Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 26 pro, 2010 1:30 pm

Další slovo do pranice: http://magazin.modely.biz/view.php?cisl ... 2010120001 V čechách se jen nemluví a nepředobjednává, ale rovnou koná. Další info o modelech zde: http://www.mtbbus.cz/modely/#modelyVoz a o vývoji zde: http://www.mtbbus.cz/modely/vyroba_tt753.htm Frajeři nejsou jen v Německu a Rakousku.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod Rizoto » ned 26 pro, 2010 2:12 pm

Ja sa poteším až bude na predaj Bardotka T478.1 (751) a v tej verzii "hobby" bez náteru.
Brejlovce sa mi vôbec nepáčia.
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod JBr » ned 26 pro, 2010 2:20 pm

Sakrys, zrovna kdyz mi po roce prisly objednane pojezdy od pana Vilingera... Pokud opravdu bude hobby varianta bez laku, tak se za tuhle cenu uz vubec nevyplati stavet z klasickych odlitku.

Dotaz na pana Banu, pripadne Michala Daleckeho, pokud v tom nahodou taky nema prsty :) Pokud prijde na radu i nejaka brnenska ctyrka (treba 049) v aktualni podobe, bude na modelu reflektovano i odlisne osvetleni rekonstruovanych ctyrek oproti klasickym? Tzn. vnejsi svetla studena bila/cervena LED pozicky, vnitrni svetla tepla zluta dalkove reflektory a horni svetlo studena bila LED pozicka?
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod TTmili » ned 26 pro, 2010 2:30 pm

No sakra, to jsou věci po dvou deci :D . Tak a já se jdu pustit do vykrádání bank, protože tohle už je opravdu i na mě moc. Takový pěkný skoro Vánoční dárek v podobě českého výrobce kvalitních českých lokomotiv jsem ještě v životě nedostal.
Taky mám ale dotaz a to na ty Hobby verze, budou u všech modelů a hned při vydání toho modelu nebo až s nějakou časovou prodlevou? A cena bude u Hobby verze jaká?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod Martin Kalina » ned 26 pro, 2010 2:43 pm

Mazec, tak to mě baví. Doufám, že to není nějaký žertík. Vypadá to super. Klidně i tu verzi ŽSR. Bez ohledu na výrobce fandím každému "Československému" typu stroje a držím palce.
TT Brejlovec od třetí firmy. Jsem zvědavý, která firma udělá nejen nejlepší vzhled, ale také jízdní vlastnosti.
Dále také slovo do diskuze: a co Bardotka? Pojezd je využitelný, tak kdopak s ní vyjede první?
velikost TT, DCC, Ep.V a historická vozidla
Martin Kalina
 
Příspěvky: 31
Registrován: ned 25 led, 2009 4:05 pm
Bydliště: Mělník

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod Limek » ned 26 pro, 2010 2:47 pm

Tak jsem si, i když jsem Hánulkář s vlastní výrobou modelů, přečetl zprávu o "novém" českém výrobci TT modelů. TTčkářům to přeju. Snad to dopadne vše dobře a bude více modelů dle tuzemských vzorů i v TT. Zatím od pana Daleckého zazněla samá chvála na nový model brejlovce. Rád bych tomu věřil. Ale při prohlížení zveřejněných fotek jsem se zarazil nad detailem kabiny a rámu, kde je ten samý detail jak na mnoha maloseriových odlitcích - nesladěné hrany forem boků a čel. A nerovný povrch - sraženina okolo zásobníku písku v rámu lokomotivy. Zejména "švy" vyniknou po nalakování karoserie (viz boční foto kompletní lokomotivy). To je jen chyba vzorku karoserie nebo skutečnost, s kterou se bude model prodávat?? To by pak jakýkoli cizí výrobek (zahraniční výrobce) byl alespoň z tohoto pohledu kvalitnější.... Ale třeba se toto ještě doladí. V žádným případě nejsem zastáncem velkých výrobců. Ale i za nízkou uváděnou cenu by toto mělo být dořešeno.
Jaroslav
Limek
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 26 pro, 2010 2:23 pm

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod V_Báňa » ned 26 pro, 2010 3:18 pm

Dobrý den,

nad problematikou 4 bílých světel 754 jsem přemýšlel a omezení je v zásadě v dekodéru - jak je ovládat. Aby svítilo vždy všech pět mi nepřijde modelové. LED diody na plošný spoj se vejdou vedle sebe, v tom problém není. I plux16 má omezení na 6 výstupů a dva z nich bohužel jsou TTL. Takže bud rozšířit konektor na Plux22 (dražší 4 vrstvý DPS, větší DCC dekodér!), nebo akceptovat že takovýto model nebude umět ovládat červenou. Režim by byl provozní osvětlení + 2x dálkové a čelní reflekor. Při použivání na tahání vlaků se stejně červená moc nehodí. Je to na debatu co bude lepší a technicky menší zlo.

Hobby verze je míněna jako barvená v jednoduchém nátěru červená/šedý rám spodek, bez detailu, jednoduché DPS, určená spíše pro mládež na poježdění a na různé výstavní ježdění, kde nikdy nevíte které dítě po modelu šáhne. Jako vedoucí kroužku vím, že kluci často šudlí pár pětistovek aby si mohli koupit model a kromě hobby V100 nic kloudného není. Nebarvená bude pro změnu komplet díly jako na plnou verzi, jen bez povrchovky. Obojí až ve druhé vlně , cenu promyslíme podle reálných nákladů, ted je práce dost.

Na fotkách jsou bohužel vzorky 2 měsíce staré, první zkušební nástřik T2 vzorků (test 2), poněvadž od té doby se řešila dalších kupa ukolů drobných dílů a nebyl čas na extra výrobou jednoho kusu, což možná by bývalo bylo lepší, jenže od listopadu nebyl čas na takovéto "zkoušky". Je to i problém nedolehlých ploch segmentů formy, které se řeší/ly.

Ovšem jsem rád za slušně podanou kritiku , nic není dokonalé a pokusím se ji vyřešit co nejlépe. Jsem majitel formy a pokud tomu nebudou bránit zásadní technické překážky tak se pokusíme o její vylepšení. Taky bych rád aby model byl ke spokojenosti.
Naposledy upravil V_Báňa dne ned 26 pro, 2010 4:28 pm, celkově upraveno 1
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod JBr » ned 26 pro, 2010 3:50 pm

V_Báňa píše:nad problematikou 4 bílých světel 754 jsem přemýšlel a omezení je v zásadě v dekodéru - jak je ovládat. Aby svítilo vždy všech pět mi nepřijde modelové. LED diody na plošný spoj se vejdou vedle sebe, v tom problém není. I plux16 má omezení na 6 výstupů a dva z nich bohužel jsou TTL. Takže bud rozšířit konektor na Plux22 (dražší 4 vrstvý DPS, větší DCC dekodér!), nebo akceptovat že takovýto model nebude umět ovládat červenou.


Priznavam, ze do elektroniky az tolik nevidim, ale mam v jednom brejlovci osvetlovaci sadu od pana Schwarze a na Lenz Silver (4 funkce) mam jak pozicky s vypnutelnou cervenou pres jednu funkci, tak zapnutelny reflektor pres dalsi funkci, ktery sviti jen kdyz sviti pozicky a vzdy ve smeru jizdy. Na jare jsme se domlouvali, ze by mi stejnym zpusobem udelal osvetleni i na 753.7 (ktera ma osvetleni podobne jako reko 754), ale vzhledem k tomu, ze pan Schwarz uz mezi nami neni, na realizaci nedoslo. Nicmene technicky by to realizovatelne byt melo. Otazkou je, jestli by to bylo reseni kompatibilni s vice dekodery.

Pokud pominu obsazenou masinu, posun atp., tak zakladni rezimy osvetleni na reko 754 jsou trojice bilych LED svetel na cele (klasicky pozicni trojuhelnik), koncove osvetleni na opacne strane. Bile i cervene pozicni svetlo je realizovane pomoci LED diod v ramci jednoho "oka", tam kde puvodni 754 ma cervene pozicky. Na cele se k trojuhelniku daji rozsvitit dalkove reflektory, ktere jsou umistene na pozici puvodnich bilych pozicnich svetel.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod TTmili » ned 26 pro, 2010 3:59 pm

Já s těmihle způsoby osvětlení koketuju u svojeho Herkula a Tauruse (ten už brzo snad nahradí 380 :twisted: ) a musím říct že se jakž takž daří. Podmínkou je minimálně čtyřfunkční dekodér. Problém je (pokouším se ho řešit) že je to založené na rozšiřování funkcí pomocí tranzistorů v závislosti na dalších funkcích a pomocí diod v závislosti na směru jízdy (takhle teď koketuji i s osvětlením LT10 od Kuehna, jsem zvědavý kdy ho odpálím 8) ) takže občas se stane že něco problikne, nebo že prosvěcují i ty které nemají svítit a podobně. Snad se mi to ale podaří vyřešit.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod MirekTT » ned 26 pro, 2010 4:11 pm

Co bych k tomuto počinu asi měl říct já? :shock: :shock: :shock: :shock:
Raději budu zticha :!: :D :D :D :D :D
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod V_Báňa » ned 26 pro, 2010 4:13 pm

JBr píše:
Priznavam, ze do elektroniky az tolik nevidim, ale mam v jednom brejlovci osvetlovaci sadu od pana Schwarze a na Lenz Silver (4 funkce) mam jak pozicky s vypnutelnou cervenou pres jednu funkci, ....


Když jste napsal že to jde, tak mi vzápětí došlo jak - pomůžu si pár tranzistory. Takže ANO, čtyřkový reko brejle budou mít nezávislé ovládaní i přídavných bílých světel, umístěných společně s červenými. Oprava- DALKOVYCH světel.
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 26 pro, 2010 4:59 pm

zajímavý a česká konkurence ať se daří už se těším na výsledek .
Hlavně mě zaujalo to ,že bude i jako nenastříkaná pro nás modeláře asi více zajímavá .
konečně do toho někdo jde a za to děkuji a myslím ,že ne jen já. :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod Settebello » ned 26 pro, 2010 6:27 pm

Držím palce, jako eNkař můžu jen závidět. :|
Tomáš
-----------------------------
N, A, DCC, ČSD-ČD, lll - V
Uživatelský avatar
Settebello
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon 27 črc, 2009 1:02 pm
Bydliště: Choceň

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod V_Báňa » ned 26 pro, 2010 6:45 pm

Settebello píše:Držím palce, jako eNkař můžu jen závidět. :|


když by se tady podařilo rozpustit 200ks, tak není důvod závidět ....... 8)
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 26 pro, 2010 6:54 pm

To neni tak nerealne. Dan Buchtela by zajistil i vic :D Do tohoto vlakna to ale nepatri. Spíš mě ale zajímá zda-li by meli modeláři byl zájem o prezentaci modelu v Praze a treba i v Brně. Prostě model si osahat, jízdní vlastnosti, tazna sila, prohlédnout rozebraný model apod.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků