Kuehn-modell 372 ČD

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod Sůva Duajer » stř 05 říj, 2011 10:13 am

Nevíte někdo (třeba David Strupp), jestli Kuehn nechystá provedení 371?
Objednal jsem si 2x 372 s tím, že bych jednu z nich předělal. Jinak bych ji ani nevybaloval a případně v budoucnu s někým za 371 vyměnil.
Uživatelský avatar
Sůva Duajer
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát 16 črc, 2010 7:38 pm

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod cernos » sob 08 říj, 2011 1:12 pm

Ahoj, měl bych na vás prosbičku. Stal jsem se rovněž šťastným majitelem jednoho expemláře Bastarda. Rád bych ho digitalizoval, ale nevím jak se do něj dostat. Nerad bych někde něco ulomil. Starýho BTTBáckýho ragulina jsem vzal za kastli a podvozek i s motorem mi zůstal na stole :)
Všem díky, Lukáš
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod George V. » sob 08 říj, 2011 1:35 pm

...u Herculese od Kuehna se mi stalo něco podobného :) . Zkusil bych mírně odehnout boky kastle přibližně v místě otočných bodů podvozků, pak půjde snadno sundat.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod Tomas_C. » sob 08 říj, 2011 4:13 pm

cernos píše:... Rád bych ho digitalizoval, ale nevím jak se do něj dostat. Nerad bych někde něco ulomil...

Neboj se toho Lukáši...vezmi kastli levou i pravou rukou a to tak, že budeš mít všechny 4 prsty levé i pravé ruky na spodní hraně kastle...pak jen lehce odchlípni boky skříně a rám ti vypadne...pozor dělej vše nad nějakou podložkou max 2cm nad ní
...Pokud nebudeš vědět co do něj mile rád poradím...
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod cernos » sob 08 říj, 2011 5:11 pm

Ahoj Tomáši,
právě teď mám doma jeden jediný dekodér. A to tenhle z DCC Kolejí. Rozhodně si ale myslím, že si takovýhle skvost zaslouží něco lepšího. Moc se mi líbí T65 od Kuehna, jehož zapojení popisuješ na svých stránkách. Nejdřív jsem pošilhával po N025 nebo N45. Ale cenový rozdíl na TTModelar mezi T65 a N025 je celkem zanedbatelný vzhledem k počtu funkčních kanálů. Nebo se mám podívat po úplně jiném dekodéru jiné firmy? A ještě jedna věc, odkud objednáváte dekodéry? Nějak se mi nepodařilo najít T65 nikde skladem, všude jen na objednávku...
Na otevření Bastarda se chystám hned jak dáme děti spát....
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod Tomas_C. » sob 08 říj, 2011 5:32 pm

Čau Lukáši...
Myslím, že toto bych do toho nedával...doporučuji čtyřfunkční N45 se zásuvkou nem651 kde si můžeš nezávisle zapojit koncová světla nebo moji variantu s T65...je to za stejný peníz...vše záleží jen na tom jak si zručný...je to ta levný a dobrý dekodér a hlavně není velký...pokud objednáš u kresty v hobbyshopu tak ti dojde docela brzy...i když není skladem...
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod cernos » sob 08 říj, 2011 7:39 pm

Tak zatím mám dva favority: Kuehn N045 a ZIMO MX621 :) uvidíme na co dřív v ČB narazím ;)
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod rexel » sob 08 říj, 2011 8:56 pm

Můj již zaplacený Bastard sice je ještě někde na cestě , ale dekoder bude kvůli ABC určitě od ZIMO. Nejspíš 4 funkční MX 621N – s konektorem NEM 651 – je to nejsnazší řešení, zasune se do patice a natáhnou se dva vodiče(pouze pro zapínání hlavního reflektoru),a nebo 6ti funkční MX630F – s konektorem NEM 651 na vodičích, potom bych použil zapojení jako TOMAS C. Rozhodnu se až uvidím vnitřnosti a prostorové možnosti umístit MX 630, který musí být mimo patici. Jsem zvědav, kolik variant digitalizace Bastarda nakonec bude. Pokud máte zdigitalizováno, napište svoje zkušenosti, ať zbytečně neexperimentujeme. Dík.
TT, Ep. III.-V., Digital
Uživatelský avatar
rexel
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 17 čer, 2010 8:19 pm
Bydliště: Klenčí p Č.

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod Tomas_C. » ned 09 říj, 2011 9:59 am

rexel píše:... ale dekoder bude kvůli ABC určitě od ZIMO. Nejspíš 4 funkční MX 621N – s konektorem NEM 651 – je to nejsnazší řešení, zasune se do patice a natáhnou se dva vodiče(pouze pro zapínání hlavního reflektoru),....


Jsem rád, že jsou stránky k něčemu...Kuehn má taky ABC ač není nikde výrazně psáno...a pokud řešit jestli 4 nebo 6ti funkční tak potom nejdřív řešit koncová osvětlení a pak až reflektor....takže se 4 funkčním koncová světla navíc...a se 6ti funkcemi navíc reflektor...

K jízdním vlastnostem....někde na TT-board psali, že nové bastardy mají jiný motor než německé verze...něco na tom bude...testoval jsem 3,5 metrový vlak na svém rozestavěném kolejišti a i se standartním nastavením regulace záteže na T65 lokomotiva výrazně nespomalila...pokud ano šla už do skluzu...testuji tak, že vytočím rocomyš do 1/3 a sleduji jízdu po kolejišti...
Takže ve své tabulce provozních kvalit ji řadím hned za 189 od tilliga...ta je na tom ještě o poznání lépe,... a že si na jizdních vlastnostech opravdu potrpím. :!:
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod volda » ned 09 říj, 2011 3:49 pm

Tomas_C. píše:
rexel píše:... ale dekoder bude kvůli ABC určitě od ZIMO. Nejspíš 4 funkční MX 621N – s konektorem NEM 651 – je to nejsnazší řešení, zasune se do patice a natáhnou se dva vodiče(pouze pro zapínání hlavního reflektoru),....


Jsem rád, že jsou stránky k něčemu...Kuehn má taky ABC ač není nikde výrazně psáno...a pokud řešit jestli 4 nebo 6ti funkční tak potom nejdřív řešit koncová osvětlení a pak až reflektor....takže se 4 funkčním koncová světla navíc...a se 6ti funkcemi navíc reflektor...

K jízdním vlastnostem....někde na TT-board psali, že nové bastardy mají jiný motor než německé verze...něco na tom bude...testoval jsem 3,5 metrový vlak na svém rozestavěném kolejišti a i se standartním nastavením regulace záteže na T65 lokomotiva výrazně nespomalila...pokud ano šla už do skluzu...testuji tak, že vytočím rocomyš do 1/3 a sleduji jízdu po kolejišti...
Takže ve své tabulce provozních kvalit ji řadím hned za 189 od tilliga...ta je na tom ještě o poznání lépe,... a že si na jizdních vlastnostech opravdu potrpím. :!:


Já mam bastardy jak oba ČD tak i DR první série a motor je stejný,takže je to nějaká kachna.....
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod rexel » ned 09 říj, 2011 6:37 pm

Pro Tomas_C.
Dík za informaci, stáhl jsem si z http://www.kuehn-digital.de soubor kuehn-digital-2011, a u dekodérů N-45 a T65 je uvedeno „brzdí po asymetrii“ (můj volný překlad). Bohužel mých dvou provozovaných N025 se toto netýká. Při použití T65 by tedy jak píšeš neměl být s ABC problém.
Červená světla versus reflektor – co se týče přiblížení realitě (modelovosti) určitě máš pravdu s prioritou vypínání červených světel, pro děti má ale zatím větší přitažlivost možnost za jízdy zapínat či vypínat reflektor (vjezd či výjezd s tunelu ,nádraží a pod.). Přepojit se to dá vždy.
TT, Ep. III.-V., Digital
Uživatelský avatar
rexel
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 17 čer, 2010 8:19 pm
Bydliště: Klenčí p Č.

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod cernos » ned 09 říj, 2011 7:50 pm

Tady je N45 s ABC jak v češtině, tak i na německém "techničáku".
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod jares » čtv 13 říj, 2011 6:27 am

Tom120 píše:Když to tu tak řešíte, tak já mám tuto lokomotivu závazně objednanou od 13.12.2009. Měla být dodána asi v únoru 2010. A z toho čekání jsem taky značně znechucen. :? Platí to i o rychlíkových vozech - původně listopad, teď mam jen I. třídu a zbytek? :x Ačkoli mám od Kuehna i set nákl. vozů a zpracování je skvělé, jen tak od f. Kuehn něco objednávat nebudu. Až to bude skladem (u výrobce), pak objednám.


Chci se zeptat, nevíte, jak to s těmi vozy 2. třídy vypadá?
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod NnODemon » sob 15 říj, 2011 3:04 pm

Tak jsem taky obdržel jeden kousek a jsem moc překvapený,doopravdy krásně zpracovaný model.Radost pohledět 8) .Jelikož začínám a nemám ještě žádné DCC ovládání a samozřejmě i dekodér,mám otázečku.Dá se mašinka vyzkoušet jako analogová nebo je to kravina a pokud jo,tak jsem nic neřek :lol: .Díky za odpověd.
Uživatelský avatar
NnODemon
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 24 dub, 2011 7:55 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 15 říj, 2011 3:43 pm

Každá mašina jezdí v analogu, :D pokud chceš jezdit digitálně,tak vyjmeš analogovou propojku a místo ní vložíš příslušný dekodér.Dokonce i digitální lokomotivu lze provozovat na analogovém kolejišti,dekodér je z výroby nastaven jak na digitální,tak na analogový provoz.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků