BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod Tomáš » úte 23 bře, 2010 1:26 pm

TTmili píše:Co jsem měl možnost ho vidět na burze tak se jinak neodlišuje (tu 1006 mám doma). Akorát co mi přišlo bylo že ten popisek depa byl nějak přetisknutý přes původní, nebo aspoň bylo docela znatelně vidět že v těch místech je vystouplá světlejší červená. Zkuste se někdo kdo ho máte na to mrknout.


Je tam nápis Brno - Maloměřice ?? to by se mi líbilo..kdysi tento nápis měl i Ragulín BTTB
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod TTmili » úte 23 bře, 2010 2:18 pm

No já mám 1006 a na tý je právě LOK DEPO ZVOLEN. Na tom novým jsem si všimnul, a jestli si to dobře pamatuji, že tam bylo LD BRNO-MALOMĚŘICE.
To že je maloměřický už tu bylo napsáno a potvrzeno, stejně jako číslo 1021.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Pavel-HP » úte 23 bře, 2010 3:06 pm

Tomáš píše:
TTmili píše:Co jsem měl možnost ho vidět na burze tak se jinak neodlišuje (tu 1006 mám doma). Akorát co mi přišlo bylo že ten popisek depa byl nějak přetisknutý přes původní, nebo aspoň bylo docela znatelně vidět že v těch místech je vystouplá světlejší červená. Zkuste se někdo kdo ho máte na to mrknout.


Je tam nápis Brno - Maloměřice ?? to by se mi líbilo..kdysi tento nápis měl i Ragulín BTTB


Ragulin od BTTB má nápis Brno - Maloměřice. :?
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod A2C » úte 23 bře, 2010 3:58 pm

Presne tak T679.2002 má nápis: Strední Dráha LOK. Depo Brno - Maloměrice
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Příspěvekod Tomáš » úte 23 bře, 2010 4:22 pm

Pavel-HP píše:
Tomáš píše:
TTmili píše:Co jsem měl možnost ho vidět na burze tak se jinak neodlišuje (tu 1006 mám doma). Akorát co mi přišlo bylo že ten popisek depa byl nějak přetisknutý přes původní, nebo aspoň bylo docela znatelně vidět že v těch místech je vystouplá světlejší červená. Zkuste se někdo kdo ho máte na to mrknout.


Je tam nápis Brno - Maloměřice ?? to by se mi líbilo..kdysi tento nápis měl i Ragulín BTTB


Ragulin od BTTB má nápis Brno - Maloměřice. :?


JJO opravdu,ale fotku už nemám Jsou to ty BR 130 v Provedení ČSD..Byl jsem na to tenkrát celkem pyšnej..německá lokotka a jsou na ní Maloměřice,což je malá čtvrť v Brně.....čtvrť je tvořena z 60% nádražím nákladním + depo
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod HonzaK » čtv 25 bře, 2010 7:42 pm

Ted me tak napadlo - jak se bude chovat zvukovy dekoder v analogu, ale pri ovladani pulsni regulaci ? Bude to i tak fungovat ?
HonzaK
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte 05 úno, 2008 8:25 am
Bydliště: S Cechy

Příspěvekod Tomáš » čtv 15 dub, 2010 12:03 pm

MJak to tedy vypadá s tím Sergejem Roco..chtěl bych ten s tím nápisem Brno-Maloměřice...je to tento?
http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/p/ ... 1-csd.aspx
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod radekkrupka » čtv 15 dub, 2010 12:07 pm

Tomáš píše:MJak to tedy vypadá s tím Sergejem Roco..chtěl bych ten s tím nápisem Brno-Maloměřice...je to tento?
http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/p/ ... 1-csd.aspx

Modely z první série byly již dávno beznadějně vyprodány, takže podle mně ano...co se zeptat prodejce?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod martin tichý » čtv 15 dub, 2010 6:35 pm

Asi mají na mysli tu druhou sérii, když píšou T679021, ale na obrázku je ten starý, ten z té druhé série bezpečně poznáš podle toho, že má stříbrná madla u dveří do kabiny, jinak je asi stejný, krom čísla samozřejmě.
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Příspěvekod Tomas_C. » sob 24 dub, 2010 7:02 am

Vážení, chtěl jsem jen přispět do diskuze a trošku zklidnit nervozitu kolem jízdní kvality sergeje.
Vlastním Čsd verzi první série a trošku mě zneklidnila jeho neklidná jízda po cca pěti minutách. Zde jsem se dočetl různé spekulace co by to mohlo způsobovat. Tak jsem se rozhodl ho pořádně otestovat.
Jak jistě víte v přiloženém letáčku je to, že máme model nechat jezdit bez zátěže 30 minut jedním a pak 30 minut druhým směrem.
Pojal jsem to teda zodpovědně. Sundal jsem kastli a nechal jsem ho při 16 V kroužit na mém rozestavěném kolejišti cca 15 minut bezdozoru. Pak jsem si otevřel pivko a začal stopovat ujeté okruhy a sledovat jízdní vlastnosti.
Totéž jsem udělal i s druhým směrem...15 minut jen tak jezdit pak pivko a dalších 15 minut cílené stopování.
Výsledek byl takový :
V prvním směru byl ze začátku čas kola 1:35 stejně jako ve druhém a třetím kole ale pak cca dvě kola nastaly problémy, kdy se zřejmě vypaloval olej z motoru (trochu smradu) a došlo i k zahřátí oněch tlumivek. Po té model zrychlil a kola 6-12 již s totožnými časy a to 1:19 plus minus 30 setin).
Ve druhém směru po oněch 15 minutách, při kterých jsem pozoroval drobné výkyvy rychlosti hned ze startu a pak kolem 7 minuty, jsem začal opět stopovat . Kolo 1-3 v pořádku a 4-5 opět neklidnosti při jizdě a zahřívání tlumivek. Pak již kolo 6-12 naprosto v pohodě a úplně s totožnými časy a to 1:20 (plus minus 30 setin).

Takže prosím nechte ho kroužit a budte trpělivý.
Sergej se zklidnil, zkrotl a ztišil.
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod radekkrupka » sob 24 dub, 2010 8:47 am

Udělal jsem totéž. Nevím přesně, při jaké rychlosti se mají modely zajíždět? Někdo tvrdí při poloviční rychlosti (což chápu jako ovladač na polovině), ale tuším že Roco v návodu psalo při plné rychlosti, což jsem udělal já. Taky jsem zaregistroval výkyvy v jízdě ale ty postupně odezněly. Takže věřím, že by to mohlo být dobré.

Nicméně hlučnost modelu mi přijde vyšší. Nic drastického, ale při vyšších rychlostech hučí jak turbina. V porovnání třeba páry od Tilligu (437 a 555.1) jsou výrazně tišší.

Ale jinak je Sergej vynikající. Zejména se mi líbí osvětlení (ve tmě vyložene svítí vpřed) a pak setrvačnost modelu. V analogu vůbec neškube, je takový příjemně vláčný. Oproti zmiňovaným párám má daleko delší dojezd. Jiné srovnání bohužel nemám, můj vozový park je zatím nemalý...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Tomáš » sob 24 dub, 2010 9:18 am

Zajímalo by mě jestli půjdou obě serie sergeje sehnat třeba i za 1rok.Tohle bude totiž klíčová informace.Slyšel jsem už i názor,že pokud už sergeje Roco nebudou,zase se vrátí na výsluní ten Tillig,kterej se dá dneska sehnat za lákavých 2300,-.Sice není tak pěkně udělanej jako Roco,ale prostě když už nic nebude tak co nadělám.Pátral jsem teď po první serii Roco a zjistil jsem,že ho někteří "obchodníci" nabízejí už i za 5tis....což je trochu zdrcující cena v porovnání s Tilligem...to bych musel oželit i ty nedostatky Tiliga :( :(
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod radekkrupka » sob 24 dub, 2010 9:45 am

Obchodní strategie Roco je taková, že velké množství modelů jsou jednorázovky. Sergej není výjimka. Holt to musíš koupit, když jde na trh. Já myslím, že takhle dosáhnou celkem velké prodejnosti, protože nemáš čas špekulovat...

To že to obchodníci nabízejí dráž je daň za to, že už to není sehnatelné, čili defacto rarita.

Na aukru se staré modely taky draží vysoko. Viz nedávno vydražený rychlíkový pošťák za 1700!
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Tomáš » sob 24 dub, 2010 9:48 am

No ještě někde se to sehnat dá...řeknu to jinak..zatím jsem vždy koupil něco jínýho a na sergeje nějak nezbylo..teď napři V100 na přestavby...takže mě zajímalo,jak dlouho to půjde sehnat za normální cenu
Třeba kat.č. Roco 36208 T 679.2002 ČSD mi už definitivně zmizela :( a to sem si chtěl Ragulína už loni :(
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod George V. » sob 24 dub, 2010 11:06 am

Ragulin ČSD od Roco nebyl v už ani v katalogu z r. 2007/2008...

Jinak sergeje Roco z druhé serie jsme měli na otestování na kroužku rovnou z krabičky. Jezdil naprosto v pohodě, žádné výše avizované problémy se neprojevily, takže si už na nich asi u Roca dali víc záležet. Překvapily mne jeho jízdní vlastnosti na nepříliš dobře položených kolejích BTTB. Trať máme celkem kopcovitou, tak jsem měl docela obavy z chování třínápravových plně hnaných podvozků na zlomech nivelity. Problémy se nedostavily. Navíc mne velmi překvapil velmi nízký hluk (na rozdíl od mašin Roco v HO :) ). Trochu zklamáním pro mne bylo použití namodralých LED pro ovsvětlení, když už jsou k dispozici běžně teple bílé...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků