Modely Schirmer

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Modely Schirmer

Příspěvekod Radek Strnad » stř 20 úno, 2013 3:50 pm

Dnes jsem dodal na rajče několik fotek Schirmerovky po jejím tuningu z různých doplňků,které jsem posháněl po šuplících.Použil jsem některé přebytečné doplňky na BR86 od Hekttora a něco od DKmodel a něco dotvořil sám.Trošku jsem i patinoval,ale v budu se muset ještě hodně učit,než dosáhnu kvality některých zdejších kolegů.Fotek skutečných strojů je málo,některé už zachycují mašinku jen jako vytápěcí kotel nebo spíš vrak,obzvlášť ty,co má na stránkách Houmr.Jak se mi dařilo můžete posoudit na posledních fotkách na albu http://kyklop68.rajce.idnes.cz/365.4 .No,takže pánové....do mně :roll: .Ještě mám doma jednu,téměř netknutou.Rád bych ji vytunil,ale s černými koly.Myslíte,zdejší odborníci,že mohly mít tyto stroje u ČSD černá kola???????
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Modely Schirmer

Příspěvekod Trainmaniak » pát 22 úno, 2013 9:37 am

Kluci, když jsme u té 365, neslezly vám někomu nápisy? Mně totiž ano. Začalo to už v době, kdy byla nová. Po pár dnech jsem to zaregistroval. Od té doby to samozřejmě pokračovalo, a to dokonce v místech, v nichž to rozhodně nedržím. Takže manipulací to rozhodně není. Když se dívám na tu Radkovu, tak vidím, že i jemu na levé vaně kus údaje o objemu chybí (tedy pokud to nenastalo při patinování). Dají se sehnat obtisky a případně leptaná tabulka, kdybych si to chtěl dát do kupy?

Černá/červená kola, toť otázka. Kdysi BTTB dělali 455 s celočerveným pojezdem. Pak přišel Tillig s celým černým pojezdem a v ŽM v té době bylo psáno, že to je konečně dobře. Někde jsem ale zahlédl zmínku o tom, že si někdo předělal ÖBB verzi s červenými koly na ČSD. Takže babo raď.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Modely Schirmer

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pát 22 úno, 2013 9:54 am

co mě p.Jiran psal by měli být z jara letos nějaké obtisky a tabulky ti udělá p.Lepiš nebo p.Bánková
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Modely Schirmer

Příspěvekod Radek Strnad » pát 22 úno, 2013 2:19 pm

Ty obtisky Buduj vlast.........atd mám od Jirana a na aršíku bylo všechno-tabulky,lvíček(ten je ale nepovedený) a nějaké popisy.Já je nepoužil a na aršíku to okem nejde pořádně rozluštit.Podle mě tam objem vany je.Podle mě i nějaké depo,ale ten se mi pokroutil při nanášení,tak jsem to sundal,aniž bych zjistil co tam psáno jest..Já mám tyto mašinky celkem tři.Jednu se lvíčkem(první verze) a tam je ten objem taky jen zčásti a s tou jsem nikdy nejezdil ani ji nebral do ruky-není ani zdigitalizovaná.Podle mě to mají nějaké nemocné už z fabriky.Ono je taky otázka,jestli vůbec tyto kořistní stroje dostaly lité tabulky.Lvíček si myslím litý byl,ale u tabulek bych spíš typoval smalt.Ty 455.2 z rakouských BR86(černý pojezd/červená kola) od Tilliga jsem dělal také já.Ten pojezd byl ale bídný,tak jsem je obě prodal,vlastně jen za normální cenu mašiny kolem 3.500,-.Hodiny práce jsem bral jen jako pokus.Pak jsem jednu viděl na Aukru za 6.000,-.Já si myslím,že 365.4 by černá kola mít mohla.Pokud to měla 455.2,tak tohle je vlastně menší sestra,stejné období,stejný původ....jen bych to chtěl mít ještě posychrované nějakým erudovaným odborníkem kalibru např.kolegy hanka,či čehosi podobného :lol: .
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Modely Schirmer

Příspěvekod Adam96 » stř 23 říj, 2013 11:44 am

k černým kolům - našel jsem toto. http://www.ets.cz/detailzbozi.php?IDZbo ... d09b1c3808
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Modely Schirmer

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 05 led, 2023 5:16 pm

Těsně před Vánočními svátky jsem si zakoupil nový model 365.421 s novým(lepším a menším) typem motoru. Stejně jako předchozí limitka DS Model i tento má už digitální rozhraní. Po nahlédnutí do útrob modelu mě napadlo pokusit se tuto mašinku ozvučit. Nová řada dekodérů ZIMO MS skýtá, kvůli miniaturním rozměrům, možnosti ozvučení i malých modelů. Zvukový dekodér MS500 má rozměry malého klasického dekodéru. Takže jsem se s chutí pustil do díla a postup dal na rajče, do stejného alba jako jsem dával kdysi digitalizaci starého modelu(fotky jsou hned za starým modelem), aby to bylo vše u sebe: http://kyklop68.rajce.idnes.cz/365.4
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Modely Schirmer

Příspěvekod Ivan » čtv 05 led, 2023 7:49 pm

Díky za fotky a dobrou zprávu! Motor asi bude coreless, že?

Bude třeba někdy i video? :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Modely Schirmer

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 05 led, 2023 8:49 pm

Video zkusím zítra. Dneska už na to nebylo světlo.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Modely Schirmer

Příspěvekod Ivan » pát 06 led, 2023 6:00 am

Tak koukám, že už je pára pryč. :? Inu, kdo zaváhá, nežere a když je peněženka prázdná,... :mrgreen:

David tam má rezervaci na jiný model, ale má červená kola :(.
Vzhledem k tomu, že je to kořistí loko, tak tak asi i jezdila, že?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Modely Schirmer

Příspěvekod Radek Strnad » sob 07 led, 2023 11:19 am

Červená dvojkolí jsou v pohodě. Starší modely od Schirmera je měly všechny. Až minulá a tato limitka DS má černá. Chybou by nebyl ani červený rám s červenými dvojkolími. Ale muselo by to být s kořistními znaky a ep. III.a. max. několik málo let po válce. Myslím, že tady na DF jsem viděl fotku/odkaz (datované tuším 1948)kde byla tato lokomotiva ještě s kořistními znaky a německým řadovým označením, tedy předpokládám i červený pojezd.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Modely Schirmer

Příspěvekod Ivan » ned 12 úno, 2023 9:38 am

Jestli někomu, jako mně, utekla pára Schirmer 365.421 s černými koly, tak má ještě příležitost. DS dal do prodeje ještě pár kousků (nevím kolik, včera jsem si jeden kus vzal a ještě svítí skladem).

https://www.sportsarka.cz/sportsarka/es ... va-365-421
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků