555.1 od Tillig -podzimní novinka 2009

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

555.1 od Tillig -podzimní novinka 2009

Příspěvekod Mirek Moc » pát 04 zář, 2009 12:00 pm

Tak nás Tillig trochu překvapil . Co říkáte na jeho podzimní novinku ? "Jde o lokomotivu 555.116, která u nás dosloužila a nebyla prodána v 60-tých letech k BDŽ. Tedy její provoz může být až do roku cca 70" = informace od Davida Strupa, který prováděl specifikaci zadání u Tilliga.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod radekkrupka » pát 04 zář, 2009 12:52 pm

Teda ta kastle vypadá docela detailně.... nevím, co přesně znamená popisek "fotomontage" :lol:

Jinak mezi novinkama jsou další věci - Tillig se mimo jiné vrací s hektorem v modrém provedení... s popiskem Formneuheit.... že by to vycházelo z připravovaného hektora od MBM?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod TTmili » pát 04 zář, 2009 1:09 pm

No řek bych že to fotomontage bude asi znamenat že eště není ani prototyp. Ten obrázek sám o sobě vypadá že je ta mašina složená minimálně že tří jiných (tendr, podvozky, hvězda) tak aby nastínili jak bude vypadat. No musím ale uznat že Tillig začíná taky překvapovat, podobně jako Roco.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ondras » pát 04 zář, 2009 1:39 pm

No já si myslím,že slovíčko Fotomontage znamená zde to pozadí :oops: .Ale každý se může splést.
Jinak na stránkách výrobce je to bez toho již zmiňovaného pozadí :
Obrázek
Zde už napsáno Fotomontage není :wink:
:arrow: http://www.tillig.com/cgi-bin/tillig.pl ... tml&suche=
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mirek Moc » pát 04 zář, 2009 2:33 pm

555.1 vychází z BR50 a hlavními rozdíly je černý rám a černé podvozky na tendru. Jinak je to BR50 s popisy a tabulkami ČSD. Tomu myslím říká Tillig fotomontaž. Jinak výroba je plánovaná na 4Q 2009.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod TTmili » pát 04 zář, 2009 2:39 pm

Taky bych řek, neboť je vidět že rám i podvozky tendru jsou tmavší než zbytek. Stejně tak mi oproti modelu nesedí ani tabulky s hvězdou, působí jak by je tam někdo dočmáral v malování :lol: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TTBlecha » čtv 05 lis, 2009 8:47 pm

Má někdo zkušenost s jízdními kvalitami tohoto typu lokomotivy (motor je v tendru?) jak jezdí v menších oblucíchh-na hraně 310 mm a přes výhybky - hlavně EW1. Pokud někdo můžete dát reference budu rád,abych věděl jestli o tomto modelu vůbec uvažovat.
TTBlecha
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 17 dub, 2009 4:32 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Mirek Moc » pát 06 lis, 2009 6:17 am

pro TT Blecha:
jízdní vlastnosti by měli být ještě lepší než u 555.0 , neboť pohon v tendru bude mít obandážovaná 2 dvojkolí !! ( v porovnání s 555.0 která má obandážováno jenom jedno dvojkolí). Průjezd v obloucích R310 a přes EW1 je také bez problémů - opět zkušenost z 555.0 ( pojezd lokomotivy je totožný) - má vypružená jednotlivá dvojkolí na lokomotivě - viz foto ze serveru na TT model , kde je také recenze celé 555.0.
Osobně ji již netrpělivě očekávám. Doufám že se ke mě dostane koncem tohoto měsíce nebo začátkem prosince - ježíšek čeká :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Jarda H. » pát 06 lis, 2009 10:55 am

To TTBlecha : připojím se k Mirkovi - měl jsem nedůvěru k tomuto systému = pohon v tendru a ten vlastně tlačí lokomotivu před sebou :wink: ! Mám u sebe němku BR50 (tedy jako by naší 555.1 neklame-li mne paměť) zapůjčenou od Luboše D. v rámci naší zápůjčky lokomotiv a jsem mile překvapen.
Lokomotiva je vcelku těžká, tendr ji nevyhazuje při "tlačení" před sebou, oblouky R310 projíždí bez problémů, jezdí mi (pulsní analog) v pohodě od malého napětí, dokáže jezdit pomalu, ... myslím, že neuděláš krok vedle :lol: , když ji koupíš !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod TTmili » pát 06 lis, 2009 2:49 pm

Může někdo z vás co máte buď tu BR50 nebo naší němku nějak zjistit co je schopná maximálně projet? Vím totiž že vždy když se něco konstruuje tak se nechávají nějaké vůle, a vždy je to nějak předimenzované. Tudíš by to třeba mohlo projet i oblouky R280mm a menší, při dobrý vůli (viz např. německý "delfíni" myslím od Krese, někdo s nimi tuším jezdí i na U-profilu, myslím že kolega J. Sládek, a pokud vím tak na stránkách psal že projíždí dobře, jen v některých protiobloucích kvůli kinematikám vypadává).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

oblouk 280

Příspěvekod mben » pát 06 lis, 2009 7:00 pm

Zdravím,
já Němku do tohodle oblouku "zlomil" a táhla ještě za sebou asi 8 vozů Zt.
Michal
mben
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 25 kvě, 2008 7:19 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod Jirka1 » pát 06 lis, 2009 7:32 pm

mben píše:Zdravím,
já Němku do tohodle oblouku "zlomil" a táhla ještě za sebou asi 8 vozů Zt.
Michal

Takže oblouky o poloměru 286 mm (plechové kolejivo) 555 zvládnou v pohodě? Je to tak? Přemýšlím o nich, ale chci mít jistotu... :D

TTmili píše:...(viz např. německý "delfíni" myslím od Krese, někdo s nimi tuším jezdí i na U-profilu, myslím že kolega J. Sládek, a pokud vím tak na stránkách psal že projíždí dobře, jen v některých protiobloucích kvůli kinematikám vypadává).

To je pravda, psal jsem to. A taky jsem popisoval, jak jsem ty kinematiky upravoval, aby to projelo. :D
Delfín mi přes "Skalici" jezdí velice dobře. 8)
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod mben » pát 06 lis, 2009 7:58 pm

ano, je to plechové kolejivo, jen v protisměrném oblouku byl problém s předním běhounem
mben
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 25 kvě, 2008 7:19 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod Jirka1 » pát 06 lis, 2009 8:05 pm

mben píše:ano, je to plechové kolejivo, jen v protisměrném oblouku byl problém s předním běhounem

Díky moc za odpověď.
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod TTmili » ned 08 lis, 2009 4:51 pm

No tak to je supr, protože upravit (zvětšit) tu kinematiku kde je uložen ten běhou není takový problém, horší by bylo kdyby se nevešla kvůli spřaženým nápravá. Jinak kdyby byl v okolí Jihlavy někdo kdo by byl ochoten jí zapůjčit, abych vyzkoušel jestli by projela i tu "šikanu" v tunelu která místy jde až na R267mm byl bych velice rád. Měl jsem dost velký problémy tam napasovat BR56 a Bpjo. Ty tam mrchy vždycky vypadli takže se mi nechce vyhazovat zhruba těch 5000 a pak zjistit že to neprojede, víc už totiž ten oblouk protáhnout nejde... :cry:
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků