Novinky v TT na rok 2011

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod milan ferdián » ned 06 úno, 2011 9:08 am

Co se týká kvality,tak to je jasné,protože nikdo nemá zájem kupovat šuntl...S tím s tebou souhlasím. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod DS Model » ned 06 úno, 2011 9:46 am

olik píše:To jsem trefil zase do vosiho hnizda ze :lol: ja to tak nemyslel ale je to vazne drahy,kazdy znas musi jist ,bydlet ,a to hobby je az na prvnim miste ze :P jasny ze kdyby ten model stal 600 ze si tech 5 koupim takhle zustana na 3 a to nema cenu,to neni ucelenka,take jsem chtel dodat ze modely jsou ok ale tenkrat me dostalo jejich lakovani,kdy se mi barva loupala primo pod rukou,a reakce jak p.Rejla tak p.Hovorky znela ze kdyz se mi to nezda tak at nekupuju,tak hold nekupuju :twisted: :twisted: Mel jsem dotaz i na f.Kuehn jak je mozne ze zdrazila Y lony ikdyz jeste tu 2 tridu vubec nema???? p.Strup urcite zna odpoved a rad ji doplni,jinak mu patri dekuji za fotecky a za snahu co pro nas vyvyji .Opravdu velke DIK


je to diskuze a proto diskutujme...
ještě doplním, že jinak se kalkuluje vůz v případě Tilliga, který třeba v případě vozu Eas vůz prodá po celé Evropě. Oproti tomu Sas jezdí nebo jezdily pouze u nás, v Maďarsku a Rakousku. Tedy největší - Německý trh prostě chybí. A jestliže rozpočítám náklady (zase ty formy) na 50.000 prodaných vozů nebo třeba 10.000, musí tam být rozdíl. Český trh chtěl udělat novou Sas, protože ty staré se prostě v dnešní době nedaly srovnávat. Firma Loco na tento podnět reagovala a na svá bedra si naložila pořádný šutr. Vzhledem k tomu, že se s Hovorkovými znám, je tohle jeden z důvodů, proč tyto vozy u nich objednávám, přestože jsem si vědom vyšší ceny a snažím se, aby měli zájem i nadále o vývoj nových, typických českých vozů. Druhý důvod je čistě sobecký, jsem z kraje, kde se písek vozil v ucelenkách Sas a to několikrát denně. Z Provodína. A tohle mi k mému kolejišti prostě patří. A když už vůz, tak v nejvyšší kvalitě. Ohledně kvality - k panu Rejlovi se vyjadřovat nebudu, je to jeho věc. A pokud vím, tak Loco v kvalitě za nějakýc těch 20 let co jsou na trhu udělalo výrazný krok dopředu. Těchto nových Sas-ek mám doma již několik, Je to skutečně pěkný vůz.

ad Fa. Kuehn - kdo alespoň trochu sleduje dění na východě, ví že se tam lidé bouří kvůli nízkým mzdám. Zdražuje se práce, doprava, materiály prostě všechno. Fa Roco zdražila svého Sergeje také o 10 %. Je to bohužel trend dnešní doby. Nikdo nezdražuje proto, aby víc prodal. To jistě bude akceptovat každý.
Stejný vůz Fa Tillig nabízí za 37€. Samozřejmě doporučeně. U nás jsou ceny nepoměrně nižší. Ale to už je zase jiná písnička..
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod j p » ned 06 úno, 2011 11:25 am

DS Model píše: Oproti tomu Sas jezdí nebo jezdily pouze u nás, v Maďarsku a Rakousku. Tedy největší - Německý trh prostě chybí.


Sas jezdi i v Nemecku. Dokonce jsem je videl i v Kodani, ovsem to bylo v rezii nemecke firmy.
Naposledy upravil j p dne sob 26 úno, 2011 12:32 pm, celkově upraveno 1
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod DS Model » ned 06 úno, 2011 11:35 am

j p píše:
DS Model píše: Oproti tomu Sas jezdí nebo jezdily pouze u nás, v Maďarsku a Rakousku. Tedy největší - Německý trh prostě chybí.

Sas jezdi i v Nemecku. Dokonce jsem je videl i v Kodani, ovsem to bylo v rezii nemecke firmy.


No, já jsem si to myslel taky, ale to pravděpodobně nejsou "ty naše" Sasky. V pátek jsem se shodou okolností potkal v Norimberku s panem Čadkem z ČS Trainu. On tento vůz připravuje pro naše větší bratry. právě on mi tvrdil, že tyto!! vozy v německu nejezdí.
Možná něco maličko jiného. Nevím. Ruku do ohně za to dávat nebudu.

ds
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod olik » ned 06 úno, 2011 12:47 pm

Pokud jsem dobre koukal tak ostatni zustalo na starych cenach :?: jen ty Y lony jsou drazsi skoro o 20 % a toho Tilliga bych sem netahal,ten taky nic jeste neukazal a uz je to drazsi :lol: :lol: a jestli jsem pochopil spravne tak f.Kuehn dovazi z vychodu ???a to Roco,to je jasny Tillig neproda uz ani jednoho sergeje tak si Roco cenu prihodilo,je to spatne ale kvalita se plati :wink: :wink: na to Loco se kouknu 1 sas ku si koupim a udelam si obrazek o pokroku teto firmy....
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod DS Model » ned 06 úno, 2011 12:58 pm

olik píše:Pokud jsem dobre koukal tak ostatni zustalo na starych cenach :?: jen ty Y lony jsou drazsi skoro o 20 % a toho Tilliga bych sem netahal,ten taky nic jeste neukazal a uz je to drazsi :lol: :lol: a jestli jsem pochopil spravne tak f.Kuehn dovazi z vychodu ???a to Roco,to je jasny Tillig neproda uz ani jednoho sergeje tak si Roco cenu prihodilo,je to spatne ale kvalita se plati :wink: :wink: na to Loco se kouknu 1 sas ku si koupim a udelam si obrazek o pokroku teto firmy....


díval jsem se do ceníku. Původní byla cca 30€ a nová je cca 33 €. T.j. jestli mně stará Máslíková dobře učila matiku, tak 10 %. Pozor, já se bavím o DMOC, neboli katalogových cenách. Neporovnávejme to s cenami prodejců. Ve finále vůz v katalogu za 33€ bude u nás stát také míň. Že se zdražily pouze "Y", není tak úplně pravda. Elektronika (některá) šla taky nahoru.
Na východě dnes vyrábějí všichni. Jinak by neprodali. Stejně tak Tillig, Roco, Kuehn. Důležité je, u koho vyrábějí. Ale to je jiná diskuze. Roco má ještě něco v Rumunsku a na Slovensku. Ale většina je v Číně. Nicméně, oprostěme se od předsudků. Dnešní Čína není to, co bývala před 10-ti lety. Bohudík...??? :?:

ds
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod olik » ned 06 úno, 2011 6:01 pm

DS Model píše:
olik píše:Pokud jsem dobre koukal tak ostatni zustalo na starych cenach :?: jen ty Y lony jsou drazsi skoro o 20 % a toho Tilliga bych sem netahal,ten taky nic jeste neukazal a uz je to drazsi :lol: :lol: a jestli jsem pochopil spravne tak f.Kuehn dovazi z vychodu ???a to Roco,to je jasny Tillig neproda uz ani jednoho sergeje tak si Roco cenu prihodilo,je to spatne ale kvalita se plati :wink: :wink: na to Loco se kouknu 1 sas ku si koupim a udelam si obrazek o pokroku teto firmy....


díval jsem se do ceníku. Původní byla cca 30€ a nová je cca 33 €. T.j. jestli mně stará Máslíková dobře učila matiku, tak 10 %. Pozor, já se bavím o DMOC, neboli katalogových cenách. Neporovnávejme to s cenami prodejců. Ve finále vůz v katalogu za 33€ bude u nás stát také míň. Že se zdražily pouze "Y", není tak úplně pravda. Elektronika (některá) šla taky nahoru.
Na východě dnes vyrábějí všichni. Jinak by neprodali. Stejně tak Tillig, Roco, Kuehn. Důležité je, u koho vyrábějí. Ale to je jiná diskuze. Roco má ještě něco v Rumunsku a na Slovensku. Ale většina je v Číně. Nicméně, oprostěme se od předsudků. Dnešní Čína není to, co bývala před 10-ti lety. Bohudík...??? :?:

ds
Neda mi to a hledal jsem tu cenu take,Ja nasel 27,90 zacatek roku 2010 ted je zacatek roku 2011 cena je 32,90 ,to nebude 10% ale to uz je jedno proste je dobre ze to delaji a ze mame Y lona konecne v kvalite a v KKK jak jsme si prali ze :P Jinak nevim proc nam stale tvrdis ze Tillig vyrabi v Cine??? Vcera jsem byl v Sebnitz a ptal jsem se na tuto informaci,bylo mi receno ze vyroba probiha v Sebnitz a nejake vedlejsi prace v Dolni poustevne a neco delaji v Polsku ale Cina tam fakt neni !!!!! Mas s nima problemy co ctu ale kdo dnes nema problemy ze ?? Tillig byl vzdy trosku jinde .....Ted jsem koukal na svuj uceleny vlak Tds Lovochemie a Agrofert 10ks a myslim ze mi to staci,je to tillig,kus me prisel na 20€ takze jsem spokojen,a hlavne kolejiste mam omezene takze bohuzel ja uz toho moc nekoupim,stejne mam nejradsi epochu 2 a o te se tu nemluvi :lol: :lol: :lol: Preji Vsem kdo si udelaji radost cimkoliv a odkohokoliv at maji za vynalozene korunky odpovidajici radost z modelu..........jinak jsem vcera koupil digi rozhrani do starsi 555 od Tilliga vyslo to na 50 € ale funguje to ,kdyby mel nekdo zajem poslu cisla nahradnich dilu ktere jsou zapotrebi 8)
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod DS Model » ned 06 úno, 2011 6:33 pm

..a můžu znát zdroj tvých cen? Já mám oficiální obchodní ceník od firmy Kuehn a tam je uvedena cena 29,90.
Ad Tillig a Čína - fakt si myslíš, že Ti v Sebnitz řeknou, kde vyrábí.. :P Mysli si co chceš, ale zrovna tebou zmiňovaný TDs je dělaný v Číně :D Poznáš to m.j. podle vnitřních krabiček, do kterých je to balené a také podle toho, že Čínské modely (teď ty poslední) mají jiná kola. Já nevím, jestli si v Číně nechávají dělat pouze výlisky a dokončovací práce se dělají v Sebnitz a nebo v Poustevně, (pravděpodobně ano) ale informace o minimálně spoluvýrobě s Čínou mám potvrzené. Že je všechno Made in Germany je jen image. Dneska už zdaleka ne. A buďme rádi. Jinak bychom neměli za poslední dva roky od Tilliga spousty novinek, které nám dodávají. Polsko?? to je pro mně nová informace, zítra ji prověřím. Třeba jo!! :o
No a nakonec ta digitalizace - vždycky volíš nejdražší řešení?? U Tilliga digitalizace starých BR 52 a jejích derivátů vyjde/práce/ asi na 15€. Ale ty to máš asi včetně dekodéru, že?? :lol:
Omlouvám se za lehce ironický tón.

Pěkný večer

David S.
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod olik » ned 06 úno, 2011 7:23 pm

mluvis o praci za 15 € ja mluvil o dilech,koupil jsem cela nova streva to vyslo na 40 € bez dekoderu ,ten zbytek byl predni behoun s loukotema a jeden snek do br 86. jinak jsem cetl recenze na prestavbu a zvolil jsem opravdu tu nejdrazsi variantu,ale mam rad veci ktere funguji a rad zaplatim za kvalitu.No a ty Tds ky to je teda masakr,protoze cinu podporovat to je hnus,lidem tam plati ryzi a bydli tam v zemljankach :twisted: budu patrat dal jak to opravdu je zdroje mam dobre
aten Kuehn nechme ho uz spat je to kluk sikovnej ale taky nam nerekne ze to dela nekde v Indii a pak to musi reklamovat a ....... ale jinak jsou tam sikulove ze.Ty Y lony jsou zdarile tesim se na zbytek,a co ten Bastard,nerikal Ti kdy bude...nemuzu se dockat
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod DS Model » ned 06 úno, 2011 7:40 pm

Bastard ČD by měl být v dubnu. Jestli mu to zase nepošoupnou. :oops: A jenom pro úplnost "Y/B70" béčko o prázdninách a BDm na vánoce. Tedy 2011.
Ohledně té ceny - o těch dílech jsi se nějak nezmínil. Sorry, reaguju na to, co čtu. :roll:
A ty TDs - to jsi nakoupil dobře. Tillig má DMOC na set tří vozů asi 90€, tedy 30€ na vůz...jestli se nepletu..
Já jsem ty Agroferty rozhodně kupoval na TT víkendu dráž :oops:
A pojďme se už věnovat něčemu konstruktivnímu... :P

Pěkný večer

David S.
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod Donatelli » ned 06 úno, 2011 8:03 pm

Teda nedá mě to, ale na olika a jeho přesvědčení, že Tillig nedělá v Číně musím reagovat. Hektor co se tvořil na work-shopu ve Všestarech přišel origo zabalený v benách s velkým nápisem MADE IN CHINA. Tak asi tak no. Jinak v Poustvně se převážně staví lokomotivy z dodaných dílů ze Sebnitz i odjinud. V Sebnici se lisuje, stříká, potiskuje, montují vozy a koleje, balí do obalů. Podloží pod koleje s podložím se dodává subdodávkou od jiného výrobce.
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod olik » ned 06 úno, 2011 8:07 pm

psal jsem tam o dilech a kolik jsem za to dal,praci si udelam sam,rad se kucham v tom co kdo udelal...dik za ta infa,ted kucham tu br 86 a davam tam ten snek,to je lahudka.......tak se mej a dik jo a ty Tds ky u rejla to bylo tech 800 ja je koupil v Sebnitz u mladyho Tilliga poslednich 10 po 20€ dobrej kup ja vim.....
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod radekkrupka » pon 07 úno, 2011 8:32 am

Nevíte někdo, co je tohle? Je na stránkách DS model a je to z Norimberka... Ještě mě tam zaujaly fotky figurek, zřejmě od firmy Merten. Na webu však v téčku nic nemají?

Obrázek
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod MOL » pon 07 úno, 2011 8:50 am

To je specielní model Tillig TT-clubu. "Pivní" tramvaje ložené na nízkostěnných vozech...
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: Novinky v TT na rok 2011

Příspěvekod volda » pon 07 úno, 2011 8:57 am

A to mají být T3?
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků