Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod Tomas_C. » pon 13 úno, 2012 11:36 am

volda píše:Jenom dotaz.
Zkusil někdo prohodit šnek od Bastarda s Brejlovcem :?: :?: Jestli je tam tedy stejný podvozek,což by snad měl....


Nelze...šnek z bastarda a i z ostatních mašin je mohutnější , respektive zuby jsou tluštější...stejně tak první ozubené kolo má tyto mohutné zuby. (mohutné oproti jemnému převodu v brejlích).

aldrin píše:Jeste k tem kinematikam. Neplette se vysunuti kinematiky a jeji drahu. Spravne by to melo byt naraznik na naraznik. Roco vagony se spatne spojuji, to je pravda, ale nikdy se mi nekously. Proste to vybrani do oblouku maji zrejme nepochybne vetsi... a jinak jsou napasovany uplne na sebe. Porovnavat, jak ma ktera lokomotiva vysunuty sprahlo, je trochu mimo problem.

To máš naprostou pravdu...průběh vysouvání není zcela v pořádku a měl by být v závislosti na odklonění od střední polohy větší...
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod George V. » úte 14 úno, 2012 5:06 am

Tomas_C. píše:
volda píše:Jenom dotaz.
Zkusil někdo prohodit šnek od Bastarda s Brejlovcem :?: :?: Jestli je tam tedy stejný podvozek,což by snad měl....


Nelze...šnek z bastarda a i z ostatních mašin je mohutnější , respektive zuby jsou tluštější...stejně tak první ozubené kolo má tyto mohutné zuby. (mohutné oproti jemnému převodu v brejlích).


...docela jsem o tomto přemýšlel a napadlo mne, že ty převodovky vůbec nemusí být Kuehnovo konstrukce, ale třeba outsourcing odjinud. Nabízí se G1206 od PIKA. Máte ji někdo? Můžete se podívat pod kapotu?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod cejnarxx » úte 14 úno, 2012 5:39 pm

Zdravím všechny kolegy.
Ozval se Vám někomu David S., zda jsou věci ohledně Brejlovců už v ,,pohybu" ? :?:
cejnarxx
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 05 led, 2011 8:49 pm

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod Pája » úte 14 úno, 2012 5:58 pm

jo,řeší se to.Vydržte,nic nejde hned
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod jrtrain » úte 14 úno, 2012 8:45 pm

cejnarxx píše:Zdravím všechny kolegy.
Ozval se Vám někomu David S., zda jsou věci ohledně Brejlovců už v ,,pohybu" ? :?:


ano, ozval, věc se řeší, což ostatně psal jak zde před několika dny, tak i v informačním emailu.
jrtrain
 
Příspěvky: 67
Registrován: sob 08 bře, 2008 11:30 pm
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod nalini » stř 15 úno, 2012 9:43 pm

„Celá věc se řeší, vše je v běhu, vydržte, …“ to je OK a zcela jistě oceňuji přístup Davida Struppa k celé záležitosti. Pokud se však popisované problémy týkají celé první výrobní série, tedy řádově tisíců kusů modelů, tak pak už postrádám nějaké vyjádření ze strany výrobce, což je Kuehn
http://www.kuehn-modell.de/
Taky nerozumím tomu, proč to tak dlouho trvá. Pokud jsou k dispozici prototypy, které fungovaly bezvadně, tak jejich porovnání se sériovými modely a nalezení odchylek je snad záležitostí hodin a ne několika týdnů. Neprudím, pouze jsem napsal to, o čem v této chvíli přemýšlím nejen já, ale možná i někdo další …
nalini
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 10 led, 2010 9:45 am

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » čtv 16 úno, 2012 8:33 am

a co když kuehen má už plán ,že to co má on na skladě předělává a bude vyměňovat obchodníkům co už mají brejle na obchodech a jestli jich je 1000 a víc tak snad to trvá ne stačí myslím vydržet ,když už se čekalo tak dlouho ...
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod George V. » čtv 16 úno, 2012 8:44 am

...tak oprava znamená výměnu šneku, eventuálně celého podvozku. A ty jaksi na stromech nerostou, ale musí je někdo vyrobit (navíc nad plán, mimo již zadanou výrobu). Já to odhaduju v řádu měsíců, ne-li půl roku...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod male zvire » čtv 16 úno, 2012 9:27 am

nalini píše:Pokud se však popisované problémy týkají celé první výrobní série, tedy řádově tisíců kusů modelů, tak pak už postrádám nějaké vyjádření ze strany výrobce, což je Kuehn

A ty by jsi jakožto výrobce dobrovolně veřejně přiznal že jsi svůj produkt zprznil? Nesnažil by ses nejdřív v tichosti závadu odstranit a potom to řešit s odběrateli/zákazníky? Vždyť i Apple, když se zjistilo že iP4 má problémy s anténou, ze začátku mlžil a problém sváděl na chybu v SW a teprve když vydali "opravu" a zlepšení se nedostavilo tak přiznali barvu...
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod Donatelli » čtv 16 úno, 2012 1:49 pm

Oficiální vyjádření fy Kuehn.


Sehr geehrte Kunden,

kurz vor der Spielwarenmesse in Nürnberg haben wir mit der Auslieferung der Lokomotiven dder Baureihe T478.3 mit den Artikelnummern 33310, 33312 und 33314 begonnen.
Auf häufig geäußerten Wunsch von vielen Modellbahnern wurde die Getriebeauslegung so angepasst, dass die Lokomotiven eine etwas höhere Endgeschwindigkeit erreichen. Dadurch verursacht ist für eine gleichmäßige Fahrt im unteren Spannungsbereich der Trafo etwas weiter aufzudrehen.
Bei einigen ausgelieferten Lokomotiven zeigt sich jedoch zusätzlich im Spannungsbereich von 5 bis 8 Volt ein schnelles Schwanken der Geschwindigkeit. Dieses Problem konnte im Rahmen der Endprüfung nicht erkannt werden. Innerhalb der letzten Tage wurde die Ursache für dieses Verhalten untersucht und die Fehlerquelle im Form eines Montagefehlers lokalisiert.
Wir arbeiten zur Zeit an einer Lösung zur Behebung dieses Problems und werden Sie in Kürze dazu genauer informieren.
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod milan ferdián » čtv 16 úno, 2012 1:56 pm

Pro ty co neumí německy.Překladač on-line.

Vážený zákazníku,

krátce před veletrhu hraček v Norimberku jsme začali dodávat lokomotivy T478.3 sérii s čísly položek 33310 , 33 312 a 33314.
Na populární poptávky z mnoha modelových railroaders , byla upravena tak, aby konstrukce převodovky dosáhnout o něco vyšší maximální rychlost lokomotivy. To je důvod pro plynulou jízdu v dolní rozsahu napětí transformátoru objeví něco víc .
Některé však vyplývá, další lokomotivy dodávány v rozsahu napětí od 5 do 8 voltů rychlé výkyvy rychlosti. Tento problém nemůže být zjištěn v závěrečném testu. V posledních několika dnech byl zkoumán na příčinu tohoto chování a lokalizovat zdroj chyb ve formě montážní chyby.
V současné době pracujeme na řešení , aby tento problém vyřešit a budou Vás kontaktovat nejbližší době na detail.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11846
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod myrha » čtv 16 úno, 2012 2:34 pm

Na četná přání modelářů byla převodovka upravena tak, že model může dosáhnout vyšší maximální rychlosti. - volný překlad


Nerad bych šířil poplašné zprávy, popravdě řečeno, celkově to na mě nepůsobí dobře. V tomto místě prohlášení to totiž vypadá, že to s tou maximálkou šnek nešnek mysleli vážně... A jestli si od maturity z NJ něco pamatuji, budou se řešit jen poskakující kusy :( Snad se mýlím, mašinky mi totiž jezdí jako splašené koně a to se mi moc nelíbí. Protože když to budu provozovat na nižším napětí, krok v napětí mi udělá vyšší krok v rychlosti a tím budu více omezen.
myrha
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte 05 led, 2010 9:53 am
Bydliště: Frenštát p. R./Brno

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod Jarda H. » čtv 16 úno, 2012 2:43 pm

Firma Kuehn reaguje, snaží se něco řešit (nejde to ze dne na den, což chápu !), ale v mailu od Kuehna mi nějak chybí i informace, zda ví a bude třeba něco dělat i s kinematikou - viz pár příspěvků, které řešily problémy se zaklesáváním vagonů apod. ?! Po drobné úpravě - odobroušení :wink: - se to snad spravilo, ale aby stejný problém nebyl za rok, rok a půl u zamráči ?!
Možná u Kuehna ani o problému s kinematikou nebyli informováni, nevím.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod George V. » čtv 16 úno, 2012 2:51 pm

myrha píše:Nerad bych šířil poplašné zprávy, popravdě řečeno, celkově to na mě nepůsobí dobře. V tomto místě prohlášení to totiž vypadá, že to s tou maximálkou šnek nešnek mysleli vážně... A jestli si od maturity z NJ něco pamatuji, budou se řešit jen poskakující kusy :( Snad se mýlím, mašinky mi totiž jezdí jako splašené koně a to se mi moc nelíbí. Protože když to budu provozovat na nižším napětí, krok v napětí mi udělá vyšší krok v rychlosti a tím budu více omezen.


...co se bude měnit je spíše věcí prodejců, jak si to zařídí. Já jsem toho svého již kontaktoval a nebrání se tomu pořešit i můj momentálně neposkakující exemplář :D . Já myslím, že bychom měli trvat na nápravě všichni. Nikde není psáno, že ten model vydrží neposkakovat věčně. Magnety stárnou, převodovka se opotřebovává...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec T478.3 (750) od DS - novinka 2012 (pův. 2011)

Příspěvekod jrtrain » čtv 16 úno, 2012 3:08 pm

komu brejle neposkakují, zkoušeli jste jezdit při nižším napětí i se soupravou vozů? na samotné loko cukání nebývá vidět, ale u vozů ano :idea:
jrtrain
 
Příspěvky: 67
Registrován: sob 08 bře, 2008 11:30 pm
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: StandaR a 8 návštevníků