Kuehn-modell 372 ČD

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod vorech » čtv 13 led, 2011 8:46 pm

radekkrupka píše:
Jarda H. píše:David S. (DS modely) má na webu aktuálně článek o BR180 - z německých stránek, odkaz na Davidovy stránky zde : http://www.modelyasport.cz/m_kuehn_BR180.html
Model by měl být k dodání již od poloviny ledna :!:

PS : došlo mi to mailem, ale ne všichni ho dostávají :D

To bude ale ČD, nikoliv ČSD, jak píše kolega. Pokud jsem to správně pochopil...


Nabízelo se pouze provedení DR a ČD. Ono ČSD nemá ani moc cenu, vzhledem k tomu, že v kabátě ČSD jezdila snad jen rok, max. 2.
Spíš bych viděl variantu od Kuehna, že udělá 163, 263, 363, ES 499,1; S 499,2 a E 499,3
epocha V, VI DCC v TT
Uživatelský avatar
vorech
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 24 úno, 2008 6:43 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod radekkrupka » čtv 13 led, 2011 9:08 pm

vorech píše:
radekkrupka píše:
Jarda H. píše:David S. (DS modely) má na webu aktuálně článek o BR180 - z německých stránek, odkaz na Davidovy stránky zde : http://www.modelyasport.cz/m_kuehn_BR180.html
Model by měl být k dodání již od poloviny ledna :!:

PS : došlo mi to mailem, ale ne všichni ho dostávají :D

To bude ale ČD, nikoliv ČSD, jak píše kolega. Pokud jsem to správně pochopil...


Nabízelo se pouze provedení DR a ČD. Ono ČSD nemá ani moc cenu, vzhledem k tomu, že v kabátě ČSD jezdila snad jen rok, max. 2.
Spíš bych viděl variantu od Kuehna, že udělá 163, 263, 363, ES 499,1; S 499,2 a E 499,3

No, něco v tomto smyslu bylo "naznačeno" v tom článku, zveřejněném na stránkách DS... i když velmi mlhavě :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod Hříbek » ned 16 led, 2011 11:16 am

Zajímá mě, co říkáte neustálému odsouvání termínu dodání Bastarda 372 ve variantě ČD. Teď snad až duben 2011?!
Nevím, čím to je, jestli pan Kuehn nestíhá vyrábět, nebo si vzal velké sousto a má těch novinek víc (třeba dodávka kolejiva
se taky už několikrát posunula), anebo se snaží napřed uspokojit dodávky v Německu...
No to s takovou nevím, kdy bude ten jejich Brejlovec, protože jestli Roco už začalo dodávat a MTB avizuje na únor, či březen, tak si Kuehňáci musí pospíšit, aby urvali aspoň část trhu. Je sice pravda, že v česku je hlad po českých modelech, ale o solidnosti firmy mluví kromě kvality výrobků i schopnost dodržovat, alespoň rámcově, termíny...
Já osobně plánuju koupit několik variant Brejlovce, ale jak se říká, kdo dřív přijde... A myslím si, že třeba MTB bude pro
Kuehna dost velká konkurence nejen co se týká ceny, ale i kvality. (Alespoň podle fotek)
No a taky samozřejmě radši podpořím českého výrobce, jelikož jestli se uchytí a překoná počáteční problémy, tak je
větší šance, že by těch českých modelů mohlo být víc.
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod Colonel32 » ned 16 led, 2011 1:47 pm

Hříbek píše:...tak si Kuehňáci musí pospíšit, aby urvali aspoň část trhu.


A pak aby to dopadlo tak mizerně, jako brejlovec od Roca?

Mimochodem, sám vámi opěvovaný v_báňa odpověděl na dotaz, kdy budou modely k dispozici takto:

"Termin - až budu mít dojem že pro výsledek víc udělat nejde :shock:, pár týdnů zbrklosti za ostudu nestojí... Vyjádření k barevným mutacím beru na vědomí, zatím bez komentáře, děkuji."

A já osobně s tímto přístupem plně souhlasím.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod j p » ned 16 led, 2011 3:49 pm

vorech píše:
Nabízelo se pouze provedení DR a ČD. Ono ČSD nemá ani moc cenu, vzhledem k tomu, že v kabátě ČSD jezdila snad jen rok, max. 2.
Spíš bych viděl variantu od Kuehna, že udělá 163, 263, 363, ES 499,1; S 499,2 a E 499,3


Presne naopak! Provedeni CSD ma cenu, protoze tim se vyrazne zvysi pocet potencialnich zakazniku. V kabate CSD jezdila 5 let, z toho prvni rok-dva v modrem a zbytek ve vinovem. Mnozi by koupili obe dve verze.
Na moje kolejiste verze CD nesmi z principialnich duvodu, protoze symbolizuje stat zalozeny na bezpravi a velezrade. Dalsi duvod je ekonomicky - stejne jako u mnoha dalsich modelaru - kdyz uz maji celou radu vozu a lokomotiv v nateru CSD z minulosti, tak je preci nevyhodi a nezacnou nakupovat vsechno znovu od zacatku. Procpak je asi stale zajem o modely v barvach DR?
Je to jako s temi rudymi hvezdami na masinach. Kdyz to bylo aktualni a kdyz na kazde masine musela byt hvezda, tak mi to vadilo. Protoze ta hvezda byla symbolem diktatury. Dnes je to uzavrena kapitola historie a asi proto mi hvezdy na modelech nevadi. Stejne tak vadila lidem bila V-cka na masinach v letech 1939-1945.
Az budu v duchodu a misto CD budou Zeleznice Sjednocene Evropske Islamske Dzamahirie, tak potom mi uz to logo CD vadit nebude.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod mnitka » ned 16 led, 2011 4:15 pm

vorech píše:

Nabízelo se pouze provedení DR a ČD. Ono ČSD nemá ani moc cenu, vzhledem k tomu, že v kabátě ČSD jezdila snad jen rok, max. 2.
Spíš bych viděl variantu od Kuehna, že udělá 163, 263, 363, ES 499,1; S 499,2 a E 499,3

Presne naopak! Provedeni CSD ma cenu, protoze tim se vyrazne zvysi pocet potencialnich zakazniku. V kabate CSD jezdila 5 let, z toho prvni rok-dva v modrem a zbytek ve vinovem. Mnozi by koupili obe dve verze.
Na moje kolejiste verze CD nesmi z principialnich duvodu, protoze symbolizuje stat zalozeny na bezpravi a velezrade. Dalsi duvod je ekonomicky - stejne jako u mnoha dalsich modelaru - kdyz uz maji celou radu vozu a lokomotiv v nateru CSD z minulosti, tak je preci nevyhodi a nezacnou nakupovat vsechno znovu od zacatku. Procpak je asi stale zajem o modely v barvach DR?
Je to jako s temi rudymi hvezdami na masinach. Kdyz to bylo aktualni a kdyz na kazde masine musela byt hvezda, tak mi to vadilo. Protoze ta hvezda byla symbolem diktatury. Dnes je to uzavrena kapitola historie a asi proto mi hvezdy na modelech nevadi. Stejne tak vadila lidem bila V-cka na masinach v letech 1939-1945.
Az budu v duchodu a misto CD budou Zeleznice Sjednocene Evropske Islamske Dzamahirie, tak potom mi uz to logo CD vadit nebude.



Stačí trošku zapátrat
http://www.atlaslokomotiv.net/loko-372.html
tyto lokomotivy hvězdu nikdy neměly, modrý byl pouze omezený čas prototyp po vyrobení dokonce označený jako ES 499.3
Československo se rozděluje 31.12.1992 a tedy i tehdejší ČSD
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod j p » ned 16 led, 2011 6:04 pm

To s hvezdou to nebylo k teto konkretni masine, ale obecne.
Ovsemze tyto lokomotivy hvezdu mely! Ale jen ty z nich, ktere byly vyrobene pred listopadem 1989 (=prototyp). takze pokud bude modra verze, tak ta by mela byt s hvezdou a pokud vinova verze, tak bez hvezdy.
A 5 let mi vyslo spravne od prototypu v roce 1988.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod Hříbek » ned 16 led, 2011 8:00 pm

Colonel32 píše:
Hříbek píše:...tak si Kuehňáci musí pospíšit, aby urvali aspoň část trhu.


A pak aby to dopadlo tak mizerně, jako brejlovec od Roca?

Mimochodem, sám vámi opěvovaný v_báňa odpověděl na dotaz, kdy budou modely k dispozici takto:

"Termin - až budu mít dojem že pro výsledek víc udělat nejde :shock:, pár týdnů zbrklosti za ostudu nestojí... Vyjádření k barevným mutacím beru na vědomí, zatím bez komentáře, děkuji."

A já osobně s tímto přístupem plně souhlasím.


O.K. Taky souhlasím, myslím, že je vpořádku, že výrobce chce na trh dodat perfektní model.
Jen si myslím, že Kuehn už tento model tak často odsouval, že podle této filozofie by už musel být pozlacený.
Tím nechci říct, že nedělají kvalitní modely. Taky něco od Kuehna mám a jsem spokojen.
Jen ten Bastard se jim nějak nedaří.
Roco sice chyby na modelu má (je to o poměru kompromis/cena) a p.Báňa na tom asi bude podobně, ale alespoň jen
neslibují a místo toho něco dělají.
A klidně se vsadím, že počítači nýtů najdou nějakou chybičku i na modelech od Kuehna, i kdyby termíny odsouvali a modely vylepšovali půl století.
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod vorech » ned 16 led, 2011 9:28 pm

j p píše:To s hvezdou to nebylo k teto konkretni masine, ale obecne.
Ovsemze tyto lokomotivy hvezdu mely! Ale jen ty z nich, ktere byly vyrobene pred listopadem 1989 (=prototyp). takze pokud bude modra verze, tak ta by mela byt s hvezdou a pokud vinova verze, tak bez hvezdy.
A 5 let mi vyslo spravne od prototypu v roce 1988.


V klidu, snad jsem neurazil epochu IV :twisted: , Pokud bude, tak si ji kupte!!!
Já čekám na ČD a chci vdět, zda koupit lept a další varianty si dělat sám nebo rovnou přestříkávat Kuehn.
epocha V, VI DCC v TT
Uživatelský avatar
vorech
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 24 úno, 2008 6:43 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod freekey » pon 17 led, 2011 12:25 am

Jaké jsou vlastně rozdíly u 163, 263, 363, ES 499,1; S 499,2 a E 499,3 oprti 362. Tzn. co by se muselo předělat?
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 370
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod George V. » pon 17 led, 2011 5:30 am

freekey píše:Jaké jsou vlastně rozdíly u 163, 263, 363, ES 499,1; S 499,2 a E 499,3 oprti 362. Tzn. co by se muselo předělat?


...163/363 kulatý okna, pak samozřejmě rozdíly v "bižuterii" na střeše a na spodku (má trafo/nemá trafo). A hlavně sundat snímač Indusi z povozku!!! :D .
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod volda » pon 17 led, 2011 6:38 am

George V. píše:
freekey píše:Jaké jsou vlastně rozdíly u 163, 263, 363, ES 499,1; S 499,2 a E 499,3 oprti 362. Tzn. co by se muselo předělat?


...163/363 kulatý okna, pak samozřejmě rozdíly v "bižuterii" na střeše a na spodku (má trafo/nemá trafo). A hlavně sundat snímač Indusi z povozku!!! :D .


Taky jinak udělané žaluzie na boku lokomotivy,jinde umístěná houkačka,klimatizace nad stanovištěm,a možná ještě pár drobností....
Pak jsou rozdíli na střeše kvůli jednomu/dvoum napájecím systémům (163 - 363)

U té 372/371 je skříň nejvíce podobná ř. 263 a řadě 131 (z které tato skříň bastarda vychází)
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod vorech » pon 17 led, 2011 4:57 pm

přesně jak je řečeno, rozdílů je dost. Stačí si vyjet každou řadu z obou stran a je vše vydět na 1. pohled. Pro 363 a 163 se bude muset pořídit lept a předělat Kuehn kastle. Nebo využít nabídky Rubikonu.
epocha V, VI DCC v TT
Uživatelský avatar
vorech
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 24 úno, 2008 6:43 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod Mirek Moc » pát 04 úno, 2011 12:37 pm

Tak na Norimberské veletrhu je finální verze 372 :shock: :shock:
Můžeme začít hodnotit podle fotek než budeme mít model v ruce :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod MOL » pát 04 úno, 2011 1:19 pm

Ha, chyba! Na stanovišti č. 2. má mít žlutou houkačku! No co si to Kühn dovoluje? :twisted:

Mirek Moc: Nebylo by od věci uvést zdroj?
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků