jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod tallpa » čtv 13 led, 2011 11:52 am

Zdravím pánové (a dámy?), jsem začátečník a zvažuji nákup svého prvního motoráku.

Doporučíte mi spíš model od Rubikonu (mám vybranou verzi Najbrt) nebo od Loco vyrobený pro ttmodely v limitované sérii (Železnice Desná).

Zajímá mě jestli vyšší cena u Loco je způsobená limitovanou sérií nebo kvalitou modelu. Mám v plánu samozřejmě digitální kolejiště takže ať koupim kteroukoliv budu jí muset "digitalizovat".

Díky a omlouvám se za začátečnický dotaz.
TT...začínám
tallpa
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 12 led, 2011 6:50 pm

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod MOL » čtv 13 led, 2011 1:14 pm

Spousta lidí určitě poradí udělat si vlastní a nejlépe ČSD :D

Ale odpovíme na otázku otázkou, co je lepší, motor vyráběný kusově, stříkaný a s obtisky, nebo model od zavedené firmy vyráběcí v desítkách i stovkách kusů a potištěný támpónovým tiskem?
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod Pája » čtv 13 led, 2011 2:26 pm

TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod tallpa » čtv 13 led, 2011 2:42 pm

MOL píše:Spousta lidí určitě poradí udělat si vlastní a nejlépe ČSD :D

Ale odpovíme na otázku otázkou, co je lepší, motor vyráběný kusově, stříkaný a s obtisky, nebo model od zavedené firmy vyráběcí v desítkách i stovkách kusů a potištěný támpónovým tiskem?


jo mám v plánu si postavit motorák sám ale to až časem, až se do toho trochu dostanu...teď chci koupit už hotový motorák

no a co se týká tvé otázky zda je lepší kusově vyráběný od loco nebo velkosériový od rubikonu je pro mě taky neznámá (nekamenujte mě, prostě tomu ještě nerozumím :roll: )



díky za odkazy, koukal sem na ten pragomodel a ten je zrovnatak jako loco postavený ze stavebnice od LPH

tak a ted stejně nevím co je teda lepší volba...
TT...začínám
tallpa
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 12 led, 2011 6:50 pm

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod Pája » čtv 13 led, 2011 2:48 pm

LPH stavebnice není špatná,toho bych se nebál.
Nemám konkrétní zkušenosti s jednotlivými výrobci,ale dle použitého pojezdu (německý PMT) se mi líbí ten od TTmodel a nebo bych zapomněl na http://www.picoloco.cz/?page_id=335 to jsou kluci šikovní a ten unikát pojezd vypadá skvěle.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod tallpa » čtv 13 led, 2011 3:04 pm

no ten unikát od picoloco vypadá dobře i cena za digitál je dobrá, ale dostupnost? ...a nemají v nabídce hotový přípojný vůz
TT...začínám
tallpa
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 12 led, 2011 6:50 pm

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod Eda1975 » čtv 13 led, 2011 3:13 pm

810 od Rubikonu mám a zařekl jsem se, že příště už a) nebudu tak blbej a koupím si něco pořádnýho :? :evil: :evil: :evil: , nebo za b) nebudu tak línej a postavím si to sám ze stavebnice.
TT - analog - epocha V/VI - ČR

http://www.taksitokurvavygoogluj.cz
Uživatelský avatar
Eda1975
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 22 úno, 2009 3:58 pm
Bydliště: Karlovy Vary

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod Renoš » čtv 13 led, 2011 3:13 pm

Já sosobně doporučuji Picoloco. Mám od nich pojezd(skřín vlastní). Dobré jízdní vlastnosti, příznivá cena a a hlavně se mi líbí že uvnitř je zachovaný interier včetně osvětlení. Třeba by se s nima dalo domluvit i na Najbrtu. Rubikon bohužel nemohu doporučit, zvlášť pokud budeš mít na kolejiští hodně výhybek. Mají totiž absolutně amatérsky uchyceny nápravy.(normálním malým vrutkem ze železářství) Ten je tak nízko, že zavadí téměř o vše co je v prostoru mezi kolejemi. A v návodu uvádějí, že se s ním nesmí manipulovat... prostě past, model na ovál bez vyhýbek. Musel jsem to celé předělávat. Z ostatními výrobci zkušenosti nemám. :wink:
Renoš
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 09 kvě, 2010 12:46 pm

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod radekkrupka » čtv 13 led, 2011 3:19 pm

K picoloco je zajímavé čtení tady (včetně diskuze)

http://www.mojett.cz/?p=7814
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod Pája » čtv 13 led, 2011 3:21 pm

Takže mě to kolegové vlastně potvrdili,top-ten Picolo (digi verze má jen přípravu na digitál,nemá dekodér) a jako číslo dvě ten od TTmodely/LOKO.Pojezd u dvouosých motoráků je alfou-omegou !
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod tallpa » čtv 13 led, 2011 3:45 pm

ok tak picoloco už má v mailu dotaz :wink:
TT...začínám
tallpa
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 12 led, 2011 6:50 pm

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod rexel » čtv 13 led, 2011 4:21 pm

Od Rubikonu jsem koupil M152.0 a přívěsný vůz Baafx v únoru 2007. Od této doby je ve vitríně, protože se mi ho nepodařilo zprovoznit tak, aby byl schopen přejet angličana v odbočce (neměl jsem na to nervy). Ani přívěsný vůz nebyl k použití, dokud nebyly vyměněny soukolí -byly tam původní se stavebnice LPH, (musí se dát i ložiska PEHO). Koupil jsem jiný od ModelTrainu, nevím ale, kdo byl výrobce,má zcela jinou konstrukci pojezdu a ten jsem celkem bez problému i digitalizoval. Přeji správnou volbu při koupi.
TT, Ep. III.-V., Digital
Uživatelský avatar
rexel
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 17 čer, 2010 8:19 pm
Bydliště: Klenčí p Č.

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod Zdeněk » pát 14 led, 2011 3:33 pm

rexel píše:Od Rubikonu jsem koupil M152.0 a přívěsný vůz Baafx v únoru 2007. Od této doby je ve vitríně, protože se mi ho nepodařilo zprovoznit tak, aby byl schopen přejet angličana v odbočce (neměl jsem na to nervy). Ani přívěsný vůz nebyl k použití, dokud nebyly vyměněny soukolí -byly tam původní se stavebnice LPH, (musí se dát i ložiska PEHO). Koupil jsem jiný od ModelTrainu, nevím ale, kdo byl výrobce,má zcela jinou konstrukci pojezdu a ten jsem celkem bez problému i digitalizoval. Přeji správnou volbu při koupi.

Zdravím, přibližně od přelomu 2007/08 montujeme na přívěsné vozy kovové dvojkolí, na základě ohlasu od zákazníků. Ohledně toho motoráku mi napište na SZ a domluvíme se na opravě jestli máte zájem.

A k příspěvku Renoš, asi to je modelář co mi s tímto problémem telefonoval. Nabídl jsem mu opravu, jelikož ho nechtěl zasílat, domluvili jsme se na postupu vlastní úpravy. Modely jsou projety po zkušebním okruhu z profilových kolejí s podložím Tillig. Mám tam několik vyhybek a problém se nikdy nevyskytl. Problémy byly pokud si vzpomínám na telefonát na kolejivu plechovém. Šroubek je již na nynějších modelech více zapuštěn.

Mám zde ještě jeden dotaz, proč "někdo" nechá při problému model ležet např. 3roky a nenapíše mail výrobci, mám takovýto problém, co se dá dělat?
N/Nm-scale, DCC, domácí kolejiště
Uživatelský avatar
Zdeněk
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:52 am
Bydliště: Ostrava

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod Renoš » pát 14 led, 2011 3:55 pm

Zdenek: Mám od vás M 152 s motorem Maschina. Kolejivo mám výhradně profilové. Hlava šroubku byla na obou podvozcích níž než dosedací polcha kola, tudíž logicky problém každá výhybka, buď ji s trhnutím přeskočil, nebo se na ní zasekl. Angličan zcela neprůjezdný. Měl jsem strach, že mi ty Tilligácké "kvalitní" výhybky roztrhá. V kontaktu jsem už po tom s váma nebyl, vyřešil jsem si to po svém. Kontaktoval vás zřejmě jiný kolega. Což potvrzuje že to nabyla náhoda ale výrobní vada. Škoda, vzhledově jsem byl s modelem spokojený. Ale tímto jste si u mě reputaci zkazil. Přitom stačilo tak málo, používat jiné, byť možná drahší a hůř dostupné šroubky. Zlobte se na mě nebo ne, ale používat na model za pár tisíc obyčejné vrutky z železářství za pár haléřů mi nepřijde profesionální.
Renoš
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 09 kvě, 2010 12:46 pm

Re: jaký motorák 810? Najbrt od Rubikonu nebo Desná od Loco?

Příspěvekod Zdeněk » pát 14 led, 2011 4:23 pm

Renoš píše:Zdenek: Mám od vás M 152 s motorem Maschina. Kolejivo mám výhradně profilové. Hlava šroubku byla na obou podvozcích níž než dosedací polcha kola, tudíž logicky problém každá výhybka, buď ji s trhnutím přeskočil, nebo se na ní zasekl. Angličan zcela neprůjezdný. Měl jsem strach, že mi ty Tilligácké "kvalitní" výhybky roztrhá. V kontaktu jsem už po tom s váma nebyl, vyřešil jsem si to po svém. Kontaktoval vás zřejmě jiný kolega. Což potvrzuje že to nabyla náhoda ale výrobní vada. Škoda, vzhledově jsem byl s modelem spokojený. Ale tímto jste si u mě reputaci zkazil. Přitom stačilo tak málo, používat jiné, byť možná drahší a hůř dostupné šroubky. Zlobte se na mě nebo ne, ale používat na model za pár tisíc obyčejné vrutky z železářství za pár haléřů mi nepřijde profesionální.

Samozřejmě se na Vás nezlobím, ale myslím si, že cena šroubku/vrutu / zde nehraje roli, dá se to i zalepit a šroubek vypustit. Šroubky M2 dělaly neplechu, jelikož se vytrhával závit .Dokud, se nevyskytne problém, těžko ho vyřeším a jak píši mi to nedělalo, až tomu pánovi s plech.kolejivem.
N/Nm-scale, DCC, domácí kolejiště
Uživatelský avatar
Zdeněk
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:52 am
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků