Kuehn-modell 372 ČD

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod cernos » pát 23 zář, 2011 4:52 am

DS Model píše:8)

když bude mé IT družstvo rychlé, tak každý den bude jeden model na mých stránkách.
JEDEN DEN!!! ..... JEDEN MODEL!!!

:D

TĚŠTE SE!
!! :evil: :evil: :twisted:


Tak doufam ze je IT druzstvo rychle a brzy se objevi nove fotky. Sedim v buse a nemuzu se dockat az budu v praci u pecka ;)
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod panki » pát 23 zář, 2011 9:03 am

Zdravím a chci se zeptat jestli jste uz nēkdo Bastarda digitalizoval. Ja jsem do nēj strcil Kuehn N-45 a hned na me spustil barevnou hudbu a cukani, pak jsem tam dal N-25 a ten hlasil zkrat. Tak nevim co s tim. Mate nekdo podobnou zkusenost? Diky za odpoved.
TT, V - VI epocha, DCC vlastní výroby (NanoX-S88, Minimause, PC, Rocrail)
panki
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 11 lis, 2009 7:44 am
Bydliště: Ostrava

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod volda » pát 23 zář, 2011 9:35 am

panki píše:Zdravím a chci se zeptat jestli jste uz nēkdo Bastarda digitalizoval. Ja jsem do nēj strcil Kuehn N-45 a hned na me spustil barevnou hudbu a cukani, pak jsem tam dal N-25 a ten hlasil zkrat. Tak nevim co s tim. Mate nekdo podobnou zkusenost? Diky za odpoved.


Sice ne ČD ale ten DR mi jezdí v pohode s N-25 a dokonce to jezdí i s Lokodekodérem domácí výroby viz. DCC koleje.....
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod proky1 » pát 23 zář, 2011 9:37 am

Dal jsem tam n25 a v poho.
proky1
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát 18 čer, 2010 9:49 pm
Bydliště: Stochov

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod cernos » pát 23 zář, 2011 12:54 pm

Uděláte někdo nějaký to video? Mám sice jeden kousek objednaný, ale ten mi hned zabaví drahá polovička a uvidím ho až na Vánoce :)
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod volda » pát 23 zář, 2011 5:37 pm

Tak už jsem se stal štastným majitelem obou Bastardů :) Jsou úplně super jako všechno od Küehna jen jedna technická věc.. Küehn dělá perfektní vozy jak Bmto tak Y ČD a u nich když se dají k sobě tak sedí na sebe jako prdel na hrnec :) Prostě úplně nárazník na nárazník :) To samé Tillig a jejich lůžka LS model,Hektor,Brejlovec od Roca....Ale když dám dva bastardíky k sobě tak je mezi nimi docela znatelná mezera.Nevím možná je to je zapříčiněno krátkým chodem kinematiky,těžko říct.Můžu dát foto když někdo bude chtít.......
Tak se chci zeptat jak je to jiných loko od Küehna že jsou tak daleko od sebe?A co ti Brejlovci? :)
Zajímá mě to pač,vozy se skoro nedají spojit jak jsou na sobě perfektně nalepeny a u loko taková fuka.
Každopádně tichá jízda,osvětlení perfektní možnosti oddělení koncových světel a tím i přepínání dle směru jízdy.
Se sběračem taky něco udělali protože oproti německé verzi se už tak nekejve a nepřetáčí :) Takže super :)
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod olik » pát 23 zář, 2011 7:13 pm

volda píše:Tak už jsem se stal štastným majitelem obou Bastardů :) Jsou úplně super jako všechno od Küehna jen jedna technická věc.. Küehn dělá perfektní vozy jak Bmto tak Y ČD a u nich když se dají k sobě tak sedí na sebe jako prdel na hrnec :) Prostě úplně nárazník na nárazník :) To samé Tillig a jejich lůžka LS model,Hektor,Brejlovec od Roca....Ale když dám dva bastardíky k sobě tak je mezi nimi docela znatelná mezera.Nevím možná je to je zapříčiněno krátkým chodem kinematiky,těžko říct.Můžu dát foto když někdo bude chtít.......
Tak se chci zeptat jak je to jiných loko od Küehna že jsou tak daleko od sebe?A co ti Brejlovci? :)
Zajímá mě to pač,vozy se skoro nedají spojit jak jsou na sobě perfektně nalepeny a u loko taková fuka.
Každopádně tichá jízda,osvětlení perfektní možnosti oddělení koncových světel a tím i přepínání dle směru jízdy.
Se sběračem taky něco udělali protože oproti německé verzi se už tak nekejve a nepřetáčí :) Takže super :)

Tak mi to nedalo a musel jsem to prubnout,dva herkulesy u sebe jsou naraznik na naraznik jen pri rozjeti se od sebe trosku odtahnout,ale to je dano tim ze kazdy motor je jinak jety.Bastardi maji opravdu docela velky odstup,ale kdyz k nim das osobaky tak uz je to OK .A oba stejne nebudes asi jezdit spolecne kvuli tomu ze jsou to dvojcatka :lol: Nevim jak Tobe ale me ty pantografy padaji trosku do zadu :x take jsem koukal dovnitr a trosku tam nechapu ten alobal,ale to bude asi tim ze to prosvitalo,tak se naslo tohle reseni :P Jinak jsem tam dal dekoder N 025 Kuehn a nemam problem,kolega co mel problem mozna otocil dekoder,nebo mu to nekde klemuje.......Take u jednoho ma motorek nejake vetsi treni a docela huci a jede pomaleji nez jeho dvojce,tak pockam az si to sedne a potom budu patrat po pricine,ale jinak jsem moc moc spokojen :wink:
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod volda » pát 23 zář, 2011 7:21 pm

olik píše:
volda píše:Tak už jsem se stal štastným majitelem obou Bastardů :) Jsou úplně super jako všechno od Küehna jen jedna technická věc.. Küehn dělá perfektní vozy jak Bmto tak Y ČD a u nich když se dají k sobě tak sedí na sebe jako prdel na hrnec :) Prostě úplně nárazník na nárazník :) To samé Tillig a jejich lůžka LS model,Hektor,Brejlovec od Roca....Ale když dám dva bastardíky k sobě tak je mezi nimi docela znatelná mezera.Nevím možná je to je zapříčiněno krátkým chodem kinematiky,těžko říct.Můžu dát foto když někdo bude chtít.......
Tak se chci zeptat jak je to jiných loko od Küehna že jsou tak daleko od sebe?A co ti Brejlovci? :)
Zajímá mě to pač,vozy se skoro nedají spojit jak jsou na sobě perfektně nalepeny a u loko taková fuka.
Každopádně tichá jízda,osvětlení perfektní možnosti oddělení koncových světel a tím i přepínání dle směru jízdy.
Se sběračem taky něco udělali protože oproti německé verzi se už tak nekejve a nepřetáčí :) Takže super :)

Tak mi to nedalo a musel jsem to prubnout,dva herkulesy u sebe jsou naraznik na naraznik jen pri rozjeti se od sebe trosku odtahnout,ale to je dano tim ze kazdy motor je jinak jety.Bastardi maji opravdu docela velky odstup,ale kdyz k nim das osobaky tak uz je to OK .A oba stejne nebudes asi jezdit spolecne kvuli tomu ze jsou to dvojcatka :lol: Nevim jak Tobe ale me ty pantografy padaji trosku do zadu :x take jsem koukal dovnitr a trosku tam nechapu ten alobal,ale to bude asi tim ze to prosvitalo,tak se naslo tohle reseni :P Jinak jsem tam dal dekoder N 025 Kuehn a nemam problem,kolega co mel problem mozna otocil dekoder,nebo mu to nekde klemuje.......Take u jednoho ma motorek nejake vetsi treni a docela huci a jede pomaleji nez jeho dvojce,tak pockam az si to sedne a potom budu patrat po pricine,ale jinak jsem moc moc spokojen :wink:


Ano do zadu mi taky trošku padá,ale dopředu nejde. Za to u toho DR (mám tu první serii) tak tam jde dozadu skoro o 90° a šel i dopředu tak o 30° :D

jinak DOPORUČUJI si z TT-Board stáhnout,vytisknout a nasadit foto ze strojovny :P model vypadá o mnoho lépe a je viděl i hlavní kontroler :D jsou tam i fotky ;) Tak hodně zdaru ;)
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod Colonel32 » pát 23 zář, 2011 9:33 pm

Jak to vlastně vypadá s bastardem se slonovinovým pruhem místo žlutého? Už o něj někdo projevil zájem?
Colonel32
 
Příspěvky: 865
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod volda » pon 26 zář, 2011 5:45 am

Jenom taková dokumentačka ;)
Přílohy
IMG_2045.JPG
IMG_2045.JPG (193.06 KiB) Zobrazeno 6722 krát
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod Mirek Moc » pon 26 zář, 2011 7:32 am

volda píše:
olik píše:
volda píše: ...jinak DOPORUČUJI si z TT-Board stáhnout,vytisknout a nasadit foto ze strojovny :P model vypadá o mnoho lépe a je viděl i hlavní kontroler :D jsou tam i fotky ;) Tak hodně zdaru ;)

Mohl by jsi upřesnit adresu na TT -Board, nebo poslat foto mailem ?
Možná by jsi mohl jednu fotku tvojí upravené loko pro info dát i sem .
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod Tomas_C. » úte 27 zář, 2011 7:54 pm

Nazdárek..trochu jsem si s ním pohrál..a když digitalizovat tak už reálně více http://model-railway.webnode.cz/navody-a-postupy/digitalizace-bastarda/
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod volda » stř 28 zář, 2011 10:51 am

Tak sem dávám fotku bastardů s nalepeným interiérem,popřípadě mohu zaslat interiér mailem. Není to můj výrobek tak proto to nechci dávat sem na fórum.
Přílohy
372.jpg
372.jpg (247.03 KiB) Zobrazeno 6319 krát
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod aldrin » pon 03 říj, 2011 2:30 pm

Tak jsem se stal take majitelem obou vydanych CD verzi. Model supr, ale neodpustim si par poznamek. Jednak je skoda, ze CD a CARGO maji stejne cislo lokomotivy. Nevim, jestli by to slo jednoduse technoligicky, ale brzdovy zdrze jaksi nejsou v rovine s napravou. Je to trochu skoda, protoze jinak jsou ty masky podvozku opravdu supr. A posledni vec, ktera se mi tak upne nezda jsou pantografy. Vychazi, ze by mely byt cca 45 cm nad strechou. V realu mi to pripada niz, ale priznavam, ze jsem po strese s metrem nechodil...
aldrin
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 12 úno, 2010 8:55 am
Bydliště: Praha / Jilemnice

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod vorech » pon 03 říj, 2011 4:20 pm

aldrin píše: A posledni vec, ktera se mi tak upne nezda jsou pantografy. Vychazi, ze by mely byt cca 45 cm nad strechou. V realu mi to pripada niz, ale priznavam, ze jsem po strese s metrem nechodil...


slozeny pantograf od koleje je 4595 mm
pracovn vyska je od 4745 až 6360 mm takze v tt 39,5 - 53.
Jinak od stechy je k uhlikum je 535 mm tt 4,5mm.
Jinak zde mate i vykres 363 a muzete porovnavat. :idea:
Jinak cisla nereste a nechte si udelat z leptu nebo vodotisk podle sveho. Driv byly elektriky od BTTB jen E 499 a nazdar.
epocha V, VI DCC v TT
Uživatelský avatar
vorech
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 24 úno, 2008 6:43 pm
Bydliště: Klatovy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků