Řada 380 v TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod Jarda H. » ned 18 črc, 2010 6:59 am

Sůva Duajer píše:Ještě včera, kdy jsem psal můj předchozí příspěvek byla za 5990,- a s obrázkem (bohužel) skutečné loko. Dnes je za 9990,- a obrázek je pryč. ....


POTVRZUJÍ !! Včera jsem na to taky koukal na základě předešlé informace kolegy Duajera a je to tak, jak píše - v sobotu tam byla cena 5.990,- Kč a fotka skutečné loko !! Škoda, že my v TT jsem na to zase biti :roll: cena modelu v H0 je mám dojem kolem 6,5 tisíc !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 18 črc, 2010 8:00 am

no nevím nemůžu to najít nebo to je jiný shop ?
http://www.hobby-shop.cz/cz/index.php
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod JBr » ned 18 črc, 2010 8:15 am

TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod paveltt » stř 21 črc, 2010 10:12 am

Dostalo se mi info o možnosti výroby modelu 380-ky a zveřejňuji ho se souhlasem autora

Vážení kolegové modeláři.
Předpokládám, že většina z Vás už zaregistrovala, že se v Brně začal malosériově vyrábět model lokomotivy Škoda 109 E, řada 380 ČD, ve velikosti HO. Výrobou některých dílů se na tomto modelu podílím. Tolik důležitá strohá informace na úvod.
Od samého počátku mojí spolupráce na tomto modelu je však na stole idea, vytvořit tentýž model také v měřítku 1:120 - TT. Po prověření některých technických detailů jsme konstatovali, že by to skutečně bylo možné a jako zřejmě jediný "téčkař" v kolektivu jsem byl pověřen tím, čemu se nehezky říká "průzkum trhu". Jde o totéž, jako ve všech jiných případech, tedy najít zájemce o takový model v té míře, aby se vůbec vyplatil vývoj. Ještě předesílám, že se jedná o profesionální výrobek, ne pouhou přestavbu vytvořené karoserie na cizí pojezd.
Znamená to, že se v tuto chvíli obracím na (snad) všechny mě známé kolegy modeláře, ale i obchodníky nebo přátele železnice, kteří by tento nesmělý dotaz rozeslali dál mezi potenciální zájemce a sami se k němu, pokud možno vyjádřili.
Je zřejmé, že se už v tuto chvíli podařil husarský kousek. Není mnoho vozidel (všeobecně), která by se dočkala svého modelu dříve, než sama předloha vyrazí na trať či silnici. V tuto chvíli už to tak je a při troše zájmu by se stejným primátem mohl pyšnit i model v měřítku TT. Kromě toho, že prosím o rozšíření této nabídky mezi modeláře, prosím také Vás o reakci a případnou odpověď na několik dotazů:
- Pomohli jste rozšířením této zprávy dál do terénu?
- Je pro Vás tato nabídka díky své aktuálnosti natolik zajímavá, že byste sami uvažovali o pořízení-si tohoto modelu?
- Je pro Vás akceptovatelná cena tohoto modelu v přibližně stejné relaci, jako modely Tillig?
- Preferovali byste případně levnější verzi za cenu systému "DODO"?
- Máte k této nabídce jakýkoliv námět nebo doplňující dotaz? Prosím o jeho sdělení.
Navzdory okurkové sezoně děkuji všem osloveným za čas, věnovaný těmto řádkům, děkuji za pomoc, spolupráci i případný zájem. Hezké léto všem.
Pavel Bednář
Brno, Dubová 9, 637 00
Tel.: 739 665 413
Mail: vlck@c-box.cz

Dodatek k prvnímu info ,kdy jsem požádal o souhlas se zveřejněním zde na fóru

Dobrý den pane kolego.
Děkuji za Váš zájem a samozřejmě budu vděčný za prezentaci dál.
Ještě doplňuji informaci k množícím-se spekulacím o původu modelu. Exkluzivitu ve výrobě tohoto modelu má kolega v Brně a součástí smlouvy je i výroba prezentačních modelů pro Škodovku. Model je originální stavbou, pouze mechaniky podvozků a motor je od Pika. Bavíme se o modelu HO s tím, že stejné vlasnosti by měl i model TT.
Informace o modelu lze najít na stránkách: www.109E.cz. Model v cenové relaci 10.000,- vznikl pravděpodobně u Krále železnic a s naším modelem nemá nic společného. Tolik na vysvětlenou.
Zařadím si Vás do seznamu zájemců a v případě, že se zadaří, budu Vás informovat. Hezké léto přeje

Pavel Bednář

tel.: 739 665 413
mail: vlck@c-box.cz

Tak snad to vyjde.Hezký den všem.
paveltt
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 27 led, 2010 6:56 pm
Bydliště: Pod Javořicí

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod proky1 » stř 21 črc, 2010 4:11 pm

ja mam 100% zajem
proky1
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát 18 čer, 2010 9:49 pm
Bydliště: Stochov

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod radekkrupka » stř 21 črc, 2010 4:18 pm

Nevíte,

a) co znamená "cena jako u Tilliga"?
b) jestli by byl model osvětlený?
c) jestli by byl i v TT na PIKO pojezdu?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod paveltt » stř 21 črc, 2010 4:38 pm

Dotazy a náměty by jste měli směřovat na e-mail adresu v příspěvku.Autor p.Bednář je asi nejpovolanější k odpovědi.
paveltt
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 27 led, 2010 6:56 pm
Bydliště: Pod Javořicí

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod TTmili » stř 21 črc, 2010 9:02 pm

No pokud by se opravdu takový model pohyboval v cenové relaci modelů od Tilliga (tj. podle mě něco mezi třemi až pěti tisíci) a byl posazen aspoň na pojezd od PIKA (lépe však třeba od Kuehna) pak bych ho i přes svojí zarytou čtvrto-epochařskou náturu vzal, už jen proto že to je podle mě něco co se ČD od dob 854 zase docela povedlo :lol: .
Ale teď vážně, co to má být systém "DODO"? Jediné co mě napadá je "dodělám doma"......Je to tak? Pokud ano tak by to asi bylo bez pojezdu, pravděpodobně jen kastle s rámem a vnitřek ať si tam dá kdo chce jaký chce, nepletu se?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod Sůva Duajer » stř 21 črc, 2010 10:13 pm

Bude-li mít loko obdobné vlastnosti, jako BR103 od Tilliga v ceně 3500,- (příprava na digitál, solidní osvětlení, slušný pojezd) a kastle bude v kvalitě modelu jezdícím na modelovém okruhu v Cerhenicích, tak ji v ceně do 5000,- beru všemi deseti. Možná bych po dlouhém žmoulání pětisetkorunové bankovky ještě tuto "obětoval", zvláště kdyby byl pojezd tak kvalitní, jako na ER20-008 od Kuehna :wink:
Uživatelský avatar
Sůva Duajer
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát 16 črc, 2010 7:38 pm

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod paveltt » pát 27 srp, 2010 1:50 pm

Pro Ty,kteří mají zájem, přikládám výňatek z dnešní odpovědi p.Bednáře.Jinak v Hobby Shopu je zase foto skutečné 380-tky a cena 5990 kč.


"Pokud jde o řadu 380, díky diskuznímu foru se přihlásila řada zájemců. V tuto chvíli mám evidován zájem o cca 70 ks, což je velmi slušný výsledek se kterým jsem už seznámil výrobce a potenciálního investora tohoto záměru. V tuto chvíli jsme zavaleni výrobou komponent pro model v měřítku HO, ale myslím že pokud vše dobře půjde, příští rok by se to mohlo podařit. Jak půjde vývoj, budu všechny zájemce automaticky informovat."
paveltt
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 27 led, 2010 6:56 pm
Bydliště: Pod Javořicí

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod freekey » ned 05 zář, 2010 4:21 pm

Stavím si tuhle mašinku a potřeboval bych znát přesné odstíny barev v RALu. Poradí mi někdo?
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 370
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 03 říj, 2010 5:04 pm

jak to vypadá s 380? :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod Zdeněk » stř 06 říj, 2010 1:15 pm

Dle info Hobby shopu, mají být první kusy na pultě na přelomu října-listopadu. Motor Mashima, čelní osvětlení s reflektorem, pohon na 4 nápravy. Tak se uvidí?
N/Nm-scale, DCC, domácí kolejiště
Uživatelský avatar
Zdeněk
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:52 am
Bydliště: Ostrava

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod vorech » pon 11 říj, 2010 7:45 pm

Ahoj všichni, dneska jsem zaplatil 5780 kč po 5% slevě a budu čekat až 380ku pošlou. Pak udelám nějaké testy na panelu a pošlu reference. Snad se peníze vyplatí dát za ten nádherný skvost:-)
epocha V, VI DCC v TT
Uživatelský avatar
vorech
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 24 úno, 2008 6:43 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Řada 380 v TT

Příspěvekod paveltt » stř 01 pro, 2010 2:06 pm

Tak v Hobby -shopu info o dodání 380-tky na trh a výrobce RUBIKON.Na stránkách Rubikonu není o 380 ani zmínka.
paveltt
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 27 led, 2010 6:56 pm
Bydliště: Pod Javořicí

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků