BR86 Tillig

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod MirekTT » sob 17 pro, 2011 8:13 pm

Ano, tolik jsem za něj platil.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod MirekTT » ned 18 pro, 2011 5:47 pm

Výzva a z mé strany poslední pokus: Najde se v Česku solidní obchodník, který by mi prodal nový nepoužitý originální motor mashima do BR86 Tillig?
Bohužel se potvrdily mé obavy, původní i doměle nový motor mají stejnou chybu. Při zatížení kolísají a nemají výkon. Mašinu jsem byl nucen opětovně rozebrat, čímž samozřejmě došlo k poškození povrchovky na většině dílech. Vše dám vykoupat do brzdovky a odbarvit.
Jsa poučen, že západky a seskladné drážky nesmí být barveny, aby byla zachována mírná flexibilita dílů zvolím jiný postup.

Pak je zde druhá, velmi pravděpodobná možnost, způsobená nervovým vysílením. Motor neshánět a loko rozprodat na díly. Je to v podstatě nejeté a nepoškozené. Třeba pojezd by se hodil na bulíka od DK Model, ty lampové polygony na předek i zadek zůstavají, ale pouze černé, kdyby si někdo chtěl dozdobit svou loko. A byla by z toho spousta dalších dílů, třeba nová kastle na přestavbu, podvozky s běhouny, dva šneky, dva setrvačníky (motorky v ceně :mrgreen: ) atd.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod Pája » pon 19 pro, 2011 12:01 am

Motoru vlastně ani nic být nemůže,pár metrů drátku,komutátor a uhlíky a v těch je celý problém,konkrétně v tvaru dosedací plošky kterou se vozí po komutátoru.Opatrně je vyndej (bacha na pružinky/mršky neposedný)a kulatým pilníčkem opatrně zabruš uhlík (vznikne mini půlkulatá prohlubeň) tak,aby dosedal celou plochou na kulatý komutátor.Kdyby byl uhlík hranatej a ne válcovej,sám by se po chvíli zajel,ale takto se někdy protáčí kolem vlastní osy a nemusí si nikdy sednout.Zkus to.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod Pája » pon 19 pro, 2011 12:09 am

Jo ještě cena motorků fakt vylítla-Brr,ale pokud bys nutně potřeboval,tak dle rozměrů tvého vybereš zde http://www.pojezdy.eu/view.php?cisloclanku=2010020008 náhradu
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod carodej » pon 19 pro, 2011 5:43 am

MirekTT píše:Výzva a z mé strany poslední pokus: Najde se v Česku solidní obchodník, který by mi prodal nový nepoužitý originální motor mashima do BR86 Tillig? ......


Vem ten nefunkční motor na setkání v lednu ... já se ho pokusím sprovoznit. To broušení uhlíku moc nedoporučuji,
motor je potřeba zaběhnout jiným spusobem, a hlavně se musím podívat na jiné věci kolem něj (magnety a čela). Jezdíme na podobné motory 1:24 auta (akorát mají jiné otáčky a stojí o dost méně) - takže snad něco na testeru a vyvažovačce s tím udělám.
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod MirekTT » pon 19 pro, 2011 6:02 am

Hlavně mělo na chod motoru obrovský vliv to viklající se čelo. Stačilo s ním jen kapánek pohnout a už motor zpomalil a bral o 200mA víc. Na prázdno by měl mít zdravý motor na 12ti voltech brát max 50mA, ale jmenovitě tak 30. Ještě zkusím jeden rozpitvat. Horší je, že po roce už asi nedohledám paragon, ale u prodejce se stavím a aspoň mu sdělím je status.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod carodej » pon 19 pro, 2011 6:45 am

S tím čelem to jde udělat, my tam měníme ty jejich ložiska za jiné. Ale tam jsou i jiné problemy s komutátorem, které je potřeba řešit ... :)
Napadlo mne že bys to mohl i poslat poštou - protože do ledna je to daleko, a mohl bych to do té doby udělat - ale asi až mezi svátky ... aby se to teď v předvánočním blázinci nestratilo.
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod MirekTT » pon 19 pro, 2011 10:40 am

Díky za nabídku carodeji, ještě to promyslíme s Michalem, jaká bude příští rozvaha. Dle cen nových motorů to zatím na koupi nevypadá. Nicméně ještě jednou děkuji za nabídnutou pomoc, která se mi schází v mailu i SZ.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod Pietro » pon 19 pro, 2011 8:21 pm

Dneska jsem zmíněný motor z BR86 (a i jiné motory) viděl v jedné nejmenované pražské prodejně). Vše pocházelo pravděpodobně z rozebraných modelů. Všude kolem byly pytlíčky s různými díly. Každopádně chyběla jakákoliv informace, jde-li o použitý motor nebo nový. Mimochodem, ten motor byl za 500,-
TT (prozatím trosky analogu) - under construction
Epocha (zatím bez rozlišení) asi přelom 3 a 4.
Uživatelský avatar
Pietro
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 17 bře, 2011 11:00 am
Bydliště: Aussig, Peruc, Praha...dle nálady :)

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod Jarda H. » úte 20 pro, 2011 10:43 am

Pietro píše: ..... viděl v jedné nejmenované pražské prodejně). Vše pocházelo pravděpodobně z rozebraných modelů. Všude kolem byly pytlíčky s různými díly. ....


Pokud je tím nejmenovaným obchodem Zerba Praha, tak to je jakýsi bazar, v říjnu při cestě ze zkoušky jsem se tam taky přehraboval - je to krabice s pytlíčky různých věcí ! Jsou to použité věci, takže si myslím, že i ty motory budou asi použité, demontované z modelů ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod MirekTT » úte 20 pro, 2011 10:23 pm

Tak existence bazaru by vysvětlovala ten vadný "nový" motor.

Jinak mašina se kvůli motoru musela zase rozebrat a díky poškození laku i umít a začít znova. Dobrá zpráva je, že jsem asi opravil jeden motor a konečně jsem nafotil i něco užitečného, než jen nezdary. Zde sborka, zatím částečná: http://mirektt.rajce.idnes.cz/BR86_Tillig#DSC02198.jpg
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod olik » úte 20 pro, 2011 10:44 pm

MirekTT píše:Tak existence bazaru by vysvětlovala ten vadný "nový" motor.

Jinak mašina se kvůli motoru musela zase rozebrat a díky poškození laku i umít a začít znova. Dobrá zpráva je, že jsem asi opravil jeden motor a konečně jsem nafotil i něco užitečného, než jen nezdary. Zde sborka, zatím částečná: http://mirektt.rajce.idnes.cz/BR86_Tillig#DSC02198.jpg

Ahoj Miro
Musim uznat ze jsi OPRAVDU MACHR,sleduji Tvou praci uz od zacatku ,a musim Ti rict ze drzim palce!!!!
Sam jsem si koupil dily na Br 52 DRG a dal jsem si ji dohromady sam,a jsou to nekdy nervy,strikal jsem to Ralkou od MMC,taky jsem tam dodaval dily take od MMC a musim rict,jsou to nervy ale ten pocit z vlastni prace.....Uz jen hledam nekoho kdo udela potisky a orlika na budku........
Drzim palce a jeste jednou klobouk dolu Petr
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod MirekTT » stř 21 pro, 2011 8:21 am

Zatím nech na hlavě, až to bude jezdit, bude se oslavovat :lol:
Snad bych k tomu řekl, že je celá tahle akce dost velký propadák, který mne ale celkem vyškolil v dobrém smyslu slova.
On ten rok, co jsem ji nechal ležet rozebranou, mi pomohl v lecšems dozrát a s odstupem jsem dal i ty svěla. Dokonce bych si troufnul plácnout, že i lépe, než je to v návodu. No a zbytek je teď pro mne už jen taková cesta o rozvaze a postupu vpřed.

OT: ono mi to vůbec celé pomohlo si uvědomit, že tohle všechno je o procesu dozrávání. Zkusím na tohle téma sesmolit esej, kterou dám do vlákna Mýty a pověry, kam to asi patří nejvíc. Protože je pořád hodně lidí, hlavně v začátečnických vláknech a těch o návrzích kolejišť, kteří evidentně tápou a snaží se to vyřešit navrhováním layoutu. A to je blbost, tam ten problém není.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod Pája » stř 21 pro, 2011 9:24 am

Oliku nevím zda to znáš :
Obtisky: http://www.obtisky-jiran.cz/ a nebo http://obtisky.parostroj.net/seznam_obt ... _06_17.htm
Tabulky a potisky : http://www.bankovi.cz/ -mají i lvíčky
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: BR86 Tillig

Příspěvekod MirekTT » stř 21 pro, 2011 12:34 pm

Prosím o pomoc při pátrání po informacích, zdali jsou nějaká úskalí při setavování převodovky, zejména stranová orientace ozubených kol.
http://mirektt.rajce.idnes.cz/BR86_Tillig#DSC02260.jpg
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků