555.1 od Tillig -podzimní novinka 2009

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod nalini » úte 26 led, 2010 9:46 pm

To: Pája
NIC, prostě "Smolíček Pacholíček", to se občas stává, motor 555 určitě nemá větší proudové zatížení, než ostatní TT modely, na které je dekodér Küehn stavěný. Takže reklamovat, optimálně hned vrátit peníze a investovat "do kvality". Lenz mini je v této kategorii nepřekonatelný a absolutně bezproblémový :). Pokud by jsi si chtěl i "zapufat" v pohodě dostaneš do tendru i ESU Loksound Micro. Repro (kulaté) musí na stanoviště, to dá rozum, jinam se nevejde :D, ale zážitek je nepopsatelný. Mluvím o tom, co mám doma, takže žádné JPP :D.
Tak hodně zdaru!
nalini
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 10 led, 2010 9:45 am

Příspěvekod vape777 » úte 26 led, 2010 9:53 pm

nalini píše:To: nalini
Pokud by jsi si chtěl i "zapufat" v pohodě dostaneš do tendru i ESU Loksound Micro. Repro (kulaté) musí na stanoviště, to dá rozum, jinam se nevejde :D, ale zážitek je nepopsatelný. Mluvím o tom, co mám doma, takže žádné JPP :D.

Bolo by možné zverejniť foto so zabudovaným dekóderom, prípadne popísať potrebné úpravy pre ESU Loksound Mikro v 555?
vape777
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob 19 led, 2008 6:54 pm
Bydliště: Poprad

Příspěvekod pepe » stř 27 led, 2010 7:19 pm

Ahojte.Chcem sa spýtať:zvuk mojej555.1 je dopredu hlasnejší ako dozadu/počuť viac ozubené koliečka/ a to aj na samotnom tendri a aj s lokomotívou.Predtým som skúšal kamarátovu 555.1 a bolo to to isté.Máte ešte niekto s tým skúsenosť?

to:nalini ESU LokSound V3.5 má oválne repro 16*25mm.Vymenil si ho za kruhový aby vošiel do kabíny?zaujíma ma aký typ si použil aby sa zmestil.
pepe
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 16 dub, 2009 3:38 pm
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod nalini » stř 27 led, 2010 9:12 pm

Ahojte, ještě pokud jde o ten "hlasitý projev" nové mašiny, každý výrobce doporučuje model "zaběhnout", tedy projet 20 - 30 minut poloviční rychlostí oběma směry. Sednou si převody a srovnají se výrobní tolerance. Model by se měl i podstatně ztišit. Pokud problém přetrvává, doporučuji reklamovat. Za své peníze si každý zaslouží pouze takový výrobek, se kterým bude 100% spokojen :).
Ještě k tomu ozvučení, nejsem žádný fotodokumentarista :D, ale tady je to opravdu jednoduché. Jediný "brutálnější" zásah je provrtání malého otvoru do předního čela tendru (nad DCC rozhraní), kterým se protáhnou dva vodiče k reproduktoru. Do tendru se bez problémů vejde tento dekodér
http://www.modely.biz/modelova-zeleznic ... und-micro/
Pouze je potřeba zkrátit nebo trpělivě poskládat (já jsem zkracoval :D) poměrně dlouhý svazek vodičů mezi dekodérem a konektorem tak, aby nedocházelo ke kontaktu se setrvačníkem. Dodávaný obdélníkový reproduktor se samozřejmě na stanoviště strojvedoucího nevejde, je potřeba použít tento, ale bez plastové ozvučnice.
http://www.modely.biz/p1426-reproduktor ... mm-100ohm/
Tu nám ale poměrně úspěšně "supluje" samotná "budka". Fixuji ho vždy pouze na oboustrannou lepící pásku, vše je pak lehce rozebiratelné :D. Ještě doporučuji před vložením natřít boky reproduktoru a přívodní vodiče k dekodéru černou barvou. Nejsou pak skoro vidět. Toto není opravdu žádná "vysoká modelářská" takže přeji hodně zdaru :D.
nalini
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 10 led, 2010 9:45 am

Příspěvekod Jirka1 » úte 23 bře, 2010 6:45 am

Recenzi na 555.1 od Tilliga najdete na stránce:
http://kolejiste.jbchocen.cz/index.php? ... &Itemid=82
nebo na:
http://www.trainmania.info/
v sekci články.
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

555.1 CSD problem pri cuvani

Příspěvekod pantany » úte 20 dub, 2010 7:38 am

mam problem s masinkou 555.1 tillig. samotny tender pri jazde v pred ci vzad ide v pohode, ibaze nesvieti (to ma netrapi) horsie a tu je problem sakra velky je ked na tender nacuknem masinku, teda loko. pri jazde do predu ide pekne ticho, plynule svieti. problem nastava pri cuvani. pri pomalej jazde vsak zacne loko ako keby klepat a pravidelne sa v jednom bode naklanat do jednej strany cca 1 mm az zostane loko mierne vychylena kolieska sa prestanu tocit, potom uz len tender taha celu loko so zaseknutymi kolieskami. pri rychlejsej jazde sa sice kolieska nezaseknu ale klepanie neprestava. to kolisanie masinky sa podoba ako ked mate osmicku na biku a pravidelne vas to hadze do jednej strany. stretol sa niekto s tymto problemom?
pantany
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 25 úno, 2010 12:00 pm

Příspěvekod Lubomír Dudek » úte 20 dub, 2010 8:25 am

Nechci být zbytečně inženýr,ale zkontroluj jestli ojnice a rozvody nemaj nějaké otřepky a jesli se ti nesekaj pohyblivé brzdové špalky.Možná i sběrný plíšek o něco zachytává.
Držim palec,ať to rozchodíš,lokomotiva je to jářku krásná a dobře i jezdí
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod radekkrupka » úte 20 dub, 2010 8:57 am

Stalo se mi něco podobného, ale při jízdě vpřed. Dozadu jela dobře a dopředu mi při každé otáčce nadkakovalo jedno kolo lokomotivy... Nevím čím to bylo, ale odpojil jsem loko od tendru, zkusmu s ní pojezdil postrkem ruky tam a zpět a pak to přestalo. Možná byly nějak zaseknuté rozvody, nebo byla nějaká klika ve špatné poloze, nevím...

zkus to
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: 555.1 od Tillig -podzimní novinka 2009

Příspěvekod Jirka1 » sob 17 bře, 2012 12:03 am

V recenzi na 555.1 od Tilliga jsem na konci v poznámce ještě dodatečně doplnil odkaz na text popisující rozborku tendru této loko. Třeba se to někomu bude hodit. :wink:
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: 555.1 od Tillig -podzimní novinka 2009

Příspěvekod pepiknemecek » pon 26 bře, 2012 6:33 pm

Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: 555.1 od Tillig -podzimní novinka 2009

Příspěvekod Odo » pon 26 bře, 2012 7:19 pm

Vlak bude opožděn z důvodu ztráty lopatky na uhlí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dá se to někde stáhnout jako zvukový soubor :?:
TT / DCC / ČSD / ep. IV
csd.rajce.net / stavím si kolejiště pro radost, nejsem modelář (ani elektrikář)...
Odo
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte 31 kvě, 2011 1:13 pm
Bydliště: Praha

Re: 555.1 od Tillig -podzimní novinka 2009

Příspěvekod Bedlisch » pon 26 bře, 2012 8:27 pm

Když pominu ty excesy s lopatkou na uhlí, tak jsem se chtěl zeptat, zda-li je to finální verze zvuků.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: 555.1 od Tillig -podzimní novinka 2009

Příspěvekod Bedlisch » úte 27 bře, 2012 6:21 am

Odo píše:Vlak bude opožděn z důvodu ztráty lopatky na uhlí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dá se to někde stáhnout jako zvukový soubor :?:

Na stránkách Mikrovoxu, sekce ke stažení: http://www.mikrovox.cz/
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: 555.1 od Tillig -podzimní novinka 2009

Příspěvekod brcky » pát 06 led, 2017 10:03 am

Neodolal jsem výhodné nabídce a pořídil si také jeden kousek 555.1 do sbírky. Překvapilo mě cvakání a sekání kol lokomotivy v obloucích, které jsem vyřešil mírným zbroušením čepů ojnic prvních dvou kol, a také vyskakování běhounu na výhybkách. Používám kolejivo Kuehn. Četl jsem recenzi na Trainmania , kde je popisován stejný problém u plechových výhybek BTTB, nevím ale, zda navrhovaná úprava vyřeší i můj případ. Měl někdo stejný problém?

Odkaz na původní recenzi: http://trainmania.info/clanky/parni_lok ... 55_csd.pdf
brcky
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 04 bře, 2014 12:48 pm

Re: 555.1 od Tillig -podzimní novinka 2009

Příspěvekod j p » pát 06 led, 2017 11:00 am

Behounu by take pomohlo zavazi. Prilis lehky behoun vysplha ven na srdcovce, zejmena u vyhybek tramvajovych polomeru. To je vseobecny problem, nejen u teto masiny a nejen v teto velikosti.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků