kvalita TT model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Vozy TT model

Příspěvekod Mirek Moc » stř 04 úno, 2009 11:42 am

Mám celkem 6 vozů od TT model . Hodnotil by jsem je stejně jako "nadkachna"- Jízdní vlastnosti uspokojivé, včetně kinematiky a při ohledu z půl metru už vypadají výborně. U některých vozů bývá problém s přesným dosednutím střechy na vůz ( odstává a vzniká mezera). Je dobré si to při zakoupení pořádně prohlédnout. Do všech jsem nainstaloval LED SMD osvětlení od pana Říhy. U některých vozů -hlavně Ampz a Bmz jsem musel plast kvůli prosvítání natřít na černo.

Co vím tak tak Aee nebo Apee (zelenobílej 1. třídy k Bmee ) se nevyrábí. Přehled všech dostupných , vyráběných vozů najdeš celkem přehledně na stránkách hobby shopu http://www.hobby-shop.cz/sh/hled2.php?jazyk=cz&kateg=6500&typ=2&category=1133&change=1
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: Vozy TT model

Příspěvekod albatros.498 » stř 04 úno, 2009 2:04 pm

Mirek Moc píše:Mám celkem 6 vozů od TT model . Hodnotil by jsem je stejně jako "nadkachna"- Jízdní vlastnosti uspokojivé, včetně kinematiky a při ohledu z půl metru už vypadají výborně. U některých vozů bývá problém s přesným dosednutím střechy na vůz ( odstává a vzniká mezera). Je dobré si to při zakoupení pořádně prohlédnout. Do všech jsem nainstaloval LED SMD osvětlení od pana Říhy. U některých vozů -hlavně Ampz a Bmz jsem musel plast kvůli prosvítání natřít na černo.

Co vím tak tak Aee nebo Apee (zelenobílej 1. třídy k Bmee ) se nevyrábí. Přehled všech dostupných , vyráběných vozů najdeš celkem přehledně na stránkách hobby shopu http://www.hobby-shop.cz/sh/hled2.php?jazyk=cz&kateg=6500&typ=2&category=1133&change=1

jetště jsem se chtěl zeptat vůz bdmtee asi žádnej výrobce nyvyrábí co ? Popřípadě nějakej odlitkář ?
jedu v TT V.epocha
albatros.498
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte 03 úno, 2009 7:41 am
Bydliště: Plzeň

Re: Vozy TT model

Příspěvekod VoVo » stř 04 úno, 2009 2:19 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:54 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Re: Vozy TT model

Příspěvekod Mirek Moc » stř 04 úno, 2009 3:15 pm

Bdmtee ČD vyrobil v limitované serii v roce 2007 Tillig. Občas se vyskytnou na burzách nebo aukcích . Art.-Nr. 500157 obr. pro info . Jbr má pravdu , že je tam rozdíl v pozici záchodů.
Obrázek
Naposledy upravil Mirek Moc dne stř 04 úno, 2009 3:33 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod JBr » stř 04 úno, 2009 3:27 pm

Jen to Bdmtee od Tilliga vlastne neni tak uplne Bdmtee, je to jen prebarveny nemecky vuz. Nase Bdmtee maji zachody uprostred vozu, ne na krajich.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod VoVo » stř 04 úno, 2009 4:07 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:53 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod albatros.498 » stř 04 úno, 2009 4:18 pm

VoVo píše:Ty německé navíc nemají předsuvné dveře.

jednak se mi zdá drahej na to abych ho lakoval ale budiž ... záhod bych skousnul že je jinde, ale ty dveře neskousnu....
jedu v TT V.epocha
albatros.498
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte 03 úno, 2009 7:41 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod VoVo » pát 24 dub, 2009 9:25 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:46 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod TTmili » pát 24 dub, 2009 10:55 pm

No nejsi jediný, já s nima napříkald manipuluju jen v tlustejch gumovejch rukavicích abych se náhodou nenakazil a nenapadlo mě si ty československý od Tilliga koupit :lol: :lol: . Já spíš čekám jak to dopadne s těma "ypsilonama" od Jara, už dlouho se s nima nepochlubil, jestli to zdal nebo jak nevím, každopádně myslím že tokovejch kerý nechcou mít s Tilligovskejma Y nic společnýho je víc.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

TT model v Praze

Příspěvekod Mirek Moc » sob 25 dub, 2009 8:05 am

Výrobky TT model v Praze můžeš sehnat za celkem slušnou cenu v obchodě PRAGOMODEL Klimentská http://www.pragomodel.cz/mapa.htm. Já jsem tam nedávno koupil WLABmee za 995,-Kč. Mohl jsem si vybrat z celkem 5 kusů tohoto modelu ,které byly na prodejně. Problém s výrobky TT model bývá v tom, že každý kus je originál, občas je tam trochu rozdíl v barvě a někdy nesedí dost dobře střecha. Je opravdu dobré si model za ty peníze pořádně prohlédnout. Jo a ještě link na ty vozy http://www.pragomodel.cz/pragomTT.htm. Výrobky od TT model jsou asi uprostřed stránky. Ještě pro doplnění: vozy od TTmodel mívá na pražské burze i pan Říha z OSTT ( řada pod galerií uprostřed). Mívá také slušné ceny možná i o trochu levnější než Pragomodel. Další kdo prodává TT model je Hobby shop , ale ty jsou asi o 100 - 180 Kč dražší a nemáš tam tu možnost si je před zakoupením prohlédnout.http://www.hobby-shop.cz/sh/hled2.php?jazyk=cz&kateg=6500&typ=2&category=1133&change=1
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod nadkachna » sob 25 dub, 2009 8:12 am

Určitě nejdráže je koupíš "U krále zlodějů", k nahlédnutí tam ale jsou. Nebo Pragomodel, v průměrné cenové relaci. Já Amee a Bmee kupoval před rokem na burze za 750/kus - nejspíše onen Říha.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Vozy TT model

Příspěvekod Jacek » sob 25 dub, 2009 8:28 am

Mirek Moc píše:Co vím tak tak Aee nebo Apee (zelenobílej 1. třídy k Bmee ) se nevyrábí.

Ani doufám nebude. Všechny vozy Amee ČD byly přestavěny na Bmee.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvekod VoVo » sob 25 dub, 2009 8:32 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:46 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod TTmili » sob 25 dub, 2009 4:56 pm

Tak teda vypadaj velice dobře, už se na ně těším. Škoda že se Tillig ani nikdo zatim nerozhodli s tím pohonout a nám zbývají jen takovýhle možnosti.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků