka " jaký motorák 810?", za sebe odpovídám, že s Rubikonem problém nemám.
vafram
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 02 úno, 2011 9:12 am

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod MarekD » ned 25 pro, 2011 11:26 am

Tak jsem se pročetl až na konec tohoto tématu a musím přiznat, že jsem pořád tam kde jsem byl :D
Zvažuji koupi 810 od Rubikonu, je to moje první mašinka na kolejiště a ta cena je velice pěkná. Nic méně chci mašinku, která bude jezdit a nebudou s ní žádné větší problémy.
Co si v současné době myslíte o produkci 810 Rubikonu? Je už lepší jak se psalo výše? Je to pro začátečníka dobrý kup do začátku?

Díky za rady.
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod volda » ned 25 pro, 2011 12:04 pm

MarekD píše:Tak jsem se pročetl až na konec tohoto tématu a musím přiznat, že jsem pořád tam kde jsem byl :D
Zvažuji koupi 810 od Rubikonu, je to moje první mašinka na kolejiště a ta cena je velice pěkná. Nic méně chci mašinku, která bude jezdit a nebudou s ní žádné větší problémy.
Co si v současné době myslíte o produkci 810 Rubikonu? Je už lepší jak se psalo výše? Je to pro začátečníka dobrý kup do začátku?

Díky za rady.


Když budu mluvit za sebe,tak pokud je to první mašinka na kolejiště tak bych si jí nekoupil. Radši si kup Hektora od Tilliga,Sergeje od ROCO nebo Brejlovce Küehn/Roco abys měl jednu moderní mašinku s výbornými jízdními vlastnosti...a toho Rubikona tak do počtu.....
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod Pája » ned 25 pro, 2011 12:13 pm

Já bych i doporučil od Tilliga V36 ,,novou konstrukci",mooc pěkně techniky vyřešeno a je i detailně myšleno na DCC a za solidní peníz lze pořídit V100,taky výborná a u nás jezdí dodnes na pracovních vlacích.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod MarekD » ned 25 pro, 2011 2:51 pm

Díky za rady, ale tohle asi nebude cesta, která by mě duševně uspokojila.
Stavím kolejiště Dolní lhota s produkce Milana Ferdiána. Před nějakou dobou jsem s Milanem konzultoval jaké mašinky prohánět a do jaké epochy kolejiště začlenit.
Rozhodl jsem se pro IV.epochu a motorový provoz. Milanova rada, která se mi moc líbila bylo prohánět dva motoráčky 810, jeden po lokálce a druhý s vagónky po hlavní trati. Na nákladní dopravu dvě 742jky. A pro zpestření provozu spěšný vlak řady 853.
-----------------------------
Ale abych to shrnul. Jsem hodně velký amatér co se týče reálného provozu "kde by co mělo jezdit", takže jsem ochoten zaměnit i nějakou mašinku, ale tahle klasika v podobě 810 a 742, kterou jsem vídával vždy při návštěvě mého dědečka se mi velmi líbí.
Napadla mě i možnost stavby mašinek, ale zatím vůbec nevím co to obnáší.

Díky za rady
S pozdravem Marek
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod cernos » ned 25 pro, 2011 7:03 pm

Ahoj, jsme na tom s "vlakovým obsazením" podobně. Pokud budu volit 810, tak od PicoLoco s jejich 2motorvým pojezdem. Fotky čtyřech barevných mutací mám někde v mailu
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod MarekD » ned 25 pro, 2011 8:45 pm

Ahoj díky za radu, a jak je to u Picoloco 810 zhruba s cenou? Nějak mi v tomhle ani google nepomohl.
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod Pája » ned 25 pro, 2011 10:18 pm

hoď jim dotaz na Majla : info@picoloco.cz
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod cernos » pon 26 pro, 2011 3:57 pm

Pokud by ti neodpověděli brzy, můžu přeposlat mail co jsem od nich dostal někdy v létě (dneska dopoledne jsem ho vyštrachal i s obrázkovou přílohou). Myslím že ceny se nijak moc nehnuly.
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod MarekD » úte 27 pro, 2011 2:42 pm

Tak email od picoloko již přišel.
Cituji:
"Bohuzel nas team opustil karosar, takze v soucasne dobe muzeme nabidnout pouze kvalitni pojezd, analogova za 1350,- digitalni za 1550,-"
-----------------------------
Co si o tom myslíte je to dobrá cena za digi pojezd? Uvažuji nad tím, že bych si tedy mašinku postavil, jenže zatím moc nevím do čeho jdu mohl by mi někdo zkušenější poradit co to obnáší a jaká by mohla být finální cena mašinky?
Případně kdy bych sehnal karoserii na ten pojezd?

Díky za rady
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 27 pro, 2011 2:57 pm

no za pojezd v digi ta cena je ok má to i osvětlení i v analogu ,ale není v tom započítaný dekoder tj 700kč zhruba bez zvuku se zvukem asi 2000kč a ..?, navíc a stavebnici kastle koupíš za 150kč plastovou ,u leptu tedy plechovou asi víc tu nevím cenu..
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod MarekD » úte 27 pro, 2011 3:16 pm

Díky, a můžeš mě navést na stavebnici té kastle?
Doporučuješ mi tedy jít do toho?
------------
O leptu jsem přemýšlel, ale jednodušší asi bude poskládat tu stavebnici.
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků