555.1 od Tillig -podzimní novinka 2009

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod Lubomír Dudek » stř 11 lis, 2009 9:47 pm

Kdo chce na malym poloměru provozovat "dlouhou páru" , ať zvolí malletku 4/4 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod Lubomír Dudek » stř 18 lis, 2009 5:13 pm

Jen tak pro zajímavost.
Zkoušel někdo postavit něco podobného v TT?
http://inzerce.modelbazar.cz/p/257369_1256143324.jpg
Dělal sem si z toho srandu,ale jak by se choval takovej stroj na poloměrech a poměrech plechového kolejiva?
Zajímal se o to někdo?
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod Donatelli » čtv 19 lis, 2009 12:31 am

No nějak mlhavě si pamatuju, že pan Chmelík ( možná jsem to jméno zkomolil či překroutil za což se omlouvám ) z Hradce Králové z klubu ŽM postavil loko ř. 623. Je sice o něco kratší, ale koncepce přibližně podobná. Pokud vím použil 2x BR 81/92. Ten by asi mohl fundovaně povědět víc.
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Příspěvekod Jamamoto22 » sob 05 pro, 2009 6:30 am

No vida, u Tilliga je už na skladě :D
Jamamoto
Uživatelský avatar
Jamamoto22
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon 03 srp, 2009 1:24 pm

Příspěvekod Mirek Moc » sob 05 pro, 2009 8:44 am

.. a tady je její první fotka. Už se těším na ježíska.... :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod MOL » sob 05 pro, 2009 11:44 am

A není to s tou fotkou zase bota?
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Příspěvekod Mirek Moc » sob 05 pro, 2009 1:06 pm

MOL píše:A není to s tou fotkou zase bota?


Jak to myslíš ? :shock:
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod MOL » sob 05 pro, 2009 5:42 pm

Jestli ti není H0...
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Příspěvekod Mirek Moc » sob 05 pro, 2009 6:34 pm

.. tak snad tě přesvědčí druhá fotka ze zadu . Viditelné spřáhlo Tillig a v pozadí Sergej od ROCO.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod MOL » sob 05 pro, 2009 7:34 pm

To je dobře že jsem se mýlil :lol: Nikde jsem ji ještě neviděl a okolí se mi zdálo na TT moc detailní... Omlouvám se za pochybovačnost :D
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Příspěvekod radekkrupka » čtv 10 pro, 2009 2:01 pm

555.1 je na stránkách Tilligu jako lieferbar! Žeby to bylo pod stromeček? U mně asi ano :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod radekkrupka » pon 28 pro, 2009 8:56 am

Tak jsem se stal čerstvým majitelem němky - první dojmy:

Veksrze pozitivní, pojezd výborný, tichý, plynulý, R310 projíždí jako nic. Detaily hezké...

Co mě zarazilo:

- spojování tendru s lokomotivou je složité, vodivý trn mi jde zasunout jen s použitím velmi hrubého násilí, což ve mě vyvozuje dojem, že jednou něco ulomím.... do krabičky se totiž dá model uložit jenom rozložený. Čili radši nerozpojovat a ukládat jinak...

- nevím proč, ale při jednom ježdění mi při jízdě vpřed šmajdala a vydávala hlasitý klepavý zvuk. Když jsem pátral po příčině zjistil jsem, že levé kolo třetí "hnané" (zkrátka třetí velké kolo lokomotivy) nápravy při každé otáčce se v jisté poloze nadzvedne o cca 1 mm a zase dosedne zpět na kolejnici. Z toho plynul klepavý zvuk a vrtění lokomotivy. Nevím čím to bylo, rozvody se zdály v pořádku i když v rozvodech jsem viděl jedinou možnou příčinu... pak aniž bych cokoliv viditelně opravil to přestalo...

Jinak jsou mé dojmy výborné. A na trainmanii jsou pěkné fotky z provozu.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Lubomír Dudek » pon 28 pro, 2009 10:41 am

Gratuluju Radku.
S tím vodivým trnem máš pravdu a když už to jde spojit,rozpojování je věc.trn se začne kroutit a já trnout,kdy povolí něco jiného.Ten pojezd je potřeba pořádně prohlédnout a dát pozor na otřepky jak na ojnicích rozvodu,tak na brzdových špalících,aby měly bezproblémový příčný chod.Taky se mi stalo,že když sem měl mírně znečištěný obandážovaný kolečka tendru,žačala hned drhnout o brzdový špalky,který sou až příliš blízko koleček a vydávaly šílenej zvuk.
Nebudu dál chytrej,jsou to pochopitelný věci.Osobně se mi velice líbí mezara lokomotivy a tendru a taky,že už u týhle mašiny tillig pochopil,jak jsou důležité díly separátně dosazené na model,namísto vylisovanin jako u BR 01.Ještě jednou gratuluju a přeju jen ty nejlepší zážitky. :wink:
Jo a někdy se ukaž v Žatci až půjdem s Jardou H na jedničku,víc hlav víc ví... :lol:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod radekkrupka » pon 28 pro, 2009 10:56 am

Mezera mezi loko a tendrem je určitě plus - střecha kabiny prakticky doléhá nad tendr... a přitom v oblouku to nevadí... dobře vyřešeno!
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod myrha » pon 11 led, 2010 1:21 pm

Ahoj, tak i já jsem si nadělil na Vánoce páru 555.1. Jenže již po nemnoha modelových kilometrech se mi u ní vyskytly problémy s plynulostí jízdy. :( Začalo to v okamžiku, kdy jsem začal jezdit "vzad" - lokomotiva v tomto směru šíleně při jízdě cuká, jízda samotného tendru je stejná (nejde tedy asi o problém se samotnou lokomotivou). Navíc se tyto problémy vyskytly v menší míře i při jízdě přímým směrem (a nebo jsem si jich ze začátku nevšiml). Pravdou je, že již první jízda nebyla tak tichá jak jsem si představoval. Chtěl jsem se zeptat jestli se náhodou s podobným problémem nesetkal, večer se zkusím podívat na vnitřnosti tendru ale budu rád za každý podnět. Jen doufám, že naleznu podobný problém jako u Sergeje od Roca, nerad bych se s mašinkou loučil :cry: Pravda je ale, že takto je model neprovozovatelný.. :( Předem díky!
myrha
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte 05 led, 2010 9:53 am
Bydliště: Frenštát p. R./Brno

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků