BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 21 úno, 2012 6:50 am

Mám naprosto stejnou zkušenost s tím co píšeš,mazivo s prachem s uhlíků je velkým zdrojem problémů,dokonce se dost rapidně zvyšuje odběr motoru.Mně to dokonce dělalo paseku s modulem vratné smyčky.Musel jsem vyčistit nejen povrch,ale i drážky mezi a bylo po problému.Nebyla by fotka motorku z čela,kde jsou uhlíky?
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod MirekTT » úte 21 úno, 2012 7:50 am

I já jsem měl uhlíkovo vazelínový mazut ve dvou mashimách (v tilligu), též kolísaly, zlobily, po vyčištění jako rybičky.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod Ossi » úte 21 úno, 2012 8:36 am

Potvrzuji to, co popisuje gaben. Jedinou lokomotivou, která nedělala problémy, byl digitalizovaný Ragulin BR132 ze setu 35002. U Sergeje T679.1006 i brejláka 3082 problémy s motory, po dosazení dekodéru dokonce u brejlovce dekodér vysazoval díky nadproudu (a to si Kuehn 045 nechá hodně líbit...). Nastala rozborka, vyčištění motoru, u brejláka výměna uhlíků včetně pružinek - jedna byla vyhřátá. Jeden uhlík se mi po vyjmutí rozpadl na prach v prstech a druhý vypadal jako do kruhu opsaná tuha z verzatilky. Asi to v Číně lisují ve svěráku... Ještě, že existuje internet a e-shopy. Uvidím, jak se ukáže modrá 754 028, ta zatím nemá dekodér a na analogu při zkušebním projetí zatím sekala dobrotu. Jen tak mimochodem, když jsem u čištění, ani firma Piko nepoužívá zrovna kvalitní maziva; jak Taurus, tak BR151 museli prodělat rozborku, kompletní vyčištění převodů a nové namazání. Ti "umělci" ze Sonnebergu totiž modely namazali silikonovou vazelínou, která vysychá a navíc nejde ničím rozpustit. Musel jsem použít párátek do zubů, maličkých kuliček z vaty a každý díl pečlivě mechanicky očistit. Pro nové namazání jsem použil originál Tilligovu vazelínu, je perfektní a hlavně nevysychá. Proč použili silikonku nechápu, já ji používám jen jako tepelný most pod výkonové tranzistory a podobné aplikace. Jen jedna malá poznámka: na vyschlou vazelínu v převodech se záruka nevztahuje,že... Já uplatňoval reklamaci pouze jednou, a to v případě sériové Rosničky, která měla vadný motor z výroby. Drobnosti (výměna uhlíků,sběračů proudu z kol , atd) si opravuji sám, nehledě na to, že některé modely z limitek bych si asi rozmyslel vrátit prodejci. On by totiž už nemusel mít náhradní kus na výměnu. Toto se stalo kolegovi s Rosničkou v barvách Viamontu. Prodejce mu vrátil peníze, ale mašina už jaksi nebyla... Naštěstí kolega sehnal náhradní kus díky dražbě na Aukru. Ossi
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod TheJaro » ned 06 kvě, 2012 11:43 am

Zdravím páni modelári :)

Chcel by som sa spýtať ako sú na tom teraz tie sergeje od roca?Majú stále problémy z kolísaním rýchlosti pri jazde?Konečne som na neho našporil a neviem či ho mám kúpiť alebo nie,každopádne by som chcel.A ešte jedna otázka aký by ste mi doporučili dekoder pre digitalizáciu?
Veľmi pekne ďakujem za rady a pomoc 8)
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod TheJaro » pon 07 kvě, 2012 11:18 am

to Gaben - Tak to si ma potešil že nie všetky Roco mašiny to robia"kolísanie".Každopádne ďakujem za radu a pomoc pri výbere mašiny.
A to roco multimaus mám aj ja a zatial som stým spokojný,Inak som tušil že niektorí dekoder bude vhodny aj od KUEHNa ale som nevedel ktorí,každopádne ti ďakujem za odpovede k mojím (možno jednoduchých) ale pre mňa zložitých otázok :lol:
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod psv » pát 15 lis, 2013 2:07 pm

Viem ze je to trochu mimo temu, ale nechcel som zakladat nove vlakno kvoli prispevku, ktoremu staci 1-2 odpovede. :D

Neviete kde sa da este objednat T679 Sergej od Roco? Googlim kde sa da a bezvysledne. Je nejaky CZ-SK shop kde by ho mali?

Dik
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 15 lis, 2013 5:13 pm

Jestli myslíš tenhle,tak třeba zde: http://www.okvlacky.cz/produkt/sergejcs ... -7728.html
Pokud bys ho chtěl ve zvukové verzi,tak tady za 185 Euro.
http://www.modellbahnshop-sebnitz.de/
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod peter_vy » pát 15 lis, 2013 7:25 pm

TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod psv » pon 18 lis, 2013 3:31 pm

Dakujem za odpovede!

Mal som byt konkretnejsi, pardon: http://www.lamarking.hu/_motor_/images_ ... 79-csd.jpg

Ak ho nezozeniem, kupim ten so zltym pasom..
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod peter_vy » pon 18 lis, 2013 5:54 pm

No, to je už horšie - beztlmičový sa už dávno nevyrába. Iba zázrakom by sa dal nový nájsť založený v nejakom kamenom obchode. Inak treba pravidelne prehľadávať burzu, modelbazar, aukro alebo ebay - občas sa tam dačo objaví. Treba hľadať produktové číslo 36232 - boli vydané dve verzie s rôznymi inventárnimi číslami - T679.1006 a T679.1021. Napr. tu bol jeden predaný nedávno pred tromi týždňami: http://www.ebay.de/itm/Roco-36232-Diese ... 1046919771 za cenu 157 EUR + poštovné. Aj z toho je vidno, že to už nie je bežný tovar!
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod psv » úte 19 lis, 2013 7:32 pm

Dakujem! :) Tak budem sliedit, ked tak kupim ten so zltym pruhom.. je to smola.

Nevie niekto o nejakom online shope v Rakusku?
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 20 lis, 2013 8:28 am

H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod PaMi » stř 20 lis, 2013 8:57 am

Myslím že přesně ten který sháníš jsem včera viděl ve vitríně v prodejně Trainsclub v Rudné u Prahy. Tady je jejich web: http://www.trainsclub.eu/
Chtějí za něj 3.050,- Kč
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod psv » stř 20 lis, 2013 4:08 pm

Teraz mi odpisali z trainsclubu ze uz je predany.. To je pech! :(

Dik za pomoc! Nemam velmi moznost chodit po kamennych obchodoch, zijem uz nejaky cas za hranicami.
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod psv » stř 20 lis, 2013 4:08 pm

miroslav lengyel píše:Třeba tady: http://shop.krois-modell.at/



Tu som videl len rady BR a RZD, cize nic pre mna. Ale dakujem za tip! :)
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: U37.002 a 9 návštevníků