556.0 od DK-modelu

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

556.0 od DK-modelu

Příspěvekod TTmili » stř 02 pro, 2009 5:30 pm

Koukl jsem se na K-report a někdo tam odkazoval na novinku od DK-modelu. No podíval jsem se na to s tím že s největší pravděpodobností mě to moc nepotěší asi jako posledně (hold epocha V. a sněžné frézy mě moc neberou) ale v momentě kdy jsem to uviděl mi málem vypadly oči. Jelikož Štokrů bylo v Jihlavě dost, podobně to posléze bylo i s Bardotkama nebo dříve s Kremáky, tak už delší dobu nějakýho chci. Navíc se mi hodí do epochy neboť v Jihlavě to byli právě Štokři kteří ukončovali parní provoz. Tolik k úvodu novinky a malýho příběhu co a jak a teď k podstatě.
Pojezd do něj bych pochopitelně dal z BR52 nebo podobných. Vadí mi jen jedno. Cena. Dát cca 5 tisíc za model BR52 nebo podobných a nevyužít víc jak polovinu je trochu moc. Z náhradních dílů vychází jen čistě pojezd pod lokomotivu taky na pěkný penízky (cca 3 tisíce). Tudíž se chci zeptat těch kteří jezdí např. do Sebnitze na ty různé akce apod. na kolik tam výjde taková pětikolá německá pára (BR50, BR52,...). Vím že o tom bylo hodně psáno a třeba vozy nebo menší lokmotivy tam odtud někteří měli i za třetinové ceny. A případně jestli by někdo byl schopen nějak tu "výrazně" levnější páru na pojezd zajistit.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod blekk1 » čtv 03 pro, 2009 3:39 pm

Tak nad tým som rozmýšlal a ja, stačí vlastne pojazd z loko bez tendra. Počul som, že na dni otvorených dverí, kt. býva v Sebnitzi každé 2 roky, sa dá zohnať aj samotná loko za velmi výhodnú cenu. Ďalší bude v roku 2011, ak bude :roll:

Akurát neviem, či ide o stavebnicu za 2000 Kč aj s tendrom, alebo ten treba objednať, či sú tu nejaké obtisky, tabulky.... :?:
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Příspěvekod TTmili » pát 04 pro, 2009 3:45 pm

V jaké cenové relaci se tak samostatná lokomotiva pohybovala? Docela mě to chytlo, a řekl bych že ta stavebnice bude včetně tendru, ale zatím to s jistotou říct nelze.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod blekk1 » stř 16 pro, 2009 5:53 pm

Takže na stránke DK-Modelu je už foto celého leptu aj s odliatkami a čo je potešujúce cena je 1500,- aj vrátane tendra
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Příspěvekod TTmili » stř 16 pro, 2009 8:11 pm

Tak najednu stranu je to teda sklamání, odlitý kotel.... No každopádně asi mě to neodradí, teď už jenom sehnat někde hodně levno tu BR 52 nebo tak něco. Jen tak malej postřeh, studoval jsem tu spodní fotku celkem dlouho a něco mi na ní (na tom velkým leptu) přišlo ve spodní části divný. Jsou tam lepty čehosi co vypadá jako rám pojezdu pro lokomotivu, zkuste na to mrknout ještě někdo jiný, víc hlav víc ví, a já zkusím napsat panu Košťálovi jestli to nejsou díly na pojezd. :)
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jirka1 » stř 16 pro, 2009 8:49 pm

TTmili píše:Tak najednu stranu je to teda sklamání, odlitý kotel.... No každopádně asi mě to neodradí, teď už jenom sehnat někde hodně levno tu BR 52 nebo tak něco. Jen tak malej postřeh, studoval jsem tu spodní fotku celkem dlouho a něco mi na ní (na tom velkým leptu) přišlo ve spodní části divný. Jsou tam lepty čehosi co vypadá jako rám pojezdu pro lokomotivu, zkuste na to mrknout ještě někdo jiný, víc hlav víc ví, a já zkusím napsat panu Košťálovi jestli to nejsou díly na pojezd. :)

Podle mě je to pojezd tendru, nikoli lokomotivy. :D
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod TTmili » stř 16 pro, 2009 9:05 pm

Taky mě to napadlo, ale přecejen pětinápravový tendr by měl aspoň jeden ten podvozek otočný, jinak by se asi moc nevytočil......možná jen subjektivní pocit ale na tendr mi to příjde i moc krátký. No uvidíme co mi napíše pan Košťál.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod blekk1 » čtv 17 pro, 2009 8:57 am

Takže v Sebnitzi predávali samotnú BR52 bez tendra za 70€ a tender za 60€. Ale mimo Dňa otvorených dverí sa to takto kúpiť nedá. Len vyskladať z dielov.

Tie diely v stavebnici je pojazd tendra

Odliaty kotol vyzerá výborne a pre mňa to určite nie je sklamanie. Vzor odliatku kotla je tuhttp://zmrail.vlacky.com/Album_Lept/vzor_10.html
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Příspěvekod JiMi » pát 19 bře, 2010 8:49 am

Tak už jste někdo poskládali toho štokra nebo jak jste na tom? A jak jste to vyřešili s tím pojezdem?
JiMi
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 19 bře, 2010 8:45 am

Příspěvekod pavlix » úte 06 dub, 2010 9:29 am

JiMi píše:Tak už jste někdo poskládali toho štokra nebo jak jste na tom? A jak jste to vyřešili s tím pojezdem?


Ahoj,
už jsem začal :), jednu "52" jsem měl několik let v šuplíku (počítal jsem původně, že ji předělám na mazutku). Na problém jsem narazil hned na začátku, protože podle návodu musí být originální pojezd "novější koncepce" s mosaznými převody v tendru a v mém modelu je samozřejmě starý pojezd s plastovými převody, které tam nepasují :? To jsem ovšem netušil, člověk se to dozví až z přiloženého návodu. Zkusil jsem to vyřešit doobjednáním originál mosazných převodů jako náhradního dílu (včetně potřebné páté nápravy tendru - dodávka přes Hobby-shop bez problému), takže to tam snad napasuju :). Pojezd je totiž koncipován tak, že do nového mosazného rámu ze stavebnice se poskládají převody a hnané nápravy z originál modelu (takže teoreticky by k tomu celý originál tendr nebyl potřeba :wink: , stačilo by objednat jako náhradní díl pouze podvozky, ozubená kola a dodat motor se šneky). Hnaná jsou všechna dvoukolí tendru, oproti originálu jsou v rámu pevně uchycená, ale s celkem velkou posuvnou vůlí do stran. Zatím jsem ve stavu "rozložený domeček plný koleček" :lol:. Dám sem pak nějaké další echo. P.
pavlix
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 13 kvě, 2009 6:03 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

556.0

Příspěvekod blekk1 » čtv 22 dub, 2010 4:41 pm

Ahojte, nadväzujem na odkaz od JiMiho, a už ste teda niekto postavili Štokra od DK-Modelu :?: :?:
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Re: 556.0

Příspěvekod nadkachna » pát 23 dub, 2010 6:52 am

blekk1 píše:Ahojte, nadväzujem na odkaz od JiMiho, a už ste teda niekto postavili Štokra od DK-Modelu :?: :?:


Na stránkách M-modelu už je jedna fotka a vypadá to libově:

http://m-model.wz.cz/vyrobky/lokomotivy/556.jpg
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: 556.0 od DK-modelu

Příspěvekod blekk1 » pát 18 čer, 2010 2:19 pm

Takže som sa pustil do stavby. Štoker bude 556.036, ktorý je momentálne vo Vrútkach. Začal som zbavovaním sa prebytočných častí. Zopár foto je tu http://blekk1.rajce.net/556.036_TT
Originál je tu http://blekk1.rajce.idnes.cz/556.036,_rok_2010/
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Re: 556.0 od DK-modelu

Příspěvekod Hříbek » pát 24 zář, 2010 10:14 am

blekk1 píše:Takže som sa pustil do stavby. Štoker bude 556.036, ktorý je momentálne vo Vrútkach. Začal som zbavovaním sa prebytočných častí. Zopár foto je tu http://blekk1.rajce.net/556.036_TT
Originál je tu http://blekk1.rajce.idnes.cz/556.036,_rok_2010/


No vypadá to dobře.
Myslíš, že by se někam dal nacpat zvukový modul, repráček a hlavně kouřový generátorek do dýmnice (asi 21mm dlouhý)?
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: 556.0 od DK-modelu

Příspěvekod JiMi » čtv 21 říj, 2010 4:00 pm

Tak jsem neodolal a objednal jsem si taky stavebnicu 556. Ale potřeboval bych poradit jak na pojezd ,jestli koupit BR 52 za 5000 Kč. Nebo jestli by někdo nebyl tak ochotný a neví o nějáké variantě ,kde bych sehnal jen díly který budu potřebovat :?: Pojezdy BR 50 a BR52 jsou stejný?
JiMi
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 19 bře, 2010 8:45 am

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků