ICE od PICO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 17 pro, 2008 2:13 pm

na osmivozovku si sežeň dvojici vozů se smetákama. bude to 3 systémovka (nebo kolik to má) taky jsem o tom uvažoval ale nevlezla by se mi do nádraží
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 17 pro, 2008 2:14 pm

Lubomír Dudek píše:to je dobře,že fachčí.Já si smutně prohlížim vůz 2 třídy,který mám už doma a nemůžu se dočkat :cry: Abych se přiznal trochu jsem Piko podcenil a to v tom,že jsem si původně myslel,že to bude bez interiéru s tmavým neprůhledným sklem,ale jsem velice mile překvapen.To osvětlení taky řešit nebudu,líbí se mi tak jak je.Tak přeju,ať funguje dál dobře :wink:


myslím že jsme je podcenili všichni, jak s ICE tak i Herkulesem :D
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod maayaa » stř 17 pro, 2008 11:30 pm

vlastimil vašíček píše:na osmivozovku si sežeň dvojici vozů se smetákama. bude to 3 systémovka (nebo kolik to má) taky jsem o tom uvažoval ale nevlezla by se mi do nádraží
no to bych chtěl,ale ICE vagony co se daj přikoupit se smetákama jsou jen 1.třída(možná jsem rejpal,ale bude to stát ve vitríně)a co jsem viděl,ta 8-mi vozová souprava má 1. jen dvě a takhle by to byla půlka soupravy
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod vlastimil vašíček » čtv 18 pro, 2008 1:52 pm

snad by se ta jednička dala smazat a nahradit dvojkou :)
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod maayaa » čtv 18 pro, 2008 8:03 pm

vlastimil vašíček píše:snad by se ta jednička dala smazat a nahradit dvojkou :)

No,asi mi nic jinýho nezbyde.Doufám,že to nezprasim
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Lubomír Dudek » sob 20 pro, 2008 6:06 pm

Konečně mi dorazil a je fakt super.Řídícímu vozu drhla kolečka,ale po miniúpravě masek,které byly s kolama na fest je to ok.Obrousil jsem trochu i ty hrany kynematik a ani necvaká v zatáčce.Ovšem co půjde velice brzy dolů a vymněnit,je pantograf,který vymněním za tillig,nebo leptanej.Vybarvim kabiny řídících vozů a je hotovo.Do osvětlení se pouštět nebudu,protože ten jídelák je fakt pasé.Jinak jsem velice spokojen.Další souprava bude až v létě,ale finančně náročnější a určitě originálnější.Mám spadeno na Karlex od Kresu,kterej byl pro mne tak ošklivej,až jsem se do něj beznadějně zamiloval a musim ho mít :wink:
Tak ať vám fičej
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 20 pro, 2008 8:33 pm

maayaa píše:Ahoj,řešil někdo jaký vagony použít na doplnění pro 8 vozovou základní verzi?Dal bych si dvousystémovou,ale nechci mít soupravu kde je to samá 1 třída.


U H0 jsem vyměnil okenní díl (na něm je totiž označení vozové třídy ;-).
PIKO totiž (V H0) špatně označilo vůz 2. třídy, který měl být původně vozem třídy první. Takže jsem si objednal okna jako náhradní díly a na voze vyměnil.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod vlastimil vašíček » sob 20 pro, 2008 9:44 pm

to mě taky napadlo, že by to takhle šlo udělat. asi je to mnohem jednodušší než dávat dolů jedničku a malovat dvojku
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod maayaa » sob 20 pro, 2008 10:48 pm

No uvidim,pokusim se to někde obědnat.Třeba to nebude jako většina náhradních dílů a přijde to do léta :lol:
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Náhradní díl - okna pro 2.třídu

Příspěvekod Mirek Moc » ned 28 pro, 2008 4:53 pm

Kdyby jsi potřeboval číslo náhradního dílu , tak je to 47005-07
Fenster, Sitzwg. dekoriert - cena 6.70 € . http://www.piko.de/produkt_db/check.php?page=ersatzteil_neu&grand_id=3&parent_id=15&id=47005
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod jsyrovat » pát 20 bře, 2009 9:20 pm

Ja jsem si poridil taky ICE3 od Pika, vsech 8 jednotek. Nainstaloval jsem LokSound Micro v3.5 i se standardnim reproduktorem. Jidelnak je ovsem tak tesne uzavreny, ze zvuky jsou slabe - ale pri programovani se daji zesilit az na 200%, coz asi udelam az k tomu bude prilezitost. Pro reproduktor jsem vysel v horni casti sasi vybrousit kulaty otvor, dale rozstipnout tistak s odrusenim pro motor a nektere prvky pripajet primo na draty (na tistaku zustaly jen rezistory) a take konektor byl k nicemu, neni tam misto - ustipnul jsem ho a pripajel draty od dekoderu primo do konektoru v tistaku. Bylo potreba jeste prodlouzit dratky k repraku. Bohuzel jsem v zapalu boje uplne zapomel fotit a vzpomel si na to az kdyz karoserie zaklapla. Vzhledem k tomu mordovani se s ni pri sundavani uz jsem nemel chut delat to podruhe.
Co se tyce jizdnich vlastnosti, tak jsem maximalne spokojeny, zadne upravy jsem nedelal. Jezdi naprosto spolehlive i pres minimalni polomer (nevim presne kolik to je, asi +- 290mm), ve kterem mam vyrobene navic krizeni - achylova pata. Jak to jezdi, vcetne zvuku je videt zde:
http://www.youtube.com/watch?v=2r2mBk4KcVg&fmt=22
Max. rychlost na videu je asi 65% max. rychlosti. Kdyz jsem zkusil opravdu maximalni rychlost, tak mi to vyletelo (doslova) na krizeni v oblouku, a proletelo se to tak 2 m. vzduchem na parkety. Polil me horky pot, nicmene jsem to posbiral - svete div se nic se neulomilo ani neohlo - vsechna sprahla se porozpojovala, postavil na koleje, a zase to jezdi.
jsyrovat
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 18 úno, 2009 11:32 am

Příspěvekod jsyrovat » pát 20 bře, 2009 9:41 pm

Jeste k tomu Piku a cenam. Pokud jde o lokomotivy, Piko vypada celkem dobre (az na opravdu drobne detaily) zvenci. Bohuzel nemaji kinematiku a standardne dodavane sprahlo (mozna se to v poslednim roce zmenilo) je i tak prilis kratke - zpusobuje zadrhnuti sprahla v ostrych obloucich pod naraznik a dale vykolejeni prvniho zaprazeneho vozu. Sprahlo jsem musel asi o 2mm prodlouzit. Piko prodava i dil s delsi mechanikou - staci jen prisroubovat.
Pokud ale masinu rozdelate, zjistite dve veci - 1. je tam dost mista na dekoder - vejde se tam i 8-pin ve vel. H0, coz je jiste prijemne, ovsem 2. vnitrnosti jsou velmi levne - to se tyka motoru a vubec mechaniky. Pri jizde se to projevuje obcasnym nekdy tezko postrehnutelnym, ale prece skubanim. To Tilligu je neco jineho. Mam i Blue Tigera od Mehano a co se vnitrnosti tyce, tak je to nesrovnatelne - ten ma bile a cervene LED diody, Piko jen bilou zarovku, cervene vzadu nesviti. Nicmene je to o penezich. Svetla se daji v Taurusu jiste taky dodelat a casem je tam taky dodelam.
Taurus je k videni tady:
http://www.youtube.com/watch?v=czX8T2lF7ho&fmt=22
jsyrovat
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 18 úno, 2009 11:32 am

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Colonel32 a 10 návštevníků