BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod vorisekml » čtv 16 črc, 2009 10:06 pm

Všichni kritizují ten pluh. Jestli je to řešeno stejně jako v H0 tak ten pluh s "dírou" půjde vysadit a v doplňcích bude plnohodnotný pluh. ROCO má určitě v zásobě formu na to správné čelo s chromovým madlem pod čel. okny. Tak jak je tomu v H0. Praxe u ROCO je, že úspěšné H0 "ost" modely zmenšují do TT - třeba se dočkáte i brejlovce. H0 forma je hotová, stačí zmenšit. Ale hlavně musí být poptávka!!! Všeobecně klišé zní -"TT smrdí korunou". To jsem zvědav jakou bouři nevole způsobím......Ale to je všeobecný názor na TTčkáře určitě jsou tací co oželí peníz a podpoří odbyt sergejů a jiných dražších, dokonalejších modelů a tím i jejich produkci. Teď musí TTčkáři tlačit na ROCO aby udělalo i "správnou" verzi ČSD a né se hned shánět po předělávacích setech.
Jinak je ten "DR"sergej stejnej jako H0 tzn. super. Zase jste o kousek blíž, bude to stačit? Co myslíte TTčkáři ?
Můj názor je že si Tillig může toho svého strčit kamsi. Nebo jít s cenou dolů. Tak jako když vylezlo Roco se svým sergejem v H0 se to stalo Gutzoldům. A to ten nový Gutzold docela slušně jezdí.
Naposledy upravil vorisekml dne čtv 16 črc, 2009 10:27 pm, celkově upraveno 1
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod TTmili » čtv 16 črc, 2009 10:21 pm

No tak na to chromový madlo jsem pozapoměl ale taky to patří mezi ty detaily. Jinak já musím říct že jelikož ještě sergeje nemám tak dám radši o tu pětistovku víc a budu mít doma plnohodnotný model (sice německý) s náhonem na všech 6 náprav. Ale co mě nejvíc překvapilo že verze bez zvuku se už prodává (nebo spíš vyrábí) a přitom o tom dalo ROCO vědět až teď, narozdíl od parních lokomotiv BR44 které jsou už slibovány 2 roky a nebo třeba ty nový otevřený vozy který se maj začít dělat až příští rok ale už byli loni v podzimních novinkách.

Trošinku uhnu od tématu, když už sem tady zmínil v předchozím příspěvku ragulina a jeho nepřesnosti tak bych potřeboval vědět co bylo na střeše na tý vyvýšenině hned za prvním stanovištěm hned na začátku střechy (modernizovaný německý stroje tam mají tuším klimatizaci). Mám tam prozatím volno, nedal jsem tam ty větráky ani nic z původního ROCO modelu ale nějak se mi to nezdá.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jarda H. » pát 17 črc, 2009 10:54 am

Pro ilustraci jsem si dovolil zkopírovat porovnávací foto Tillig v. ROCO z K-reportu (autorem obrázku je uživatel Nexus) :
http://jerry62.rajce.idnes.cz/Planky/#Tillig-v-ROCO.jpg
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod MOL » pát 17 črc, 2009 4:09 pm

Všichni o něm o remcáte a jak by řekl klasik: "kdo z vás (ho) má", já již hodinu a jsem s ním nadmíru spokojen.
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Příspěvekod vlastimil vašíček » pát 17 črc, 2009 4:17 pm

nevím co pořád všichni reptají. vypadá náhodou super
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Lokomotor » pát 17 črc, 2009 4:33 pm

Tak to je neuveriteľné táto novinka od Roco na Slovensku už v predaji !
Viac na www.eurotrainz.eu
Lokomotor
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 27 čer, 2009 6:38 am

Příspěvekod TTmili » pát 17 črc, 2009 5:08 pm

MOL píše:Všichni o něm o remcáte a jak by řekl klasik: "kdo z vás (ho) má", já již hodinu a jsem s ním nadmíru spokojen.


Nebyli by nějaký fotečky. Třeba i v porovnání s Tilligovic sergejem. Hlavně pokud by šlo tak oblast střechy u tlumiče a ventilátoru jinak ale samozřejmě i zbytek modelu. A chci se zeptat jestli je moje podezření pravdivý. Podle fotek to vypadá že tlumič má trochu jinou barvu (možná plast) než střecha a zároveň je tam jakoby škvírka. Není náhodou vycvakávací, protože pokud jo tak by to mohlo znamenat že Roco v budoucnu počítá i s modeli se staršími tlumiči (ty malý) a možná i s verzí bez tlumiče.
Jinak já neremcám, naopak jsem rád, pouze jsem poukazoval na rozdíly mezi naším a německým. Ale i tak jak už jsem psal tak radši německý plnohodnotný model než tu Tilligovu "hračku".
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Hekttor » pát 17 črc, 2009 6:02 pm

Já bych to taky podle obrázku viděl tak, že hrb je odnímatelný, což bude umožňovat jak instalaci toho správného ČSD tlumiče výfuku buď přímo od ROCO, nebo od malovýrobce, stejně jako to usnadní přestavbu na verzi bez tlumiče.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Hekttor » pát 17 črc, 2009 6:03 pm

MOL píše:Všichni o něm o remcáte a jak by řekl klasik: "kdo z vás (ho) má", já již hodinu a jsem s ním nadmíru spokojen.

V tom případě, můžete prosím napsat, zda má poháněné všechny nápravy?
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod vlastimil vašíček » pát 17 črc, 2009 6:07 pm

no myslím že to už napsalo roco v letáku

6 hnacích + 2 s bandáží
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Hekttor » pát 17 črc, 2009 6:18 pm

Tak to je skvělé :-)
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod vlastimil vašíček » pát 17 črc, 2009 6:19 pm

no hlavně že to není ten jejich očesaný ragulin
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod TTmili » pát 17 črc, 2009 6:29 pm

Jak očesaný ragulin, já jsem s nim spokojený. Ale nedalo mi to a musel sem zatmelit ty okna, ještě mi chybí dodělat prolisy a lak a může zas jezdit. Akorát teda jestli někdo nevíte co bylo na tím prvním stanovištěm.

Jo a co se týče Sergeje tak pravděpodobně asi nepude použít na jiný něž stroje od 500 nahoru (tj. poslední sérii) kvůli půlenýmu nasávání chladícího vzduchu. Ty předchozí série to měli na třetiny tak jak to je u Tilligovýho modelu, takže o verzi bez tlumiče bych zatím nemluvi. :(
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod vlastimil vašíček » pát 17 črc, 2009 6:32 pm

očesaného ragulina myslím toho co má hnací jenom 4 nápravy místo 6ti
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod TTmili » pát 17 črc, 2009 6:50 pm

Jo takhle. No je to smůla že to tak Roco udělalo, každopádně ty 3 zubatý kolečka si myslím že tam není problém dodat. Je ale zajímavý že je o 30 euro dražší než ten co má hnaný všechny :lol: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků