modely PERESVET TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

modely PERESVET TT

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 09 srp, 2010 9:48 am

mám dotaz vagony co nabízí tento obchod http://www.eurotrainhobby.com/index_cat ... th/105_140 je realně je vidět projíždět i u nás nebo se to pořád překládá v Černé nad Tisou? Líbí se mě jejich cisterny .Něco se dá koupit i na Ebay ,jinak se to u nás asi nedájí koupit? No je to více otázek .Tak díky za názory. 8)
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod juroH0 » pon 09 srp, 2010 11:49 am

V Čiernej nad Tisou alebo v Haniske pri Košiciach sa preväzujú na 1435mm, a spájajú sa špeciálnymi vagónmi, ktoré majú na jednej strane nárazníky, hák a šrubovku a na druhej automatické spriahalo SA3. Fotku nemám...
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod Jarda H. » pon 09 srp, 2010 12:09 pm

Co se týká modelů PERESVET :

a) v nabídkách e-shopů moc vidět nejsou, nejvíce jsem je zahlédl u ES Pečky .... http://www.eshop-rychle.cz/es-pecky/eshop/16-1-Peresvet A pokud mne paměť neklame :wink: jinde :wink: se v nabídce ve větším rozsahu neobjevují, možná místy jen tak nějaká kusovka ! Ale doporučím ti Hobby shop Ostrava, tam mi vyšli před lety vstříc, i když běžně v nabídce modely Peresvet nemaji. Asi máš na výběr tyhle dva dodavatele, ale možná by si uspěl i u jiného, jen se pozeptat ?

b) (moje) malá mini-recenze na nákladní vagony Peresvet ..... viewtopic.php?f=24&t=1293&p=14815#p14815
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod Donatelli » pon 09 srp, 2010 3:07 pm

Modely Peresvet má ve své nabídce i firma TT Club Berlin která s Peresvetem spolupracuje. Majitel H.H. Schauer. Určitě bude v Lipsku na veletrhu. Jinak dost z cisteren ( ne-li kompletní sortiment ), ale i jiných vozů[, jsem viděl před cca 14 dny ve Všestarech v Deltaxu. Bohužel momentálně nelze ověřit E:mailem - majitel je na dovolené.
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod Jarda H. » pon 09 srp, 2010 4:25 pm

K Deltaxu - tam vidím problém s komunikací (e-mail :roll: ), pokud Jarda nebude mluvit přímo telefonicky s majitelem !! Navíc stránky Deltaxu jsou stále na netu hlášeny s varováním pro případné návštěvníky .....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 10 srp, 2010 7:23 am

jo jo kluci už jsem objednal jednu na zkoušku es pečky včera objednal dnes to poslali.Tak uvidím jak to bude ten model vypadat popřípadě našetřím a nakoupím si toho víc .Díky za názory a rady :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod Jarda H. » čtv 12 srp, 2010 6:56 pm

Tkadlec Jaroslav píše: ....už jsem objednal jednu na zkoušku .... dnes to poslali. ..... :wink:


Tak co, už ti došel "savětskij vagon-cisterna" :?: Když tak můžeš doplnit své postřehy a dojmy do mojí recenze vagonů Peresvet. Mimochodem, na Aukru den dva zpátky někdo hodil na prodej pár kousků cisteren RŽD i dalších vagonů od Peresvetu. Ceny s e-shopem jsem neporovnával .....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pát 13 srp, 2010 7:42 am

jo jo vím o tom aukru ,ceny jsou o něco levnější vágon jsem ještě nezkoušel ,na pohled je pěkný vadu má jen optickou a to spoj pulení kotle není moc dobře zatmelený ,ale dá se to zpravit jízdní vlastnosti nevím
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod Donatelli » pát 13 srp, 2010 1:50 pm

To co je na Aukru jsou modely z Deltaxu. Takže se případně můžete domluvit na osobním odběru.....
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pát 13 srp, 2010 2:48 pm

no já to vím ,že to je z deltaxu
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod Jirka1 » pát 13 srp, 2010 3:23 pm

Mám doma celkem 3 tyto cisterny, dvě černé a jednu oranžovou. Černé, ačkoli mají stejné katalogové číslo na krabičce, tak se od sebe mírně liší a navíc mají i rozdílná inventární čísla (což je výhodou).
Jízdní vlastnosti jsou podle mě o trochu horší než u vozů od Tilligu, navíc tyto cisterny mají pouze dvoubodové ložení na podvozcích (co podvozek, to jeden bod, žádné kolíčky, které by rám fixovaly proti jednomu podvozku, jak to bývá běžně na modelech), takže se při jízdě mírně kolébou. Kinematika s originálními spřáhly (která samozřejmě nejdou snadno vyměnit, musí se řezat :( ) víceméně nefunguje. Otázkou je, jak by to bylo s jinými spřáhly...
Pro realistický provoz mám připravenu u sadu 2 spojovacích vozů Vtr od Loko a budu měnit spřáhla za Fleischmanna.
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod Jarda H. » sob 11 zář, 2010 4:15 pm

To Tkadlec Jaroslav : spíše dotaz ze zvědavosti - já cisterny RŽD od Peresvetu kupovat nebudu, spíše jde o názory a zkušenosti s modely Peresvet - jak jsi s nákupem modelu spokojen, dobrý ? Dokoupil jsi i další modely cisteren nebo zůstalo jen u toho ojedinělého nákupu ?
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » sob 11 zář, 2010 4:31 pm

Ahoj zatím jsem nekoupil mám jen tu jednu cisternu a ten pracovní vagon.Jak tu někdo psal při jízdě se to trochu houpe ,ale zkoušel jsem to na kolejích U profil i v rychlosti větší a nepřevrátilo se mě nic .Tak asi postupně něco dokoupím . :wink: Ale přednost má bastard a sergej od roca Letohradský ,pojezd na zamračenou ,brejlovci ...,zjistil jsem ,že ty modely peresvet se dají koupit pořád u nás a nebo obchody na Ebay
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod Jirka1 » ned 12 zář, 2010 11:33 am

Tkadlec Jaroslav píše:.Jak tu někdo psal při jízdě se to trochu houpe ,ale zkoušel jsem to na kolejích U profil i v rychlosti větší a nepřevrátilo se mě nic .
JJ, psal jsem, že se při jízdě mírně houpou, ale neznamená to, že by se měly převracet. :-)
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: modely PERESVET TT

Příspěvekod lachttan.bastr » ned 26 čer, 2011 1:30 pm

Ahojte,

po delší době, ale zkusím reagovat na více předešlých článků. Cisterny jezdily v minulé době hojně, jako ucelené vlaky zásobující PHM posádky dočasně umístěné "spřátelené armády" :( . Dnes co vím, tak dvojice, trojice s kyselinou fosforečnou (děsnej smrad) do Břeclavi do FOSFA.

Hädl na to dělá funkční spřáhla SA3. :shock: Vyzkouším, poreferuji.
Velikost středu = TT = Top Technik = vrchol techniky!
lachttan.bastr
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv 30 črc, 2009 4:54 pm
Bydliště: Brno


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků