Modely Schirmer

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Modely Schirmer

Příspěvekod Radek(T) » úte 03 bře, 2009 7:42 am

Máte někdo zkušenosti s modely této firmy ? Letos chystají lokomotivu ČSD 365.4 - pro Deltax údajně dokonce depo Trutnov. Za 5000,- je to trochu drahé, ale pokud by byly nějaké pozitivní zkušenosti ...
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod badliner » úte 03 bře, 2009 1:01 pm

Bude i nelimitka pro ostatní...myslím, že i cena bude nižší :) se podivej na jejich stránky co nabízí http://www.modelleisenbahn-schirmer.de/
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Radek(T) » úte 03 bře, 2009 2:19 pm

No to jsem se toho dozvěděl :) . Právě to "obyčejné" provedení je za 5000,- , to "exkluzivní" je ještě o 500,- dražší :oops: . Hlavně mě ale zajímají zkušenosti z reálného provozu.
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Jarda H. » ned 26 dub, 2009 7:18 pm

Zajímá mně stejný problém, jako Radka (T) ! Letos má Schirmer tedy pustit na trh "naší" párovku ČSD 365.4 (snad teď ve druhém kvartále ?!) a verzi pro polské dráhy PKP - tahle verze je (prý) k dostání od března t.r. cca 30 ks ze zbytku limitované série ! V červnu na TT víkendu ve Všestarech má být premiérově nabízen jiný model - zřejmě jiná varianta naší 365.4 ?! Alespoň to tak chápu z popisu na stránkách Deltaxu ! Tyhle modely ale vychází z německého modelu BR64 (takže i ty drobné chyby - předehřívač páry atd.) a tak dotaz :

Má někdo doma parní německou BR64 od Schirmera, jaké s ní má zkušenosti :?:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Jarda H. » čtv 30 dub, 2009 3:33 pm

Holt konstatuji, že žádné BR64 od firmy Schirmer v této republice nejezdí :wink:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod VoVo » čtv 30 dub, 2009 4:08 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:46 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod TTmili » čtv 30 dub, 2009 7:52 pm

Čím víc si tu mašinu prohlížím tím víc mi příde že ta mašina je spíš jen něco jako původní model BR86 zkrácený o jedno dvojkolí, teda až na ten pojezd. Nepříde vám to aspoň někomu taky?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lubomír Dudek » pát 01 kvě, 2009 8:41 am

Myslím,že unifikace některých konstrukčních celků není jen věc moderní doby.Mě se tedy velice zamlouvá a do budoucna se budu ještě hodně rozhodovat,jestli BR-86 od Tilliga,nebo 64 od Schirmera.Potřebuji univerzální traťovou i posunovací lokomotivu a jakákoliv informace o tomto výrobku by mě velice zajímala :wink:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod Radek(T) » úte 21 črc, 2009 8:12 am

TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Jarda H. » čtv 23 črc, 2009 9:18 am

Tak 365.4 ČSD je doma :lol: a právě pár minut krouží zkušebním okruhu. Recenze na trainmánii vyzněla vcelku pozitivně, já po prvních minutách jsem s jízdními vlastnostmi spokojen. Takže lehčí o pár tisíc, ale model (i s chybami) se mi líbí :!:

Po prvních minutách ještě doplním :
a) stejná chyba u přední tabulky (na čele), jaká je popsána v recenzi u mého modelu není, tabulka je čitelná, vystředěna do strany i výškově. U modelu kolegy z trainmánie asi ojedinělá chyba
b) hlučnost se mi nezdá až tak velká, řekl bych odpovídající - např. motorák od Rubikonu je daleko hlučnější
c) provedení kol se mi líbí více než u Tilliga, připadají mi jemnější, líp zpracovány do modelu
Celkově mohu potvrdit recenci na výše uvedených stránkách :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod lachttan.bastr » sob 01 srp, 2009 12:44 pm

Lubomír Dudek píše:Myslím,že unifikace některých konstrukčních celků není jen věc moderní doby.Mě se tedy velice zamlouvá a do budoucna se budu ještě hodně rozhodovat,jestli BR-86 od Tilliga,nebo 64 od Schirmera.Potřebuji univerzální traťovou i posunovací lokomotivu a jakákoliv informace o tomto výrobku by mě velice zajímala :wink:


365.4 u nás jezdila dost dlouho. Podle moudré knihy do roku 64. Navíc ty co zůstaly u nás už neměli pevný rozvor, takže pro naše tratě ideál. Vhodnější než řada 86 :arrow: 455.2, která u ČSD skončila v 57. Ale ty €€€ :shock: :( Jinak žádná limitovka není. Dle pí. Schirmer si 100ks objednal Deltax, ale je dále volně dostupná.
Velikost středu = TT = Top Technik = vrchol techniky!
lachttan.bastr
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv 30 črc, 2009 4:54 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod badliner » sob 01 srp, 2009 6:22 pm

Limitka to je, protože teď už je k mání jen velmi málo , noebo už není vůbec.....Nebo teda ne limitka, ale jednorázovka..I když se možná po prodejním úspěchu časem zase udělá další série....
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Limitka

Příspěvekod lachttan.bastr » úte 18 srp, 2009 3:35 pm

No samozřejmě bude asi jen určitý počet, ale měl jsem na mysli, že není exkluzivka jen a pouze pro xxx,ale volně pro každého. Samozřejmě, kdo víc odebere má přednost.
Velikost středu = TT = Top Technik = vrchol techniky!
lachttan.bastr
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv 30 črc, 2009 4:54 pm
Bydliště: Brno

Re: Modely Schirmer

Příspěvekod Radek Strnad » úte 02 srp, 2011 12:10 pm

Protože není lepší vlákno a nechci zbytečně zakládat nové lípnu svůj příspěvek sem :mrgreen: .Mašinku 365.4 mám již delší dobu.Dokonce zdigitalizovanou podle návodu.Ale protože je tříosá,nastává klasický problém nespolehlivé jízdy přes srdcovky EW1.Napadlo mě tedy porozmýšlet nad umístěním a instalací zálohového kondenzátoru.N025-ku jsem vyměnil za Lenz Gold mini a zařízeníčko do mašinky instaloval.Opravdu nic složitého a jízdní vlastnosti se pronikavě zlepšily.Pro případné zájemce jsem něco málo fotek dal na rajče http://kyklop68.rajce.idnes.cz/365.4
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Modely Schirmer

Příspěvekod Radek Strnad » pát 11 led, 2013 2:00 pm

Konečně jsem se po delší době dostal k nějakému tomu bastleníčku a do oka mi padla jedna z mých malých němek.Objevil jsem na hromádce součástek kondenzátor 1000mikroF 16V a zjistil,že jeho délka(výška)je skoro stejná,jako u 470-tky kterou jsem použil do Power-packu pro tuto mašinku.Stačilo vyrobit nový power-pack a po úpravě rámu ho nainstalovat do stroje.Jízdní vlastnosti se zase o dost vylepšily.Úpravičku jsem dal opět na rajče http://kyklop68.rajce.idnes.cz/365.4
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků