Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod DS Model » stř 30 lis, 2011 7:59 pm

vobabaz píše:Já už na to přišel. Brejlovci budou pod stromeček, rozvážet je bude David osobně, a sáně mu potáhnou Brejlovci :lol:


hmmm, to by bylo úžasný. Bohužel, musím všechny zklamat. První Brejlovci budou krátce po vánocích. Pokud by chtěl někdo znát důvod, můžu ho sem napsat, ale na věci to stejně nic nezmění a my můžeme být maximálně jen naprdnutý..:-(
Moc mně to mrzí, ale nenadělám s tím nic.

David
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod Jeff Hopper » stř 30 lis, 2011 8:18 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nic jiného mi nezbývá :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod crea79 » stř 30 lis, 2011 8:54 pm

noo aspoň snad ježura přinese nějaký korunky na ně, teda jestli na mě ještě zbude :)
crea79
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 02 srp, 2008 9:48 am

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod olik » stř 30 lis, 2011 10:42 pm

No a Davide nerikal jsi ze pokud Brejlovec nebude do konce zari ze odstoupis od smlouvy????Mas v tom Sve penize jsi rikal a zalezi Ti na tom.....no a zase to same na co tu stale narazime Kuehn neni schopen zatim v zadnem pripade dodrzet dodaci termin.....Jeho web stranky nas zase posouvaji o pul roku dale a Tvoje limitky se odsouvaji na unor....no a jak si tak myslim tak kdyz budou v cervnu tak budem radi....promin za tu notuuuu ale fakt me ten kluk stve....hajime tady Tebe i kvalitu a pereme se s jadrem MTB a pritom to trosku prohravame.....Ale neboj pokud to nekdy doda a nebudou stejna cisla na Vsech Brejlich tak to koupime :-) ....jj to je muj nazor ,jen me mrzi ze je to stale dokola....a Zamracena je take asi na dlouho.....ale ja ji nechci od MTB ,ale co kdyz se toho nedoziju,doba je tezka a Kalousek chysta od roku 2013 ,17,5 dan tak se snazte at neplatime zbytecne moc statu ktery nema s timhle hobby vubec nic spolecneho.....:-)))))
No male odlehceni ode me.....hezky vecer Vsem klukum kteri tohle hobby proste žerou...............
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod Colonel32 » stř 30 lis, 2011 11:05 pm

Brejlovce nejsou, protože do nich nejsou motory.

David je z toho na prášky a Torsten taky, tak si do nich ještě trochu rejpněte, to lidi děsně namotivuje.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod DS Model » stř 30 lis, 2011 11:12 pm

olik píše:No a Davide nerikal jsi ze pokud Brejlovec nebude do konce zari ze odstoupis od smlouvy????Mas v tom Sve penize jsi rikal a zalezi Ti na tom.....no a zase to same na co tu stale narazime Kuehn neni schopen zatim v zadnem pripade dodrzet dodaci termin.....Jeho web stranky nas zase posouvaji o pul roku dale a Tvoje limitky se odsouvaji na unor....no a jak si tak myslim tak kdyz budou v cervnu tak budem radi....promin za tu notuuuu ale fakt me ten kluk stve....hajime tady Tebe i kvalitu a pereme se s jadrem MTB a pritom to trosku prohravame.....Ale neboj pokud to nekdy doda a nebudou stejna cisla na Vsech Brejlich tak to koupime :-) ....jj to je muj nazor ,jen me mrzi ze je to stale dokola....a Zamracena je take asi na dlouho.....ale ja ji nechci od MTB ,ale co kdyz se toho nedoziju,doba je tezka a Kalousek chysta od roku 2013 ,17,5 dan tak se snazte at neplatime zbytecne moc statu ktery nema s timhle hobby vubec nic spolecneho.....:-)))))
No male odlehceni ode me.....hezky vecer Vsem klukum kteri tohle hobby proste žerou...............


jojo, pravdu máš.
Když problém je v tom, že jsme se Torstenem, myslím, posunuli o kousek dál. A to už se cokoliv vypovídá špatně. Modely budou. O nějakém praní se s MTB nemůže být řeč. Kdo ty emtébáky viděl a nemá šilhavý oči, musí mu být jasný že tudy cesta...no ani omylem.:-)
A mimochodem - chtěl být na trhu na jaře a kdy dal první nedodělky všanc?? Ale to je jedno.
Kuehn má modely komplet vyrobený, o tom žádná. Viděl jsem fotky. Chybí maličkost. Subdodávané motory. Nyní má motory asi na čtvrtinu produkce, ty by měly být v Německu z kraje ledna. Pokud subdodavatel dodá motory, tak moji kluci přijdou cca do konce ledna, možná o fous dřív. Poslední bude .3112 - zhruba půlka února. No, potom je naplánováno dalších 6-8 verzí, od IV. do VI. epochy. Z toho jedna (dvě) verze budou novostavby. Neřeknu co, lamte si chvilku hlavičky, v Norimberku se to dozvíte na 100pro. Barča - v plánu ji máme na 2013 distribuce a ve všech verzích (snad jen prototypy přijdou o něco dýl..., ale to je jen dobře, kde na to člověk má brát pořád peníze..)
V každém případě si buď jistý, že nikoho z nás - počínaje vámi jako zákazníky - tahle situace netěší. Pozitivní je, že výrobce nám jde na ruku. Snaží se. Mimochodem - upravil barvy na všech verzích, které jsem připomínkoval. A to není prča (pokud nevyrábím v desetikusových sériích).
A ještě jedna věc - v časopisu TT Total vyšel článek o Kuehnových Brejlovcích. Podle jejich mínění (jsou fakt nezávislí - ale pravda, z konkurenčních výrobků posuzovali jenom Roco :-D ) brejlovec od Kuehna strčí Roco do kapsy. Provedení, detaily, jízdní vlastnosti. Mimochodem, kdo ještě neviděl, na mých www stránkách jsou odkazy na tři videa. Doporučuji se na ně mrknout....

Ahoj

David S.
No aby toho nebylo málo, proložíme to dvěma novými modely ze stávající produkce. Prostě - je se na co těšit. A kdo se těší - ten je tu na věky :-)
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod DS Model » stř 30 lis, 2011 11:14 pm

Colonel32 píše:Brejlovce nejsou, protože do nich nejsou motory.

David je z toho na prášky a Torsten taky, tak si do nich ještě trochu rejpněte, to lidi děsně namotivuje.


Ale kdeže. A prášků už tolik neberu..:-D. Ale vážně - bude to dobrý.

ds
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod olik » čtv 01 pro, 2011 12:11 am

Ja Vam drzim palce a jsem Vas :-) jen jsem chtel trosku rypnout a dozvedet se neco vice,a stalo se .Diky a spi v klidu ,KVALITA se prodava sama....
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod MOL » čtv 01 pro, 2011 12:19 am

crea79 píše:noo aspoň snad ježura přinese nějaký korunky na ně, teda jestli na mě ještě zbude :)

To jsem netušil, že taky v Austrálii holdují TT :mrgreen:

DS Model píše:Barča - v plánu ji máme na 2013 distribuce ve všech verzích

V anketě o mráče mtb jsem nedávno překlikl na "počkám jak bude vypadat" a po této zprávě a seznámení s tím jak vypadá, mi už nic nebrání překliknout ještě o řádek níž :twisted:
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod busta » čtv 01 pro, 2011 7:30 am

Nepremenujete tému na "Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 !!" (možná). Asi tie motory robia problém každému dodávateľovi. ROCO mal chyby v mašinách, ktoré pustil von pred rokom, MTB vymieňal, a Kuehn ich nemá pre Okuliarniakov. Je to len náhoda? Nemci už nie sú to čo bývali, lebo si to dávajú robiť v Číne.
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod DS Model » čtv 01 pro, 2011 8:47 am

busta píše:Nepremenujete tému na "Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 !!" (možná). Asi tie motory robia problém každému dodávateľovi. ROCO mal chyby v mašinách, ktoré pustil von pred rokom, MTB vymieňal, a Kuehn ich nemá pre Okuliarniakov. Je to len náhoda? Nemci už nie sú to čo bývali, lebo si to dávajú robiť v Číne.


Všichni výrobci pro sníření nákladů si nechávají některé "unifikované" součásti subdodávat. To jsou třeba motory, ale někdy i ozubená kola, kardany, šneky a takovouhle "drobnou bižuterii". S motory je opravdu nyní celosvětový problém. Kvalitní motory vyrábí asi 3 firmy a protože tu prý máme krizi, nikdo nevyrábí na sklad (nebo jen minimum). Podívejte třeba, jaká byla situace s Desiry RJ od Tilliga. Byl to limitovaný model, který se musel objednat do konce března. Kdo tak neučinil, model sháněl jen velmi těžko. Prostě - na sklad se nedělá. Do budoucna si obchodníci musí naučit objednávat bez předešlých sebraných objednávek od zákazníků. Samozřejmě, pokud zákazník objednávku udělá, obchodníkovi to pomůže. Kupříkladu u těch Desir - já jsem objednal dvojnásobek počtu, který si u mně zákazníci objednali. A přesto jsem musel nakonec několik zákazníků poslat jinam, protože ani to mi nestačilo. A myslím, že dotyční nepochodili. Model nemají. Zvykejme si na tenhle způsob. Bude to jednodušší jak pro vás tak pro obchodníky a výrobce..ale to jsem asi lehce odbočil.
Tedy k motorům - není to náhoda. Je to celosvětový (modelářský) problém. A je to komplikovanější v tom, že i ten výrobce motorů je závislý na subdodávkách třeba měděného drátu, oceli na motory atd...

ds
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod jazz085 » čtv 01 pro, 2011 9:40 am

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat pana Strupa zda už třeba jen kvůli tomu zpoždění by nebyl ochoten odhalit ty zbylé plánované verze.Sám se ještě rozhoduji o tom který vybrat a zjištění ,že třeba varze která půjde do prodeje po té co jjsem utratil peníze za jinou by pro mne byla daleko lákavější by pro mne bylo velkým zklamáním.Děkuji za odpověď.
jazz085
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 01 pro, 2011 9:34 am

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod busta » čtv 01 pro, 2011 11:25 am

Dakujem za spresnenie ohladne motorov. Budu aspon Y/B v CD 2.tr. V aktualizovanom harmonograme Kuehn-a niesu uvedene? (je to mimo temu ale p. Strupp to sleduje).
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod Colonel32 » čtv 01 pro, 2011 11:31 am

Pokud někdo vyrábí něco ve velkém, tak to dokáže vyrobit levněji, než člověk, který to vyrábí v malém. Pokud někdo vyrábí v Číně, dokáže vyrobit mnohem levněji, protože tam jsou úpně jiné minimální mzdy, sociální a zdravotní odvody. A on kdyby náš stát nebyl tak rozežraný jak je (a ve finále člověka na všech různých daních nepřipravil asi o 90% toho, co vydělá), tak by se ty motory třeba i daly vyrábět u nás...

Dobře, ale odpovězte po pravdě. Pokud by si Kuehn začal vyrábět vlastní motory, aby měl záruku, že budou kvalitní a včas, kolik z vás by skutečně s radostí zaplatilo o nějakou pětistovku za model více? (A na základě výše uvedeného snad musí být všem jasné, že za stejnou cenu jako s čínskými motory by to být nemohlo)
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2011 !!

Příspěvekod George V. » čtv 01 pro, 2011 11:41 am

Colonel32 píše:Dobře, ale odpovězte po pravdě. Pokud by si Kuehn začal vyrábět vlastní motory, aby měl záruku, že budou kvalitní a včas, kolik z vás by skutečně s radostí zaplatilo o nějakou pětistovku za model více?


...já bych si klidně připlatil, ale jsi si jistý, že by ty motory byly stejně kvalitní? Jestli někdo dělá nějakou komponentu ve velkém, zpravidla disponuje špičkovými technologiemi i know-how, aby dokázal vyrábět levně a kvalitně. Pročpak asi i renomovaní výrobci počítačů kupují komponenty, např. pevné disky, paměti, grafické karty, atd. u jiných firem a nevyrábí si je sami?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků