Workshop

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod Donatelli » ned 01 bře, 2009 8:30 pm

No ohledně sergeje ČD Cargo. To je sice pravda, že je to fikce, ale na druhou stranu jich za týden je přes 40 prodáno. Do TT víkendu chybí ještě přes tři měsíce... Asi je i o tuto variantu zájem...
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Příspěvekod PaMi » pon 02 bře, 2009 10:02 pm

JBr píše:Kdyz uz je zminena prodejnost, tak co s tim Cargo Sergejem? Treba se budu mylit, ale prijde mi, ze ruzumne uvazujici clovek provozujici techniku urcite epochy si ho nekoupi - uz jen proto, ze je to proste vymysl. Pokud budu chtit Sergeje, tak je dostupny normalni model v CSD barvach. Jedine, ze by nekdo stuj co stuj musel mit modrou lokomotivu v Cargo barvach.

Já si ho třeba objednal a to z jediného důvodu - za čas tato nesmyslná rarita bude mít sběratelskou hodnotu.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod holomek » úte 03 bře, 2009 7:31 am

[quote="Donatelli"] Abych také přispěl svojí troškou do mlýna. Mě napadaly dvě loko. Bohužel ani jedna se "nevejde" do kritérií. A sice V 60. Dost jich jezdilo v kamenolomech nebo i jinde na vlečkách. S vozy SAS jedinečná souprava. Pokud by spadlo trochu Euro dolů, asi by se vešla do "limitu" peněz. Bohužel po zkušenostech z Německa asi ne.

Já bych se tý V60 nebál, s T. Rejlem jsem o ní mluvil již asi před 2-3 lety, dokonce mi ukazoval i nějaké nafocené varianty.
A pokud byly ve Wiehe, když se stavěla, problémy - tady by mohl být třeba smontována část pojezdu - loni u motoráku jeden a u Sergeje před 3 lety taky byly dokonce předmontovány oba podvozky (jak to bude letos?).

Loňský motorák musel být taky ze strany Deltaxu experiment, protože se dosud nikde nestavěl - nutno dodat, že úspěšný experiment.
Při Workshopu říkali, že v Sebnitz odhadují dobu montáže přes 2 hodiny, mě osobně to zabralo cca 3/4 hod.. Takže bych tu V60 navrhoval... Klidně dva roky po sobě...

Letošní Sergej je sice fikce, ale je na každém, zda si ji koupí nebo ne. Je jasný, že Brejlovec by byl lepší, ale to by nám ho musel někdo vyrobit...:(((. Údajně by se muselo prodat 4-5 tis kusů, aby se zaplatily formy...
holomek
 

Příspěvekod JBr » úte 03 bře, 2009 12:14 pm

holomek píše:Letošní Sergej je sice fikce, ale je na každém, zda si ji koupí nebo ne. Je jasný, že Brejlovec by byl lepší, ale to by nám ho musel někdo vyrobit...:(((. Údajně by se muselo prodat 4-5 tis kusů, aby se zaplatily formy...


Verim tomu, ze kdyby Tillig udelal Brejlovce a udrzel ho na rozumne cene, treba jako je Sergej (dejme tomu do 3,5k Kc), tak by se odbyt nasel a z dost velke casti urcite i u nas. Zatimco H0kari maji na stavbu k dispozici celkem kvalitni kastle od CSTrain, v TT jsou jen lepty a odlitky. Valna vetsina maloserii je odlitkova a i tak je lidi kupuji. Ted prislo s vlastnimi modely v H0 Roco, Electrotren a Rivarossi (tri vyrobci, nesvedci to o necem?) a staci se podivat, jak se H0kari v posledni dobe s vidinou peknych brejli zbavuji stavajicich modelu postavenych na CSTrainu a objednavaji model od Roco. Michal Dalecky tu myslim psal, jak velky je to zajem. Stejne by se urcite stalo i v pripade modelu v TT.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod holomek » úte 03 bře, 2009 3:44 pm

Asi máš pravdu, že by o něj zájem byl.. Ovšem kolik u nás aktivních téčkařů? Tisíc, dva? Museli bychom si koupit každý několik kusů. Vzhledem k tomu, že já mám doma 4 sergeje, tak si osobně představit dovedu, že si i Brejlovců koupím víc. Ta návratnost tam určitě bude, teď je otázkou, za jak dlouho? Do té doby by Tillig musel nést náklady sám.

Toť moje osobní úvaha nepodpořená zkušenostmi z výroby, ale složená se střípků "jeden modelář povídal".

A pokud by ta mašina jezdila v Německu, asi už ji máme....
No třeba se ho dočkáme - dnes TT nevyrábí jen Tillig, že.....? Uvidíme.
holomek
 

Příspěvekod maayaa » úte 03 bře, 2009 4:40 pm

Já bych se tý V60 taky nebál,vzhledem k tomu kolik je v TT českých modelů,určitě spousta lidí má zkušenosti s přestavbami.V60 ať už je složitá jak chce,tak do sebe určitě všechny díly přesně pasují a pokud není k sestavení potřeba nějaký stroj,tak by určitě nebyl problém,stavěl jsem na workshopu T476,745,781 a jen u T334 byl potřeba malý lis na spojnice,jinak stačilo běžné modelářské nářadí.Ani cena mi nepřipadá jako velká překážka,rozhodně radši než 3500Kč za nereálný model,dám přes 4000 za něco co tu jezdilo
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

V 100 Railtrans

Příspěvekod Donatelli » sob 25 dub, 2009 9:38 pm

Někdo tady přede mnou píše, ohledně V 100 Railtrans, že by si ji rád koupil. Je ještě k mání. Stačí si někde ulovit člena TT- Clubu a vyslat ho na net na Tilligovy strány do sekce TT clubu a tam si ji 130 E objednat. K mání je pouze pro členy TT- Clubu.
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Příspěvekod Tomáš » ned 26 dub, 2009 8:26 am

JBr píše:
holomek píše:Letošní Sergej je sice fikce, ale je na každém, zda si ji koupí nebo ne. Je jasný, že Brejlovec by byl lepší, ale to by nám ho musel někdo vyrobit...:(((. Údajně by se muselo prodat 4-5 tis kusů, aby se zaplatily formy...


Verim tomu, ze kdyby Tillig udelal Brejlovce a udrzel ho na rozumne cene, treba jako je Sergej (dejme tomu do 3,5k Kc), tak by se odbyt nasel a z dost velke casti urcite i u nas. Zatimco H0kari maji na stavbu k dispozici celkem kvalitni kastle od CSTrain, v TT jsou jen lepty a odlitky. Valna vetsina maloserii je odlitkova a i tak je lidi kupuji. Ted prislo s vlastnimi modely v H0 Roco, Electrotren a Rivarossi (tri vyrobci, nesvedci to o necem?) a staci se podivat, jak se H0kari v posledni dobe s vidinou peknych brejli zbavuji stavajicich modelu postavenych na CSTrainu a objednavaji model od Roco. Michal Dalecky tu myslim psal, jak velky je to zajem. Stejne by se urcite stalo i v pripade modelu v TT.


Naprosto souhlasím kdyby se prodával brejlák a mráča za 3500kč nebudu se rozhodně zabývat stavbou.Protože budu mít kvalitní lokomotivu s dobrými jízdnímy vlastnostmi,továrním lakem obtitisky a detaily.Za tuto cenu bych naprosto neváhal
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: V 100 Railtrans

Příspěvekod Tomáš » ned 26 dub, 2009 8:32 am

Donatelli píše:Někdo tady přede mnou píše, ohledně V 100 Railtrans, že by si ji rád koupil. Je ještě k mání. Stačí si někde ulovit člena TT- Clubu a vyslat ho na net na Tilligovy strány do sekce TT clubu a tam si ji 130 E objednat. K mání je pouze pro členy TT- Clubu.


To je velmi příznivá cena těch 130E

jinak napadla mě loko 720 "Hektor" je to myslím velmi oblíbený stroj a už se i dělal ...a pokud by se začla dělat i 730,731, 735 budu první kterej od každé koupím alespoň 3ks :lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod VoVo » úte 23 čer, 2009 8:13 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:38 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Re: V 100 Railtrans

Příspěvekod seven » úte 23 čer, 2009 9:35 pm

Donatelli píše:Někdo tady přede mnou píše, ohledně V 100 Railtrans, že by si ji rád koupil. Je ještě k mání. Stačí si někde ulovit člena TT- Clubu a vyslat ho na net na Tilligovy strány do sekce TT clubu a tam si ji 130 E objednat. K mání je pouze pro členy TT- Clubu.


Před týdnem jsem V100 Railtrans sháněl přes modelbazar a kolegové modeláři mi poradili, že byla k mání ve 3 exemplářích i na poslední burze v Praze v ceně od 3000-3450,- Kč. Byly i takové nabídky, že mi ji zakoupí v Sebnitz. Mám ji už doma za 3000,- + dobírka. :lol:

Ve Všestarech jsem čučel na toho Sergeje a bylo mi špatně.
Bohužel mi TT-čkáři od výrobců sneseme ledacos, ale co je moc, to je moc.

Typuju, že příští rok, jestli bude Workshopacká loko, bude to nová V36 alias ČSD.
- TT - ČSD - ČD - DCC -
Uživatelský avatar
seven
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 10 črc, 2008 9:26 am
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod JBr » stř 24 čer, 2009 6:44 am

Jestli to co je na fotkach je finalka toho Sergeje, tak to je tragedie. Jeste, ze jsem do nej nakonec ty penize neinvestoval, byl jsem jedno chvili celkem vazne nahlodany. Ten bocni potisk vypada hur jak na tom brejlovci od kubera co jsem reklamoval.

Za tu cenu si radsi splacam tri Cargo masiny z odlitku...
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Jacek » pon 29 čer, 2009 10:05 am

JBr píše:Jestli to co je na fotkach je finalka toho Sergeje, tak to je tragedie. Jeste, ze jsem do nej nakonec ty penize neinvestoval, byl jsem jedno chvili celkem vazne nahlodany. Ten bocni potisk vypada hur jak na tom brejlovci od kubera co jsem reklamoval.

Za tu cenu si radsi splacam tri Cargo masiny z odlitku...

Už to nabízejí i překupníci - http://aukro.cz/item670762293_tt_sergej ... cargo.html
Na počtu přihazujících je krásně vidět, že velké množství lidí koupí naprosto cokoliv, když je na tom logo ČD nebo ČSD
Takže příště se můžeme dočkat třeba BR218 v barvách Carga nebo třeba ICE v barvách pendolina
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvekod romino » pon 29 čer, 2009 6:30 pm

Jacek píše:
JBr píše:Jestli to co je na fotkach je finalka toho Sergeje, tak to je tragedie. Jeste, ze jsem do nej nakonec ty penize neinvestoval, byl jsem jedno chvili celkem vazne nahlodany. Ten bocni potisk vypada hur jak na tom brejlovci od kubera co jsem reklamoval.

Za tu cenu si radsi splacam tri Cargo masiny z odlitku...

Už to nabízejí i překupníci - http://aukro.cz/item670762293_tt_sergej ... cargo.html
Na počtu přihazujících je krásně vidět, že velké množství lidí koupí naprosto cokoliv, když je na tom logo ČD nebo ČSD
Takže příště se můžeme dočkat třeba BR218 v barvách Carga nebo třeba ICE v barvách pendolina


Ja by som to tak nevidel. Stale ta cena je nizsia ako novej masiny. Ja by som ju tiez za tych 2600 bral, rozrezal, doplnil detailami Hekttor a prestriekal. Predsa len rezat pouzitelny model je skoda :) . Zaujimavejsie bude, kde sa cena zastavi.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Příspěvekod JBr » pon 29 čer, 2009 7:03 pm

romino píše:Ja by som to tak nevidel. Stale ta cena je nizsia ako novej masiny. Ja by som ju tiez za tych 2600 bral, rozrezal, doplnil detailami Hekttor a prestriekal. Predsa len rezat pouzitelny model je skoda :) . Zaujimavejsie bude, kde sa cena zastavi.


Vzhledem k tomu, ze na workshopu stala urcite pres 3000 (to byla jen zaloha, na kterou se melo doplacet), tak bych odhadnul, ze prodejce zrusi aukci, pokud se mu to nebude rentovat (ma to tam ostatne trochu kulantne uz naznaceno).
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků