556.0 od DK-modelu

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: 556.0 od DK-modelu

Příspěvekod Ferys » pon 11 led, 2021 10:16 am

Zdravím vás, kolegové. Jak vám jezdí Štokr? Můj stroj sbírá proud z kolejí přes tendr a dvě nápravy mašiny, tendr jsem dovážil na více než 130 g. Pohon prostřední osy tendru jsem nakonec demontoval. Jízdní vlastnosti má velmi dobré, utáhne slušnou zátěž i do stoupání. To ale jen do momentu, než spadne jedna z bandáží poháněných náprav tendru. Může se to stát po několikadenním ježdění, nebo po pěti minutách jízdy. Může a nemusí, riziko tu stále je.
Problém je navíc obecně v tom, že i když se budete při stavbě pojezdu tendru snažit sebevíc, spolehlivý styk s kolejí pro trakci budou mít vždy jen dvě nápravy z pěti v jedné "rovině". Řešením by bylo uspořádání tendru stejně jako má předloha, tzn. jeden otočný (třeba jen mírně, jako originál 555. Tillig) dvounápravový podvozek a tři osy pevné. Tím by byly spolehlivě v záběru čtyři osy.
A proto se ptám, je zde někdo natolik zdatný, kdo by přepracoval koncepci pohonu DK modelu? Technologie 3D tisku nebo stavebnice z leptů pro úpravu stávajícího pojezdu by možná nemusela být pro někoho příliš složitá...
IMG_20201230_135138~2.jpg
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: 556.0 od DK-modelu

Příspěvekod blekk1 » pon 11 led, 2021 12:29 pm

Ahoj, existuje stavebnica pojazdu tendra 935.2 Lepty TT za pouzitia obojstranne izolovanych vagonovych dvojkoli a prevodov Als Racing ( predava ich Pojezdy.eu). Ja mam dokonceny pojazd na tender ku Kremaku 935.1. Ak by si chcel viac info napis mi na FB messenger ak ho pouzivas. Vyhladaj Michal Kucej. Ja mam stoker hotovy uz 6 rokov a bandaze som menil len raz. A jazdim s nim kazdorocne modulovky. Zber z kolies mam rovnako ako ty a aj stredna osa je bez pohonu. Vaha tendra cca 110g. Teraz som ho ozvucil zvukmi od Jacka a je to bomba.
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků