BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod Tomas Lebeda » stř 27 zář, 2017 12:18 pm

Tomas Lebeda
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte 24 led, 2017 12:41 pm
Bydliště: Praha 6

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod TheJaro » stř 01 lis, 2017 10:48 am

Ahojte,vedel by mi niekto poradiť s programovaním Sergeja v TT od Roco a dekoder Zimo MX621? Rozjazd,posun,dojazd a atď v CV. Nie som taký zručný v tomto a rád sa niečomu doučím,ďakujem Jaro
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod JendaTT » stř 01 lis, 2017 6:08 pm

Ahoj,
to programování CV v dekodéru není taková věda.

Jen je potřeba vědět, co které CV nastavuje. Zkus nejdříve pročíst manuál k dekodéru, klidně i několikrát. Pak si vyzkoušej nějaké základní nastavení CV - třeba jen změnu rychlosti. Ono je to totiž nejlepší zkoušet a zkoušet. Dekodér se dá kdykoliv zresetovat.

Až budeš mít něco málo vyzkoušené, klidně se ptej na konkrétní nastavení. To už ti tady poradí víc lidí.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod TheJaro » stř 01 lis, 2017 6:20 pm

Jenda TT ďakujem za odpoveď,najskôr až cez víkend sa dostanem k vlakom a vyskúšam postup ktorý si mi napísal a potom napíšem výsledok,este raz ďakujem :)
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod Kajinek11 » ned 09 pro, 2018 12:23 pm

Otevírám toto téma, neboť mám problémy s jízdou Sergejů. Mám 4 DCC se zvukem a u všech se projevuje stejná vada. Při běžné rychlosti na drobnou chviličku jako by cuknou, při pomalé rychlosti se zastaví bez proudu. Vypadá to jako přerušení odběru proudu, ale moc se mi to nezdá, protože jiné nerovnosti přejíždí v pohodě. Navíc ve stejném úseku kde se zastavuje projede spolehlivě i rosnička Tillig bez úprav. Přijde mi jako že se uvnitř loko zkratuje. Nevíte někdo co by to mohlo být? Toto fórum jsem pročetl a nic jsem nezjistil. Hlavně je divné, že to dělají všechny.
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod Mato » ned 16 pro, 2018 9:21 am

Dobrý den, kde zoženiem Sergeja v tt v správe čsd analóg vie niekto poradiť?
Mato
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 01 říj, 2018 1:20 pm

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod j p » ned 16 pro, 2018 12:52 pm

Tady je masinka v trosku exotickem nateru.
Sprahlo by melo byt ponekud vyse, ale to autorka upravy neresila. Mozna to nekdy opravim. Na druhem konci ma ockove sprahlo.
Přílohy
IMG_11225.jpg
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod Ossi » ned 16 pro, 2018 3:09 pm

Hezká exotika. Nátěr železnic KLDR, Kim by měl radost. Hodily by se k němu vozy typu Ammendorf - ("stodoly" dodávané do SSSR), samozřejmě v obdobném exotickém nátěru. Tohoto Sergeje v tomto nátěru jsem viděl na netu v katalogu od Peresvetu. Ossi
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod _lt_ » úte 29 lis, 2022 10:17 am

Tak nám Roco vyrobilo další variantu sergeje, tentokrát v nátěru pro osmdesátá léta a výše. Jak se v novinkách 2022 v lednu řešilo, vznikl z toho paskvil, který neodpovídá lokomotivě T679.1168, ale odpovídá polotovaru pro stroje do čísla myslím 546. Přesto osobně přemýšlím, jak už to tak bývá u věcí co vůbec nepotřebuji, o pořízení tohoto modelu někdy v příštím roce. Snad ještě bude k mání. Před 14ti dny jsem v českých obchodech napočítal uvedených 112 kusů, dále jsou pak skladem v obchodech, kde počty neuvádějí, nebo jsem je ani nevyhledával. Takže třeba jich mohlo být k dispozici 150 kusů. Dnes se ve stejné sestavě obchodů nachází 95 kusů, je tedy šance, že zůstanou ležet v obchodech ještě i v lednu.
Ten kdo má model již doma, mohl by se mi prosím podívat, jestli jsou přibaleny velké nárazníky? Jako měla předchozí verze T679.1427.
Pak už jen dokoupit tlumič, přemístit hříbek... ale ten kryt místo výfuků mi bude dělat starosti, i když se mi to jeví jako jednodušší varianta, než z modelu udělat nějaký dodatečně tlumený stroj.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod Kajinek11 » úte 29 lis, 2022 11:03 am

Je to paskvil, jo? A co je potřeba na něm vše předělat? Nestačilo by to jen přeznačit?
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod _lt_ » úte 29 lis, 2022 12:19 pm

Tady v novinkách http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=16&t=13727&start=30 se v lednu řešilo, co to Roco vlastně vyrobí. A dle předpokladu vyrobilo beztlumičového T679.1168 v epoše VI, jenže skutečná lokomotiva je tak trochu paskvil, protože na jedné straně má žaluzie dělené na tři pole a z druhé strany na dvě pole, jako je tomu u čísel od 547 výše. To se dá modelu určitě odpoustit. Sergeje lze jen těžko využít v IV a V epoše, protože beztlumičové lokomotivy byli v osmdesátých letech už tlumené a vzhled střechy se značně odlišoval.
No a já právě řeším, že bych si jej pořídil a přeznačil... ovšem to znamená úpravu střechy na tlumenou verzi z výroby, nebo tlumenou verzi původních netlumených sergejů.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod jipol57 » úte 29 lis, 2022 1:42 pm

Před desítkami let jsem si přestavěl tehdejšího Sergeje Piko na ČS. tlumič. Znal jsem je dokonale. Pracoval jsem na nich, a všechny důležité prvky jsem tam naznačil. Včetně viditelných svárů, po původních výfucích a hříbku od ventilátoru nad motorem. Je tam ještě jeden boční dekl na šikmé střeše uprostřed nad motorem, a houkačky před komínem. Hříbek ventilátoru strojovny, nad kompresorem. Vypadaly tehdy všechny stejně. Nebylo to žádné samodomo. Všechny se předělávaly v ŽOS Nymburk, pokud vím. Šroubek je z dob Piko.

Tak jestli to pomůže.
Serg.jpg


Uvažuju, že si tak přestavím svého ROCO https://www.itvlaky.cz/vystaveno/sergej-roco/
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod volda » úte 29 lis, 2022 5:46 pm

_lt_ píše:Ten kdo má model již doma, mohl by se mi prosím podívat, jestli jsou přibaleny velké nárazníky? Jako měla předchozí verze T679.1427.


Nárazníky tu tentokrát přibaleny nejsou...
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod _lt_ » stř 30 lis, 2022 6:03 am

volda píše:Nárazníky tu tentokrát přibaleny nejsou...


Díky, takže musím případně ještě dokupovat nárazníky.

jipol57 píše:Tak jestli to pomůže.


Hezky provedené, lepší jak dle skutečnosti, na fotce by jeden těžko hledal ten svar po hříbku.

Mám doma ještě T679.1202, kterou jsem chtěl předělat na tento tuctový nátěr co má 168čka, ale asi ji nechám v jejím unikátním nátěru a tuctovou vyrobím z nového kusu. Jen mě štve, že si musím dokoupit ty další dílky. Jenže se bojím, že to dopadne jako kdysi s tou T679.1202, ta se taky válela v obchodech a pak se jí se slevama zbavovali. S tou 168ou to dopadne stejně a v Roco si řeknou, podívejme se jak je ten nátěr s proužkem nepopulární. My vyrobíme unikátní 202 nepřeznačitelnou na nic jiného a teď nepřeznačitelnou 168 pro VI epochu a nikdo to nekupuje, češi nevděční.
Posledně jsem zapoměl uvést, že jsem nepočítal obchody na slovensku, německu atd. a navíc jen analogovou verzi. Takže se jich může v obchodech třeba válet na 200 až 300 kusů.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: BR 120 Sergej - novinka od ROCO !!

Příspěvekod jipol57 » stř 30 lis, 2022 7:54 pm

_lt_ píše:... lepší jak dle skutečnosti, na fotce by jeden těžko hledal ten svar po hříbku.

To už bylo na každém jinak. Podle toho, jak se svářečovi chtělo zabrousit sváry. Mohla být taky mírná vlna, jak došlo k pnutí po sváru.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků