Brejlovec Roco ČSD

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod Rizoto » ned 05 čer, 2011 5:57 pm

Tomas_C. píše:
Jacek píše:
George V. píše:...nijak, osvětlení bude stejně špatně. ....

No jo, ale jak byste řešili zapojení u modelu současných strojů s LED osvětlením? Jestli se nepletu, vnější světla jsou bílá/červená, vnitřní také bílá, ale dálková. Aby to odpovídalo reálu, chtělo by to už nějakou elektroniku a spínání funkcí...

stačilo by aby vnější ledky byly dvousvětelné...ale trošku pochybuji zda-li ve velikosti 0603 nebo 0805 budou dvousvětelné a to v barvách studená bílá/červená...pokud by byly tak by se jen trošku upravil plošňáček....
v opačném případě by se musely hodně překopat světlovody..

Všetko sa dá len treba trochu chcieť. Ak sa nemilým tak na ovládanie komplet osvetlenia so smerovou závislosťou stačia 4 funkcie. KINGBRIGHT vyrába dvojfarebne SMD LED a dokonca aj trojfarebne (RGB).
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod Tomas_C. » ned 05 čer, 2011 6:30 pm

Rizoto píše:Všetko sa dá len treba trochu chcieť. Ak sa nemilým tak na ovládanie komplet osvetlenia so smerovou závislosťou stačia 4 funkcie. KINGBRIGHT vyrába dvojfarebne SMD LED a dokonca aj trojfarebne (RGB).


...no nevím nějak se mi nedaří najít o maximální velikosti pozdra 0805 bicolor smd led oněch požadovaných barev...
...tak mě napadlo do toho místa co tam pro ledku je zapasovat dvě 0402, která má rozměr 1mm x 0,5mm..v tomto rozměru se bílá dělá...
...pokud nehceš ovládat ty vnitřní reflektory tak ti bude 4 funkční dekoder stačit...
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod Trainmaniak » úte 14 čer, 2011 5:49 am

Na http://www.trainmania.info jsem dal pár fotek a stručný komentář k červenému Brejlovci Roco.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod mben » úte 14 čer, 2011 6:18 am

A teď už můžu umřít :D
mben
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 25 kvě, 2008 7:19 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod George V. » úte 14 čer, 2011 7:04 am

...jako živej :)
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod Odo » úte 19 črc, 2011 9:37 am

Zjistil jsem, že můj kousek nemá na jedné straně horní světlo (vypadá to že tam vůbec nemá připájenou ledku) - je to chyba výroby?
TT / DCC / ČSD / ep. IV
csd.rajce.net / stavím si kolejiště pro radost, nejsem modelář (ani elektrikář)...
Odo
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte 31 kvě, 2011 1:13 pm
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod vojtas » stř 20 črc, 2011 5:45 pm

Tak mi byla dnes u pana Ševčíka(modelloko) projeta zvuková verze na analogu a čuměl sem jak puk,jak to na analogu i nastartuje,a pěkně zvučí.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod lajblt » sob 23 črc, 2011 9:56 am

To byla verze s digidekodérem umožňujícím analogový provoz nebo analogová verze jen se zvukem??? Pokud to byl digidekodér, je možné ho provozovat s pulsním zdrojem?
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod Martin HO » sob 23 črc, 2011 7:10 pm

Ano.
Martin HO
 

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod vojtas » ned 31 črc, 2011 7:23 pm

Normal,digi,měl to na FZ1,a jelikož používám F2 a Z1,tak mě nenapadlo se zeptat jak je to s pulsním zdrojem.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod Martin HO » pon 01 srp, 2011 7:26 am

Mám to odzkoušené, funguje to.
Martin HO
 

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod vafram » čtv 04 srp, 2011 12:30 pm

Ahoj, poraďte někdo.Přečetl jsem tady mraky příspěvků a nářků na pojezd brejlovce. Mimochodem, Sergej jezdí opravdu bevadně. U brejláka zelenošedého se mi žádné přískoky a vynechávání nekonaly a nekonají posud, jen při zajíždění, asi po půl hodině se náhle razantně zvýšila a už zůstala stejná, rychlost. A to samé i na druhou stranu poté. Pak jsem zakoupil červeného. Okamžitě mne překvapila velmi pomalá jízda při zajíždění asi na poloviční výkon.(FZ 1)
Očekával jsem zrychlení po zajetí, ale ta se nezměnila vůbec a ani na jednu stranu a ani po už ujetí několika hodin. Pokud dám oba brejlovce na okruh délky asi tří metru za sebe, šedozelený červeného dojede už po třetím kole. Od stejného výrobce mne takový rozdíl překvapil. Nevíte někdo, je-li to způsobeno jiným pohonem, nebo vadou? Hrubým výpočtem, realitě rychlosti odpovídá více šedozelený. Díky.
vafram
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 02 úno, 2011 9:12 am

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod Pája » čtv 04 srp, 2011 9:27 pm

Jezdíš analog.nebo v digitálu ?
Pokud v DCC,mohl bys mít aktivovaný posun.
Pokud v analogu (dle poznámky o FZ1 jo),tak tipuji na problém s uhlíkama:Od výroby nejsou zabroušený (na straně komutátoru)do kulata dle komutátoru-jsou rovný a jelikož se při provozu volně točí,nikdy se sami do tohoto tvaru nezajedou,motor jede pomalu s menším výkonem,ale větším příkonem a tudíž se komutátor přehřívá.Nutno zabrousit!Ale je to titěrný a neztratit pružinku a nezničit uhlík je kumšt.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod jakdus » ned 07 srp, 2011 7:27 am

Nechápu o čem přemýšlíš, pokud je jízda tak hodně rozdílná při stejných ,,vstupních,, parametrech ( stejné koleje, stejné napětí) okamžitě k prodejci a řešit. Přece nebudeš doma u nového modelu za cca 3500 dělat rozborku sborku. Když si koupíš televizi a bude našikomo obraz, taky si vezmeš šroubovák a půjdeš na ni ?
Opět znovu tentokrát na kolejích s podložím a jako vždy TT. Hraju si se syny,složitosti potom.
Uživatelský avatar
jakdus
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 31 pro, 2008 8:11 pm

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod MOL » úte 16 srp, 2011 10:18 pm

Zelená 750 se zvukem je již na trhu...
Obrázek
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků