BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod TTmili » sob 24 dub, 2010 6:21 pm

No já jsem Sergeje v listopadu když jsem si ho přinesl okamžitě projel podle návodu, 30 minut tam a 30 zpět. Možná chyba byla že jsem ho projel na digitálu. Měl jsem pocit že jsem vybral dobrý kus ale problémy se dostavili nedlouho potom. Tak jsem ho projel znovu ale ještě o 15 déle oproti návodu a hned potom jsem ho vyčistil, včetně uhlíků a toho sajrajtu na DPS. Od tý doby už je naprosto všechno vpořádku.
Co se týče LEDek tak u první série (T679.1006) jsou použity teplé bílé. Buď to změnily a nebo je to nějaká výrobní "vada".
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod George V. » ned 25 dub, 2010 5:08 am

TTmili píše:Co se týče LEDek tak u první série (T679.1006) jsou použity teplé bílé. Buď to změnily a nebo je to nějaká výrobní "vada".


...možná jsem se asi nepřesně vyjádřil. LED jsou zřejmě použity stejné, leč existují i s teplejším tónem, které lépe imitují světlo žárovek (Roco je běžně používá do svých mašin v HO - brejlovec, BR221, BR110). Osvětlení sergeje mi přijde nepřirozeně bílé...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Tomáš » ned 25 dub, 2010 7:33 am

George V. píše:Ragulin ČSD od Roco nebyl v už ani v katalogu z r. 2007/2008...


Hm :( to znamená,že už mám tedy definitivní smůlu?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod George V. » ned 25 dub, 2010 7:51 am

...jedině Aukro, a nebo zkusit počkat. Roco občas (aspoň v HO) udělá reedici. Ale tak za 10 let... :)

Zkuste se jako TT komunita domluvit a začněte Roco bombardovat E-maily, že byste rádi Ragulina. Třeba se ledy pohnou... Vždyť je krize a každý potřebuje vydělat...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod radekkrupka » ned 25 dub, 2010 8:03 am

Já bych třeba chtěl od Roco ty plošiňáky ČSD... dokonce jsem jim napsal jestli zase budou. Dostal jsem velmi přátelský email ale nevypadalo to, že bych je přesvědčil.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Tomáš » ned 25 dub, 2010 8:29 am

"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod martin tichý » ned 25 dub, 2010 10:28 am

Tomáši z Brna!, nevim, o jaký smůle to pořád řečníš...včera jsem byl na pražské burze a ROCO sergej je tam poměrně běžně k mání, jak v té první verzi, tak v té druhé, mají ho i v Černé růži,..kdybys ho opravdu chtěl, tak ho máš..jestli si ho necháš definitivně vyprodat (pochybuji, že k tomu kdy dojde) a koupíš si tu Tillig hrůzu,...potom dobře ti tak!!!!!
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Příspěvekod Tomáš » ned 25 dub, 2010 10:47 am

martin tichý píše:Tomáši z Brna!, nevim, o jaký smůle to pořád řečníš...včera jsem byl na pražské burze a ROCO sergej je tam poměrně běžně k mání, jak v té první verzi, tak v té druhé, mají ho i v Černé růži,..kdybys ho opravdu chtěl, tak ho máš..jestli si ho necháš definitivně vyprodat (pochybuji, že k tomu kdy dojde) a koupíš si tu Tillig hrůzu,...potom dobře ti tak!!!!!


Nene špatně si četl,já se jen plat jestli to nedopadne stejně jako s Ragulínem....mě se jednalo o T-679 2 ČSD Ragulina..než jsem se rozhoupal..získal finanční zdroj,je Ragulín mimo nabídku,tak mě zajímalo,jestli to dopadne stejně i se Sergejem
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod George V. » ned 25 dub, 2010 3:55 pm

...jestli se nerozhoupeš, tak dopadne. Ale můžeš se těšit na nějakou další verzi s tlumičem, ovšem je otázka, kdy...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod Mirek Moc » úte 27 črc, 2010 11:04 am

Tak to vypadá , že se na podzim dočkáme další barevné mutace Sergeje se žlutým pruhem . Měl by mít označení depo Letohrad, tak uvidíme :) .
- viz novinky od ROCO Art.-Nr.: 36240 Diesellok T 679 CSD, Ep.IV

Bude vypadat asi nějak takhle. Obrázek je ale model v H0 od ROCO
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod JBr » úte 27 črc, 2010 11:10 am

Sakra, letohradsky... to mi dela Roco schvalne, ze jsem si koupil hned tu prvni verzi :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod TTmili » úte 27 črc, 2010 11:28 am

No doufám že mi to letos vyjde......"ypsilonky", T211, plošiny s T55, a ještě sergej, no to se prohnu. Ke všemu se ještě šetřím na papíry na náklaďák.
To JBr: Mě to nevadí že mám i tu první 006 ze Zvolena, aspoň dostane brášku a nebude mu smutno :D . Ale teď vážně, neví někdo jestli bylo možný aby se v provozu nejen potkali Letohradský a Zvolenský sergeje ale aby třeba i jeli na jednom vlaku jako dvojčata?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod JBr » úte 27 črc, 2010 11:49 am

TTmili píše:Mě to nevadí že mám i tu první 006 ze Zvolena, aspoň dostane brášku a nebude mu smutno :D


Jednoho Sergeje si do ep V/VI jeste obhajim jako nostalgii, ale dva uz mi prijdou zbytecna koupe, kdyz by stejne nejezdily... :wink:
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod TTmili » úte 27 črc, 2010 11:57 am

JBr píše:
TTmili píše:Mě to nevadí že mám i tu první 006 ze Zvolena, aspoň dostane brášku a nebude mu smutno :D


Jednoho Sergeje si do ep V/VI jeste obhajim jako nostalgii, ale dva uz mi prijdou zbytecna koupe, kdyz by stejne nejezdily... :wink:


No tak potom já budu nakupovat zbytečně hned dvakrát :lol: . Já totiž buď počkám jestli ROCO (o čemž pochybuji) udělá i verzi s čs. tlumičem a pokud ne tak si překopu toho německýho celočervenýho :D . Když nad tím přemýšlím tak já mám asi hodně dobře postavený kolejiště protože většina vozovýho parku jsou šestinápravový lokomotivy (Sergeje, Ragulin, Pomeranč (ve stavbě), Šestikolák (jak E698 tak E669 - oba v plánu)) takže asi tak bych to možná odůvodnil :wink:
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod lachttan.bastr » pát 13 srp, 2010 10:51 am

Nevíte někdo náhodou, zda se dá sehnat ten tlumič samostatně? Mám dva Sergeje, tak ať se trošinku liší. Tři už by bylo na mé "lokálky" moc.
Velikost středu = TT = Top Technik = vrchol techniky!
lachttan.bastr
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv 30 črc, 2009 4:54 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků