Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod vvitty » stř 07 zář, 2011 12:38 pm

Provedeni v nateru CD Cargo bude k dispozici jiz v prvni vyrobni varce, spolu s ZSR, CSD a CD.
Aktualne se dokoncuje montaz, testy po osazeni finalnim motorem Mashima rady 1626 probehly dobre a lokomotiva jezdi pekne.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod JBr » stř 07 zář, 2011 1:06 pm

vvitty píše:Provedeni v nateru CD Cargo bude k dispozici jiz v prvni vyrobni varce, spolu s ZSR, CSD a CD.


Vy chcete moje penize, je to jasny :D
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod airwar » stř 07 zář, 2011 6:19 pm

Koukal sjme na fotky Brejlovce od KUEHN a srovnával ho s Brejlovcem od MTB a ROCO, a už se těším jak po vyjití Brejlovců od KUEHN a MTB zavalí zoufalí majitelé brejlí od ROCO Aukro. :mrgreen:
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod olik » stř 07 zář, 2011 6:36 pm

airwar píše:Koukal sjme na fotky Brejlovce od KUEHN a srovnával ho s Brejlovcem od MTB a ROCO, a už se těším jak po vyjití Brejlovců od KUEHN a MTB zavalí zoufalí majitelé brejlí od ROCO Aukro. :mrgreen:


Neboj,ode mne zadneho za pul darma nekoupis :lol: :lol:
Ja jsem spokojenej,a urcite se tesim na Kuehn i MTB,ale pokud vim tak jeste nejakou dobu budes cekat,kdezto ja uz pul roku jezdimmmmmm :lol: :lol:
a take vesele houkam a vse co Roco umi ,konkurence totiz jeste nema ani zminku o zvuku kuku :roll:
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod Colonel32 » stř 07 zář, 2011 7:05 pm

Ehm?
Colonel32
 
Příspěvky: 865
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod vvitty » stř 07 zář, 2011 7:17 pm

olik píše:....
Ja jsem spokojenej,a urcite se tesim na Kuehn i MTB,ale pokud vim tak jeste nejakou dobu budes cekat,kdezto ja uz pul roku jezdimmmmmm :lol: :lol:
a take vesele houkam a vse co Roco umi ,konkurence totiz jeste nema ani zminku o zvuku kuku :roll:


Cekani se krati... a co se zvuku tyka, ja tam vidim DCC dekoder a zvukovy dekoder...
http://www.mtbbus.cz/modely/index.htm#modelyVoz
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod nalini » stř 07 zář, 2011 8:38 pm

Tenhle rok "TT Brejlí" je svým způsobem výjimečný a všichni na něj budeme s odstupem času určitě vzpomínat :) . Je však třeba myslet do budoucna ...
Důležité tedy je, aby všichni tři výrobci tento konkurenční boj "ustáli", aby nám byli schopni nabídnout něco i v roce 2012. Optimálně už každý něco jiného :D
nalini
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 10 led, 2010 9:45 am

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod airwar » stř 07 zář, 2011 9:26 pm

olik píše:
airwar píše:Koukal sjme na fotky Brejlovce od KUEHN a srovnával ho s Brejlovcem od MTB a ROCO, a už se těším jak po vyjití Brejlovců od KUEHN a MTB zavalí zoufalí majitelé brejlí od ROCO Aukro. :mrgreen:


Neboj,ode mne zadneho za pul darma nekoupis :lol: :lol:
Ja jsem spokojenej,a urcite se tesim na Kuehn i MTB,ale pokud vim tak jeste nejakou dobu budes cekat,kdezto ja uz pul roku jezdimmmmmm :lol: :lol:
a take vesele houkam a vse co Roco umi ,konkurence totiz jeste nema ani zminku o zvuku kuku :roll:


No než jezdit s imitací to raději nejezdit vůbec. :lol:

Ale já z Brejlema už jezdím cca. tři roky a vypadají o něco lépe než Roco (lept DK-model) a zvuk tedy fakt neřeším, protože bohužel nejsem úplně hluchej a to co nabízejí výrobci do mašinek jsou chrastítka a né zvuk (uznávám že to vzhledem k rozměru takto lépe nejde.

A ještě ke zvuku, obě konkurence pochopitelně o zvuku zmínku mají.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod George V. » čtv 08 zář, 2011 4:03 am

airwar píše: No než jezdit s imitací to raději nejezdit vůbec. :lol:


...co nazýváš imitací? Roco? No já tedy nevím, ale adept na imitaci je tady spíše někdo jinej... :D
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod volda » čtv 08 zář, 2011 4:56 am

George V. píše:
airwar píše: No než jezdit s imitací to raději nejezdit vůbec. :lol:


...co nazýváš imitací? Roco? No já tedy nevím, ale adept na imitaci je tady spíše někdo jinej... :D


No to taky trošku nechápu s tou imitací :D srovnávat Roco s leptem......
Nejspíš si toho Roca neměl v ruce......sice se na něj všude hází špína,ale zas tak špatný není,rozhodně lepší než nějaké stavevnice samo-domo
Já Roca mám a nemůžu si stěžovat.Pochopitelně si koupím i Küehn a možná i jeden MTB,ale jedno vím,z cca půl metru nebude mezi těmi třemi rozdíl.....ale pokud to má někdo na focení tak to je jiná ;)
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod George V. » čtv 08 zář, 2011 5:48 am

...no ono pořádně udělanej lept má taky něco do do sebe, ale musí na to být vhodná předloha, což brejlovec a bardotka zrovna moc není. Tady bude mít tovární model vždycky navrch. Ale taková bangle nebo velkej hektor, a podobný "krabicovitý" mašiny, to už je něco jiného... :D
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod airwar » čtv 08 zář, 2011 7:27 am

volda píše:
George V. píše:
airwar píše: No než jezdit s imitací to raději nejezdit vůbec. :lol:


...co nazýváš imitací? Roco? No já tedy nevím, ale adept na imitaci je tady spíše někdo jinej... :D


No to taky trošku nechápu s tou imitací :D srovnávat Roco s leptem......
Nejspíš si toho Roca neměl v ruce......sice se na něj všude hází špína,ale zas tak špatný není,rozhodně lepší než nějaké stavevnice samo-domo
Já Roca mám a nemůžu si stěžovat.Pochopitelně si koupím i Küehn a možná i jeden MTB,ale jedno vím,z cca půl metru nebude mezi těmi třemi rozdíl.....ale pokud to má někdo na focení tak to je jiná ;)



ROCO jsem měl doma na testy takže mohu srovnávat, Roco je samozřejmě skvělé jízdně, pojezd mám přestavěný z V100 není špatný ale kompletní Roco pojezd je lepší řešení, na co jsem u Roco Brejlovce nepřišel je jak v DC režimu zhasínat reflektor při vjezdu do stanice a jak zapínat posunovací režim, ale je fakt že tohle jsem řešil jenom okrajově a asi by si to chtělo pohrát z nastavením v CVčkách. Karosderie z leptu od DKmodel mě příjde lepší, tvarově jsou v zásadě shodné, ale DK-model má množství detailů, které na skutečném Brejlovci jsou a o nichž nemá ROCO ani páru. ROCO to pak alespoň u mě zazdilo těma "ušima" místo madel.

Ale každý na to máme jiný pohled, pro mě byl počin ROCO v podobě Brejlovce jistým sklamáním, ale nikomu neberu že je s ním spokojen a že mu tu službu kterou vyžaduje udělá.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod airwar » čtv 08 zář, 2011 7:29 am

George V. píše:...no ono pořádně udělanej lept má taky něco do do sebe, ale musí na to být vhodná předloha, což brejlovec a bardotka zrovna moc není. Tady bude mít tovární model vždycky navrch. Ale taková bangle nebo velkej hektor, a podobný "krabicovitý" mašiny, to už je něco jiného... :D


A kolik dobře postavených lepových Brejlovců a Bardotek jsi viděl? :D
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod George V. » čtv 08 zář, 2011 7:34 am

Brejlovec - 0, Bardotka - 1 (ta byla jakž takž).

Nevím jak si můj příspěvek pochopil - psal jsem, že tyto dvě loko nejsou vhodným objektem pro modelování z leptu...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec 750, 753 a 754 od MTB v TT

Příspěvekod airwar » čtv 08 zář, 2011 1:30 pm

George V. píše:Brejlovec - 0, Bardotka - 1 (ta byla jakž takž).

Nevím jak si můj příspěvek pochopil - psal jsem, že tyto dvě loko nejsou vhodným objektem pro modelování z leptu...


Pochopil, tvůj názor ti rozhodněneberu, ale nesouhlasím s ním. Toť vše.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron