BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod Mirek Moc » stř 15 črc, 2009 7:39 pm

Dostala se ke mě informace o novince BR120 v TT od firmy ROCO. Nyní přichází základní verze za 145EUR. Bude nabízena i v ozvučené verze za 269 EUR. Více na http://www.roco.cc/index.php?id=475. Vypadá to, že bude mít i správně velké čelní okna . Zajímavé je umístění spřáhel otvorem v pluhu. To by jsem řekl, že u Tilligu je to lepší pod pluhem. Doufejme, že časem dojde i na nějakou verzi ČSD.
Naposledy upravil Mirek Moc dne úte 27 črc, 2010 11:05 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod vlackytt » stř 15 črc, 2009 8:52 pm

Pro zasvědcené to takové překvapení není, ale těším se, už to chtělo lepší verzi, než přepracované BTTB/TILLIG. Už se těším 8) :lol:
HO je správná "velikost", TT je správná "malost"
Uživatelský avatar
vlackytt
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte 23 pro, 2008 6:25 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod fousek » stř 15 črc, 2009 10:24 pm

Na druhou stranu: Není to škoda, když Roco plýtvá svůj vývojový potenciál na lokomotivy, které už někdo vyrábí?
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod drlo » čtv 16 črc, 2009 6:06 am

myslím, že viac by potešili s novinkou okuliarnika, aby sme nemuseli HO-károm ticho závidieť, že na nich tento rok výrobca myslel. Nemecká verzia aj tak nebude taká zaujímavá, ako verzie ČSD. Samozrejme by som bol zvedavý na koncepciu pojazdu oproti Tilligovému
Uživatelský avatar
drlo
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 09 led, 2008 10:26 am
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod petrh » čtv 16 črc, 2009 9:17 am

tak jestli to nebude tim, ze vidi, ze tato masina se u konkurence prodava a maji tedy nejaky potencial vydelku, kdyby tillig prodaval brejlovce, kocoura, lego a dalsi masiny, urcite by najendou i roco apod. zavadeli tyto masiny do seriove vyroby...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Hekttor » čtv 16 črc, 2009 10:19 am

fousek píše:Na druhou stranu: Není to škoda, když Roco plýtvá svůj vývojový potenciál na lokomotivy, které už někdo vyrábí?

Já myslím, že to škoda rozhodně není, Tilligův model si o to vysloveně žádal. Docela by mě zajímalo, jak to má ROCO s pohonem, jestli to je taky 8x12, nebo komplet 12x12.
I přesto, že prodávám "upgrade" na Tilligova Sergeje, jsem rád, že vyšel model, který se vzdaluje jeho hračkovitosti.
Naposledy upravil Hekttor dne čtv 16 črc, 2009 2:04 pm, celkově upraveno 1
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod MirekTT » čtv 16 črc, 2009 11:56 am

Do prčic, vždycky, než se k něčemu rozkývu, tak to někdo vyfoukne. Ale ne. Teď vážně. Cípkem mysli jsem v minulosti uvažoval vzít naspořený pytel peněz a vyjiskřit pořádnou formu na kastli Tilligova sergeje. Sice trochu podrázek, ale možbá by to byl zajímavý podnik. Protože trh si myslím by vzhledem k množství prodaných sergejů v evropě takový počin přijal. Měl jsem představu prodávat kastli, která bude náhradou na jeho pojezd. Samozřejmě by byla zbavena hračkovitosti. Ve střeše otvory pro vmáčknutí dodaných doplňků pro verzi s a bez tlumiče a určitě by se našlo i pár leptaných doplňků, příprava na lepší osvětlení, na kterém by se zase někdo přiživil atd. Zkrátka aby byla možnost udělat té mašině reálný optipaket bez pižlání a se solidním výsledkem za rozumný peníz a ušetřený čas.
Moje představa byla tak 200Kč za kus v sadě se střešními a leptanými doplňky, zcela bez povrchové úpravy. Povrchovku už bych nechal na modelářích, překupnících a tunerech. A kdo ví, třeba by kupoval i sám Hans :twisted:
Jedinné, proč se mi do toho nechtělo (kromě toho, že jsem neskutečně líný), je katastrofální průhled mezi rámem a pojezdem sergeje. Ten rokáč zdá se tohle nemá, ale zase ta díra v pluhu :evil: .
Jinak jsem s tím Tilligovým docela spokojený. Je snadno digitalizovatelný, ozvučitelný, výborně jezdí. Jen ta kastle. Přesně jak
Hekttor píše:Tilligův model si o to vysloveně žádal
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod JBr » čtv 16 črc, 2009 1:00 pm

MirekTT píše:Cípkem mysli jsem v minulosti uvažoval vzít naspořený pytel peněz a vyjiskřit pořádnou formu na kastli Tilligova sergeje.


No, na druhou stranu, pokud by se vyjiskrila forma na kastli dejme tomu brejlovce, hadam, ze by se mezi TTckari naslo dost lidi ochotnych zaplatit i vic nez 2 stokoruny (vsak tolik stoji neopracovany odlitek) za poradny zaklad, na kterem by mohli dal stavet. Ovsem vzhledem k tomu, ze takova forma by stala kolem milionu, ne-li vic (podle toho co jsem ruzne vycetl na netu), tak by byl potreba velky odbyt. Pri cene formy 1M Kc by to znamenalo pri cene treba 500 Kc prodat alespon 2000 kousku, aby se zaplatila jen forma, nemluve o dalsim materialu. Na druhou stranu, mam doma krom skoro dokoncenych 753.7 i asi 6 nebo 7 zatim nezpracovanych odlitku na klasicke brejlovce a kdyby byla sance si usnadnit praci, tak bych minimalne cast za poradnou kastli/stavebnici vymenil.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Lokomotor » čtv 16 črc, 2009 1:04 pm

O novinke ohľadne BR 120 od Roco sa dozviete aj tu www.eurotrainz.eu vyzerá to zaujímavo budú dve verzie.
Lokomotor
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 27 čer, 2009 6:38 am

Příspěvekod drlo » čtv 16 črc, 2009 2:08 pm

foto BR120 od Roca sa nachádzajú aj v diskuzii tu: http://www.k-report.net/discus/messages ... 1247749743
Uživatelský avatar
drlo
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 09 led, 2008 10:26 am
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod MirekTT » čtv 16 črc, 2009 3:00 pm

JBr píše:prodat alespon 2000 kousku

No právě. Ten sergej byl zcela hotový cílený trh. Co tady s kastlí na brejle. Ano. Taky bych ho radši. Kdyby byl aspoň k dispozici profi pojezd hotový bez nutných úprav. I tak by se to obchodně tomu sergeji nemohlo rovnat.
To je právě ta potíž. Tyhle věci totiž vůbec nejsou z oboru modelářství, ale ekonomie. Začít tady s brejlovcem, tak bude polovina fňukat, že chce bertu a všichni fňukat, že je to drahé. A kdo to až tak koupí v zahraničí, pět Italů ,kvůli kterým by bylo nutno dělat zvlášť povrchovku? Kdepak, s tím sergejem by to sice byla sviňárna, ale domnívám se, že životaschopná - Rusko, Polsko, Maďarsko, ČeskoSlovensko, Německo a buchví kde ještě.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod vlackytt » čtv 16 črc, 2009 6:09 pm

No jasně že Sergeje, na toho Tilligova se už nedá koukat, píše se rok 2009, ne?

Roco kvalitka, toto je NEJLEPŠÍ počin od zavedení výroby Ragulina v TT. A vůbec bych se nebál, že by nebyla i verze ČSD, ta určitě bude a bude stát za to. Zase budeme o krok dál, a enkaři s hánulkáři se nám nebudou smát. :lol: :D
HO je správná "velikost", TT je správná "malost"
Uživatelský avatar
vlackytt
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte 23 pro, 2008 6:25 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod radekkrupka » čtv 16 črc, 2009 7:02 pm

Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod MirekTT » čtv 16 črc, 2009 8:01 pm

radekkrupka píše:A tady je už v nabídce


Pěkné...pěkné...Ty podvozky jsou excelentní, dokonce hadice pískovačů, pěkné, konečně správná rozteč klik na dvířkách skříně baterií (nehádejte se se mnou, dělal jsem v depu v baterkárně:D ) Opravdu pěkné, cena pěkná. Dělící roviny formy dobré (čela navazující na boky skříně) pěkné. Kdoví, jestli jsou červený poziční světla funkční.
To Hekttor: Doufám, že je již připraven konverzní set na úpravu toho příšerného pluhu :lol:
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod TTmili » čtv 16 črc, 2009 10:02 pm

Tak to je naprostá paráda. Správně velký okna (aspoň to tak vypadá), správně vysoký rámy podvozku, nádrž nepůsobí jako kus plastu ale jako nádrž, a další věci. Ale bohužel narozdíl od Tilligáckýho se moc na ČSD nebodí podobně jako "ragulin" (např. o jeden pár oken víc, nebo pár jinech drobostí ale to se lehko předělá už to skoro mám :lol: ) protože je na něm ten nový hranatý tlumič na výfuku a těch detailů co na naši nebyli či naopak byli bude více ale tohle je nejviditelnější. Co mě na něm zarmoutilo je ten "děravý" pluh, opět nefunkční koncový světla, a ten ventilátor s žebříkem. Ta poslední věc je lehko odstanitelná ale ty světla a pluh na to bych si neroufnul. Ale jinak si myslím že to bude něco, když se podívám na ragulina tak doufám že to bude minimálně stejný ne-li lepčí.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků