Novinky v TT na rok 2011

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod Scoot » pát 23 pro, 2011 5:36 pm

Slova klasika.
"Vím že nic nevím" (Sókratés)
"My nesmíme ani naznačovat" (pan smrtka Vizionář)
Tento rok to vypadalo, že se z toho po...nestalo se...asi zácpa ve výrobě.
Ale ten příští rok se z toho opravdu po... (posmějeme? něco jako modelářskej průjem).
Nechte se mile překvapit do Norimberka :roll:
Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod pekl024 » pát 23 pro, 2011 8:35 pm

DS Model píše:Dobrá, upřesním...
Nééééé že bych něco naznačoval....ale příští rok pro TT to bude mazec....!!!! :mrgreen:
ds


Kde na to máme brát :?: :mrgreen: Kdy prozradíš.
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod DS Model » pát 23 pro, 2011 8:40 pm

pekl024 píše: Kde na to máme brát :?: :mrgreen: Kdy prozradíš.


Co mám prozradit?? Kde na to brát?? :P

ds
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod pekl024 » pát 23 pro, 2011 9:50 pm

:mrgreen: To taky :lol: a novinky :idea:
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod DS Model » sob 24 pro, 2011 12:08 am

mnoo, co chystají u Tilliga a Kuehna - to pustit nemůžu, to je jasný. Za a/ stejně nevím všechno a za b/ předpokládám, že mi důvěřují a tak to prostě nejde.
U DS Model z modelů, které jsou už objednané, můžete očekávat dvě lokomotivy, dva nákladní vozy a dva vozy osobní. Všechno ČSD. Část z toho bude součástí Tillig TT víkendu.
No, pak bych rád udělal ještě nějaké mašinky od ČSD po ČD, ale to se ukáže v průběhu roku..tady zatím představa i návrh už existují, jen to ještě není "posvěcený"...
Já předpokládám, že oficiálně své věci dám na web v průběhu ledna. Ostatní bude venku určitě před Norimberkem..to znamená za měsíc...

ds
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod Scoot » sob 24 pro, 2011 8:48 am

Áha...

A oni se teď asi Tillig a Kuhen jako zkamarádily přes českého obchodního zástupce... :lol:
Takovej kamarádkšeft (103, siberling, Y)
Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod DS Model » sob 24 pro, 2011 9:30 am

Scoot píše:Áha...

A oni se teď asi Tillig a Kuhen jako zkamarádily přes českého obchodního zástupce... :lol:
Takovej kamarádkšeft (103, siberling, Y)


Ale vůbec ne. Spousta lidí si plete dojmy s pojmy. Tillig je moje práce, jsem placený za "obhospodařování" česko-slovenského trhu. Zákazníci i obchodníci se na mně můžou obrátit kdykoliv s čímkoliv. Součástí této práce je i příprava podkladů pro další modely a spousta dalších činností.
Kuehn je moje naprosto privátní záležitost, spolupráce se datuje daleko před spoluprací s firmou TIllig (myslím tou oficiální - první model podle mých podkladů udělali u Tilliga už asi před pěti lety...aby ho Roco vzápětí blbě okopírovalo do H0 :mrgreen: ). Ale s Kuehnem dělám jen české projekty (Brejlovec, Barča, patra), na kterých jsme začali pracovat cca 1-3 roky zpátky...a jiný servis mu neposkytuji.
Obě firmy si drží své "tajemství" a já zdaleka neznám jejich plány. Ke spolupráci mně přizvou až v okamžiku, kdy se jedná o něco co historicky neznají. Ale u obou firem můžu ovlivnit směr, kterým se na CZ trhu vydají.
A je samozřejmostí že ani jedné firmě nedonáším, co má ta druhá "za lubem", jak se nyní kdosi snažil naznačit v dopise firmě Tillig. Ano, stále jsme národem poťouchlým (velmi slušně řečeno..) :( ..a dobré skutky se po zásluze trestají...paradoxně, do role trestajících se pasují lidé, kteří pouze mlátí prázdnou slámu a není za nimi celkem nic vidět..
Takže očekávat nějaké uklidnění vztahů mezi těmito firmami je v spíše v oblasti sci-fi. Každá firma má svou strategii a té se snaží víceméně držet, bez ohledu na to, co konkurent.
U obou firem se snažím "tlačit" české modely do předu. Snažím se o to, aby měli včas podklady a připravuji jim další projekty. A zásadně - co nabídnu firmě jedné, nenabízím firmě druhé. O duplicitu nestojím. A myslím, že to je to, co je pro obě firmy zajímavé. Český trh tak velký není a kdyby se zase stalo, jako v Brejlovci, že by jeden model vyráběly dvě firmy, jistě by to dlouhodobě nebylo přínosem.
Finále - kamarádšoft se nekoná. Ale práce pro obě firmy není ničím vyjímečným. Nejsem jediný "obchoďák" v této zemi, který "pracuje" pro konkurenční firmy.:-)

Pěkné Vánoce

David S.
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod lisacik » sob 24 pro, 2011 1:26 pm

DS Model píše:.....
Pěkné Vánoce
David S.


Davide aj vam vesele a stastne a samozrejme, ze nie jen vam, ale aj ostatnym diskutujucim.
Lisko
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod vlk30 » ned 25 pro, 2011 2:14 am

Ja osobne bych to ve sve firme netrpel aby muj obchodak pracoval pro konkurenci ze stejneho oboru.Jinak samozrejme panu D.S. moc fandim a dekuji mu za to jak se o TT v cechach stara a hlavne za soucasne a budouci modely ktere i diky nemu vznikaji.Ted hlavne jeste mit pripraven dostatek penez. :D
vlk30
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 03 led, 2011 9:54 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod DS Model » ned 25 pro, 2011 8:08 am

vlk30 píše:Ja osobne bych to ve sve firme netrpel aby muj obchodak pracoval pro konkurenci ze stejneho oboru.


Když pominu fakt, že pro Kuehna nepracuji, tak znovu zdůrazňuji - někdy může být ku prospěchu věci vědět, co druhý dělat nebude.. :!: :?:
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod vlk30 » ned 25 pro, 2011 8:22 am

Dobre kazdy to nazyvame jinak,ale princip je stejny.Napsal jsem jen svuj nazor,netreba o tom polemizovat.Dulezite jsou vysledky a ty jsou dle meho vyborne ted jen opravdu mit dost penez,tak ze jista zpozdeni jsou nekdy zadouci :D
vlk30
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 03 led, 2011 9:54 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod 2111 » ned 25 pro, 2011 11:31 am

Vono je to svím spůsobem dobře co dělá David. Aspoň ví kdo co dělá a může výrobce tlačit do jiných věcí,aby nedělali věci stené jak brejlovce.Jediný problém jsou ty úspory na ty modely.
2111
 
Příspěvky: 40
Registrován: ned 18 črc, 2010 10:53 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod DS Model » ned 25 pro, 2011 11:41 am

2111 píše:Vono je to svím spůsobem dobře co dělá David. Aspoň ví kdo co dělá a může výrobce tlačit do jiných věcí,aby nedělali věci stené jak brejlovce.


jsem rád, že to někdo pochopil :-) Díky.
Ano, dva výrobci na Brejlovce jsou ažaž..
Jsou to ty širší souvislosti. Pokud vše půjde jak má, budeme z toho modelářsky těžit všichni. To by se za jiných okolností pravděpodobně nestalo.

ds
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod Colonel32 » ned 25 pro, 2011 11:49 am

Přiznám se, že zde asi jedné věci příliš nerozumím - každý výrobce si jde víceméně vlastní cestou, nezávisle na tom co dělá druhý? Takže to že udělal Tillig nezkrácené Y nijak nesouvisí s tím, že je oznámil Kuehn, ačkoli to předtím byl 30 let nepřekonatelný problém a celé je to jen shoda náhod?
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod MOL » ned 25 pro, 2011 12:24 pm

Když on si Kühn začal :twisted: Začalo to tak, že Kühn lehce okopíroval "osmivětrákovou" E42 od Tilliga, tak to Tillig Kühnovi vrátil Silberlingy, E03, Ypsilonkama... To přece nemá žádnou souvislost:D
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků