Kuehn-modell 372 ČD

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod radekkrupka » pon 11 říj, 2010 7:48 am

Kdo z vás byl letos osobně v Lipsku - jaký dojem na vás udělal německý bastard od Kuehna? Na fotkách vypadá výborně, ale mám dotaz - to jsou podvozek, žaluzie atd skutečně tak světle šedé nebo je to efekt blesku foťáku? Když to podovnám s "předlohou"... dumám nad tím, jak bude vypadat ten český?

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod JBr » pon 11 říj, 2010 8:01 am

Ty horni zaluzie asi jo - http://www.dleuschner.de/Bilder/lok/BR180_1.jpg nebo http://www.ostlok-foto.de/data/storage/ ... 111583.jpg , spodek takhle pekny asi zadna mit nebude, protoze budou uz pekne zasvinene. Nesedi mi barva pluhu. Obecne je to bohuzel uz u DB rada, ktera je na doziti, takze fotky ciste masiny v tomhle nateru nebudou a nater DB Schenker vypada trochu jinak.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod TTmili » úte 12 říj, 2010 5:57 pm

No vypadá skvěle pokud se bere jako celek. Ale pár detailů by se na něm našlo, řekl bych že s těmi maskami si mohli trochu víc vyhrát, ale zase oproti plochým leptaným je to velký pokrok ale ty špalky zároveň s závěsy náprav.... Taky se mi moc nelíbí ty vyloženě kulatý světlovody na pozičkách, možná nové verze světel to trochu kopíruje ale řekl bych že až moc. A na fotkách co má DS na stránkách z modulů to vypadá že se nějak nechce zvedat sběrač. Ale model jsem v ruce ještě neměl takže to možná jsou jen výmysli foťáků, ale ten sběrač se podle mě neokecá.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod mnitka » stř 13 říj, 2010 3:17 am

Něco pro upřesnění...
Seriové lokomotivy řady 180 byly během roku 1991 dodány tehdejším Deutsche Reichsbahn jako řada 230. od 1.1.1992 byly přeznačovány ny řadu 180 (jednotný systém DR a DB), po spojení železničních podniků 1.1.1994 v Německu (DR+DB=DB AG) na čelech a u dveří na stanoviště červené logo DB.
Tedy, model na obrázku odpovídá stroji z let 1992-1994.
Pluhy lokomotiv v DR nátěru byly v barvě karoserie, a pojezd byl skutečně po dodání světle šedý, později po opravách byl stříkán na hnědo. Lze předpokládat, že stroje nesoucí dosud DR nátěr mají pod SCHMUTZEM na pojezdu hnědou barvu. Lokomotivy ČSD měly pojezd v barvě šedohnědá ekvivalent RAL 7002. Další verze DB měly pojezd černý včetně pluhu.
Pro někoho možná detailem jsou nárazníky. Lokomotivy DR z výroby měly nárazníky jednostranně zkosené, následná skorá výměna přinesla nárazníky s kulatými talíři (ty by model měl mít), následně až nárazníky hranaté. Podotýkám, že s kulatými nárazníky bylo možno lokomotivy zahlédnout ještě kolem roku 2000.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod radekkrupka » pon 18 říj, 2010 6:11 am

Na kanálu trainmaniaka je pěkné video německé verze. Vcelku lákavá prezentace :)

http://www.youtube.com/watch?v=UTmlIRAuHFs

Další detailní fotky modelu na modelyasport.cz
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod jakubklouda » pon 18 říj, 2010 2:38 pm

Tak tohle je parada...Vypada moc dobre... Skoda, ze se bude cervena verze... :-( Modro-zlute bych asi neodolal :-)
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod TTmili » pon 18 říj, 2010 2:42 pm

Jako modrožlutá jezdila tuším jen ES499.2001 a to jen velice krátkou dobu (pokud se nepletu tak krátce po přeznačení na 372.001 byla oděná do červeno-žluté kombinace) ale možná se pletu. Někde to tu na fóru bylo řešeno jaká a jak dlouhou tak vypadala.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod jakubklouda » pon 18 říj, 2010 9:19 pm

TTmili píše:Jako modrožlutá jezdila tuším jen ES499.2001 a to jen velice krátkou dobu (pokud se nepletu tak krátce po přeznačení na 372.001 byla oděná do červeno-žluté kombinace) ale možná se pletu. Někde to tu na fóru bylo řešeno jaká a jak dlouhou tak vypadala.


Netusim, ale u nas jezdi pres zeleznicni most jen modro zlute, tohle barevne prvedeni jsem kolem smíchova snad jeste nevidel
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod nadkachna » úte 19 říj, 2010 6:50 am

jakubklouda píše:Netusim, ale u nas jezdi pres zeleznicni most jen modro zlute, tohle barevne prvedeni jsem kolem smíchova snad jeste nevidel


To bude tím, že na Smíchově jezdí úplně jiné lokomotivy řad 362, 363 a kromě jiných napájecích systémů jsou odlišné i vizuálně :wink:
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod jakubklouda » úte 19 říj, 2010 3:59 pm

nadkachna píše:
jakubklouda píše:Netusim, ale u nas jezdi pres zeleznicni most jen modro zlute, tohle barevne prvedeni jsem kolem smíchova snad jeste nevidel


To bude tím, že na Smíchově jezdí úplně jiné lokomotivy řad 362, 363 a kromě jiných napájecích systémů jsou odlišné i vizuálně :wink:


Tak to bude ono... :-) jsou si preci jen dost podobne :-) Nikdy jsem ji z blizka nestudoval... Jelikoz provoz elektrik na kolejisti neplanuji a libi se mi mnohem vice motorova a parni trakce. Tak jsem zase o neco chytrejsi :-D
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod radekkrupka » úte 19 říj, 2010 4:04 pm

jakubklouda píše:
nadkachna píše:
jakubklouda píše:Netusim, ale u nas jezdi pres zeleznicni most jen modro zlute, tohle barevne prvedeni jsem kolem smíchova snad jeste nevidel


To bude tím, že na Smíchově jezdí úplně jiné lokomotivy řad 362, 363 a kromě jiných napájecích systémů jsou odlišné i vizuálně :wink:


Tak to bude ono... :-) jsou si preci jen dost podobne :-) Nikdy jsem ji z blizka nestudoval... Jelikoz provoz elektrik na kolejisti neplanuji a libi se mi mnohem vice motorova a parni trakce. Tak jsem zase o neco chytrejsi :-D

Já jsem na tom podobně, ale když už česká elektrika z fabriky je, objednal jsem ji. Přece jenom Kuehn mě svýma Bmto velmi potěšil - jsou luxusní. A od bastarda očekávám totéž.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod vorech » úte 19 říj, 2010 8:48 pm

Nebyla nahodou prezentovana uz v preznaceni DB? Ja jen, ze ji ted prezentuji v DR.
epocha V, VI DCC v TT
Uživatelský avatar
vorech
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 24 úno, 2008 6:43 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Kuehn-modell 372 ČD - termín

Příspěvekod Mirek Moc » ned 24 říj, 2010 5:22 pm

Aktuální informace ze stránek Kuehn je, že termín dodání na trh zní : DECEMBER 2010. Je to včetně Y vozů ČD. Kdyby to tak stihli pod stromeček , aby měl Ježíšek co přinést :D .

http://www.kuehn-modell.de/neuigkeiten_termine.html
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod JBr » ned 24 říj, 2010 5:37 pm

Mirku, tohle info tam viselo uz pred Leunou na zacatku zari. Posun na leden byl az potom.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Kuehn-modell 372 ČD

Příspěvekod Mirek Moc » ned 24 říj, 2010 5:48 pm

Tak to je škoda :(
Já jsem dokonce slyšel o posunu na únor 2011, ale myslel jsem , že nastala změna.
Přesto díky za informaci.
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: StandaR a 22 návštevníků