Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod fruafru » sob 09 úno, 2013 1:51 pm

Zase trochu pokročíme, stránky doznaly malého zlepšení, v katalogu po najetí kurzorem na obrázek vyskočí okno nápovědy v něm je uvedeno označení vozu a zda se jedná o verzi stavebnice komplet nebo základ ( na firefoxu a googlechrome to šlape, pokud to ještě v nějakém prohlížeči nezobrazuje, sjednáme nápravu 8) )
Náhledy obtisků v nové podobě se začnou postupně obměňovat. Asi se pokusím navrhnout na stránkách MŽ nějakou anketu o jakou epochu je zájem a stejně se zase najde někdo komu to nebude vyhovovat, osobně jsem rači za nový vagon obtisky jsem schopný si upravit, vynechat uvidíme...
TTmili píše:No a hurá na kritiku vozu Nas. Inu konečně,

Poslední dvě stránky diskuze mě časově téměř zrujnovaly, takže další varianta (opravená původní verze) mi zavazí rozpracovaná na stole už čtyři dny a nejsem schopný s tím pohnout. V pozadí rozpracovaná verze s brzdařskou plošinou, jak je vidět přestavovače jsou samostatný papírový díl na dolepení
Nas_ver2-01.JPG

Alespoň jeden zodpovědný modelář si všiml
TTmili píše: estetická vada je absence děr v rámu (tuším na ruční odfukování vzduchu z válce),

Není třeba nic vrtat, díra už tam je, jen jsem ji zapoměl nechat udělat naskrz je jenom v jedné vrstvě, bude opraveno.
Nas_ver2-02.JPG

Počet prolisů na bočnici :lol: :lol:, Stačí říct, téměř všechno se dá opravit, jen jsem narazil na jednu maličkost, u starších vozů Ptdr apod, byla bedna na klanice dřevěná nejsem si jist jestli vozy Nas měly bednu nebo jen držáky na bočnici a klanice se zasadily do držáků? Nemáte někdo fotku?
Nas_ver2-03.JPG

Délka klanic, počet prolisů, držák na klanice, díra v bočnici, myslím že je to komplet. Nejdůležitější je vědět co je špatně, ono někdy i výkresy nejsou úplně přesné, hlavně co se týká umístění drobností, nebo byly některé díly upravené až během provozu.
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod Rizoto » úte 12 úno, 2013 7:26 pm

Zase trochu pokročíme, stránky doznaly malého zlepšení, v katalogu po najetí kurzorem na obrázek vyskočí okno nápovědy v něm je uvedeno označení vozu a zda se jedná o verzi stavebnice komplet nebo základ ( na firefoxu a googlechrome to šlape, pokud to ještě v nějakém prohlížeči nezobrazuje, sjednáme nápravu )

V Safari na OS X funguje :-)

Náhledy obtisků v nové podobě se začnou postupně obměňovat. Asi se pokusím navrhnout na stránkách MŽ nějakou anketu o jakou epochu je zájem a stejně se zase najde někdo komu to nebude vyhovovat, osobně jsem rači za nový vagon obtisky jsem schopný si upravit, vynechat uvidíme...

Nás by určite potešili ČSD a ŽSR verzie.
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod jano007 » stř 13 úno, 2013 10:54 am

Aj mne by vyhovovala IV,V epocha a CSD,CD,ZSR :-)
TT - kolajisko analog 300x180, amater
Uživatelský avatar
jano007
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 26 říj, 2012 8:31 am
Bydliště: Piestany

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod fruafru » stř 13 úno, 2013 9:13 pm

Dokončený "seriový" model vozu řady Nas/Res ČSD
Nas_v1_02.JPG

Nas_v1_04.JPG

Na stránkách MŽ je aktualizovaná nabídka obtisků v novém přehlednějším provedení :D tak snad to zjednoduší orientaci.
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod _lt_ » čtv 14 úno, 2013 9:55 am

Vůz je opravdu nádherný a navíc s odstraněnýma chybama, prostě paráda. Hned jsem i zkouknul stránky a kromě parádních náhledů obtisků (takhle jsem si to představoval) je možné tušit další novinky. Copak to vše bude za vozy? Jinak mě už stačí počkat na obtisky z úlně ignorované epochy IV/V (tedy 80-95) a nemám co vytknout. I když z některých obtisků se toto období poskládat dá, ale proč když se mohou vyrobit. Hlavně Sgs a Laaeks. Např. Res11 jak jsi zmiňoval, tak bez té závorky pro Nas to již poskládat jde. Možná by mohlo doznat zlepšení obtisku Tcms (doplnit ten návod). Po podrobném projití by se určitě ještě něco našlo. Ale i takhle je to velký posun dopředu. Přeju hodně spokojených zákazníků.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod fruafru » čtv 28 úno, 2013 3:55 pm

Tenhle určitě znáte.., ale kdyby náhodou, Sggmrss
Sgmmrss01.JPG

Sgmmrss02.JPG

Sgmmrss03.JPG


Pokračování debaty na téma obtisky:
Byla by tu možnost obtisku podle přání modelářů, něco jako dodělej si epochu, variantu, další inventární čísla vozů, různé loga, atd..
1/ Loga - Koho bude víc slyšet ten uspěje ŽSR, ZSSK, ČSD, SŽDC, pro zpracování loga jsou důležité rozměry, minimálně fotka s metrem, aby bylo možno získat rozměry.
Minimální velikost písma je 0,3mm, zároveň to chce definovat velikost prostoru, kde je nápis umístěn.
2/ další inventární čísla, varianta jedna- celé čísla vozů- zabere to moc místa na obtisku, možnost i čísel na podvozky, varianta dvě- jen poslední trojčíslí s pomlčkou, plus čísla od nuly po devět, pro dopočítání kontrolky, zabere to míň místa tak by šlo víc čísel, zase se budou špatně dělat čísla na podvozcích.
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod Colonel32 » sob 02 bře, 2013 1:56 am

Tak že by se tohle album jednou i mohlo někomu hodit?

http://colonel32.rajce.idnes.cz/Praha_K ... azi_NUDNE/
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod fruafru » sob 09 bře, 2013 10:16 am

No není to špatné, osobně spíš dávám přednost českým verzím, nevím jestli AAE verze by byla zajímavá. (Sggrss, ani Muv-ku mazel v nabídce nemá) Trochu jsem doufal že se ozvou kolegové ze slovenska s logy ,zatím nic....
A co teoretická diskuze o provedení inventárních čísel?
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod igino » ned 10 bře, 2013 9:32 am

fruafru píše:....
A co teoretická diskuze o provedení inventárních čísel?


A čo také by to malo byť? Možno by som vedel s niečím pomôcť. :)
igino
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod fruafru » ned 10 bře, 2013 12:52 pm

Názor? Jakou verzi upřednostnit, ŽSR,ZSSK, Cargo? Na kolik vozů, asi? Jednoduché základní otázky :lol:
Chystají se v Mazlu obtisky, je možno nechat udělat doplňkový obtisk, něco jako modeláři sobě, jen zjistit co nejvíc chybí,o co by byl zájem, vyjádřit názor... "Dávám přednost ŽSR", nebo " dávám přednost ZSSK", " uvítal bych navíc další tři inventární čísla"
Není problém nechat udělat "cokoliv", pokud ovšem takový obtisk nepude na dračku žádné další obtisky na přání už nebudou... Proto se snažím zjistit co by asi bylo nejžádanější, co případně chybí.
Sám za sebe ... inventární čísla si poskládám, ale nějaká trojice čísel, by mi to určitě usnadnila, všechny modely mám v provedení ČSD takže jiné loga nepotřebuju, za dobu co modelařím mám spoustu zbytků obtisků ze kterých případně doplním co mi chybí :lol: Co ale nikde není jsou nápisy na vozech, které jsou pro mě zajímavé .... VŮZ NESMÍ OPUSTIT ÚZEMÍ ČSSR (ČSFR, ČSR,SK)pro vozy Utz, Es, SKLADIŠTNÍ VŮZ pro vozy Es, Vtr, Gbgs..... SPOJOVACÍ VŮZ S SA4 pro vozy Pao, Paov, Paon, Es..... trojůhelník ZU a tak dále, co je ovšem důležité je fotka vozu ze které by se dalo zjistit velikost písma, případně loga
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod Rizoto » ned 10 bře, 2013 1:01 pm

Já preferujem ČSD a z malej časti ŽSR. Čo sa týka inventárnych čísel tak také detaily neriešim.
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod TTmili » ned 10 bře, 2013 2:41 pm

Já jednoznačně preferuji ČSD ve verzích s UIC číslem. To vpodstatě neznamená nic jiného než u většiny popisů vhodně prokombinovat stávající ČD a ČSD verzi.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod _lt_ » pon 11 bře, 2013 8:16 am

Což ale znamená kupovat dvoje obtisky, takže bych rád koupil jeden přelomový ČSD/ČD obtisk let cca 85-95. Takže pokud to půjde na všechny vozy, tak jedině dobře. Bonusové obtisky různách nápisů popisující fruafru budou jedině plusem i přínosem pro TT měřítko.

p.s. výše uvedené se vztahuje na: vybavit obtisky čsd všechny stavebnice vozů tou dobou existující. Citace ttmiliho není protipólem co píše, ale pokračování a souhlas s tím že výrobci stačí pouze prokombinovat stávající verze...
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod igino » pon 11 bře, 2013 12:40 pm

fruafru píše:Názor? Jakou verzi upřednostnit, ŽSR,ZSSK, Cargo? Na kolik vozů, asi? Jednoduché základní otázky :lol:
Chystají se v Mazlu obtisky, je možno nechat udělat doplňkový obtisk, něco jako modeláři sobě, jen zjistit co nejvíc chybí,o co by byl zájem, vyjádřit názor... "Dávám přednost ŽSR", nebo " dávám přednost ZSSK", " uvítal bych navíc další tři inventární čísla"
Není problém nechat udělat "cokoliv", pokud ovšem takový obtisk nepude na dračku žádné další obtisky na přání už nebudou... Proto se snažím zjistit co by asi bylo nejžádanější, co případně chybí.
Sám za sebe ... inventární čísla si poskládám, ale nějaká trojice čísel, by mi to určitě usnadnila, všechny modely mám v provedení ČSD takže jiné loga nepotřebuju, za dobu co modelařím mám spoustu zbytků obtisků ze kterých případně doplním co mi chybí :lol: Co ale nikde není jsou nápisy na vozech, které jsou pro mě zajímavé .... VŮZ NESMÍ OPUSTIT ÚZEMÍ ČSSR (ČSFR, ČSR,SK)pro vozy Utz, Es, SKLADIŠTNÍ VŮZ pro vozy Es, Vtr, Gbgs..... SPOJOVACÍ VŮZ S SA4 pro vozy Pao, Paov, Paon, Es..... trojůhelník ZU a tak dále, co je ovšem důležité je fotka vozu ze které by se dalo zjistit velikost písma, případně loga



Takže za mňa asi v tomto poradí: ČSD, ŽSR a ZSSK CARGO.
igino
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: Stavebnice vagonů TT - Malá železnice

Příspěvekod fruafru » pon 11 bře, 2013 6:35 pm

_lt_ píše:Což ale znamená kupovat dvoje obtisky,

Né tak docela, rozšiřující obtisk nemá být pro jeden vůz, loga dopravců ČSD, ŽSR apod. na tři možná čtyři vozy, k tomu inventární číslana na stejný počet vozů. plus možná nějaký ten nápis po dvojici.
Takže v praxi by to mohlo vypadat takto: Při koupi stavebnice (nebo několika stavebnic) se dokoupí doplňkový obtisk, ten se použije na dotvoření chybějící epochy na originálním obtisku, nebo změnu inventárního čísla. Co z rozšiřujícího obtisku zůstane se schová na další použití.
_lt_ píše: takže bych rád koupil jeden přelomový ČSD/ČD obtisk let cca 85-95.

Obtisky co už jsou vyrobené nikdo nepředělá ani je nikdo nevyhodí, proto ten rozšiřující doplňkový obtisk. U nově připravovaných obtisků se pokusím prosadit zdejší "hlas lidu". 8)
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků