Další pára v TT - ČSD 312.8500

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Další pára v TT - ČSD 312.8500

Příspěvekod Střelec » stř 23 úno, 2011 12:05 pm

Velkej bejček měl dvě vady (teda tři - je to H0) - jednak byl nově dělanej kompletně, druhak vzal celou sérii překupník a přirazil si k původní ceně pět litrů (aspoň tak mi to povídali "na krámu"). V případě 310.0 by se použil hotovej pojezd T3 (=312.8500), byť rozměrove neni košer, a musela by se vyvíjet jenom kastle. To by náklady zaručeně stáhlo - otázkou je, na jakou výslednou výši. Další snížení ceny by mohlo vzniknout vynecháním překupníka. Pokud by výrobce používal oči ke koukání a uši k poslouchání, mohl by rozjet akci na způsob "brožura".

Klíčovou otázkou je, kolik budeme za výsledek ochotni vysolit. Mě osobně se přiměřená jeví cenová hladina někde od pěti do sedmi tisíc (čtyřka by byla lepší, ale musíme zohlednit vývoj forem od nuly).
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Další pára v TT - ČSD 312.8500

Příspěvekod Jarda H. » stř 23 úno, 2011 12:47 pm

Bohužel v případě české páry mlátíme prázdnou slámu .... jsem přesvědčen, že do české (třeba původně i rakouské) páry nikdo nepůjde ! Rád bych se mýlil. Pro tu 310 by šlo teoreticky koupit 312, vzít její pojezd (i když jak píše Střelec není úplně přesný - nám NEpočítačům nýtů to nevadí) a na tenhle pojezd napasovat odlitek od Molaty ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Další pára v TT - ČSD 312.8500

Příspěvekod Radek Strnad » stř 23 úno, 2011 1:08 pm

Jarda H. píše:Bohužel v případě české páry mlátíme prázdnou slámu .... jsem přesvědčen, že do české (třeba původně i rakouské) páry nikdo nepůjde ! Rád bych se mýlil. Pro tu 310 by šlo teoreticky koupit 312, vzít její pojezd (i když jak píše Střelec není úplně přesný - nám NEpočítačům nýtů to nevadí) a na tenhle pojezd napasovat odlitek od Molaty ?!

Moje slova chlapci.Uvědomte si také,že ten model je totálně zastaralý.Vyrábí se beze změny mnoho let.Není tam osvětlení,chybí patice dekodéru a to by znamenalo překopání celého modelu,aby byl vůbec konkurenceschopný.I teď je výroba jen na objednávku a drahé je to až běda-na to,že to nic neumí a vše je třeba dobastlit :roll: .Když porovnáme s Brejlovcem nebo radši Sergejem,aby tady zase nevznikla nějaká bezduchá,několik měsíců trvajícdí debata,tak to je nebe a dudy.A kolik nás umí tento model zdigitalizovat,neřku-li osvětlit???Pára za 6-7.000,-bez patice a osvětlení je akceptovatelná pro nás pár šílenců,ale pro běžňáka ne.A nějaký velký posun????jedině na EW2,jinak při šnečí rychlosti ráda zastavuje,kvůli ztrátě napětí.Zkoušel jsem vše možné,podařilo se mi to z větší části eliminovat,ale na EW1 to nebude nikdy na 100%.Je to lokálková mašinka a kdo má na lokálkách EW2???Tedy myšlenka dobrá,ale realizovatelnost=ekonomická sebevražda.Myslím,že zbývá opět poctivé bastlení. :mrgreen:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Další pára v TT - ČSD 312.8500

Příspěvekod Střelec » pát 25 úno, 2011 7:15 am

Háček je v tom, že odlitky na 310 nejsou! Je jeden hodně mizerný na 422.0 (parojem a písečníky vypadají jak sbírka německých blembáků) a to je v týhle kategorii všechno. Kdyby byly odlitky, schrastím T3, dopižlam si vršek a mam, co jsem chtěl.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Další pára v TT - ČSD 312.8500

Příspěvekod Jacek » pát 25 úno, 2011 9:14 am

Střelec píše:Háček je v tom, že odlitky na 310 nejsou! Je jeden hodně mizerný na 422.0 (parojem a písečníky vypadají jak sbírka německých blembáků) a to je v týhle kategorii všechno. Kdyby byly odlitky, schrastím T3, dopižlam si vršek a mam, co jsem chtěl.

Druhý háček je v tom, že originální kastle je kovová. I tak má model problémy s odběrem proudu, hlavně pak na digitálu. Při sundání kastle spíš nejede než jede. S lehkým odlitkem s tlustými stěnami to nebude lepší. Spíš by se hodil lept a veškerý volný prostor zaplnit olovem.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Další pára v TT - ČSD 312.8500

Příspěvekod Radek Strnad » sob 18 čer, 2011 6:53 pm

Po delší odmlce jsem se dostal opět k bastlení na 312.8500.Je to v pořadí už třetí.Tentokrát jsem měl štěstí a narazil jsem na model od JATT,který je oproti v současnosti vyráběné BR89 lepší v tom,že má malý setrvačník a plastové převody,takže tolik neřve jako Tilligův.Neustále jsem byl v pokušení napěchovat někam zařízení Power1,aby se zlepšila spolehlivost a plynulost jízdy.No byla to práce napínavá,ale zato korunovaná úspěchem.Přemístil jsem tedy dekodér z vršku motoru na jeho bok,obětoval průhled budkou,jehož následnou neprůhlednost jsem alespoň zčásti eliminoval figurkami strojvedoucího.Power1 jsem oproti T334 musel také zmenšit,použitím menšího kondenzátoru.Teď už je v této minimašince opravdu využito každé místečko.Pro případné zájemce o takovouto úpravu mám několik základních rad.Je to pouze pro trpělivé,nespěchající a středně pokročilé.Vše je nutné neustále předem zkoušet a promýšlet polohu doslova každého drátku.Připravit si předem několik SMD diod s připájenými vodiči.Všechna ostrá místa odizolovat nebo zabrousit dohladka.Použít dekodér se sloty(LENZ Gold mini nebo Kuehn N045 nebo něco podobně malého).No ,byla to tedy pro mě výzva po zvládnutí přestavby rosničky,protože tady je toho místa ještě podtatně méně.Výsledkem je ale spolehlivá mašinka,která v jízdních vlastnostech předčí novou rosničku T334.Přidal jsem nějaké obrázky,popis přestavby a narychlo hrubě nakreslené schémátko nejdůležitějších uzlů na rajče http://kyklop68.rajce.idnes.cz/312.8500 .Nemám čas na přesné kreslení,ale pro základní orientaci to spolu s fotkami snad stačí.Ostatně,který cvok by se do něčeho takového pouštěl.První fotky jsou ještě z mé prvotiny,postupně to zdokonaluji a tu svou první taky ještě předělám k lepšímu obrazu.Nepovedly se mi vůbec obtisky a vyměním dekodér a přidám Power.Tento typ mašinky je prostě moje slabost,ale myslím si,že s těmi talboty je to k sežrání. :lol:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků