Novinky v TT na rok 2010

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod Jirka1 » úte 07 pro, 2010 7:03 pm

Želva píše:Ahoj,
mohl by někdo prosím poradit ohledně nových plošiňáků s tanky T55 od Roca ve verzi ČSD - měly by to být vozy Rlmmp, ale ať jsem hledal jak jsem hledal, tak jsem nikde nenašel zmínku, že by právě tyto vozy u nás skutečně jezdily. Dle dostupných zdrojů (stránky p.Litomyského)vyplívá, že se tanky přepravovaly spíše na klasických Pao, které jsou výrazně delší, kromě dalších odlišností. Vůz jinak vypadá velmi dobře, samotnou kvalitu :) a věrohodnost modelu tanku teď nechávám stranou. Nevíte někdo, jestli je tank napevno spojen s modelem nebo jde oddělit? Nová Roco spřáhla se dají vyměnit za Tillig, je tak?
Díky všem za odpovědi!

Rlmmp se (pokud se nepletu) u nás vůbec nepoužíval, byly to Pao, jak sám píšeš. Nejsou v žádném katalogu a nikde. Z toho tedy vyplývá, že si Roco poněkud zjednodušilo práci a použilo německý vůz pro ČSD/ČD.
Tank je oddělitelný a spřáhla jdou vyměnit...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod TTmili » úte 07 pro, 2010 7:12 pm

Ten set mám doma takže můžu trochu přispět. Tanky, co si budeme namlouvat, ty barvu neviděli ani z rychlíku, ale jinak je jejich zpracování celkem obstojné. Až budu objednávat o AP tak vezmu jeho T55 a uvidí se kdo je na tom líp.
Co se týče těch vozů. Jsem u nich malinko na rozpacích protože o nich není pomalu ani zmíňka. Spíš bych řekl že to byly pouze opět kořistní vozy které se postupem času odsouvali na jiné pozice (traťováci, OTV, atd) protože jestli mě paměť neklame tak buď v Pečkách, nebo Poříčanech podobné krátké plošiňáky stojí s nákladem stožárů TV. Ale snad víc řekne někdo znalejší.
Jinak tank rozhodně není součást vozu, na vůz se vpodstatě jen pokládá. Spřahla se samozřejmě vyměnit dají (provedeno), sice s menšími obtížemi jako dříve nebo třeba u LOCO vozů ale není to práce ani na 5 minut.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod vojtas » úte 07 pro, 2010 7:15 pm

Já jsem snad Rlmmp viděl u EŽ nebo u Viamontu,ale nevím. :?
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod Jacek » úte 07 pro, 2010 7:35 pm

Tak samozřejmě všechny nákladní vozy ČSD od Roca se pouze tváří jako ČSD, ale jsou "echt" německé. Podobně jako Bdmtee - Halberstadt od Tilliga.

Kdo chce opravdu modelové naše Pao nebo Px, vyrábí je jako stavebnici firma Hekttor.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod Želva » úte 07 pro, 2010 8:01 pm

Jacek píše:Tak samozřejmě všechny nákladní vozy ČSD od Roca se pouze tváří jako ČSD, ale jsou "echt" německé. Podobně jako Bdmtee - Halberstadt od Tilliga.

Kdo chce opravdu modelové naše Pao nebo Px, vyrábí je jako stavebnici firma Hekttor.



Jasně, plošiňáky od Hekttora jsou známá věc. Mně šlo spíš o to, zda tyto konkrétní vozy se u nás běžně pro přepravu voj.techniky používaly. Ale jak píšou kolegové (a díky jim za věcné info), tak to vypadá spíš že nikoliv...
TT, digitál, 4.epocha ČSD
Želva
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 22 led, 2010 9:46 am
Bydliště: Olomouc

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod paveltt » úte 07 pro, 2010 8:14 pm

Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti,na převoz tanků se používaly vozy Pao.Vždy dva tanky na jeden vůz.
paveltt
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 27 led, 2010 6:56 pm
Bydliště: Pod Javořicí

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod TTmili » úte 07 pro, 2010 8:37 pm

Pokud mě paměť neklame tak na Pao nemohli jít nikdy 2 tanky. Nemají takovou nosnost. Maximálně jeden na nich mohl být. Na Px jezdily 2 tanky to ano. Zároveň myslím že se nemá cenu přít o to na čem co jezdilo protože stejně Vagonka od roku 1950 zásobovala ČSD tolika vozy Pao a Px že i pokud byli tyto krátké vozy u ČSD po válce opravdu používány tak se odsunuly na pozadí, případně je převzali "soukromé" společnosti (EŽ) nebo právě traťovka atd.
Ale také zajímavou věcí je to že pokud by tyhle vozy jezdily u ČSD jako Pao také tak by byli celkem 3 druhy vozů s různými délkami a rozdílných konstrukcí pod jedním označením. Čs Pao z padesátých let měl něco přes 15 metrů (asi 15,2) později (možná i souběžně) byli nějaké 13-ti metrové a tyhle ROCO plošiny mají tuším 10,5m. :lol:
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod volda » úte 07 pro, 2010 9:04 pm

Plošiňáky stojí na OTV Poříčany ale nejsou to tyhle kraťoučké ale delší mají necelých 14 metrů.
Dráha tyhle cca 10,5m metrové vozy nemá (alespon SDC Elektro ani EŽ) ani Viamont - jak jsem je už viděl někde přestříkané - je to kravina už od pohledu jsou příliž krátké.
Jestli tu zůstali někdy po válce,tak to možné je ale nikde jsem je neviděl všude jsou ty 14 metrové - a tech 2,5m je rozdíl,kord v tom modelu to markatní
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod yurax » stř 08 pro, 2010 7:48 am

A na cem se vozi tanky dnes, kdyz jsou zde spojenecka cviceni? Preci jen moderni tank na urovni, jako Leopard 2A6, je tezsi, nez ona zpola nefunkcni pojizdna rakev T55. Na tech plosinacich s trojnapravovymi podvozky nad podvozkem?
yurax
 
Příspěvky: 112
Registrován: úte 02 úno, 2010 8:56 am

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod Jirka1 » stř 08 pro, 2010 10:39 am

yurax píše:A na cem se vozi tanky dnes, kdyz jsou zde spojenecka cviceni? Preci jen moderni tank na urovni, jako Leopard 2A6, je tezsi, nez ona zpola nefunkcni pojizdna rakev T55. Na tech plosinacich s trojnapravovymi podvozky nad podvozkem?
Když se v Pardubicích vojáci nakládají na různé myse, tak na vozy Res nebo Sps. Ale mají různou techniku mimo tanků! Takže u ČD nevím.
Ale třeba SBB Cargo má speciální vozy na přepravu tanků: http://www.mbapiro.ch/produkte_detail.p ... ukt_id=729 (foto skutečného loženého vozu mám pouze doma na papíře)...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod jsyrovat » stř 08 pro, 2010 1:21 pm

TT, DCC, ep.V, SBB a vše co se objevuje v Zurichu a okolí
jsyrovat
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 18 úno, 2009 11:32 am

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod lachttan.bastr » stř 08 pro, 2010 2:40 pm

To je jednoduché. Koupím si ten set v DR. Na a soudruzy jsou u nás na společném cvičení VS. :) Nebo to byla výpomoc od soudruhů z NDR. :D Si taky neumíte vymyslet zdůvodnění. :idea:
Velikost středu = TT = Top Technik = vrchol techniky!
lachttan.bastr
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv 30 črc, 2009 4:54 pm
Bydliště: Brno

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod Jirka1 » stř 08 pro, 2010 5:19 pm


Tak ty fotky jsem nenašel, ale pěkné. Jinak pokud bys měl zájem o výkres, tak ho mám (jenom v papírové podobě) v katalogu SBB Carco. Kdyžtak bych to někde oskenoval.
Zajímavé je, že jejich kompletní katalog na netu ( http://www.sbbcargo.com/index/ang_produ ... wagensuche ) ale tento vůz neobsahuje. :o
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod radekkrupka » pát 12 srp, 2011 7:17 pm

radekkrupka píše:Pro Jardu H - takhle vypadá zřejmě zbrusu nová stavebnice portálového jeřábu MŽ. Pro měřítko přiložen telefon...

Obrázek

Tak jsem si po 3/4 roce vzal do ruky stavebnici jeřábu od MaZelu, že si ji složím. Nemůžu se však dopočítat dílů - jde mi o ty "děravé stojky", které tvoří "nohy". Podle obrázku potřebuju čtyři - dvě na každou stranu. Mám však pouze dvě. Už to někdo skládal??? Lámu si tady hlavu nad tím, jestli jsem blbej já, nebo mi něco chybí...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Novinky v TT na rok 2010

Příspěvekod Jarda H. » pát 12 srp, 2011 7:53 pm

Stavebničku sice nemám, ale při pohledu na díly, co ti tam leží a při porovnání konstrukce, co z toho máš postavit - ty dvě stojny chybí ! Zkus zareklamovat u MaZel ....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků