Novinky v TT na rok 2011

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod mben » pát 28 led, 2011 10:25 am

Ahoj,
Když už jsme u toho, nemíní Piko spáchat rakouského Tauruse?
Michal
mben
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 25 kvě, 2008 7:19 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod jsyrovat » pát 28 led, 2011 10:49 am

Ten už má Tillig 1216 - viz. str. 30 v PDF katalogu (odkaz někde výše).
Mě ale potěšil nebetyčně Lorenz z Ge 4/4, opravdu jsem si nemyslel, že se někdo pusti v TTm do Rhätische Bahn - jinak švýcarského "Glacier Express". Jen aby se dal i do dalších verzí, včetně čísla 651 (ta právě na sobě vozí ten nápis Glacier Express), a taky do moderních panoramatických vozů, aby to bylo kompletní. V H0 dělá RHB ve velkém jen BEMO.
TT, DCC, ep.V, SBB a vše co se objevuje v Zurichu a okolí
jsyrovat
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 18 úno, 2009 11:32 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 28 led, 2011 10:58 am

Sergej ROCO T679.1225 TT je tady.
P1060995.jpg
P1060995.jpg (71.51 KiB) Zobrazeno 4809 krát
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod Jarda H. » pát 28 led, 2011 5:53 pm

Podle informace, co proběhla dnes na německém tt-board, jsou od Kuehna na trhu, tedy dostupné Y vozy ČD 1. tř., katalog. číslo 41710, 41712, obrázek je z tt-board :

PS : Kuehn splnil lednový termín dodání vozů Y :D
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod MOL » pát 28 led, 2011 6:10 pm

Ty fotky mají malé rozlišení, budou se blbě pomlouvat :evil: Ale už teď vidím že těleso kabelu elektrického topení přesahuje skříň vozu, schůdky nejsou označeny výstražnou barvou, rámy oken jsou moc nápadné a co to má vedle dveří za žábry? To má být pokus o madla? Za tohle mám dát své poctivě vydřené chechtáky?
(ironie, parafráze na některé místní příspěvky, mám objednané obě jedničky)
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 28 led, 2011 6:20 pm

Jarda H. píše:Podle informace, co proběhla dnes na německém tt-board, jsou od Kuehna na trhu, tedy dostupné Y vozy ČD 1. tř., katalog. číslo 41710, 41712, obrázek je z tt-board :

PS : Kuehn splnil lednový termín dodání vozů Y :D
Mohu potvrdit, vcera jsem platil fakturu za vozy Y a patraky.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod holomek » pát 28 led, 2011 6:47 pm

MOL píše:Ty fotky mají malé rozlišení, budou se blbě pomlouvat :........... Za tohle mám dát své poctivě vydřené chechtáky?
(ironie, parafráze na některé místní příspěvky, mám objednané obě jedničky)


Mám doma již vozy Stadtex. a můžu říct,že jsou fakt dobrý... Stejně jako patráky.
holomek
 

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod JBr » pát 28 led, 2011 6:56 pm

Jednicka vypada moc pekne. Jen je skoda, ze dvojka bude az v cervnu, pokud jsou informace, ktere koluji spravne...
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod TTmili » pát 28 led, 2011 7:29 pm

Tak já ač nadávám na Tilligovi vozy tak je mám také objednané, prostě bez nich to nejde, jsou to jediné slušné Y/B na trhu.
Jinak z těch chyb, jak je myšlený ten topný kabel? Ne že by mi nepřišel divný, ale asi podobně jako topný kabel na voze Fa od Tilliga. Rámy se můžou někomu zdát silné ale mě příjdou naprosto brilantní a vypadají jako skutečné. Např. na téhle fotce : http://www.prototypy.cz/rady/754/obr/754201c.jpg je naprosto dokonale vidět jak mohutné a vystouplé rámy jsou. Proto se mi to Tilligovo naznačení alá jeho typy X, nebo třeba i Silberlingy. Ty schůdky to je vyloženě škoda, a taky se mi nelíbí že není potisklé madlo vedle dveří. Co se týče těch "žáber" tak jsem nic nenašel, můžeš upřesnit kde a co to je? Jediné co mě totiž napadá jsou barvou (podobně jako u patráků) naznačené háčky na směrové tabule.

Co se týče opět dřívějších brejlovců už jsem chtěl nadávat že si snad ROCO dělá srandu když ven pouští něco jiného než je na tenhle týden ohlášeno ale pak se vzápětí objevil sergej (kterého mám objednaného, proto bych zuřil) takže až na opakované chyby jako madla atd. ROCO chválím. 8)
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod Mirek Moc » pát 28 led, 2011 7:55 pm

TTmili , ty jsi vzal ty "připomínky" od MOL moc vážně :D .
On si jenom dělal trochu srandu na to jak se tady poslední dobou hledají "blechy "na TT modelech , které při běžném provozu nikdo nevidí .
Teda alespoň doufám, že to tak MOL myslel :o :shock:

Myslím , že až dnes zažíváme ty pravé TT Vánoce :D . Tolik modelů pro naše tratě co se dostalo na trh tento týden již dlouho nepamatuji :wink:
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod MOL » pát 28 led, 2011 7:56 pm

TTmili píše:Tak já ač nadávám na Tilligovi vozy tak je mám také objednané, prostě bez nich to nejde, jsou to jediné slušné Y/B na trhu.
Jinak z těch chyb, jak je myšlený ten topný kabel? Ne že by mi nepřišel divný, ale asi podobně jako topný kabel na voze Fa od Tilliga. Rámy se můžou někomu zdát silné ale mě příjdou naprosto brilantní a vypadají jako skutečné. Např. na téhle fotce : http://www.prototypy.cz/rady/754/obr/754201c.jpg je naprosto dokonale vidět jak mohutné a vystouplé rámy jsou. Proto se mi to Tilligovo naznačení alá jeho typy X, nebo třeba i Silberlingy. Ty schůdky to je vyloženě škoda, a taky se mi nelíbí že není potisklé madlo vedle dveří. Co se týče těch "žáber" tak jsem nic nenašel, můžeš upřesnit kde a co to je? Jediné co mě totiž napadá jsou barvou (podobně jako u patráků) naznačené háčky na směrové tabule.

Co se týče opět dřívějších brejlovců už jsem chtěl nadávat že si snad ROCO dělá srandu když ven pouští něco jiného než je na tenhle týden ohlášeno ale pak se vzápětí objevil sergej (kterého mám objednaného, proto bych zuřil) takže až na opakované chyby jako madla atd. ROCO chválím. 8)


Uff, asi jsem neměl používat cizí slova, zdůrazňuji že můj předchozí příspěvek byl pokus o VTIP...

Ale aspoň je tu názorná ukázka jak to vypadá ve skutečnosti, někteří nejsou počítáči nýtů ale molekul...
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod TTmili » pát 28 led, 2011 8:02 pm

No pravda je že některé věci jsem vzal malinko vážnějc protože některé věci nejsou ani na Kuehnovi dokonalé, ale asi se jinak udělat nedají a myslím že s klidným svědomím můžu říct že jsou to ty nejlepší modely které zatím jsou. Jak jsem psal tak jsem detailista a to pořádný a hledám všechny mouchy. Zajímavé je že ještě před tak dvěma roky bych dal i za takovou Y jako je ta Tillig HO bůhví co, a dneska hledám mouchy :lol: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod vorech » ned 30 led, 2011 10:55 am

Jen tak na okraj, dřív, když jsem si zakládal účet, tak jen proto, že se třeba tady dočtu o věcech, které mi pomůžou při modelaření.
Za ty roky jsem zjistil, že jsem chodí pořád jedny a ty samý žvanilové a nic se tu vlastně už neděje. Jen hazí špína, kydá se na výrobce apod.
Nic proti nikomu, ale až zase ty počtáři nýtů, nebo jak se nazýváte, vemte svůj model, který jste vyrobili od základu a dejte ho sem na stránky a možná se dozvíte něco o svém umění.
Kdokoliv nový se tady na něco zeptá tak ho vy "mazáci" sestřelíte.
No vidím, že diskuzní forum kopíruje českou vlastnost. Sám umím h...o, ale nakecám toho plnej pytel s....k. Modelaření zdar
epocha V, VI DCC v TT
Uživatelský avatar
vorech
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 24 úno, 2008 6:43 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod TTmili » ned 30 led, 2011 3:30 pm

Nevím jak jiným ale mě jde o něco trochu jiného a už jsem to psal. Když model dělám sám tak nemám nic z vybavení které má k dispozici velkovýrobce. Navíc nemám ani kolikrát desetitisícinu rozpočtu za který výrobce vytvoří formy. Kdyby mělo takové ROCO vyrobit jednu jedinou mašinu od základu, tak by zaprvé vyšla na milióny a za druhé by asi byla taky o něčem trochu jiném (navíc by se na to ani nevybodli). Proto uznávám doma dělané modely (většinou z leptů nebo odlitků) které jsou dělány většinou aspoň přesně podle dané předlohy a mnohdy se továrním výrobkům vyrovnají.
Ale prostě nechápu proč nemůže velkovýrobce udělat pořádný model když na to má prachy a nástroje, vždyť to stejně všechno kreslí na počítači, tak mi neříkejte že je tak těžké vstát od něj a podívat se na nádraží (nebo třeba jen fotku) a porovnat výsledek, nebo jen třeba zjistit jestli nemá předloha jiný komínek (což snad není takový problém udělat do modelu místo komínku díru a na výlisek s detaily dát dva typy komínků).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod j p » ned 30 led, 2011 9:18 pm

TTmili píše:Ale prostě nechápu proč nemůže velkovýrobce udělat pořádný model když na to má prachy a nástroje, vždyť to stejně všechno kreslí na počítači, tak mi neříkejte že je tak těžké vstát od něj a podívat se na nádraží (nebo třeba jen fotku) a porovnat výsledek, nebo jen třeba zjistit jestli nemá předloha jiný komínek (což snad není takový problém udělat do modelu místo komínku díru a na výlisek s detaily dát dva typy komínků).


Kdyz vyrobce nevi, ze jsou 2 typy kominku (a nikdo ho na to vcas neupozorni), tak potom kvuli tomu asi novou formu delat nebude. 90% jejich zakazniku je to stejne jedno.
Podivejte se na jidelni vuz (pseudo Y) od BTTB a Tilliga. Kolik desetileti to praskali s obracene sestavenou formou? Stare vozy maji spravne kominek nad kuchyni. Potom cistili nebo opravovali formu a dali strechu obracene. A uz to tak zustalo.
Ono taky nestaci jenom umet to nakreslit na pocitaci. To vidim obcas v praci, kdyz nam nekteri potencialni dodavatele taky posilaji plastove vylisky "ktere jenom nekdo nakreslil na pocitaci" a ktere my odmitame, protoze pokrouceniny si na finalnim vyrobku nemuzeme dovolit.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků